اخبار
یادداشت / این 13 دقیقه ناچیز‌
همایون امیرزاده، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادداشتی در روزنامه ایران نوشت: بررسی‌ها و داده‌های آماری نشان می‌دهد که سرانه کتابخوانی ایرانیان طی 4 سال گذشته دچار ریزش نشده است. گرچه این سرانه شایسته جامعه فرهنگ‌مدار ایران نیست و باید شرایطی فراهم شود که سرانه مطالعه در آینده وضعیت بهتری پیدا کند.
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
اولین جشنواره خاطره‌نویسی کانون بازنشستگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد
اولین جشنواره خاطره‌نویسی کانون بازنشستگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور جمعی از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بازنشستگان این وزارتخانه برگزار شد.
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
آیین گشایش سالن اصلی تئاتر شهر با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و جمعی از مدیران حوزه فرهنگ و هنر و هنرمندان برگزار شد
معاون توسعه مدیریت و منابع بومی سازی تجهیزات این مجموعه را که مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا تولید شده است نقطه عطفی در تاریخ بازسازی فضاهای فرهنگی کشور عنوان کرد.
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵
جدیدترین جدول های به روز شده کارگروه ساماندهی کاغذ منتشر شد
جدیدترین جدول های به روز شده کارگروه ساماندهی کاغذ، امروز از سوی دبیرخانه این کارگروه منتشر شد.
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
صالحی در شورای پاسداشت زبان و ادبیات فارسی: آشفتگی زبانی از جمله مخاطرات فضای مجازی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه آشفتگی زبانی از جمله مخاطرات فضای مجازی است، گفت: وحدت ارضی و ساختار جغرافیایی کشور با زبان و ادبیات فارسی پیوند دارد و نباید از این امر غافل بود.
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
کتابخانه مرکزی یزد تا پایان امسال تکمیل می‌شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان سفر خود به استان یزد در جمع اصحاب رسانه‌ این استان با ارائه گزارشی از این سفر، گفت: برنامه‌ریزی‌های خوبی در جهت تکمیل تالار مرکزی یزد و کتابخانه مرکزی این استان صورت گرفته است؛ به همین منظور کتابخانه مرکزی یزد تا پایان امسال تکمیل می‌شود و امیدواریم تالار مرکزی یزد نیز تا پایان سال 99 به مرحله بهره‌برداری برسد.
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
تفاهم‌نامه همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری یزد امضا شد
تفاهم‌نامه همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری یزد در جلسه شورای فرهنگ عمومی به مبلغ 830میلیارد ریال امضا شد.
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین همایش ملی حقوق نشر بر حمایت از حقوق مولفان تاکید کرد
حیدری معاون وزیر گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تمامی جوانب، خود را حامی مولفان و خالقان آثار ادبی- هنری می داند و امید دارد که همه فعالان عرصه فرهنگ این وزارتخانه را کنار خود ببیند و نه مانع.
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
تفاهم‌نامه‌ 830میلیارد ریالی با استانداری یزد امضا می‌شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری یزد، گفت: در سفر استانی به یزد تفاهم‌نامه‌ای در نظر گرفته شده است که مبلغ آن بالغ بر 830میلیارد ریال است که البته این مبلغ جدای از تالار مرکزی یزد است که با احتساب تالار مبلغی بالای 1000 میلیارد ریال خواهد بود.
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
نقاط اتصال بین سازمان‌های وابسته و هم‌خانواده را بیشتر کنیم
صالحی با بیان اینکه باید نقاط اتصال بین سازمان‌های وابسته و هم‌خانواده را بیشتر کنیم، گفت: اگر در گذشته احتیاج به همگرایی و ارتباط بیشتری بین سازمان‌های وابسته و هم‌خانواده داشتیم اما امروز باتوجه به رویکردهای جدید در بین این سازمان‌ها باید نقاط اتصال را بیشتر کرد.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸
از پوستر نخستین جشنواره ملی قصه‌های خوب رونمایی شد
پوستر نخستین جشنواره ملی قصه‌های خوب با محوریت بازآفرینی متون کلاسیک ادب فارسی کودکان و نوجوانان جایزه استاد مهدی آذر یزدی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از رئیس آباد «روستای دوستدار کتاب» بازدید کرد
سید عباس صالحی در ادامه سفر خود به استان یزد در بازدید از رئیس آباد «روستای دوستدار کتاب»، گفت: این روستا که قلبش با نبض کتاب می‌تپد، بسیار شیرین است و این که در روستا بیش از 20 باشگاه کتاب‌خوانی وجود دارد نشان از اهمیت توجه به کتاب و کتابخوانی در روستا است. خوشبختانه فضای علم و سواد در شهرستان ابرکوه را سریع و قابل توجه می‌بینیم به نحوی که در روستای رئیس آباد شاهد ریشه کن شدن بی‌سوادی هستیم.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
صالحی از خانه آقازاده ابرکوه یزد بازدید کرد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در سفر به شهرستان ابرکوه یزد از خانه تاریخی آقازاده بازدید کرد.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
اقتصادی کردن فعالیت‌های فرهنگی و هنری، رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جریان صنایع خلاق، جریانی پرتلاش و موثر است که ارزش افزوده آنها از ارزش افزوده تولیدات حوزه کلاسیک بیشتر است، گفت: از جمله رویکردهای این وزارتخانه، اقتصادی کردن فعالیت‌های فرهنگی و هنری است که به صورت جدی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دنبال می‌شود.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با پیشکسوت فرهنگ و ادب ابرکوه یزد دیدار کرد
سید عباس صالحی در سفر خود به ابرکوه یزد با حاج میرزا محمدکاظم بصیری، یکی از پیشکسوتان فرهنگ و ادب ابرکوه دیدار و گفت‌وگو کرد.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
صالحی از بزرگترین مجتمع قرآنی کشور در ابرکوه یزد بازدید کرد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز جمعه به همراه جمعی از مسوولان استان یزد از بزرگترین مجتمع قرآنی کشور با نام امیرالمومنین (ع) در شهر ابرکوه بازدید کرد.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
بازارچه «جشن بهار همدلی» یزد به کار خود پایان داد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخرین روز از برگزاری بازارچه «جشن بهار همدلی» در گذر فرهنگ و هنر مازاری‌های یزد از این بازارچه بازدید و از نزدیک با هنرمندان گفت‌وگو کرد.
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
صالحی جدیدترین آمار سرانه مطالعات کشور را اعلام کرد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه نخستین جشنواره میراث مکتوب رضوی به بیان جدیدترین آمار مربوط به سرانه مطالعه در بین ایرانیان پرداخت و گفت: میزان سرانه مطالعه در کشور که با 15 هزار و 600 نمونه در کشور ایجاد شده، در هفته همان فضای یک ساعت و 30 دقیقه و روزانه 13 دقیقه از مجموعه کشوری است. این آمار تقریبا مشابه آمار سال 94 در ارزش‌ها و نگرش‌های ایرانیان است و هنوز مصرف کتاب و سرانه مطالعه به صورت میانگین تغییری نکرده است.
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶
رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمرکززدایی امور فرهنگی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تمرکززدایی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و هنری از پایتخت به استان‌ها و شهرستان‌ها از جمله اهداف و رویکردهای محوری این وزارتخانه است که سال‌های اخیر برخی از آنها انجام شد و امور با قوت تمام ادامه دارد.
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
چشم انداز آینده‌ی کتابخانه‌های عمومی از نگاه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دارایی کتابخانه‌های آینده داده‌های سیال بوده و این داده‌ها جای اطلاعات ایستا را خواهد گرفت، گفت: در کتابخانه‌های آینده سازمان کتابخانه‌ها و کتابدار مالک کتاب نخواهد بود بلکه به حلقه وصل خطوط ارتباطی تبدیل می‌شوند.
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با امام جمعه یزد دیدار کرد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنجشنبه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد دیدار و گفت و گو کرد.
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
ادای احترام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سومین شهید محراب
سید عباس صالحی که به منظور آغاز برنامه های هفته کتاب به یزد سفر کرده، به سومین شهید محراب ادای احترام کرد.
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۸:۵۳
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد یزد شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنجشنبه وارد یزد شد و در فرودگاه این شهر مورد استقبال استاندار و جمعی از مسوولان استان قرار گرفت.
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۸:۰۱
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت آیت الله سیدعبدالله شرف الدین عاملی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت آیت الله سیدعبدالله شرف الدین عاملی را تسلیت گفت.
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
در حکمی از سوی صالحی؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محمدعلی پیرسبزی را به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب کرد.
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱