اخبار
امام رضا(ع) با اندیشمندان مکاتب دیگر چگونه رفتار می‌کرد؟
دوره حیات هشتمین امام شیعیان، مملو از اندیشه‌ها و افکاری بود که به جامعه اسلامی ورود یافته بودند. در این میان نوع برخورد با پیروان هرکدام از این نحله‌ها از یک سو و حفظ اسلام راستین از سوی دیگر از جمله مهمترین فعالیت‌های امام رضا(ع) بود.
۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
برگزیدگان طرح ملی احسان قرآن ویژه اربعین حسینی اعلام شدند/ مشارکت 3297 نفری اهالی مسجد
طی برگزاری نشستی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برگزیدگان طرح احسان قرآن اعلام شدند. در این طرح3297 نفر از اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور شرکت داشتند.
۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
صالحی در همایش یاوران وقف: وقف سکوی پرتاب رسیدن به اخلاق فاضله است / وقف ابزاری برای توسعه ملی و تمدنی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نقش وقف در توسعه‌ ملی نباید فراموش شود، گفت: وقف نیازمند نیازسنجی‌های منطقه‌ای و ملی است، هراندازه وقف را به نیازهای محله‌ای، منطقه‌ای و ‌ملی نزدیک کنیم سنت وقف بیشتر استمرار می یابد، نقش وقف در توسعه منطقه‌ای، ملی و فراتر از آن مهم است و حال که در گام دوم انقلاب اسلامی هستیم با این‌ نگاه می‌توان به صورت فردی، اجتماعی و‌ زیرساختی در حوزه وقف آثار گره‌گشایی را شاهد بود.
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸
جریان‌سازی گفتمان هویت اسلامی و انقلابی از معبر طرح ملی ایران قوی/اجرای 40 عنوان برنامه در سطح کانون‌های فهما
معاون فرهنگی ستاد فهما از برگزاری طرح ملی ایران قوی با هدف تحقق منویات مقام معظم رهبری در عرصه حفظ هویت اسلامی و انقلابی خبر داد و گفت: این طرح در قالب 40 عنوان برنامه در کانون‌های فهمای سراسر کشور برگزار می‌شود.
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
شرکت در دومین مسابقه کتابخوانی اشک‌ها و عبرت‌ها تمدید شد
مدیر کل دفتر هماهنگی و ارتباطات گفت: با توجه به درخواست های مکرر و به منظور بهره مندی همکاران شاغل در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عموم مخاطبان، دومین مسابقه اشک ها و عبر ت ها با 40 جایزه 5 میلیون ریالی تا ساعت 18 چهارشنبه ( سی ام مهرماه) تمدید شد.
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
انتصاب رئیس دبیرخانه دائمی پایتخت نهج‌البلاغه ایران
با حکم معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، میثم نمکی رئیس دبیرخانه دائمی پایتخت نهج‌البلاغه ایران شد.
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
پیام تسلیت رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به مناسبت درگذشت علیرضا فتحی‌پور
در پی درگذشت علیرضا فتحی‌پور، سردبیر اسبق خبرگزاری شبستان، فعال قرآنی و رسانه‌ای، حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی پیام تسلیتی صادر کرد.
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
حمایت از بیش از 800 موسسه فرهنگی  قرآن و عترت در ایام شیوع کرونا
معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام شیوع کرونا از 839 موسسه فرهنگی قرآن و عترت حمایت کرد.
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۴۵
پیامبر اکرم(ص) اسوه‌ای برای همه ادوار/ اخلاق و برخورد کریمانه مهمترین ویژگی رسول خدا برای زندگی امروز است
حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی با اشاره به سیره نبی مکرم اسلام گفت: آن حضرت اسوه‌ای برای همه ادوار است، نوع برخورد و رفتار کریمانه رسول الله مولفه‌ای است که بیش از هر زمان دیگری برای زندگی امروز نیاز است.
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۳۹
فراخوان اعطای تسهیلات حمایتی بخش فرهنگ، هنر و رسانه (ویژه حوزه فعالیت های قرآن و عترت)
ثبت نام اعطای تسهیلات حمایتی قرض الحسنه ویژه مؤسسات و فعالان فرهنگی حوزه قرآن و عترت از 23 مهرماه آغاز می شود.
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۳۶
فقهی‌زاده: نهج‌البلاغه شاهراه اندیشه‌های ناب کلامی و اندیشه‌ورزی مؤمنانه است
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در مراسم طرح ملی کاشان، پایتخت نهج‌البلاغه ایران، گفت: نهج‌البلاغه شاهراه اندیشه‌های ناب کلامی و دروازه فهم مقاصدی شریعت و سبیل روشن تربیت و اخلاق و اندیشه‌ورزی‌های مؤمنانه است.
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ طرح ملی «کاشان؛ پایتخت نهج‌البلاغه ایران» رونمایی شد
همزمان با آیین رونمایی پایتخت نهج البلاغه ایران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه انتخاب کاشان به عنوان پایتخت نهج‌البلاغه می‌تواند نقطه عطفی برای گسترش معارف نهج‌البلاغه باشد، گفت: امیدواریم با این طرح در قالب‌های علمی، آموزشی، رسانه‌ای، فرهنگی و هنری بسترهای مناسبی برای استفاده از نهج‌البلاغه شکل بگیرد تا بتوانیم گسترش‌بخش اندیشه علوی در جهان باشیم.
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
سومین همایش ملی پیامبر اعظم (ص) در هفته وحدت برگزار می‌شود
علیزاده با اشاره به برنامه‌های هفته وحدت در استان کرمان، از برگزاری همایش ملی پیامبر اعظم(ص) با محوریت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد این استان خبر داد.
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۴۹
مدیر کل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت: کاشان نخستین "پایتخت نهج البلاغه ایران" می‌شود
مرتضی خدمتکار، مدیر کل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت گفت : آیین آغاز رسمی طرح ملی کاشان " پایتخت نهج البلاغه ایران " روز دوشنبه مورخ بیست و یکم مهرماه در سالن اجتماعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.
۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
امروز به فیض عمل به بیانات مقام معظم رهبری کانون‌های مساجد توسعه کمی و کیفی یافتند
حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی، با اشاره به فرارسیدن سالروز فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اهمیت توجه به بچه‌های مسجد و کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد گفت: امروز به فیض عمل به بیانات معظم‌له کانون‌های مساجد توسعه کمی و کیفی یافتند.
۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۲۹
نخستین دبیرخانه دائمی اربعین راه‌اندازی شد
رئیس سازمان حج و زیارت از راه‌اندازی نخستین دبیرخانه دائمی اربعین حسینی ویژه سازمان‌ها و نهادهای زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سازمان حج و زیارت خبر داد.
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
تجلیل وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از خانواده معظم شهدا
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در طرح ملی سه شنبه های تکریم در سلسله نشست هایی که به صورت ارتباط تصویری زنده و یا حضوری برگزار می شد، از خانواده معظم شهدا تقدیر و تکریم کرد.
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
عبدالهادی فقهی‌زاده بیان کرد: ۳ اقدام معاونت قرآن و عترت در دوران کرونا / برنامه آینده؛ برپایی نمایشگاه مجازی و تجلیل از خادمان قرآن
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشریح اقدامات این معاونت در دوران کرونا به سه فعالیتی که تاکنون انجام شده و نمود بیرونی داشته است، اشاره کرد و گفت: طی شش‌ماهه سال جاری، اجرای نخستین دوره نمایشگاه مجازی قرآن و همچنین همایش تجلیل از خادمان قرآن را خواهیم داشت.
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۴۱
امضای تفاهم‌نامه مشترک میان ستاد فهما و جمعیت هلال احمر/ اعضای کانون‌های مساجد آموزش‌های امدادی می‌بینند
طی برگزاری نشست مشترک و امضای تفاهم‌نامه میان ستاد هماهنگی کانون‌های فهما و جمعیت هلال احمر، اعضای کانون های فرهنگی، هنری مساجد کشور آموزش‌های امدادی می‌بینند.
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
مدیر کل دفتر تبلیغ و ترویج از حمایت معاونت قرآن و عترت در تولید و انتشار نسخه دوم بازی موبایلی کودکان اربعین خبر داد
مرتضی خدمتکار، مدیر کل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت گفت : تولید بازی موبایلی "کودکان اربعین" با حمایت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و توسط موسسه فرهنگی مهاد شیراز به عنوان بزرگ‌ترین استودیوی بازی سازی مذهبی در کشور تولید و منتشر شد.
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
برنامه‌های دبیرخانه شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی/ انتشار گزارش هزار روز فعالیت تا حمایت از بیش از 10 طرح و ایده موفق روستایی
حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی، با اشاره به برنامه‌های دبیرخانه شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به مناسبت روز ملی روستا بیش از هزار روز فعالیت این دبیرخانه منتشر می شود، ضمن اینکه بیش از 10 طرح و ایده موفق روستایی نیز حمایت خواهند شد.
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۱۶
انتصاب محسن شریفی به عنوان مشاور امور اجرایی معاونت قرآن و عترت
با حکم معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشاور اموراجرایی منصوب شد.
۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
تخصیص اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی کمک به مؤسسات قرآنی در قالب تسهیلات
رئیس هیئت مدیره اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت از پیگیری اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب تسهیلات با کارمزد کم برای جبران بخشی از خسارات مؤسسات قرآنی ناشی از شیوع کرونا خبر داد.
۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
موافقت با درخواست هشت موسسه فرهنگی قرآن و عترت
در بیست و یکمین جلسه هیات رسیدگی به امور موسسات فرهنگی قرآن و عترت با درخواست هشت موسسه فرهنگی قرآن و عترت موافقت شد.
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
مرزهای زمینی و هوایی عراق برای تردد زائران اربعین بسته است
معاون عتبات سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه مردم به شایعات بازگشایی مرزها برای عبور زائران اربعین توجه نکنند، گفت: به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و حفظ سلامتی مردم، همه مرزهای زمینی و هوایی عراق برای تردد زائران اربعین و غیره تا اطلاع ثانوی بسته است.
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰