اخبار
کاربری که خرید نمی‌کند، فروشی که پائین آمده
فرآیند راه‌اندازی رمز دوم پویا در نگاه نخست به نظر می‌رسید اقدام مثبتی جهت جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی و افزایش ضریب امنیتی پرداخت‌ها باشد، اما بسیاری از صاحبان کسب وکارهای اینترنتی و کاربران را با چالش‌های جدی مواجه کرده است. تا آنجا که رمزدوم پویا، این روزها کمتر برای برخی از صاحبان کسب وکارهای آنلاین و کاربران قابل استفاده است.
به عبارتی کاربران در مواجهه با چالش‌های استفاده از رمزدوم پویا ترجیح می‌دهند قید خریدهای آنلاین را بزنند که نتیجه‌اش کاهش تراکنش‌های کسب وکارهای اینترنتی شده است. از جمله کسب وکارهای اینترنتی که درآمدشان بر پایه میزان تراکنش‌های کاربران‌شان شکل می‌گیرد، بازی‌سازان موبایلی ایرانی است.
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۷
تلفیق اقتصاد، فرهنگ و فناوری اتفاقات خوبی را رقم می زند
رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دومین نمایشگاه ملی توسعه کسب و کار های فرهنگی در فضای مجازی در یک مثلث شامل اقتصاد، فرهنگ و فناوری قرار گرفته است و گره خوردن این سه عنصر اتفاقاتی خوبی را رقم خواهد زد.
۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
سهمیه جدید کاغذ نشریات کشور توزیع شد
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی اعلام کرد: فهرست سهمیه کاغذ نشریات کشور نهایی شده و در اختیار شرکت های مربوطه برای توزیع قرار گرفته است.
۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
ثبت نام 118 تیم و شرکت از 24 استان در ساختار حمایتی همگرا «سال 1399»
ثبت‌نام از متقاضیان عضویت در دور دوم ساختار حمایتی بنیاد ملی بازی­‌های رایانه‌­ای (همگرا) برای سال1399 به پایان رسید و 42 شرکت و 76 تیم، ثبت‌نام خود را نهایی کردند.
۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
اتاق تبادل خبر خبرنگاران تخصصی سلامت در وزارت بهداشت تشکیل می شود
​جلسه هم‌اندیشی مدیران رسانه‌های کشور با حضور سخنگوی دولت، معاونان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باموضوع «شیوع ویروس کرونا» برگزار و مقرر شد اتاق تبادل خبر خبرنگاران حوزه سلامت در وزارت بهداشت تشکیل شود.
۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
انتشار فهرست خبرنگاران خارجی که بهمن‌ماه ۹۸ روادید مطبوعاتی دریافت کردند
فهرست مجوزهای روادید مطبوعاتی برای خبرنگاران غیر مقیم رسانه‌های خارجی در بهمن‌ماه ۹۸ منتشر شد.
۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
اطلاعیه معاونت مطبوعاتی درباره اطلاع‌رسانی در خصوص ویروس کرونا
به‌دنبال شیوع برخی شایعات و گمانه‌زنی‌های گسترده درباره شیوع ویروس کرونا، معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توصیه‌هایی خطاب به رسانه‌ها و فعالان شبکه‌های اجتماعی منتشرکرد.
۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳
معاون مطبوعاتی: باید میز مخاطب در رسانه‌ها ایجاد شود
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جامعه رسانه‌ای کشور را جامعه‌ای زنده و پویا توصیف کرد و در عین حال با اشاره به اهمیت مسئله مخاطب‌شناسی در رسانه‌ها، افزود: باید میز مخاطب در رسانه‌ها ایجاد شود و تیتر یک رسانه از این طریق انتخاب شود.
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
فراخوان جذب تیم‌های بازی‌ساز در مرکز رشد بازی‌سازی
انستیتو ملی بازی‌سازی فراخوان «جذب تیم‌‌های بازی‌ساز» را به منظور توسعه این مرکز و حمایت‌ از افراد علاقه‌مند و توانمند در زمینه بازی‌سازی و اتصال آنان به صنعت بازی‌های ویدئویی منتشر کرد.
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
اطلاعیه درباره منع تبلیغات در رسانه‌های مشمول ماده 59 قانون انتخابات مجلس
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در اطلاعیه‌ای ضمن اشاره به مهمترین رسانه‌های دارای منع قانونی تبلیغات نامزدهای محترم انتخابات مجلس شورای اسلامی، یک سامانه پیامکی برای دریافت گزارش‌های مردمی از تخلفات احتمالی را اعلام کرد.
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
جوایز برگزیدگان هکاتون بازی‌های جدی 1398 تهران، در سازمان منطقه آزاد کیش اهدا شد
جوایز هکاتون بازی‌های جدی 1398 تهران، طی مراسمی با حضور سید صادق پژمان مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، غلامحسین مظفری رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، مسعود توفیقی مدیرعامل و عضو هیأت مدیره مؤسسه علوم و فنون کیش و معاونین و مدیران آن­ها اهدا شد.
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
اعضای چهارمین کمیته رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری انتخاب شدند
در این جلسه که با حضور احسان‌اله حجتی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی و مدیران مسئول پایگاه‌های برتر دور سوم رتبه‌بندی برگزار شد، نمایندگان این رسانه‌ها برای حضور در کمیته مرکزی رتبه‌بندی انتخاب شدند.
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
در ادامه اجرای مرحله دوم کلان برنامه شفاف سازی؛ دستورالعمل صدور پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی منتشر شد
دستورالعمل صدور پروانه فعالیت کانون آگهی تبلیغات در ادامه اجرای مرحله دوم کلان برنامه شفاف سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: واکنش مردم جهان به ترور مظلومانه  قاسم سلیمانی، حقانیت وی  را اثبات و قدرت نظامی و رسانه ای امریکا را به هم ریخت
محمد خُدادی با اشاره به اقدام ناجوانمردانه آمریکا در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی و واکنش جهانی به این ترور دولتی، گفت: مردم سراسر جهان با واکنش بی‌نظیر و میلیونی خود پاسخ شگفت انگیزی به اقدام آمریکا در ترور سردار سلیمانی دادند و اثبات کردند قدرت نظامی و رسانه‌ای نمی‌تواند باور مردم به حقانیت و مظلومیت این سردار شهید را تغییر دهد.
۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۸:۴۷
تمدید ثبت‌نام ساختار حمایتی همگرا «سال 1399» تا 30 بهمن‌ماه/ حمایت‌های هوشمند مالی و معنوی، فقط در ساختار حمایتی همگرا خواهد بود
مدیران تیم‌ها و شرکت‌های بازی‌سازی می‌توانند تا تاریخ 30 بهمن‌ماه 1398 جهت بهره‌مندی تیم یا شرکت خود از خدمات حمایتی قابل ارائه در ساختار حمایتی همگرا اقدام به ثبت‌نام نموده و پس از تکمیل اطلاعات فرم و ارسال مستندات لازم، تیم یا شرکت آنها مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت تایید عضویت در این ساختار رتبه‌بندی خواهند شد. مدت اعتبارنامه اعضا تا پایان سال 1399 خواهد بود و در این مدت، اعتبار اختصاص یافته به هر عضو (مبتنی بر رتبه همگرا)، قابل دریافت در قالب خدمات حمایتی معرفی‌شده خواهد بود.
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
آماده جذب سرمایه‌گذار برای ورود به بازار هستیم
به دنبال برگزاری رویداد جایزه بازی جدی سال 1398 و انتخاب برگزیدگان این رویداد، بازی «تیزران» از جمله بازی‌هایی بود که در میان آثار ارسال شده، پس از سه مرحله داوری علمی، تولید و تجاری جزو فینالیست‌های این رویداد انتخاب شد و در نهایت عنوان «بازی جدی سال 1398» را دریافت کرد. این بازی به عنوان یک بازی-ورزش (Exergame)، تلاش می‌کند تا با تلفیق ورزش دوچرخه‌سواری با عناصر بازی، در راستای تندرسی و توان‌بخشی، جذابیت این ورزش را افزایش دهد.
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
ثبت‌نام در رویداد ویگما (VIGMA 2020)، با تخفیف ویژه، آغاز شد
ثبت‌نام در رویداد ویگما یا جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیویی، با تخفیف ویژه «خرید زودهنگام»، به تعداد محدود، آغاز شد.
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
بیش از 330 میلیون تومان جایزه نقدی و یارانه فروش به برندگان چالش "سرمایه شناختی و طراحی بازی" اختصاص می‌یابد
شتاب‌دهنده شناختی COGNOTECH با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، ستاد توسعه علوم و فن‌آوری‌های شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت شناسا (از سرمایه‌گذاران صندوق سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر در حوزه بازی‌ها) اقدام به برگزاری چالش"سرمایه شناختی و طراحی بازی" با محوریت بازی‌های دیجیتال، فیزیکی و قلم کاغذی کرده‌است.
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
انتشار فهرست خبرنگاران خارجی که دی‌ماه ۹۸ روادید مطبوعاتی دریافت کردند
فهرست مجوزهای روادید مطبوعاتی برای خبرنگاران غیر مقیم رسانه‌های خارجی در دی‌ماه ۹۸ منتشر شد.
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
معاون مطبوعاتی، درگذشت خبرنگار «ایرنا» در استان مرکزی را تسلیت گفت
محمد خدادی با صدور پیامی، درگذشت "افسانه آروند" خبرنگارِ خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در استان مرکزی را تسلیت گفت.
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
در حکمی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ محسن حدادی مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محسن حدادی را به عنوان مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی این وزارتخانه منصوب کرد.
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت جمشیدخان عطایی
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت جمشیدخان عطایی، پیشکسوت مطبوعاتی را تسلیت گفت.
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹
امریکا در ترور رسانه‌ای «حاج قاسم» سیلی سختی از مردم جهان خورد
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به موج میلیونی تشییع و تکریم سپهبد شهید قاسم سلیمانی در ایران و عراق و سایر کشورها گفت: اگرچه امریکا در ترور نظامی و ناجوانمردانه حاج قاسم سلیمانی موفق شد اما در ترور رسانه‌ای وی نزد افکارعمومی جهان، سیلی سخت و شکست غیر قابل باوری را متحمل شد.
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۹:۳۲
ارز دولتی به زینک تعلق نمی گیرد
در پی انتشار گفت و گوی خبرگزاری تسنیم با غلامرضا شجاع مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان در تاریخ 24 دی مبنی بر ادعای اختصاص یک هشتادم ارز دولتی تخصیصی کاغذ به واردات زینک از سوی رئیس کارگروه ساماندهی کاغذ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مطابق مصوبه ستاد تنظیم بازار، سهمیه ارز دولتی صرفا برای واردات کاغذ مصرفی مطبوعات و ناشران کتاب است و امکان تخصیص آن به سایر موارد، هر چند مهم‌ وجود ندارد.
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی منصوب شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی احسان‌الله حجتی را به عنوان مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی منصوب کرد.
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲