اخبار
فروش کتاب به مرز یک میلیون نسخه رسید
تعداد کتاب‌های فروخته شده در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران به مرز یک میلیون نسخه نزدیک شد.
۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶
فروش بیش از ۴۰ میلیاردی نمایشگاه کتاب نشان داد راه را درست طی کردیم
رئیس نمایشگاه مجازی کتاب تهران، با پذیرش برخی اختلالات در سایت این نمایشگاه و هزینه ۲۰۰ میلیونی برای طراحی سایت گفت: ساده‌ترین کار این بود که پول کلانی به یک شرکت بیرونی بدهیم تا سایت را برنامه‌نویسی کند؛ اما فروش ۴۰ میلیاردی نشان داد راه را درست طی کردیم.
۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
ضرورت ایجاد دبیرخانه دایمی برای جشنواره نشان شیرازه
رییس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران درباره برگزاری جشنواره نشان شیرازه گفت: بسیار مهم است که دبیرخانه‌ یک جشنواره تمام تجربیات را ثبت کرده و به دوره‌های بعدی منتقل کند. در این صورت کاری از اول تکرار و تجربه نمی‌شود، نقاط قوت، تقویت می‌شوند و نقاط ضعف تکرار نمی‌شود.
۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
مهلت شرکت در نخستین جشنواره «کتاب‌خوان و رسانه» تا اول اسفند تمدید شد
دبیر نخستین جشنواره «کتاب‌خوان و رسانه» از افزایش بازه زمانی آثار تولید شده (ابتدای سال ۱۳۹۸ تا اول اسفند ۱۳۹۹) و تمدید مهلت شرکت در این جشنواره تا اول اسفندماه خبر داد.
۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
خرید ۸۷۸هزار نسخه کتاب در نمایشگاه مجازی کتاب تهران
با آغاز هشتمین روز نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران ۸۷۸هزار و ۷۶۶نسخه کتاب به مبلغ ۴۶۰میلیارد و ۶۱۲ میلیون و ۱۸۲هزار و ۶۴ریال خریداری شد.
۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
نمایشگاه مجازی کتاب تهران دو شبانه روز دیگر تمدید شد
نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران تا ساعت ۲۴جمعه (۱۰بهمن ماه) برای دومین بار تمدید شد.
۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۰۶
فروش ۸۲۴هزار نسخه کتاب به مبلغ ۴۳میلیارد تومان در هفت روز
در هفتمین روز نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران ۸۲۴هزار و ۸۹۱نسخه کتاب به مبلغ ۴۳۶میلیارد و ۴۹۹میلیون و ۵۳۰هزار و ۷۲۷ریال خریداری شد.
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۶
زمان شرکت در مسابقات نشان شیرازه تا 22 بهمن تمدید شد
مدیر اجرایی دو سالانه نشان شیرازه از تمدید زمان شرکت در این رویداد فرهنگی و هنری خبر داد.
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
استقبال از نمایشگاه مجازی کتاب نشان از جامعه کتابخوان دارد
مدیر انتشارات فرهنگ معاصر، گفت: معتقدم به دلیل کتابخوانی جامعه و علاقه مردم به کتاب است که چنین استقبالی از نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران صورت می‌گیرد. گستره وسیع جغرافیایی که این نمایشگاه پوشش داده، یک مزیت بزرگ است و به‌نوعی عدالت و نگاه برابر بین تهران و شهرستان‌ها در دسترسی به کتاب برقرار شده است.
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
عرضه و فروش کتاب با هزینه‌های کمتر
مدیر نشر کوکب، گفت: برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران، بهترین فرصت است که بدون ترس یاد بگیریم با هزینه‌های کمتر،‌ کتاب را عرضه و به فروش برسانیم.
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
امروزه، ترجمه بار زیادی از دوش اقتصاد نشر ما بر می‌دارد
محمدرضا اربابی با اشاره به این که ترجمه بار زیادی را از دوش اقتصاد نشر ما بر می‌دارد بیان کرد: ترجمه، چه ترجمه از فارسی باشد چه ترجمه به فارسی، به ادبیات و حوزه نشر و کتاب ما کمک می‌کند. مزیت ترجمه این است که می‌تواند به صادرات فرهنگ و ادبیات و گسترش آن در دنیا و رونق اقتصاد نشر ما کمک کند.
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
ایرانی ها ۳۹ میلیارد تومان کتاب خریدند
ناشران همزمان با هفتمین روز نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران ۳۹۲میلیارد و ۹۹ میلیون ریال کتاب فروختند.
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
تصویرگری سینه به سینه به نسل‌های بعدی منتقل شد
علیرضا گلدوزیان گفت: تاریخچه تصویرگری در دهه ۶۰، ۷۰ و ۸۰ شمسی رو به‌رشد بوده و به‌صورت جدی دانش‌آموختگانی که از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شدند در سطح بین‌المللی جوایزی را کسب کردند. در هرحال، در این سال‌ها تصویرگری سینه‌به‌سینه و با سبک‌های شخصی افراد به نسل‌های بعدی منتقل شد.
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
فروش ۶۸۰هزار نسخه‌ کتاب؛ ثبت ۲۴۹هزار مرسوله کتاب در سامانه پست کتاب
در ششمین روز نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، ۶۸۰ هزار و ۲۰۲نسخه کتاب از سوی مردم سراسر کشور خریداری شده است.
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۴۶
ایجاد فضاهای نوآوری در کتابخانه ‏های عمومی کشور
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور توسعه همکاری‌ها و فعالیت‌های مشترک در زمینه حمایت از زیست‌بوم نوآوری، ارائه خدمات آموزشی کارآمد، تقویت و توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۱
علاقه و شیفتگی فراوان استاد رهنورد زریاب نسبت به ایران
منوچهر فرادیس اظهار کرد: علاقه به زندگی در وطن یکی از ویژگی‌های اصلی شخصیت استاد رهنورد زریاب بود. در کنار این ویژگی علاقه و شیفتگی فراوانی نسبت به ایران داشت و همیشه برای سفر به ایران رغبت نشان می‌داد.
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
افغانستان ظرفیت خوبی برای مبادله کار فرهنگی دارد
جعفر همایی گفت: در سال‌هایی که دوستان افغانستانی میهمان ما بودند در حوزه آموزش مهاجران غفلت‌های بسیاری کردیم و اگر این غفلت‌ها نبود، رشد فرهنگی و مبادلات فرهنگی بین دو کشور با ظرفیت بالقوه موجود افزایش می‌یافت. این غفلت همچنان ادامه دارد و کارهای زیربنایی باید انجام شود و مراوداتی بین فرهنگستان زبان ایران و افغانستان صورت بگیرد.
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
حضور ۵۰۵ کتاب دیجیتال در نمایشگاه مجازی کتاب تهران
رئیس مجمع ناشران دیجیتال کودک و نوجوان از عرضه ۵۰۵ نرم افزار دیجیتال در نمایشگاه مجازی کتاب تهران از سوی ۲۲ ناشر دیجیتال در حوزه های کودک و نوجوان، خانواده، سبک زندگی، دینی و مذهبی، نرم افزارهای آموزشی و ... خبر داد.
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
ثبت ۲۲۰ هزار مرسوله پستی
امیرحسین کریمی بیان کرد: ناشران باید از لفاف مناسب و استاندارد استفاده کنند تا کتاب‌های خریداری شده توسط مردم آسیب نبیند. برخی از ناشران از لفاف مناسب بهره نمی‌برند بلکه در بسته‌بندی‌ها از نایلون نازک و پاکت‌های غیر استاندارد برای ارسال کتاب استفاده می‌کنند که شرایط خوبی ندارد.
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵
اولین حضور مجمع ناشران اندونزی در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران
مجمع ناشران اندونزی (ایکاپی) به همت بخش بین‌الملل نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران در این نمایشگاه حضور دارد.
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
ششمین جشنواره کالاهای فرهنگی میزبان یازده نشست مجازی شد
ششمین جشنواره کالاهای فرهنگی میزبان یازده نشست با موضوع اسباب‎بازی، نوشت‌افزار و کالاهای فرهنگی در فضای مجازی خواهد بود.
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
ترجمه پلی است که مردم و فرهنگ‌های مختلف را به هم پیوند می‌دهد
آیناش قاسم اظهار کرد: به عنوان یک ایران‌شناس و مترجم زبان فارسی، ایران را با فرهنگ، تاریخ، آداب و رسوم، زبان عامیانه مردم و ظرایف زبانی می‌شناسم؛ با ترجمه اثری از فارسی به زبان مادری خود، هم‌وطنانم را با فرهنگ، تاریخ، آداب و رسوم و اخلاق مردم این کشور آشنا خواهم ساخت؛ در عین حال از طریق ترجمه بهترین آثار قزاقی به زبان فارسی، مردم ایران نیز می‌توانند با فرهنگ قزاقستان و قزاق‌ها آشنا شوند.
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
استقبال از نمایشگاه مجازی کتاب فراتر از پیش‌بینی‌ها بود
مدیر انتشارات نگاه، گفت: استقبال از نخستین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران، فراتر از پیش‌بینی‌ها است. موجب مسرت است که مردم بتوانند راحت و ارزان کتاب بخرند.
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
در ایران جذابیت‌های بصری نقش مهمی در خرید کتاب دارند
یک طراح گرافیک گفت: یکی از تفاوت‌‌های اساسی که فضای نشر ما با کشورهای توسعه یافته دارد این است که درصد قابل توجهی از مخاطبان کتاب در کشورهای توسعه‌یافته با آگاهی قبلی درباره محتوای کتاب اقدام به خرید آن می‌کنند اما برای بسیاری از مخاطبان ایرانی، جذابیت‌های بصری و متریال کتاب مهم‌تر است.
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
دانش و فناوری برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب برای همیشه بومی و ماندگار شد
رئیس نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، استقبال ناشران و مردم از این تجربه نو را بالاتر از انتظار اعلام کرد و گفت: دانش و فناوری برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه کتاب و ادبیات ایران که یکی از رسالت‌ها و وظایف آن برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی در ایران و جهان است برای همیشه بومی و ماندگار شد.
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵