اخبار
صالحی در ارتباط زنده تصویری با خانواده شهید حججی: شهدای مدافع حرم جایگاه ویژه‌ای در بین شهدا دارند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه شهید محسن حججی این افتخار را داشت که نماد شهدای مدافع حرم شود، گفت: شهدای مدافع حرم در بین شهدای تاریخ انقلاب اسلامی ویژگی‌های خاص خود را دارند، از یک سو شهادت آنها در غربت رقم خورده و از سوی دیگر به دور از هرگونه جو اجتماعی وارد عرصه جهاد شدند.
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
تشکیل هسته گزینش ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور منشا اثرات مثبت است
معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن تقدیر از شکل‌گیری هسته گزینش ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنر مساجد کشور، این اتفاق را منشا اثرات مثبت و بالندگی برای مجموعه ستاد هماهنگی کانون‌های (فهما) دانست.
۲۰ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور درگذشت امام جمعه اهل سنت کرمانشاه را تسلیت گفت
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، درگذشت ماموستا ملا محمد محمدی، امام جمعه اهل سنت کرمانشاه را تسلیت گفت.
۲۰ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
آیین افتتاح هسته گزینش ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار می‌شود
آیین افتتاح هسته گزینش ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، فردا دوشنبه 20 مرداد برگزار می شود.
۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
غدیر؛ اشرف الاعیاد شیعیان/پیام رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به مناسبت عید امامت و ولایت
حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌رضا ارزانی، مشاور وزیر و رییس ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور (فهما)، به مناسبت هجدهم ذی‌الحجه، روز عید سعید غدیر خم پیامی صادر کرد.
۱۷ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۳
صالحی در آیین معرفی رسمی پایتخت فرهنگ و هنر ایران اسلامی: فهما می‌تواند منجر به تاثیرگذاری بر جریان‌های فرامسجدی شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین معرفی شهر مقدس قم به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر ایران اسلامی، گفت: انتخاب پایتخت فهما، می‌تواند چشم‌اندازی برای سال‌های آینده فراهم کند، علاوه بر این تاثیرات این انتخاب در فضای بیرون مسجد نیز موثر است، این اتفاق می‌تواند منجر به تاثیرگذاری جریان مسجدی بر جریان‌های فرامسجدی شود.
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
فراخوان ملی پویش «سجاده خورشید» اعلام شد
معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور گفت: همزمان با سالروز ولادت با سعادت امام هادی(ع)، فراخوان ملی پویش « سجاده خورشید » از سری برنامه‌های جانبی دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) اعلام شد.
۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
اعطای مجوز فعالیت تخصصی به 110 کانون فرهنگی هنری، مساجد
معاون شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی، هنری مساجد کشور گفت: همزمان با 24 ذی الحجه ۱۱۰ کانون برتر کشور که در اولین مرحله از استقرار نظام جامع فهما، حائز رتبه های برتر شدند مجوز فعالیت در رواق‌های تخصصی خود را دریافت می کنند.
۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
صالحی در مراسم تجلیل از خانواده شهدای خبرنگار: شهدای خبرنگار با شهادت پیام خود را به نسل آینده منتقل کردند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ششمین هفته از طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم» که به تجلیل از خانواده شهیدان خبرنگار محمود صارمی و حسن مصطفوی و همچنین خانواده شهدای دفاع مقدس مجید و حمیدرضا انجم‌شعاع اختصاص داشت، گفت: از ابتدای دفاع مقدس اهالی رسانه در کنار مردم ‌قرار گرفتند و در همان ماه‌های نخست نام‌هایی از شهدای رسانه را می‎‌بینیم، این مسیر تا به امروز ادامه پیدا کرده و خبرنگاران شهید از یک سو با مسئولیت خبرنگاری و از سوی دیگر با شهادت پیام خود را به نسل آینده منتقل کردند.
۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵
پایتخت (فهما) پنج‌شنبه معرفی می‌شود/ تحقق تمدن نوین اسلامی محور فعالیت‌های پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران اسلامی
حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی، از معرفی پایتخت (فهما) در روز پنج‌شنبه 16 مرداد با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و افزود: تحقق تمدن نوین اسلامی محور فعالیت پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران اسلامی است.
۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۸:۴۴
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور درگذشت امام جمعه میناب را تسلیت گفت
حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی، با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری، امام جمعه شهرستان میناب را تسلیت گفت.
۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
انتصاب دبیر هنری دومین جشنواره ملی هنرهای نمایشی آیات
با حکم معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منوچهر اکبرلو، دبیر هنری دومین جشنواره ملی هنرهای نمایشی آیات شد.
۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
در اولین ‌جلسه هیات مدیره اتحادیه کشوری؛ رئیس هیات مدیره اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت انتخاب شد
اولین ‌جلسه هیات مدیره اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت به ریاست مهدی محمدی مشاور وزیر و دبیر هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی کشور و با حضور نماینده سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.
۰۸ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳
اعلام برگزیدگان سلسله مسابقات کتابخوانی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور
برگزیدگان مسابقات کتابخوانی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از استان های مختلف کشور اعلام شدند.
۰۸ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط زنده تصویری با خانواده شهیده قورچانی: شهدای منا در اوج عبادت به شهادت رسیدند
صالحی با اشاره به اینکه شهدای منا از جایگاه خاصی برخوردا هستند، گفت: اگر حج را قله‌ی عبادات بدانیم در این ایام حالت احرام اوج عبادت است، به دنبال آن در زمان احرام اوج عبادات در منا است، شهدای منا شهدایی هستند که در این نقطه اوج عبادت به معبود الهی پیوستند، همچنین شهدای منا در اوج مظلومیت در غربت به شهادت رسیدند و اتفاقات پس از شهادت آنها بسیار مظلومانه بود.
۰۷ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۹
صالحی در ارتباط زنده تصویری با خانواده شهید اهل تسنن: شهید براهویی مطلق شهید وحدت است / اهل تسنن با ۱۱هزار شهید در حفظ نظام و انقلاب اسلامی همیشه در‌ میدان مبارزه بودند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شهید براهویی مطلق و شهدای نظیر او شهید وحدت به شمار می‌روند، شهید وحدت هستند چون نشان دادن برای حفظ آرمان‌های نظام و انقلاب در کنار اهل تشییع گام به گام جلو آمدند و در این مسیر جان خود را فدا کردند.
۰۷ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
امسال برنامه‌های کنگره امام سجاد(ع) در بستر فضای مجازی متمرکز است
طاهریان با اشاره به نگاه حمایتی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگ هنری مساجد کشور به کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، گفت: امسال با توجه به شیوع کرونا عموم برنامه‌های این کنگره در بستر فضای مجازی برگزار می شود.
۰۴ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
اسامی هیئت مدیره و بازرسان اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت اعلام شد
اسامی اعضای هیئت مدیره و هیئت بازرسان اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت پس از برگزاری انتخابات و شمارش آرا در ۳۱ استان با تعداد ۵۳۸ آرای مأخوذه اعلام شد.
۰۴ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: اتحادیه جدید قرآنی مرجعی برای حمایت‌ها، زیرساخت‌ها‌ و جهت‌گیری‌های قرآنی خواهد بود
صالحی در حاشیه انتخابات کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت در مورد کیفیت حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اتحادیه جدید گفت: در اساسنامه جدید قرار است از طریق مشارکت دادن موسسات در تصمیم‌گیری‌های اصلی قرآنی کشور به این اتحادیه‌ها کمک شود، بنابراین یکی از نگاه‌های ما برای رسیدن به این ادغام و تلاش‌های یک‌ساله این بود که این موسسات به عنوان یک جریان فراگیر صنفی مردمی قرآنی، مرجعی برای حمایت‌ها، زیرساخت‌ها‌ و جهت‌گیری‌ها باشد.
۰۳ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
صالحی در ستاد انتخابات اتحادیه کشوری موسسات قرآن و عترت: شاهد اتحادیه فراگیر موثر در کشور خواهیم بود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری موسسات قرآن و عترت گفت: با این انتخابات از این پس یک اتحادیه فراگیر موثر در کشور را شاهد خواهیم بود و فعالیت‌ها و جریان‌های قرآنی وابسته به این اتحادیه است.
۰۳ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت برگزار می‌شود
انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت روز جمعه (سوم مردادماه) با حضور سید عباس صالحی برگزار می‌شود.
۰۱ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
حمایت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تهیه و توزیع ۱۵ هزار جلد قرآن در سراسر ‌کشور و ۱۰ هزار جلد به مناطق محروم
مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت از خرید ۲۵ هزار جلد کتاب قرآنی از ناشران استانی خبرداد.
۰۱ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
هم‌اندیشی مجازی دهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) برگزار می‌شود
هم‌اندیشی مجازی دهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) شنبه 4 تیر برگزار می‌شود.
۰۱ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
بیانیه معاونت  قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در باره تشکیل اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت
فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امید است تشکیل اتحادیه واحد کشوری به انسجام بیشتر و ثمربخشی فعالیت‌های قرآنی و پرهیز از موازی کاری های ناصحیح و پاسداشت منافع واقعی موسسات فرهنگی قرآن و عترت در جهت هم‌افزایی های سازنده بیانجامد.
۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴
دومین رویداد ملی (فهما) افتتاح شد/رویکرد فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مبتنی بر نگرش خالصانه در دل مسجد است
حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی، با بیان اینکه مدل فعالیتی کانون‌های فرهنگی هنری فعالیت خالصانه در دل مسجد است، گفت: در دومین رویداد ملی فهما فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در 3 عرصه شبستان نوآور، شبستان فرهنگ و شبستان هنر است که این شبستان ها در دل خود 12 رواق مختلف را جای داده اند.
۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۰۸