اخبار
مهلت شرکت در جشنواره کتاب خوان و رسانه تمدید نمی شود/ برگزاری آیین پایانی ۲۷ اردیبهشت
دبیر اولین جشنواره کتاب‌خوان و رسانه از برگزاری آیین پایانی این جشنواره در ۲۷ اردیبهشت همزمان با روز ارتباطات و روابط عمومی خبر داد و از اصحاب رسانه برای استفاده از مهلت باقی مانده تا اول اردیبهشت برای شرکت در این جشنواره دعوت کرد.
۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۳
افتتاح کتابخانه مرکزی شیروان اقدامی ماندگار برای مردم این منطقه خواهد بود
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تقدیر از هم‌افزایی دستگاه‌ها و مسئولان استانی خراسان شمالی و شهر شیروان، افتتاح کتابخانه مرکزی این شهر را اقدامی ماندگار برای مردم این منطقه دانست.
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۱
رشد ۲۷۰ درصدی سرانه کتابخانه‌ای شیروان با افتتاح کتابخانه مرکزی
مهدی رمضانی در مراسم افتتاح کتابخانه مرکزی شیروان در استان خراسان شمالی گفت: فضای فعلی کتابخانه های شهر شیروان هزار مترمربع است که با افتتاح این کتابخانه به ۳۸۰۰ مترمربع خواهد رسید و ما رشد ۲۷۰ درصدی را در این شهر خواهیم داشت.
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۶
کتابخانه مرکزی شیروان افتتاح شد
کتابخانه مرکزی شیروان با حضور دبیرکل، معاونان و مسئولان نهاد و مسئولان استانی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی افتتاح شد.
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۱
گزارش‌های استانی «مصرف کالاهای فرهنگی در ایران» منتشر شد
گزارش‌های استانی «مصرف کالاهای فرهنگی در ایران» منتشر شد.
۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۳
کتابخانه مرکزی شیروان ۱۸ فروردین افتتاح می‌شود
کتابخانه مرکزی شیروان به عنوان یکی از مهمترین پروژه‌های فرهنگی در استان خراسان شمالی پس از حدود ۱۰ سال در ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود.
۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۱
کتابفروشی‌های "زمستانه کتاب" مطالبات خود را دریافت کردند
خانه کتاب و ادبیات ایران مطالبات ۹۳۷ کتابفروشی عضو طرح «زمستانه کتاب ۹۹» را طی ۱۰ روز تسویه و پرداخت کرد.
۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱
پویش نشاط نوروزی با کتاب در نوروز ۱۴۰۰
دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور ایجاد فضای امید و نشاط جامعه در زمان همه‌گیری ویروس کرونا، پویش ملی #نشاط_نوروزی_با_کتاب را معرفی و برگزار می‌کند.
۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
فراخوان مسابقه ملی «طراحی کتاب‌خانه عشایری» منتشر شد
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور با مشارکت فب‌لب ایران، مسابقه ملی «طراحی کتاب‌خانه عشایری» را به منظور ارائه طراحی کتاب‌خانه‌ای قابل حمل برای خدمات‌رسانی به مردم شریف عشایر کشور، برگزار می‌کند.
۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
امضای تفاهم نامه همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور و معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
تفاهم نامه همکاری بین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف ارتباط مستمر کتابخانه های عمومی و مطبوعات و رسانه ها، ترویج فرهنگ مطالعه از طریق مطبوعات و رسانه ها و نیز حمایت از نشریات مورد نیاز کتابخانه های عمومی منعقد شد.
۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
نحوه و زمان فعالیت کتابخانه‌های عمومی در ایام نوروز ۱۴۰۰ اعلام شد
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تأکید بر ارائه خدمات فرهنگی و فعالیت کتابداران در فضای مجازی نحوه و زمان فعالیت کتابخانه‌های عمومی و ادارات ستادی خود را در ایام نوروز ۱۴۰۰ اعلام کرد.
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
هفتمین و هشتمین شماره ماهنامه «کتاب‌خوان» منتشر شد
هفتمین و هشتمین شماره از دوره جدید ماهنامه «کتاب‌خوان» ویژه بهمن و اسفند ۱۳۹۹ با پرونده‌هایی برای افتتاح کتابخانه های عمومی طی ۷ سال اخیر، گزارش‌هایی از افتتاح و بهره برداری از کتابخانه مرکزی یزد بزرگترین پروژه فرهنگی استان و مروری بر ویژه برنامه «راویان بالندگی» با یادداشت‌های اختصاصی از چهره‌های مطرح شعر انقلاب منتشر شد.
۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۶
برگزاری نشست مجازی با دبیر علمی و سر گروه‌های استان‎‎های همدان و فارس
مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی از برگزاری نشست هم‎اندیشی با دبیر علمی و سرگروه های استان‎ها فارس و همدان به منظور حل برخی ابهامات در صدور مجوز در اسفندماه خبر داد.
۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
«اطلاع‌نگاشت» آشنایی با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور
اطلاع‌نگاشت «آشنایی با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور» با هدف اطلاع‌رسانی و شناختِ بیشتر علاقه‌مندان و اقشار مختلف مردم با اهداف، فعالیت‌ها، برنامه‌ها و خدمات نهاد در هفدهمین سالروز تأسیس این نهاد فرهنگی منتشر شد.
۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۹
مهلت شرکت در پویش مجازی «کتابخانه من» تمدید شد
به دلیل استقبال و درخواست مکرر کتابداران علاقه‌مند به شرکت در پویش «کتابخانه من» مهلت شرکت در این پویش تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ تمدید شد.
۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱
مطالعات علمی و پژوهشی در حوزه کالاهای فرهنگی نیازمند تقویت و توسعه است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز در آیین پایانی ششمین جشنواره جایزه فیروزه با تاکید بر اینکه در حوزه مصرف کالاهای فرهنگی نیازمند توسعه و تقویت مطالعات علمی، پژوهشی و کاربردی هستیم گفت: تاکید مقام معظم رهبری همواره بر تولید و مصرف کالاهای ایرانی و داخلی کشور است.
۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
برگزیدگان ششمین دوره جایزه فیروزه معرفی شدند
ششمین دوره جایزه فیروزه درحالی برگزیدگان خود را شناخت که‌ هیئت داوران این جشنواره، پژوهش و نقد در حوزه تولیدات فرهنگی را ضروری دانستند.
۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
برگزیدگان نخستین جایزه «کتاب تاریخ انقلاب اسلامی» معرفی شدند
برگزیدگان نخستین جایزه «کتاب تاریخ انقلاب اسلامی» معرفی شدند.
۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۹:۳۷
هیچ مرزی میان ایران و افغانستان نمی‌شناسم
رضا امیرخانی در مراسم اختتامیه «کارگاه طراحی خدمات ویژه هم‌وطنان افغانستانی عضو کتابخانه‌های عمومی» با اشاره به مرزبندی‌های سفت و سخت جغرافیایی حاکم بر جهان گفت: مهمترین ویژگی کرونا «بدون مرز بودن» است و شیوع این ویروس به ما نشان داد که مرزها واقعی نیستند.
۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
رشد کمی حضور روستاها در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب مشهود است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از ظهر امروز در آیین پایانی هفتمین دوره از جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب گفت: شرایط کرونایی با تمام تهدیدهایی که داشته و دارد فرصت هایی را هم در حوزه های مختلف داشته و رشد کمی روستاهای شرکت کننده در هفتمین دوره از برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب از جمله این فرصت ها است. سال گذشته یک هزار و 419 روستا در این جشنواره مشارکت داشتند و امسال دو هزار و 50 روستا مشارکت داشته اند.
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
یادداشت علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور بر کتاب «عصرهای کریسکان»/ حماسه‌ای از قوم کُرد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت «دهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت» و انتشار تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «عصرهای کریسکان» یادداشتی از علیرضا مختارپور قهرودی، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی منتشر کرده است که در ادامه می خوانید.
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
برگزاری کارگاه‌های ترجمه برای مترجمان ایرانی و ترک
معاون اداره‌ کل مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ​در نخستین روز حضور طرح گرنت ایران در فلوشیپ ادبی استانبول، نمایندگان دو طرح «گرنت» و «تدا» برنامه‌های مشترک خود برای حمایت از کتاب در ایران و ترکیه را اعلام کردند.
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
توجه به فرهنگ اقوام مختلف در جایزه فیروزه/داوری‌ها مجازی بوده است
نشست رسانه‌ای جایزه فیروزه روز سه شنبه مورخ 99/12/19 با حضور دبیر جشنواره در سرای اهل قلم برگزار شد.
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۹:۳۲
توجه به مناسبات اجتماعی در بیستمین جشنواره ملی چاپ
اختتامیه بیستمین جشنواره ملی چاپ با حضور سیدعباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهرزاد دانش؛ مدیرکل دفتر چاپ و نشر، علیرضا اسماعیلی؛ مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی و اهالی صنعت چاپ روز دوشنبه( 18 اسفند ماه) در سالن سینمایی ساختمان این وزارتخانه برگزار شد.
۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
ارتقای کیفی کالاهای فرهنگی و فعالیت‌های جایزه فیروزه در دوره کرونا
محسن جوادی ششمین دوره‌ی برگزاری جایزه فیروزه را دریچه‌ای برای پژوهش در حوزه کالاهای فرهنگی دانست و از تغییرات کیفی آثار دریافتی این جشنواره فرهنگی خبر داد.
۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳