اخبار
روز قدس پیام‌آور وحدت مسلمانان جهان در برابر رژیم اشغال‌گر صهیونیستی است
رئیس ستاد فهما نوشت: روز قدس، این یادگار ارزنده معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره)، فرصتی مناسب است تا جهانیان هرچه بیش‌تر، از مظلومیت ملّت مسلمان فلسطین و عمق جنایت‌های صهیونیست‌های غاصب و حامیان آن آگاه گردند.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
سازمان اوقاف در ایام‌ کرونا بیش از ۶میلیون ماسک تولید و توزیع کرد
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه این سازمان در دوران شیوع کرونا از تمام ظرفیت خود برای خدمت به مردم بهره گرفته است، گفت: از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تا پایان فروردین سال جاری این سازمان توانست 6میلیون و 846هزار و 570 عدد ماسک، بیش از بیست و یک هزار دست لباس گان، یک میلیون و 432 هزار و 730 لیتر مواد ضدعفونی‌کننده و همچنین نزدیک به نود و چهار هزار بسته مواد غذایی در بین مردم عزیز کشورمان توزیع کند، البته این خدمات همچنان در تمام اقصی نقاط کشور ادامه دارد.
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
بررسی کلیات طرح نمایشگاه مجازی قرآن کریم
با حضور معاون قرآن عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دومین جلسه بررسی کلیات طرح نمایشگاه مجازی قرآن کریم در سال 99 برگزار شد.
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۹:۵۶
هفدهمین جلسه هیات رسیدگی به امور موسسات فرهنگی قرآن و عترت برگزار شد
موافقت اصولی با 9 موسسه فرهنگی قرآن و عترت در هفدهمین جلسه هیات رسیدگی به امور موسسات صورت گرفت.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
روابط عمومی مهمترین بخش، در معرفی کارکرد هر مجموعه/تقویت فعالیت‌های ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد در بخش بین‌الملل
حجت‌‌الاسلام امیر ارزانی، با اشاره به جایگاه روابط عمومی در شاکله هر سازمان و نهاد گفت: مهمترین بخش در معرفی کارکرد هر مجموعه بخش روابط عمومی است، در این راستا ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در نظر دارد در عرصه بین‌الملل فعالیت‌های خود را تقویت کند.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۹:۰۸
مرتضی خدمتکار: با استفاده از ظرفیت‌های موجود ،کمک نهادها و مؤسسات مردمی، فعالیت های قرآنی را در فضای مجازی مدیریت کردیم
مرتضی خدمتکار، مشاور ارتباطات و ساماندهی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد طرح‌های معاونت قرآن در ایام شیوع کرونا گفت :«یکی از برنامه‌هایی که در قالب بسته فرهنگی قرآنی طراحی شد، طرح خانه‌های نورانی بود.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
رئیس دانشگاه فرهنگیان بیان کرد : دوره‌ای ارزشمند برای ترویج فعالیت های قرآنی شکل می‌گیرد
رئیس دانشگاه فرهنگیان از تفاهم نامه امضا شده با معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان آغاز دوره ای ارزشمند برای ترویج فعالیت‌های قرآنی در میان معلمان یاد کرد.
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
عبدالهادی فقهی زاده : نگاه ما به دانشگاه فرهنگیان به عنوان مرکز کلان در پرورش نیروهای کارآمد و اثرگذار در حوزه فرهنگ دینی است
آیین توشیح و مبادله تفاهم‌نامه همکاری معاونت قرآن و عترت و دانشگاه فرهنگیان عصر روز سه شنبه بیست و سوم اردیبهشت ماه با حضور عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان و جمعی از مدیران دو دستگاه فرهنگی برگزار شد.
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
امضای تفاهم نامه همکاری معاونت قرآن و عترت و دانشگاه فرهنگیان
عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان روز سه شنبه بیست و سوم اردیبهشت ماه تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
اعلام برنامه های معاونت قرآن و عترت در راستای تحقق  شعار " جهش تولید "
برنامه های معاونت قرآن و عترت در راستای تحقق شعار " جهش تولید " اعلام شد.
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
همه فعالیت‌های ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد دارای بدیل مجازی می‌شوند/تقویت رویکرد محله‌محور و مسجدپایه در کانون‌ها
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر ارزانی، با اشاره به اینکه همه فعالیت‌های ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور دارای بدیل مجازی می‌شوند، گفت: حتی باید به سمت ایجاد کانون‌های مجازی حرکت کنیم؛ از سوی دیگر برنامه کانون‌ها در راستای رویکرد محله‌محور و مسجدمحوری تقویت می‌شود.
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
فقهی زاده: تهیه و باز نشر محتوای قرآنی در فضای مجازی
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه در تشریح اقدامات این معاونت گفت: تهیه و باز نشر محتوای قرآنی در فضای مجازی یکی از اقداماتی است که در روزهای شیوع کرونا به آن اهتمام داشته ایم.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
بحران کرونا و فرصتی برای جهش تولید در سطح کانون‌های مساجد/از تولید ماسک تا فرهنگ‌سازی در فضای مجازی
حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی، با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا، با اقدام به موقع و هوشیارانه اقشار مختلف از جمله اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور تبدیل به یک فرصت شد، اظهار کرد: اعضای کانون‌ها از این فرصت استفاده کرده و علاوه بر فرهنگ‌سازی در سطح فضای مجازی اقدام به تولید گسترده ماسک کردند.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
با حمایت معاونت قرآن و عترت؛ آلبوم «مناجات فارسی» منتشر شد
آلبوم «مناجات فارسی» با صدای حسن عبدی به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای عالی قرآن منتشر شد.
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰:۰۵
«طرح ملی راهکار» فرصتی جهت بهره‌برداری از ظرفیت کانون‌های مساجد در مقابله با کرونا
"طرح ملی راهکار" ویژه کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در ایام مقابله با شیوع ویروس کرونا، امروز در استان خراسان شمالی با برگزاری نشست مجازی از سوی معاونت فرهنگی هنری ستاد کانون های مساجد کشور بررسی و عملیاتی شد.
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵
عبدالهادی فقهی‌زاده بیان کرد:  حمایت از موسسات فرهنگی قرآن و عترت یکی از  اولویت های اصلی معاونت قرآن و عترت است
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در باره حمایت از موسسات فرهنگی قرآن و عترت گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا و به بار آمدن خسارات متعدد، مکاتبات و هماهنگی هایی صورت گرفته است که امیدواریم به تخصیص بودجه و اعتبارات قابل توجه در این زمینه منجر شود.
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
هجدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) امسال به صورت ویژه برگزار می‌شود
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا جشنواره های امام رضا (ع) در استان‌های کشور به صورت ویژه برگزار خواهد شد.
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۹:۱۴
تاکید معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر بهره گیری و استفاده از ظرفیت های بالقوه طرح های قرآنی در فضای مجازی
عبدالهادی فقهی زاده بر لزوم پیگیری و اجرای طرح های قرآنی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها در فضای مجازی تاکید کرد.
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
همزمان با سالروز مطالبه رهبر معظم انقلاب ؛ تقدیر معاونت قرآن و عترت از ۱۸۰۰ حافظ کل قرآن کریم
با هدف پاسداشت حافظان قرآن کریم ؛ درسالروز مطالبه رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ کل قرآن کریم ، از سوی معاونت قرآن و عترت از ۱۸۰۰ حافظ کل قرآن کریم تقدیر شد.
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۹:۵۶
معرفی برگزیدگان طرح " خانه های نورانی " ویژه ایام نوروز
خانواده های برگزیده اولین دوره طرح " خانه های نورانی " ویژه ایام نوروز 1399 معرفی شدند.
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
عبدالهادی فقهی زاده : پایان اولین مرحله از طرح " خانه های نورانی " / تجلیل از ۱۰ خانواده برتر قرآنی
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۱۰ خانواده برتر قرآنی که بیشترین امتیاز را در طرح " خانه‌های نورانی " کسب کرده‌اند، در ماه رمضان مورد تجلیل قرار می‌گیرند.
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱:۲۰
برگزاری مسابقه سراسری تفسیر جزء 7 قرآن کریم ویژه اعضای کانون‌های مساجد کشور
«سعادتی» از برگزاری مسابقه تفسیر جز 7 قرآن کریم ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و اهدای جوایز نقدی به برگزیدگان خبر داد.
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
معاون قرآن و عترت: طرح " خانه های نورانی " ویژه ماه مبارک رمضان اجرا می شود
در سومین جلسه شورای مدیران مقرر شد طرح " خانه های نورانی " در ماه مبارک رمضان اجرایی شود.
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
عبدالهادی فقهی‌زاده بیان کرد: برآورد خسارات‌ در عرصه فعالیت‌های قرآنی / پیگیری تخصیص حمایت‌ها / اعلام برنامه‌های جایگزین نمایشگاه قرآن
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه برآورد خسارت‌های حاصل از بحران کرونا به مؤسسات قرآنی صورت گرفته است، گفت: پیگیر اختصاص حمایت‌ها هستیم، اما تا کنون چیزی در مورد این حمایت‌ها مشخص نشده است.
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱