اخبار
محورهای مقالات مورد حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در حوزه «کودکان و بازی‌های دیجیتال» معرفی شد
محورهای مقالات در حوزه «کودکان و بازی‌های دیجیتال» برای ارسال به ششمین کنفرانس «بازی‌های رایانه‌­ای؛‌ فرصت‌ها و چالش‌ها» اعلام شد.
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۲۰
ارائه خدمات صادراتی در 5 گروه حمایتی به بازی‌سازان
ساختار حمایتی همگرا با بررسی نیازهای بازی‌سازان در این زمینه و با کمک مرکز تعاملات علمی و فناوری ریاست جمهوری، خدمات مختلف صادراتی را در 5 گرو‌ه حمایتی برای اعضاء خود ارائه کرده است.
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۱۵
جریان رسانه‌ای  کشور در خط مقدم هر بحران است
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بازدید از موسسه فرهنگی- مطبوعاتی ایران و حضور در نشست شورای سردبیری این روزنامه گفت: جریان رسانه ای ما جریانی است که در خط مقدم هر بحران، فارغ از مشکلات متعدد قرار دارد.
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹
پخش مجموعه نمایشی چای نت از تلوبیون
مجموعه نمایشی «چای نت» با موضوع سواد رسانه‌ ای و فضای مجازی به تهیه‌کنندگی امیرحسین طالبی کاشانی و کارگردانی آرش تیمور نژاد از امروز (دوشنبه 28 مهر ماه) ساعت 16 روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود و ساعت 1 بامداد باز پخش خواهد شد. این مجموعه از طریق صفحه اصلی برنامه کاربردی تلوبیون در دسترس کاربران فضای مجازی قرار خواهد گرفت.
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۲۴
مدیران رسانه برای دریافت تسهیلات حمایتی کم‌بهره اقدام کنند
مدیران رسانه‌ها و کانون‌های آگهی و تبلیغاتی از امروز، 4 شنبه 23 مهرماه 1399 می‌توانند برای دریافت تسهیلات حمایتی قرض‌الحسنه ویژه کسب و کارها و فعالان بخش فرهنگ و هنر، ثبت نام کنند.
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
فراخوان اعطای تسهیلات حمایتی بخش فرهنگ، هنر و رسانه (ویژه فعالان فرهنگی فضای مجازی و مدیران کسب و کارهای دیجیتال)
فراخوان اعطای تسهیلات حمایتی بخش فرهنگ، هنر و رسانه (ویژه فعالان فرهنگی فضای مجازی و مدیران کسب و کارهای دیجیتال) اعلام شد.
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
معاون امور مطبوعاتی در توئیتی یاد شهدای خان طومان را گرامی داشت
خدادی در جدیدترین توئیت خود با اشاره به شهدای مدافع حرم خان طومان گفت: مبادا در غوغای زندگی امروز فرزندان حاج قاسم را فراموش کنیم.
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰:۲۰
خدمات ویژه «مبین وان» برای اعضاء همگرا و فراهمگرا
انتشار بین‌المللی بازی می‌تواند یک تصمیم پردرآمد و جذاب باشد؛ اما دستیابی به این هدف مهم، عزمی راسخ و تلاشی دو چندان برای طی کردن مسیری سخت را می‌طلبد.
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
کارگاه‌ آموزشی مجازی «تعامل سینما و بازی‌های ویدئویی» برگزار می‌شود
تعامل سینما و بازی‌های ویدئویی به عنوان موضوعی مهم در جذب مخاطب همواره مورد توجه سینماگران و بازی‌سازان بوده است. این اهمیت پای این دو هنر - صنعت را به سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان نیز کشانده است.
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
نمایه‌سازی مقالات سمپوزیوم بین‌المللی بازی‌های جدی 1399 در پایگاه IEEE Xplore
عنوان «سمپوزیوم بین‌المللی بازی‌های جدی 1399» در پی رایزنی‌های انجام شده توسط دبیرخانه چهارمین دوره «جایزه بازی‌های جدی» در فهرست کنفرانس‌های تحت حمایت پایگاه استنادی IEEE Xplore قرار گرفت.
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
نتایج تازه‌ترین پیمایش کشوری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای؛ افزایش هزینه‌ کرد گیمرهای ایرانی برای بازی‌های بومی
بازی­‌های ایرانی چقدر در میان گیمرهای ایرانی طرفدار دارند؟ این سوالی است که برای گرفتن پاسخش می‌توان نگاهی به نتایج به دست آمده از تازه‌ترین پیمایش کشوری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در مورد الگوی مصرف بازی‌های دیجیتال در ایران داشت.
۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از همراهی رسانه‌ها با مدافعان سلامت
سید عباس صالحی در جدیدترین توئیت خود از همراهی رسانه‌ها با مدافعان سلامت تقدیر کرد.
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴
انتقاد معاون مطبوعاتی از تروریسم رسانه ای علیه مردم ایران
معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در سومین نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه، که بعد از ظهر امروز ۳شنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹۹ به صورت آنلاین در سالن نشست‌های معاونت مطبوعاتی برگزار شد، با انتقاد از گسترش تروریسم رسانه ای علیه مردم ایران گفت: جریان رسانه با پول کشوری،​در کشور دیگری علیه مردم آن کشور دیگر تلاش می کند تا آنها را تضعیف کند.
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴
با تأکید بر زنان خبرنگار؛ نقش زنان در حوزه میراث فرهنگی بررسی می‌شود
نشست علمی «نقش زنان در حوزه میراث فرهنگی با تأکید بر زنان خبرنگار»، یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ از ساعت ۲۱ تا ۲۲ به صورت مجازی برگزار می‌شود.
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
پیگیری اعتراض کاربران «کوییز آو کینگز» توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعتراض تعدادی از کاربران «کوییز آو کینگز» را به دنبال مسدود شدن حساب کاربری‌شان در پی ادعای مجموعه کوییز مبنی بر تقلب آنها در بازی پیگیری می‌کند.
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
نسخه دوم «کودکان اربعین» منتشر شد
نسخه دوم بازی کودکان اربعین با اضافه شدن بازی‌ها و امکانات جدید در کافه بازار منتشر شد.
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
بازی‌های ایرانی در شبکه دانش‌آموزی شاد معرفی می‌شوند
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای شرایط استفاده بازی‌سازان از شبکه‌ آموزشی دانش‌آموزان (شاد) برای معرفی بازی‌هایشان را فراهم کرده است.
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
قدردانی حسین انتظامی از مدیران رسانه‌ ها برای اعتماد ۱۶ساله
نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت بر مطبوعات با انتشار یادداشتی، از اعتماد مدیران رسانه‌ها در طی هشت دوره نمایندگی آن ها، قدردانی کرد.
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
آخرین مهلت ثبت نام اعضای صندوق اعتباری هنر برای دریافت «هنر کارت»
خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای عضو صندوق اعتباری هنر تا 12 مهرماه می‌توانند با مراجعه به درگاه الکترونیکی هنر کارت، نسبت به ثبت درخواست خود برای دریافت کارت هنر اقدام نمایند.
۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۹
رشد چشمگیر بازی‌‌های بومی در سبد خرید مخاطبان
بر اساس تازه‌ترین پیمایش کشوری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در مورد الگوی مصرف بازی‌های دیجیتال در ایران، بازیکنان ایرانی تا پایان سال 1398 به 32 میلیون نفر افزایش پیدا کرده‌اند.
۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
دعوت از نامزدهای انتخابات نمایندگی مدیران مسئول برای حضور در هیات نظارت بر مطبوعات
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از آغاز ثبت نام از مدیران مسئول رسانه‌ها برای انتخابات هجدهمین دوره هیأت نظارت بر مطبوعات خبر داد.
۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
لزوم راه‌اندازی موزه عکس دفاع مقدس
در نشستی که به‌منظور آسیب‌شناسی عکاسی جنگ در باغ‌موزه دفاع مقدس و با حضور 2 تن از عکاسان برجسته 8 سال جنگ تحمیلی برگزار شد، بر لزوم راه‌اندازی موزه عکس دفاع مقدس تاکید شد.
۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی به دو فعال رسانه‌ای
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام‌هایی جداگانه در گذشت والده مجید رفیعی، مدیرکل رسانه‌های نو خبرگزاری «مهر» و همچنین بابک امینی، مدیر مسئول پایگاه خبری «بولتن نیوز» را تسلیت گفت.
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۷
همکاری جایزه بازی‌های جدی 1399 (SeGaP2020) با کژوال کمپ
مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک) بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به عنوان یکی از حامیان کژوال کمپ 1399 به طور خاص با این رویداد همکاری خواهد کرد.
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۵۱
توهین نشریه فرانسوی به پیامبر اعظم(ص)، رفتاری پلید در پوشش رسانه است
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توهین به مقدسات مسلمانان با برنامه ریزی سیاسی و با هدفی بسیار کثیف و پلید رقم خورده است، زیرا هتک حرمت و توهین به مقدسات و رنجاندن افراد نمی‌تواند کار یک انسان باشد و در هیچ قالب انسانی جای نمی‌گیرد.
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸