اخبار
برگزاری 36 هزار و 726 نشست در مرحله اول سه‌شنبه‌های تکریم/تمرکز فصل دوم بر تجلیل از مادران شهدا است
حجت‌‌الاسلام و المسلمین ارزانی با اشاره به اجرای مرحله اول طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم در سال گذشته و برگزاری 36 هزار و 726 نشست تجلیل از خانواده شهدا گفت: فصل دوم با عنوان (شکوه مادری) بر محور تجلیل از مادران شهدا برگزار می‌شود.
۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
یادداشت/ رسالت فعالان فرهنگ، هنر و رسانه و ضرورت توجه به پاسداشت آیین اربعین
مهدی توکلیان دبیر سوگوار عکس «اربعین ۱۴۰۰» در یادداشتی اختصاصی به ایکنا آورده است؛ پاسداری از مکتب تشیع در گرو پاسداری از فرهنگ عاشورا و اربعین حسینی و زنده نگه داشتن آیین‌ها و سنت‌هایی است که در طول قرن‌ها پاسداری شده است و وظیفه دشوار اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه که در این وادی مقدس ضرورت دارد، تطهیر و تنزیه تاریخ عاشورا و اربعین به واسطه هنر و رسانه است.
۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۵
فعالیت 172 باب کانون فرهنگی هنری در سطح مساجد کشور با نام و القاب حضرت رقیه(س)
172 باب از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سراسر کشور به نشان ارادت و احترام به حضرت رقیه(س) به نام یا القاب آن حضرت فعالیت می‌کنند.
۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴
دومین سوگواره ملی شعر آیینی ایل با بخش ویژه مقاومت و بیداری اسلامی برگزار می‌شود
سعادتی از برگزاری دومین سوگواره ملی شعر آیینی ایل با بخش ویژه مقاومت و بیداری اسلامی در سطح کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور خبر داد.
۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳
کانون‌های فرهنگی هنری مساجد می‌توانند ظرفیت‌های کارآفرینی کشور را تقویت کنند
رشیدی با اشاره به اهمیت توسعه فعالیت‌های مسجدی در عرصه‌های مختلف گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد می‌توانند ظرفیت‌های کارآفرینی کشور را تقویت کنند.
۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۵
یادداشت/ توسعه فرهنگ اربعین در کارزار تبلیغات شیعه هراسی
ضعیف کردن بنیان خانواده‌ها، ترویج فمینیسم، عادی‌سازی نابهنجاری‌ها، پوچگرایی‌، همسان‌سازی فرهنگی و مذهبی با غرب و نشر ایدئولوژی سکولاریسم به‌طور غیرمستقیم برخی از اهداف و کارکردهای پنهانی است که رسانه‌های نوین و نوظهور غربی برای ترویج و اشاعه آن از هیچ تلاشی کوتاهی نکرده و همواره در‌تلاشند تا با کارکردهای آشکار رسانه‌ای و تمسک جستن به ساحت فرهنگ و هنر، به اهداف خود راه یابند.
۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸
غایت طرح قرآنی 1455 تربیت هنرمندان قرآنی با تولیدات اثرگذار در جامعه است
سعادتی، با اشاره به اینکه بخش هنر در طرح قرآنی 1455 امسال برای اولین بار است که برگزار می‌شود، گفت: غایت این بخش تربیت هنرمندان قرآنی با تولیدات اثرگذار در جامعه است.
۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۹:۰۸
احکام رابطین فهما هفته آینده صادر می‌شود/تلاش بچه‌های مسجد کار گروهی و شبکه‌ای باشد
طاهریان با اشاره به آغاز سومین رویداد ملی فهما، خبر از صدور احکام رابطین فهما در سطح شهرستان‌ها و کانون‌ها در هفته پیش رو داد و افزود: تلاش بچه‌های مسجد در رویداد فهما کار گروهی و شبکه‌ای باشد.
۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
مهلت شرکت در پانزدهمین دوره نوگلان حسینی تا 18 شهریور تمدید شد
مهلت شرکت در پانزدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی تا 18 شهریور تمدید شد.
۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۹:۳۶
مسجد عامل مهمی در تربیت معنوی ورزشکار محسوب می‌شود
الغوثی، توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار(ع) را از مهم ترین عوامل موفقیت خود دانست و افزود: مسجد عامل مهمی در تربیت معنوی ورزشکار محسوب می‌شود و امیدوارم بتوانم با اتکا به این سرمایه‌های معنوی در المپیک پاریس که سال 2024 برگزار می‌شود افتخارآفرینی کنم.
۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۹:۱۷
اسماعیلی در طرح رزمایش سراسری شمیم حسینی(ع): جامعه دینی و ایمانی ما همیشه پیشتاز خدمت‌رسانی بوده است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جامعه دینی و ایمانی همیشه پیشتاز خدمت‌رسانی بوده و هستند و در این 18ماه که با اپیدمی کرونا مواجه بودیم از خدمات‌رسانی دست نکشیدند، گفت: امروز بقاع متبرکه، امامزادگان، مساجد و تکایا محل نیکوکاری و خدمت‌گذاری جامعه دینی و ایمانی است. در دولت مردمی راه‌کار ما همین است که در همه بخش‌ها وظیفه تسهیل‌گری را انجام دهیم، همین اتفاقی که امروز در قالب طرح شمیم حسینی(ع) در حال رخ دادن است بیشتر توسط مردم انجام شده است.
۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
سند چشم انداز ۱۴۱۴ کانون‌های فهما بر پایه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب بنا شده است
حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی، با اشاره به ترسیم افق چشم انداز آن در سال ١٤١٤، گفت: مبنای کار ما بیانیه گام دوم انقلاب و تحقق فرامین مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در دستیابی به تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای فرج حضرت ولی عصر (ارواحنافداه) است.
۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
آغاز سومین رویداد ملی فهما با شعار «به توان مردم» در سطح 307 باب از کانون‌های مساجد استان ایلام
حجت‌الاسلام و المسلمین چراغی‌پور، با اشاره به آغاز سومین رویداد ملی فهما در سراسر کشور گفت: این رویداد امسال با شعار «به توان مردم» برگزار شده و در سطح 307 باب از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان ایلام در حال اجرا است.
۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
محورهای ۱۱گانه فعالیت ستاد فهما در عرصه بین‌الملل/ بومی‌سازی مدل مساجد موفق در جهان اسلام را دنبال می‌کنیم
حجت‌الاسلام امیر ارزانی با شرح محورهای فعالیت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در حوزه بین‌الملل، گفت: بومی‌سازی الگوی مساجد موفق در جهان اسلام و تعامل با چهره‌های موفق مسجدی از اهل سنت و شیعیان برنامه این ستاد است.
۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶
اعلام زمان برگزاری آزمون نهایی طرح قرآنی ۱۴۵۵ در دو بخش حفظ و مفاهیم
آزمون نهایی طرح قرآنی ۱۴۵۵ در دو بخش حفظ و مفاهیم از روز شنبه تا پنج شنبه(۱۲ الی ۱۸ شهریور) برگزار می‌شود.
۱۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۸
امام سجاد(ع) توجه انسان را در صحیفه به سوی خودشناسی منتهی به خداشناسی رهنمون می‌کند
آیت‌الله رمضانی، با اشاره به معارف و مضامین صحیفه سجادیه در حوزه شناخت انسان اظهار کرد: امام سجاد(ع) در صحیفه آدمی را به سوی خودشناسی منتهی به خداشناسی رهنمون می‌کند.
۱۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۰:۱۸
رشد محتوایی و بین‌المللی کنگره امام سجاد(ع) در 10 عرصه/وظیفه امروز ما الگوبرداری از سیره امام سجاد(ع) در عرصه امر به معروف و نهی از منکر است
حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی با اشاره به اینکه یازدهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) نسبت به سال‌های گذشته حداقل در 10 عرصه از جمله محتوایی و بین‌المللی رشد داشته است، گفت: امروز وظیفه ما در ترویج سیره آن حضرت الگوبرداری از روش آن امام همام در عرصه امر به معروف و نهی از منکر است.
۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۳
برگزاری بیش از 100 وبینار و نشست بزرگداشت مقام امام سجاد(ع) در داخل و خارج کشور
علامه زاده در جریان اختتامیه یازدهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) گفت: بیش از 100 وبینار و نشست علمی و تخصصی بزرگداشت مقام امام سجاد(ع) در داخل و و خارج کشور برگزار شده است.
۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۸
امام سجاد(ع) پرچمدار حوزه فرهنگ در تاریخ اسلام است/ترجمه ادبی صحیفه سجادیه را حمایت می‌کنیم
کمالی زرکانی، با اشاره به سیره و رویکرد امام چهارم در ترویج و احیای معارف دین، آن حضرت را پرچمدار حوزه فرهنگ در تاریخ اسلام خواند و خبر از حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان از ترجمه ادبی صحیفه سجادیه داد.
۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۱
معارف عمیق و کارآمد نهفته در صحیفه سجادیه مهمترین معادن سرشار از معنویت و بصیرت این اقلیم است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به یازدهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) نوشت: بی‌شک معارف عمیق و کارآمد نهفته در صحیفه سجادیه از جمله مهم‌ترین معادن سرشار از معنویت و بصیرت این اقلیم است که نیاز به کاوش مستمر و دقیق توسط همه اندیشمندان دردآشنا و عموم مردم دارد.
۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
فراخوان پانزدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی منتشر شد
فراخوان پانزدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی (مداحان دانش‌آموز) که به همت فرهنگ‌سرای اندیشه، مشارکت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و چند نهاد و سازمان دیگر برگزار می‌شود، منتشر شد.
۰۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۰
فضایل و مناقب امام زین‌العابدین(ع) در سمینار لاهور بررسی می‌شود
در ادامه برگزاری سلسله برنامه‌های یازدهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع)، فضایل و مناقب امام زین‌العابدین(ع) طی برگزاری سمیناری به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور بررسی می‌شود.
۰۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸
جدا نبودن «خیر عرفی» از «خیر دینی» / تشریح جایگاه معاونت قرآن و عترت در ساختار مجمع خیرین قرآنی
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در چهارمین نشست از سمینار خیر قرآنی بر بستر مشارکت‌های مردمی ضمن تشریح مفاهیم متعدد خیر و نیکوکاری در قرآن، گفت: تقسیم‌بندی کار خیر به دو بُعد خیر عُرفی و خیر دینی اشتباه است و این دو از هم فاصله ندارند.
۰۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۸:۴۶
کارگاه پژوهشی در صحیفه سجادیه برگزار می‌شود
کارگاه پژوهشی در صحیفه سجادیه از سری برنامه‌های یازدهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) برگزار می‌شود.
۰۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۸:۱۲
صحیفه سجادیه متنی قانون‌گذار و احیاگر نام اهل بیت(ع) است
حجت‌الاسلام و المسلمین کفیل با اشاره به مضامین والای صحیفه سجادیه، این اثر را متنی قانون گذار توصیف کرد و افزود: آنچه که در مورد صحیفه اهمیت دارد آن است که این کتاب احیاگر نام اهل بیت(ع) است.
۰۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
صفحه ۱ از ۴۰