اخبار
تخفیف 40 درصدی برای شرکت‌کنندگان در ترم زمستان _ بهار انستیتو ملی بازی‌سازی
ثبت نام ترم زمستان_بهار انستیتو ملی بازی‌سازی که با ارائه یک تخفیف ویژه 40 درصدی به کلیه شرکت‌کنندگان چند هفته‌ای است آغاز شده تا 15 بهمن ماه ادامه دارد.
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
مواجهه با چالش‌های زندگی کرونایی در بازی «بهبود»
باید قبول کرد که دانشکده چند رسانه‌ای دانشگاه هنر اسلامی تبریز به عنوان قطب علمی طراحی و تولید بازی‌ها دیجیتال در کشور در چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی نیز حضوری درخشان داشت. آن هم به گواه جوایزی که دانشجویان این دانشکده در این رویداد با رای و نظر هیات داوران کسب کردند.
۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
مخاطب‌شناسی روزنامه‌ها پل ارتباطی بین جامعه و دولت است
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با روزنامه ایران اظهار داشت: روزنامه ایران باید یک رابطه دو سویه بین دولت و مردم ایجاد کند چرا که امروز یکی از کارهایی که روزنامه‌ها فراموش کرده‌اند مخاطب شناسی است که می‌تواند به‌عنوان پل ارتباطی باشد بین جامعه و دولت.
۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
یادداشت / روزنامه‌نویسی مسئولانه
محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری چهارشنبه یکم بهمن در یادداشتی در روزنامه ایران نوشت: از اول بهمن ماه سال ۱۳۷۳ که روزنامه وزین ایران «به میان مردم آمد» تا امروز که اول بهمن آخرین سال سده چهاردهم شمسی را سپری می‌کنیم، ۲۶ بهار گذشته. ۲۶ سالگی در مقیاس عمر آدمیان، تازه اول جوانی است. اما در مقیاس عمر رسانه‌ها-خصوصاً در ایران- عدد قابل توجهی است. قریب‌ترین معنای این عدد سترگ، این است که نهالی که در سال ۱۳۷۳ به کوشش آقای دکتر وردی‌نژاد و همه همکاران ایشان در سپهر اطلاع‌رسانی کشور غرس شد، امروز بحمدالله به درخت تنومندی تبدیل شده و در جامعه متکثر ایران، ریشه دوانده است.
۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
بازی «شاه دزد» از موفقیت‌های جهانی تا نشر بین‌الملل
مدیرعامل شرکت «کاریزما» که با بازی شاه دزد در میان اهالی صنعت بازی ایران شناخته شده هستند، این هفته مهمان سلسله برنامه‌های گفتگویی همگرا در صفحه اینستاگرام خود است تا از سال‌ها حضور در صنعت بازی ایران و راهکارهای بازی‌سازی موفق بگوید.
۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت شیده لالمی
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «شیده لالمی» روزنامه‌نگار صاحب سبک و دبیر اجتماعی روزنامه «همشهری» را تسلیت گفت.
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
روایت‌گر و تحلیل‌گر بازی‌های دیجیتال شوید
ثبت‌‌نام دوره پیشرفته بازی‌نگاری ویژه تربیت روایت‌گر و تحلیل‌گر بازی‌های دیجیتال در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای آغاز شد.
۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶
خلاء نظری در زیرساخت‌های معرفتی سواد رسانه‌ای با وجود ۵ سال دستاورد موفق
در بیانیه دومین رویداد تجربه‌نگاری فعالان سواد رسانه‌ای با اشاره به وجود خلاء نظری در زیرساخت‌های معرفتی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی، از فعالان این عرصه دعوت شده تا در ۱۴ حوزه طرح‌های خود را ارائه کنند.
۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
اطلاعیه مهم؛ تولیدکنندگان و ناشران بازی‌های موبایلی، رایانه‌ای و کنسولی برای دریافت پروانه انتشار بازی‌های خود اقدام کنند
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در اطلاعیه‌ای مهم اعلام کرد تولیدکنندگان و ناشران بازی‌های موبایلی، رایانه‌ای و کنسولی لازم است پیش از عرضه عمومی بازی‌ها، بر‌اساس دستورالعمل‌ قانونی «صدور پروانه انتشار بازی‌های رایانه‌ای» (همچنین متقاضیان دریافت مجوز فعالیت نشر بازی‌های رایانه‌ای و متقاضیان تاسیس و اداره بازیگاه) از طریق سامانه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای دریافت پروانه انتشار و مجوز فعالیت نشر اقدام کنند و در غیر این صورت، مشمول پیامدهای قانونی آن قرار خواهند گرفت.
۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۸:۳۷
حوزه بازی‌های دیجیتال نیازمند نظام صنفی مقتدر و منسجم است
دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و مشاور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با مدیرعامل و شورای معاونین بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با اشاره به اینکه این سازمان آمادگی تعامل با بنیاد برای حل مشکلات مرتبط به حوزه بازی و تسهیل‌گری در این بخش را دارد، بر تقویت رشد اقتصادی، هدایت توان علمی و ایجاد نهادهای مورد نیاز پایدار در این صنعت تاکید کرد.
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
فعالان سواد رسانه‌ای تنظیم‌گر تعاملات اجتماعی به شمار می‌روند
رییس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی گفت: صدا و سیما باید حلقه انحصار تولید و پخش را کم کرده و فضا را برای ظرفیت‌های بخش مردمی و جوانان باز کند.
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
تجربه‌ای جذاب از بازی در بازدید از خانه سردار ملی در تبریز/ بازی «سردار» در انتظار سرمایه‌گذاری متولیان گردشگری
تیم آزمایشگاه واقعیت افزوده شناختی (کارلَب) دانشگاه هنر اسلامی تبریز آن روز که با هدف ترویج گردشگری، ایده طراحی نرم‌­افزاری برای بازدید از خانه ستارخان، سردار ملی در تبریز را دستاویز خلق بازی‌ای کرد تا آن را راهی شرکت در چهارمین جایزه بازی جدی سال 1399 بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در تهران کند، تقریبا مطمئن بودند که این ایده خلاقانه‌شان می‌تواند برای داوران بخش جشنواره بازی جدی سال 1399 نیز جذاب باشد.
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
فعالان خبری در پیام رسان‌ها و سایت‌های خبری بدون مجوز برای اخذ مجوز اقدام کنند
هیات نظارت بر مطبوعات با صدور اطلاعیه‌ای از فعالان خبری در پیام رسان‌ها و سایت‌های خبری بدون مجوز خواست که تا پایان بهمن‌ماه سال جاری، ​نسبت به ثبت درخواست اخذ مجوز فعالیت خود در سامانه جامع رسانه‌های کشور اقدام کنند.
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
نتایج چهارمین رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری اعلام شد
نتایج دور چهارم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری با صدور بیانیه‌ای از سوی اعضای کمیته رتبه‌بندی اعلام شد.
۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
Jam Nation چه دستاوردی برای تیم‌- شرکت‌های ایرانی عضو همگرا دارد؟
بازار بازی‌های هایپرکژوال به خاطر داشتن بازاری بزرگ‌تر و مخاطبین بیشتر نسبت به سایر سبک‌ها، جایگاه رقابتی جدی‌تری برای توسعه‌دهنده‌ها دارد. یکی از عرصه‌های رقابتی برای توسعه دهنده‌های این سبک بازی‌ها حضور در رویدادهای بین‌المللی که توسط ناشران جهانی برگزار می‌شود، رویدادهایی که هدف شان شناسایی بهترین بازی‌ها برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد از آنها است.
۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
برگزاری کارگاه تخصصی انستیتو ملی بازی‌سازی در حوزه فنی
برگزاری آنلاین کارگاه‌های آموزشی تخصصی در انستیتو ملی بازی‌سازی، این روزها و با استمرار شرایط کرونایی با رونق بیشتری در حال برنامه‌ریزی و اجرا است. انستیتو ملی بازی‌سازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در تازه‌ترین گام خود خیال دارد یک کارگاه تخصصی بازی‌سازی در حوزه فنی را با حضور امین بابادی برگزار کند.
۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۹:۰۷
ثبت نام تسهیلات حمایتی کم‌بهره ویژه رسانه‌ها تا 23 دی‌ماه تمدید شد
مدیران روزنامه‌ها، فصلنامه‌ها، دوفصلنامه‌ها و سالنامه‌های خصوصی و همچنین کانون‌های آگهی و تبلیغاتیِ متقاضی تسهیلات حمایتی کم بهره، از فردا 21 تا 23 دی‌ماه فرصت دارند در سامانه تحفه ثبت‌نام کنند.
۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
آشنایی بازی‌سازان عضو همگرا با مسیر تبلیغات و نشر بازی‌های ویدئویی موبایلی در ایران
انتخاب پلتفرم صحیح چه برای تبلیغات و جذب کاربر و چه برای نشر بازی ویدئویی یکی از مهم‌ترین اصولی است که می‌تواند باعث موفقیت یا شکست یک پروژه بازی‌سازی شود. از این جهت انتخاب پلتفرم مناسب برای تبلیغات و انتشار بازی‌های ویدئویی در موفقیت یک بازی نقش مهمی دارد.
۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
ثبت نام ترم زمستان_بهار انستیتو ملی بازی‌سازی شروع شد
انستیتو ملی بازی‌‌سازی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و در فرصتی استثنایی برای دانش پژوهان حوزه بازی‌سازی با ارائه تخفیف 40 درصدی به کلیه شرکت کنندگان ترم جدید، ثبت نام کلاس‌‌های آموزشی خود را آغاز کرده است.
۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
کشور به تدوین قانون جامع بازی‌های دیجیتال و سرگرمی‌های نوین احتیاج دارد
محسن زنگنه نماینده مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرعامل و شورای معاونین بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با پیشنهاد مطالعه برای تدوین قانون جامع بازی‌های دیجیتال و سرگرمی‌های نوین توسط بنیاد، از آمادگی مجلس شورای اسلامی برای پیگیری تصویب آن خبر داد.
۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
رونمایی از بازی «سایه انتقام» در سالگرد شهادت سردار سلیمانی
بازی موبایلی «سایه انتقام» که در حوزه نبردهای هوایی و پهپادی با فرماندهی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی طراحی و تولید شده است روز 15 دی ماه و همزمان با ایام سالگرد شهادت سردار سلیمانی رونمایی می‌شود.
۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
فراخوان تولید و نشر محتوا در فضای مجازی با موضوع شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و شهید محسن فخری زاده
مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برترین تولیدات و انتشار محتوا در فضای مجازی با موضوع ابعاد مختلف زندگی شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، شهید ابو مهدی المهندس و شهید محسن فخری زاده تقدیر می‌کند.
۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
مستند-نمایش «سرباز»، اثری فراجناحی و مردمی با سویه‌های مقاومتی است
نویسنده و کارگردان مستند-نمایش «سرباز» با اشاره به آنکه تولید این اثر سفارش هیچ نهاد، ارگان و سازمانی نبوده و در قالب دغدغه شخصی او و نذر فرهنگی تولید شده است، گفت: مستند-نمایش سرباز، اثری فراجناحی و مردمی با سویه‌های مقاومتی است.
۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
اطلاعیه معاونت مطبوعاتی برای اعطای اینترنت ویژه خبرنگاری
مدیران مسئول روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری دارای رتبه بندی، از ساعت 8 صبح جمعه، 5 دی‌ماه می‌توانند با ورود به حساب کاربری خود در سامانه جامع رسانه‌های کشور، نسبت به معرفی همکاران رسانه‌ای خود برای بهره‌مندی از اینترنت ویژه خبرنگاری اقدام کنند.
۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۰:۲۲
​«سردار» بازی جدی سال شد/ تجربه‌ای متفاوت از بازدید خانه ستارخان در تبریز
بازی «سردار» رتبه اول بخش جشنواره بازی جدی سال 1399 را از آن خود کرد و با انتخابش به عنوان «بازی جدی سال 1399»، جایزه 20 میلیون تومانی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در این بخش را به دست آورد.
۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹