اخبار
کارگاهی برای «طراحی بازی مبتنی بر بازار»
طراحی بازی مبتنی بر بازار یکی از چالش‌های پیش روی بازی‌سازان است که برای جذب مخاطب باید سازوکار مناسبی برای آن پیدا کنند تا قبل از تولید و در مراحل ابتدایی ساخت بازی به مطالعه و تحلیل مخاطب بپردازند.
۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
پنجمین دوره جایزه بازی‌های جدی به میزبانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود
رویداد جامع جایزه بازی‌های جدی 1400 (SeGaP2021) پاییز امسال و در پنجمین دوره به میزبانی دانشکده برق و مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹
پویش نوروزی«بازینو»تا پایان فروردین تمدید شد
پویش نوروزی «بازینو» که همزمان با اولین روز فروردین 1400 کار خود را آغاز کرد و قرار بود 20 فروردین پایان یابد، به دلیل استقبال کاربران و وخامت شرایط شیوع کرونا درکشور و لزوم بیش از پیش رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر در خانه ماندن هموطنان، تا پایان فروردین ماه تمدید شد.
۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت خبرنگار قدیمی ایرنا
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «علی‌حیدر شاه‌حسینی»، خبرنگار باسابقه خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) و یکی از موسسین خانه مطبوعات استان مرکزی را تسلیت گفت.
۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
مهلت شرکت دانش‌آموزان در جشنواره آنلاین «کاوشگران رسانه» تمدید شد
نخستین جشنواره دانش‌آموزی«کاوشگران ‌رسانه» که توسط ساترا و با هدف آموزش سواد‌ رسانه‌ای به دانش‌آموزان با بهره‌گیری از بازی‌گونه‌سازی (Gamification)وآموزش راه‌های کشف در منابع باز (Open source Intelligence) از 15 اسفند ماه 1399 کار خود را آغاز کرده تا 20 اردیبهشت 1400تمدید شد.
۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۹:۰۵
ابلاغ دستورالعمل الزامات ارتقای سواد فضای مجازی در حوزه محتوا و خدمات فرهنگی
دستورالعمل«الزامات ارتقای سواد فضای مجازی در حوزه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی» از سوی دبیر شورای عالی فضای مجازی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شد.
۲۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت روزنامه‌نگار پیشکسوت یزدی
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «ملک‌مسعود ملک»، روزنامه‌نگار پیشکسوت و مدیرمسئول روزنامه «عصر یزد» را تسلیت گفت.
۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
بررسی آثار کاربران در حوزه بازینامه و طرح بازی در اولین جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع)
پدیدآورندگان آثار رسانه‌ای رضوی با موضوع بازی‌های دیجیتال می‌توانند در اولین جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع) شرکت کنند.
۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
کاربران بیش از 40 هزار بار بازی‌های موبایلی ایرانی را نصب کرده‌اند
پویش نوروزی «بازینو» که همزمان با اولین روز فروردین 1400 کار خود را آغاز کرد در حالی دو هفته از فعالیت خود را پشت سر گذاشت که کاربران در مجموع 40 هزار و 948 بار بازی‌های موجود در کمپین را به‌صورت رایگان نصب کرده‌اند و یک هزار و 644 نفر هم برای شرکت در بخش قرعه‌کشی و دریافت جوایز این پویش در سایت بازینو ثبت‌نام کرده‌اند.
۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۸:۰۹
امضای تفاهم نامه همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور و معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
تفاهم نامه همکاری بین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف ارتباط مستمر کتابخانه های عمومی و مطبوعات و رسانه ها، ترویج فرهنگ مطالعه از طریق مطبوعات و رسانه ها و نیز حمایت از نشریات مورد نیاز کتابخانه های عمومی منعقد شد.
۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
حمایت از بازی‌های برتر موبایلی ایرانی و کمک به انتخاب مخاطبان
پویش نوروزی «بازینو» با شعار «سال نو، بازی نو» برای نخستین‌بار به همت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و با هدف حمایت از بازی‌های موبایلی برتر ایرانی کار خود را از اول فروردین 1400 آغاز می‌کند و کاربران با نصب و انجام این بازی‌ها علاوه بر شرکت در یک فضای رقابتی، شانس دریافت جوایز ویژه‌ای را که برای آن در نظر گرفته شده را نیز خواهند داشت.
۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
تمدید فرصت ثبت‌نام در ساختار حمایتی همگرا سال 1400
مهلت ثبت‌نام بازی‌سازان در ساختار حمایتی همگرا در سال 1400 تمدید شد و بازی‌سازان علاقه‌مندی که تا این لحظه نتوانسته‌اند درخواست عضویت خود را در این سامانه ثبت کنند تا تاریخ 25 اسفند فرصت دارند.
۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
ارتقاء سواد بازی‌ از اولویت‌های فضای مجازی رسانه ملی است
مدیر شبکه سپهر و مدیرکل بازار محتوای معاونت فضای مجازی سازمان صدا وسیما طی نشست مشترکی با مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ضمن ارائه و معرفی ظرفیت‌های این فضاهای رسانه‌ ملی از آمادگی خود برای تعامل با بنیاد در جهت دسترسی به اهداف مورد نظر در خصوص فرهنگ صحیح مصرف بازی‌های دیجیتال و ترویج و تقویت آن خبر دادند.
۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
«گیم میت» میزبان استریمرها می‌شود؛ بدون تعارف با آروین اصفهانی‌زاده
برنامه«گیم‌ میت» این هفته میزبان مهمانی ویژه و کاملا شناخته شده برای بازی‌بازها و بخصوص طرفداران استریم است.
۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
به هسته‌های پژوهشی دانشگاه‌ها برای حل مسائل صنعت بازی شکل می‌دهیم
وقتی صحبت از مدیریت دانش و انجام مطالعات پژوهشی در حوزه اکوسیستم صنعت بازی می‌شود حتما باید برای معاونت پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای حساب ویژه‌ای باز کرد. مجموعه‌ای با وابستگی‌های حاکمیتی که نقش مهمی در تدوین و انتشار پژوهش‌های مورد نیاز صنعت بازی‌های دیجیتال کشور دارد و البته که در این سال‌ها تلاش کرده تا با ایجاد هسته‌های پژوهشی در دانشگاه‌های کشور ارتباط میان صنعت بازی و فضای دانشگاهی کشور را به سمت و سویی کاربردی سوق دهد. اینکه طی چند سال اخیر در این خصوص چه تلاش‌های شده و چه دستاوردهایی به همراه داشته، سوالی است که معاون پژوهش بنیاد در گفت‌وگویی به آنها پاسخ داد.
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مجمع عمومی سالیانه خانه مطبوعات و رسانه های کشور
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مجمع عمومی سالیانه خانه مطبوعات و رسانه های کشور پیامی صادر کرد.
۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
صالحی درگذشت علی اکرمی فعال سیاسی و روزنامه‌نگار را تسلیت گفت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت علی اکرمی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی را تسلیت گفت.
۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
تبادل نظر معاون مطبوعاتی و مدیر ارشد رسانه‌ای دفتر رئیس جمهوری ترکیه برای تقویت مناسبات رسانه‌ای میان دو کشور
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر اخیر خود به ترکیه و دیدار با «چاغتای اوزدمیر»، مدیر ارشد رسانه‌ای دفتر رئیس‌جمهوری ترکیه، ضمن انتقاد از ارتباطات اندک رسانه‌ای میان دو کشور، پیشنهاد داد: یک نشست همکاری های رسانه ای در ایرانیا ترکیه با حضور برخی کشورهای منطقه برگزار شود تا از این طریق آشنایی بیشتری از ظرفیت های رسانه ای آن‌ها حاصل شود.
۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
فواید شناختی انجام بازی‌های رایانه‌ای
وب‌سایت فهم بازی در راستای تحقق یکی از مهمترین کارکردهای خود یعنی ترویج و ارتقاء «سواد بازی» در میان کاربران، والدین و معلمان در مقاله‌ای به فواید شناختی انجام بازی‌های رایانه‌ای پرداخته است.
۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
فعالیت آزمایشی مرکز تماس و مشاوره بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای آغاز شد
مرکز تماس و مشاوره بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌‌ای فعالیت خود را به صورت آزمایشی آغاز کرد.
۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
بدون تعارف با معاون پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای
سومین برنامه گفت‌وگوهای زنده اینستاگرامی با معاونان و مدیران بنیاد روز چهارشنبه 6 اسفند با حضور معاون پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار خواهد شد.
۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۸:۳۰
آلمان، کشوری با نظام سانسور بسیار دقیق برای بازی‌های دیجیتال
کشــورهای مختلف برای کنترل وضعیت تعاملی بازی با جامعه برنامه‌های نظارتی مختلفی دارند. این گزارش نگاهی دارد به این سازوکار در کشور آلمان. کشوری که با نزدیک به 5 میلیارد دلار درآمد سالیانه از بازی در سطح بین‌المللی به عنوان یک کشور با نظام سانسور بسیار دقیق برای بازی دیجیتال شناخته شده است.
۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
بازیکنان حرفه‌ای، استریمرها، فعالان رسانه‌ای، بازی‌پژوهان و بازی‌آموزها همگرایی می‌شوند
ساختار حمایتی همگرا که با هدف حمایت از فعالان صنعت بازی کشور شکل گرفت، دومین سال فعالیت خود را هم پشت سر گذاشت و درست از چند هفته دیگر و قبل از ورود به هزاره جدید، برنامه‌ریزی‌هایش برای ثبت‌نام از متقاضیان جدید عضویت در این ساختار را آغاز می‌کند.
۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
15درصد بازیکنان ایرانی از تماشای بازی دیگران لذت می‌برند
مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال(دایرک) بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در تازه‌ترین بازینگاشت خود این باز سراغ موضوع استریمینگ رفته است. پدیده‌ای که کم‌کم دارد جای پای خود را به‌عنوان یک سرگرمی جذاب در میان مخاطبان بازی پیدا می‌کند.
۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳