اخبار
تنظیم تفاهمنامه میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری کهگیلویه و بویراحمد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بر تنظیم پیش‌نویس تفاهمنامه میان این وزارتخانه و استانداری تاکید کرد.
۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
امیرزاده خبر داد: تا این لحظه مصوبه‌ای مبنی بر محدودیت فعالیت‌ها و مراکز فرهنگی هنری ابلاغ نشده است
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال انتشار اطلاعیه استانداری تهران گفت: در خصوص اطلاعیه استانداری تهران در حال پیگیری از طریق ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم تا چنانچه مصوبه‌ای در این زمینه وجود دارد به این وزارتخانه ابلاغ شود تا تعطیلی فعالیت‌ها و مراکز فرهنگی و هنری از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاع‌رسانی شود.
۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
به هنر نه به عنوان یک موضوع فانتزی بلکه به چشم یک عنصر استراتژیک نگاه کنیم
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امیدواریم هنر و خاصیت درمان‌کنندگی و آرامش‌بخشی آن بتواند بیش از پیش در حرکت‌مان در جاده‌های ناهموار پیش‌رو همه باشد، گفت: به هنر و آثار هنری نه به عنوان یک موضوع فانتزی بلکه به چشم یک عنصر استراتژیک در کلیه مراحل رشد و توسعه کشور نگریسته شود.
۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲
حق بیمه تأمین اجتماعی فروردین سهم اعضا واریز شد
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر از واریز حق بیمه تأمین اجتماعی فروردین اعضا(سهم فرد) خبر داد و گفت: تاکنون حق بیمه 17هزار نفر از اعضا از سوی صندوق واریز شده است.
۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
با حکم صالحی؛ مهدی محمدی "رئیس ستاد برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت" شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی مهدی محمدی را به عنوان "رئیس ستاد برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت" منصوب کرد.
۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
تلاش هنرمندان در ایام کر‌ونا برای آگاهی عمومی جامعه ستودنی است/ از هنرمندان گمنام غافل نشوید
مشاور وزیر با اشاره به ایده خلاقانه نمایشگاه «ماسک بزن» گفت: هنرمندان در ایام کرونا همواره در کنار مردم بودند و با آثار فاخر خود هم جامعه را نسبت به این ویروس آگاه و هم حال و هوای عمومی جامعه را تغییر دادند، از این رو تلاش هنرمندان در این ایام ستودنی است.
۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۰۰
بررسی پیش نویس سند توسعه هنر/ بررسی اصول و سیاست‌های موسیقی کشور/ پیشنهاد تشکیل شورای هماهنگی موسیقی کشور/ تصویب اصلاح ماده واحده تأسیس مؤسسه هنرمندان پیشکسوت
جلسه دوم شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و با موضوع بررسی پیش نویس سند توسعه هنر، ماده واحده تأسیس مؤسسه هنرمندان پیشکسوت و همچنین اصول و سیاست‌های موسیقی کشور برگزار شد که مقرر شد در زمینه تشکیل شورای هماهنگی موسیقی کشور و ساختار آن، اعضای شورای هنر پیشنهادات و نظر نهایی را ظرف دو هفته آینده به شورای هنر اعلام کنند.
۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
صالحی در پیامی؛ درگذشت مادر معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را تسلیت گفت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی؛ درگذشت مادر معاون امور فرهنگی خود را تسلیت گفت.
۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
صالحی در پیامی درگذشت همسر احمد مهدوی دامغانی را تسلیت گفت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت همسر احمد مهدوی دامغانی استاد ادبیات فارسی دانشگاه هاروارد آمریکا را تسلیت گفت.
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴
صالحی در ارتباط زنده تصویری با خانواده شهید قربانی: نقش ایلام در دوران دفاع مقدس متمایز بود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط زنده تصویری در قالب طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم» گفت: استان ایلام به دلیل وسعت مرزهای مشترک با عراق بسیار زودتر از سایر استان‌ها درگیر جنگ تحمیلی شد و بیشترین بمباران‌ها، عملیات‌ها و همچنین بیشترین شهدا را در نسبت با جمعیت این استان شاهد هستیم. با این وجود مردم ایلام به جای مهاجرت جنگ را بخشی از زندگی خود کرده و تا پایان از وطن خود دفاع کردند.
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۱
بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بخش فنی تالار وحدت
در این بازدید سید عباس صالحی در جریان بازسازی‌های صورت گرفته در سال‌های اخیر و نیز پاره‌ای نیازهای بخش ماشینری تالار وحدت قرار گرفت.
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
آغاز سه شنبه‌های تکریم شهدای ایلام با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
مسوول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان ایلام گفت: طرح ملی سه شنبه‌های تکریم شهدا از فردا با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این استان آغاز خواهد شد.
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
اعضای صندوق اعتباری هنر به پویش " من ماسک می زنم" دعوت شدند
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: از اعضای صندوق اعتباری هنر به عنوان پرچمداران فرهنگی جامعه، درخواست می کنیم برای حفظ سلامت خود و دیگران به پویش من ماسک می زنم بپیوندند.
۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
صالحی در مراسم رونمایی از سردیس شهید سلیمانی: شهید سلیمانی با شکوه زیست، با شکوه رفت و باشکوه خواهد ماند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم رونمایی از سردیس شهید سلیمانی، پوستر جشنواره‌های بین‌المللی ذوالفقار و ملی تئاتر سردار آسمانی گفت: شهید سلیمانی را می‌توان در یک جمله اینگونه تعریف کرد که او باشکوه زیست، باشکوه رفت و باشکوه ماند، شکوه و عزت همیشه همراه انسان‌هایی همچون شهید سلیمانی است، زندگی و مرگ این افراد همیشه باعزت همراه است، زیست شهید سلیمانی به گونه‌ای است که یک مراقبت پویا و همراه با عمل و حرکت را می‌توان در آن دید.
۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ پوستر جشنواره‌های بین‌المللی ذوالفقار و ملی تئاتر سردار آسمانی رونمایی شد
با حضور سید عباس صالحی صبح امروز از پوستر جشنواره‌های بین‌المللی ذوالفقار و ملی تئاتر سردار آسمانی در ارتباط زنده تصویری با استان خوزستان و کرمان رونمایی شد.
۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ضرورت ترویج فرهنگ تجلیل و دیدار از پیشکسوتان
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل حوزه وزارتی گفت: ترویج فرهنگ احترام و تجلیل از پیشکسوتان در همه حوزه ها به جوانان کمک می کند تا الگوهای حقیقی خود را پیدا کنند.
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰
عضویت بیش از 9100 نفر از اهالی قلم در صندوق اعتباری هنر
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ضمن تبریک 14 تیر روز قلم گفت: رشد و پیشرفت جوامع بشری مرهون قلم است و نقش اهالی قلم در هویت امروز ما انکارناپذیر است. با وجود مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم های ظالمانه که جامعه ما در حوزه فرهنگ با آن رو به روست، اصحاب قلم و اندیشه همچنان با همت عالی برای ارتقای فرهنگ و آگاهی بخشی جامعه حرکت می کنند.
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
آغاز ثبت‌نام شاغلان و بنگاه‌های فاقد بیمه در سامانه کارا
دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در اطلاعیه ای آغاز ثبت‌نام شاغلان و بنگاه‌های فاقد بیمه در سامانه کارا را اعلام کرد.
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
پایان تیرماه آخرین فرصت ثبت تقاضای کسب‌ و کارهای دارای کد بیمه و کارگاه  برای دریافت تسهیلات کرونایی
دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه ای پایان تیرماه را آخرین فرصت ثبت تقاضای کسب‌ و کارهای دارای کد بیمه و کارگاه برای دریافت تسهیلات کرونایی اعلام کرد.
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
تاکید مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر حفظ اصالت موسیقی ایرانی
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اصالت و اهمیت موسیقی ایرانی گفت: حفظ اصالت موسیقی ایرانی رسالت خطیری است که بر دوش متولیان این عرصه قرار دارد.
۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ظرفیت های گردشگری و فرهنگی برای رهایی از وابستگی به فروش نفت باید شناسایی و معرفی شود
مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مدیریت گردشگری فرهنگی کشور موجب شناخته شدن فرهنگ بیشتر مناطق به گردشگران خواهد شد گفت: با شناسایی و مدیریت صحیح ظرفیت‌های کشور ؛ نیازی به فروش نفت نخواهیم داشت.
۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره ملی شعر دانشجویی
سید عباس صالحی برای مراسم پایانی «جشنواره شعر ملی شعر دانشجویی»، پیامی صادر کرد.
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۵۷
اطلاعیه پذیرفته شدگان استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی
اطلاعیه پذیرفته شدگان هفتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی منتشر شد
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۲۹
با حضور در منزل شهیدان خالقی‌پور؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از طرح ملی "سه‌شنبه‌های تکریم" خبر داد
سیدعباس صالحی بعدازظهر امروز با حضور در خانه شهیدان خالقی‌پور از طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم خبر داد و گفت: بر اساس سنت حسنه گذشته همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس طرح تکریم خانواده‌های شهدا از سوی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آغاز و از این پس هر سه‌شنبه دیدار با خانواده معظم شهدا توسط کانون‌های مساجد محله به محله در سراسر کشور انجام خواهد شد.
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳
به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ جلسه شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد
جلسه شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با حضور اکثریت اعضای این شورا در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار شد.
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰