اخبار
تاکید معاون مطبوعاتی بر رویکرد جهادی در تولید محتوای رسانه‌ای
فرشاد مهدی‌پور در آیین اختتامیه جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی: کار جهادی برای تولید محتوا در بستر فضای مجازی و رسانه باید توسط جهادگرانی صورت بگیرد که در بستر دانشجویی و آکادمیک رشد می‌کنند.
۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۸:۱۴
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ورود خبرگزاری ایرنا و روزنامه ایران به جناح بندی‌ها ممنوع است
اسماعیلی در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: در خبرگزاری ایرنا و روزنامه ایران ورود به جناح بندی‌های مختلف ممنوع است، نباید این رسانه به عنوان بازوی یک جناح مطرح شود، خبرگزاری جمهوری اسلامی و روزنامه ایران به مجموعه نظام تعلق دارد.
۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۸
پیام تسلیت معاونت مطبوعاتی برای درگذشت دو فعال رسانه‌‍ای
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام‌های جداگانه‌ای، درگذشت «مهدی بگلری»، صاحب‌امتیاز روزنامه «هواداران پرسپولیس» و هفته‌نامه «عصر ارتباط» و همچنین «زهرا حاجیان» خبرنگار پیشکسوت روزنامه «خراسان» را تسلیت گفت.
۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲
اسماعیلی در آئین معارفه معاون امور مطبوعاتی: در مواجهه با یک جنگ تمام عیار رسانه‌ای هستیم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین تکریم و معارفه معاونان سابق و جدید امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی گفت: در مواجهه با یک جنگ تمام عیار رسانه‌ای هستیم و در دولت مردمی به این مساله اعتقاد کامل داریم و همه بازآرایی و آرایش رسانه‌ای به منظور مقابله با این موضوع را به کار خواهیم گرفت، ما معتقدیم درگیر یک تهاجم فرهنگی گسترده هستیم و برنامه ما در حوزه رسانه این است که از حالت پدافندی به آفندی برسیم.
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۳
راه‌یابی ۲۰ اثر به مرحله داوری جشنواره «بازی‌های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده»
۲۰ اثر به فرایند نهایی جشنواره «بازی‌های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده» راه یافتند.
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶
پای بازی‌های جدّی چطور به کتاب‌های درسی باز شد؟
صنعت بازی ایران این روزها با یک اتفاق و خبرِ خوب در معرفی بیشتر تلاش‌های انجام شده توسط بازی‌سازان به‌خصوص بازی‌سازان درحوزه بازی‌های جدّی میان خانواده‌ها و البته جمعیت دانش‌آموزی کشور همراه شده است؛ یعنی اگر همین الان کتاب‌های «بخوانیم» اول و «نگارش» اول تا ششم دبستان را ورق بزنید، لابه‌لای فصل‌ها و درس‌های آن رمزینه‌هایی (QR Code) را می‌بینیدکه با اسکن کردن‌شان جذابیت‌های انجام یک تمرین آموزشی در قالب یک بازی جدی پیش چشم‌تان قرار می‌گیرد.
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵
اعضای شورایعالی خبرگزاری جمهوری اسلامی منصوب شدند
در احکامی جداگانه و با پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سیدکمیل باقرزاده، فرشاد مهدی پور، میثم نیلی، فواد ایزدی و سپهر خلجی به عنوان اعضای شورایعالی سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی منصوب شدند.
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۸:۱۴
علی نادری مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی علی نادری را به عنوان مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) منصوب کرد.
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۸:۰۰
محمد خدادی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی کرونا شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محمد خُدادی را به عنوان مشاور وزیر و دبیر کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی کرونا منصوب کرد.
۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۰
بازی‌های جدّی به محتوای آموزشی کتاب‌های درسی دبستان پیوست
برای اولین‌بار بازی‌های جدّی «نورولند»، «هاپی و الفبا» و «بخوانیم» به‌عنوان محتواهای تعاملی در کتاب‌های «بخوانیم» فارسی اول و «نگارش» اول تا ششم دبستان گنجانده شدند.
۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴
پیام تسلیت معاونت مطبوعاتی برای درگذشت یک خبرنگار خراسانی
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «مهدی صانعی» خبرنگار جوان و عضو خانه مطبوعات خراسان رضوی را تسلیت گفت.
۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴
مهدی‌پور: بازآرایی نظام رسانه‌ای کشور محور اصلی فعالیت‌های معاونت مطبوعاتی خواهدبود
پیرو حکم انتصاب فرشاد مهدی‌پور توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی، آیین تکریم و معارفه معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۳
فرشاد مهدی پور معاون امور مطبوعاتی شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی فرشاد مهدی پور را به عنوان معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی این وزارتخانه منصوب کرد.
۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگ در آیین اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی «بازی دل‌ها»: بازی ها عرصه تقویت حس توانمندی هستند
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در آیین اختتامیه نخستین جشنواره بین المللی بازی‌های رایانه‌ای در حوزه‌ ا‌یثار، فداکاری و شهادت با نام «بازی دل‌ها» گفت: بازی‌ها عرصه تقویت حس توانمندی هستند و امروز حس توانمندی و خلق ارزش‌های تمدنی یا فروریختن و ناتوانی از طریق دنیای بازی‌ها شکل گرفته‌ا‌ست.
۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۸:۴۵
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در اختتامیه جشنواره «بازی دل‌ها»: بازی‌های رایانه‌ای مسیر انتقال فرهنگ است
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای در حوزه ایثار فداکاری و شهادت با نام «بازی دل‌ها» در سالن شهید رسول‌زاده گفت: بازی‌های رایانه‌ای مسیر انتقال فرهنگ هستند و باید از بازی‌هایی که نظام ارزشی را در جامعه ترویج می‌دهند، حمایت کنیم.
۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۸:۴۲
برترین‌های جشنواره «بازی دل‌ها» معرفی شد/ تقدیر از بازی‌سازان فعال در حوزه ساخت آثار دفاع مقدس
برترین‌های نخستین جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای در حوزه ایثار، فداکاری و شهادت با عنوان «بازی دل‌ها» با حضور امیرحسین قاضی‌زاده معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الاسلام سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای معرفی شدند.
۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۸:۴۰
یادداشت/ مخاطب، در عصر رسانه‌های نوظهور
جذب حداکثری مخاطب، در برنامه‌های فرهنگی و فضای رسانه‌ای در سالیان جدید از مهم‌ترین دغدغه‌های برنامه‌ریزان و سیاستگذاران حوزه فرهنگ، هنر و رسانه است و همواره تلاش کرده‌اند ذائقه مخاطبان را نیز مدنظر قرارداده و به سلایق و علایق آنان نیز توجه کنند.
۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
نمایه‌سازی مقالات سمپوزیوم بین‌المللی بازی‌های جدی 1400 در پایگاه استنادی«IEEE Xplore»
با قرار گرفتن عنوان «سمپوزیوم بین‌المللی بازی‌های جدّی 1400» در فهرست کنفرانس‌های تحت حمایت پایگاه استنادی «IEEE Xplore»، مقالات پذیرفته شده در این سمپوزیوم برای نمایه‌سازی به این پایگاه ارسال و در این کتابخانه دیجیتال نمایه می‌شوند.
۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱
آثار جشنواره «بازی‌های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده» در انتظار داوری و انتخاب
با پایان فرصت ارسال آثار به نخستین جشنواره «بازی‌های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده» در مجموع تعداد 60 اثر برای 2 بخش واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به دبیرخانه این رویداد فرستاده شد تا بعد از روند ارزیابی و داوری، بازی‌های برتر انتخاب شوند.
۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
حفظ استقلال ایران در گرو بازگشت به فرهنگ ایثار و جهاد
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با هفته دفاع مقدس بر لزوم کارکرد تبیینی رسانه‌ها در انتقال فرهنگ ایثار و جهاد به نسل‌های جدید تاکید کرد.
۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
اساسی‌ترین مشکل ما در رسانه، عدم مهارت است/ کارکرد رسانه در جنگ تحمیلی، تبیینی بود
محمد خُدادی: اساسی‌ترین مشکل ما در رسانه عدم مهارت است، چیزی که در زمان جنگ حرف اصلی را می‌زد اما در عصر جدید تخصص و مدرکش فراوان است اما مهارت و پختگی کار هیچ!
۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات: خانه مطبوعات پرچمدار حفظ اخلاق حرفه‌ای باشد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گفت: خانه مطبوعات باید پرچمدار حفظ اخلاق حرفه‌ای و اسلامی در حوزه رسانه باشد و به عنوان پیشتاز حل مسائل رسانه‌ای عمل کند.
۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۲
همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس؛ برترین‌های جشنواره «بازی دل‌ها» انتخاب می‌شوند
آیین اختتامیه و معرفی برترین‌های نخستین جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای در حوزه ایثار، فداکاری و شهادت با عنوان «بازی دل‌ها» روز ۱۰ مهرماه برگزار می‌شود.
۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۸:۵۲
۶۶ استودیوی بازی‌سازی به عضویت ساختار حمایتی همگرا درآمدند
با جمع‌بندی ارزیابی متقاضیان عضویت در ساختار حمایتی همگرا در نهایت ۶۶ استودیوی بازی‌سازی، اعضای جدید ساختار حمایتی همگرا در سال ۱۴۰۰ خواهند بود.
۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵
اسماعیلی در گفت و گو با جام جم: می خواهیم امور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به مردم بسپاریم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با روزنامه جام‌جم در مورد کاهش تصدیگری دولت در حوزه فرهنگ و هنر، گفت: سپردن مسؤولیت‌ها به مردم و مردمی شدن به معنای سپردن امور به مردم معمولی جامعه نیست. مقصود استفاده از ظرفیت اصناف و سازمان‌های مردم‌ نهاد در حوزه‌های تخصصی از جمله حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها، انجمن‌های تخصصی‌ و‌ اصناف است. در واقع باید فضایی فراهم کنیم تا این نهادها بتوانند کار خودشان را انجام بدهند. آنچه در ادامه می‌آید متن گفت‌و‌گو محمدمهدی اسماعیلی با روزنامه جام‌جم است که روز شنبه سوم مهرماه منتشر شد.
۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶
صفحه ۱ از ۴۰