اخبار استان ها

آئین رونمایی از پوستر ویژه برنامه ملی تئاتر خیابانی رضوی جنوب کرمان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلانی جنوب کرمان« حسین اسحاقی » در آئین رونمایی از پوستر ویژه برنامه ملی تئاتر خیابانی رضوی جنوب کرمان، ضمن عرض تسلیت شهادت امام حسین علیه السلام، گفت: سال گذشته جشنواره تئاتر خیابانی رضوی از سری برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام در جنوب کرمان برگزار و امسال نیز این در قالب ویژه برنامه اجرا می شود.
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱
افزایش تعداد سالن های سینمایی در مازندران
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: شمار سالن‌های نمایش فیلم در حال حاضر به ۱۸ سالن رسیده که نسبت به سال قبل دو سالن افزایش‌یافته است.
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
سومین مسابقه عکس «سوگواره شور حسینی» برگزار می‌شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری سومین مسابقه عکس «سوگواره شور حسینی» ویژه کارکنان و خانواده‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با محوریت جلوه‌های امربه‌معروف و نهی از منکر در ماه‌های محرم و صفر در دو بخش تلفن همراه و دوربین عکاسی خبر داد.
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۲۸
فراخوان پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان منتشر شد
فراخوان پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان با دعوت از همه هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر نمایش منتشر شد.
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲
مهلت ارسال اثر به جشنواره داستان بانه تا ۱۵ مهر ماه تمدید شد
دبیر دوازدهمین جشنواره داستان بانه از تمدید مهلت ارسال آثار به این جشنواره خبر داد و گفت: مهلت ارسال اثر تا ۳۱ شهریور اعلام شده است که با توجه به استقبال شرکت کنندگان این مهلت تا ۱۵ مهر تمدید می شود.
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
سه سالن نمایش در سینما فرهنگ اراک احداث می‌شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: در طرحی کوتاه مدت، سه سالن نمایش در سینما فرهنگ اراک احداث می‌شود.
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
فراخوان مشارکت در نهمین نمایشگاه کتاب کردستان اعلام شد
معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از اعلام فراخوان مشارکت سازمان ها و نهادها در برگزاری نهمین نمایشگاه کتاب استانی خبر داد و گفت: این نمایشگاه 10 لغایت 15 مهر ماه سال جاری در سنندج برگزار می شود.
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
نمایشگاه آثار خوشنویسی «قاصدک» در شهرکرد افتتاح شد
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از افتتاح دومین نمایشگاه آثار خوشنویسی جمعی از هنرآموزان خوشنویسی آموزشگاه هنرهای تجسمی قاصدک خبر داد.
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
نمایشگاه‌های کتاب استانی با برگزاری 5 نمایشگاه کلید می‌خورد
موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران پنج نمایشگاه کتاب استانی را همزمان با بازگشایی مدارس برگزار خواهد کرد.
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
سینما در هرمزگان روندی رو به رشد دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با تبریک روز سینما به سینما گران و فعالان حوزه فیلم گفت:سینما در هرمزگان روندی رو به رشد دارد.
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
آشتی کرمانشاهی‌ها با سینما/ استقبال ۳۶ هزار نفر در یک ماه
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به بازدید ۳۶ هزار نفر در یک ماه از ۲ سینمای این شهر گفت: مردم کرمانشاه با سینما آشتی کرده‌اند.
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم: سند راهبردی سینمایی استان قم تدوین شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بر لزوم تدوین سند راهبردی و چشم انداز سینمایی استان قم در شورای سیاست‌گذاری سینمایی استان تأکید کرد و گفت: این سند در آینده به عنوان مبنای حرکت و توسعه در بخش سینمایی استان مورد توجه قرار خواهد گرفت.
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۵۸
31 شهریور، پایان مهلت ارسال اثر به دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج جهرم
دبیر هفتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج با بیان اینکه ساعت ۲۴ روز یک‌شنبه ۳۱ شهریور ماه آخرین فرصت ارسال داستان به هفتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج است گفت: مهلت ارسال اثر به این دوسالانه تمدید نخواهد شد‌.
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۴۶
افتتاح دبیرخانه جشنواره ملی فیلم ساباط در یزد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و دبیر جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد اعلام کرد: دبیرخانه جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد همزمان با روز ملی سینما در محل خانه حیرانی واقع در بافت قدیم یزد افتتاح شد.
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۱۹
فراخوان بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان اردبیل
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با همکاری انجمن هنرهای نمایشی استان بیست و هفتمین جشنواره تئاتر را برگزار می کند.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰
چراغ انجمن هنرهای تجسمی فارس روشن شد/ برپایی جشنواره های هنرهای تجسمی در شیراز
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با تاکید بر حمایت صد درصدی برای پیش برد اهداف حائز اهمیت انجمن و برپایی جشنواره های هنرهای تجسمی در شیراز بیان داشت: بنا داریم تا این انجمن را به عنوان نهالی تازه و بالنده در نظر بگیریم و فعال تر از همیشه با جذب بودجه های کافی و امکانات مورد نیاز به تمام اهداف زیربنایی خود برسد و چراغ انجمن هنرهای تجسمی فارس روشن بماند.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸
اولین جلسه شورای اطلاع رسانی دولت در استان خوزستان تشکیل شد
اولین جلسه شورای اطلاع رسانی دولت در استان خوزستان با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و اعضای شورا در محل استانداری خوزستان تشکیل شد.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
روز ملی سینما ارتباط مخاطب و فیلمساز را صد چندان می کند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام داشت: در سینمای امروز باید نگران این موضوع بود که نکند روزی هیچ فیلمی ساخته نشود و باید در روز ملی سینما به اهمیت ارتباط مخاطب و فیلمساز صد چندان بها دهیم/ 22 شهریور سینماها نیم بهااست
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳
با احیای ردیف بودجه ، طرح توسعه ی مقبره الشعراء شتاب بیشتری می گیرد
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در گفتگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به ضرورت ساماندهی مقبره الشعرای تبریز به عنوان مهمترین نماد فرهنگی، ادبی و گردشگری استان، گفت: ردیف اعتباری این اثر تاریخی فرهنگی در بودجه سال ۱۳۹۸ احیاء شده که این امر می تواند موجب شتاب گرفتن طرح توسعه ی مقبره الشعراء تبریز شود.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
استان مرکزی میزبان جشنواره منطقه ای فیلم های سه دقیقه ای
جشنواره منطقه ای فیلم های سه دقیقه ای با عنوان «نماهای سرخ» بهمن ماه سال جاری در اراک برگزار می شود.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
نشست عوامل اجرایی و حامیان نوزدهمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی کاشان
نشست عوامل اجرایی و حامیان نوزدهمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی برگزار شد.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
سینما فرهنگ اراک تا پایان سال  گشایش می یابد
حجت الاسلام دانشی گفت: این اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، مقدمات قانونی بازگشایی سینما فرهنگ اراک را در دستور کار خود دارد.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
همزمان با دهه اول محرم؛ 87 مجلس تعزیه محرم در خراسان شمالی برپا شد
سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: 87 مجلس تعزیه ویژه با 31 گروه تعزیه دهه اول محرم در شهرستان های استان اجرا شد.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
تلاش می کنیم جشنواره فیلم روستا و عشایر در خراسان شمالی دائمی شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی طی نشستی صمیمانه با دبیر شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: تلاش می کنیم برگزاری جشنواره فیلم روستا و عشایر در خراسان شمالی دائمی شود.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
اعلام برنامه های روز ملی سینما در استان سمنان
رئیس انجمن سینمای جوانان استان سمنان از برگزاری ویژه برنامه هایی به مناسبت روزملی سینما در سمنان خبر داد.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۳۸
فراخوان چهارمین کنگره سراسری عقیله‌العرب در ارومیه منتشر شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: چهارمین کنگره ادبی سراسری «عقیله العرب» به زبان ترکی آذری با هدف تبیین جایگاه حضرت زینب (س) در زنده نگه‌ داشتن قیام عاشورا، مهر امسال در ارومیه برگزار می‌شود.
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۱
«پویش تئاتر شهرهای ایران» و «رپرتوار تئاتر استان‌ها» برگزار می‌شود
معاون هنری سینمای فرهنگ و ارشاد فارس خبر داد: اداره کل هنرهای نمایشی با مشارکت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور و انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها، دو طرح «پویش تئاتر شهرهای ایران» و «رپرتوار تئاتر استان‌ها» را در دستور کار قرار داد.
۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
از ۱۰ تا ۱۶ مهرماه؛  یازدهمین نمایشگاه کتاب در خراسان شمالی برگزار می شود/ لزوم بهره گیری از همه ظرفیت ها برای برگزاری هر چه بهتر نمایشگاه کتاب
مدیرکل امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی بر بهره گیری از همه ظرفیت های استان در برگزاری شایسته و مطلوب یازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان تاکید کرد.
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
بیش از یک هزار و ۲۰۰ کانون در مساجد فارس میزبان عزاداران حسینی هستند
حجت الاسلام امیدی از برگزاری برنامه های ویژه ماه محرم در بیش از یک هزار و ۲۰۰ کانون در سطح استان خبر داد و گفت: این برنامه ها با هدف ترویج فرهنگ غنی عاشورا و بیان اهداف قیام امام حسین (ع) اجرا می شود.
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
اجرای بزرگترین تعزیه خوانی کشوردر روستای فدیشه نیشابور
بزرگترین مراسم تعزیه خوانی کشوربا قدمتی 400 ساله همزمان با عاشورای حسینی، اوج هنر آیینی هنرمندان محلی این منطقه در روستای فدیشه بخش میان جلگه شهرستان نیشابور برگزار می شود.
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
۱ ۲ ۳ صفحه ۴ از ۲۰ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰