اخبار
خسارت های ایام کرونا به اصحاب هنر بین ۶۰ تا ۸۰ درصد بوده است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه خسارت های ایام کرونا در برخی موارد به اصحاب هنر بین ۶۰ تا ۸۰ درصد بوده است، گفت: البته دولت اقداماتی را در این زمینه داشته است ولی طبیعتا نیازمند توجه مضاعف هستیم.
۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
کتاب و خمپاره راوی نمایشگاهی به وسعت ایران
نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله دفاع مقدس در نقطه‌ای از تهران با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود با زبان کتاب، خمپاره و دیگر ادوات جنگ، روایتگر تاریخی به وسعت ایران اسلامی است تا با معرفی ابعاد مختلف آن گنجینه طلایی به یادگار مانده برای نسل امروز که آن دوران را ندیده‌اند، ملموس‌تر کند.
۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
صالحی: با ارتحال آیت‌الله تسخیری زبان گویای جهان اسلام را از دست دادیم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در چهلمین روز از درگذشت آیت‌الله تسخیری گفت: بی‌تردید ارتحال این عالم ربانی برای جهان اسلام ضایعه بزرگی است و ما یک زبان گو‌یا را از دست دادیم‌ که ممکن است به راحتی قابل جبران نباشد، امید است نوع نگاه ایشان را در جامعه نخبگانی و فرهیخته اسلام تدوام ببخشند.
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت حسن ولی الهی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت حسن ولی الهی از همکاران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران را تسلیت گفت.
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
در بازدید از نمایشگاه «اقتدار ۴۰»؛ صالحی از تولید مجموعه فیلم‌های کوتاه، بلند و مستند در حوزه دفاع مقدس خبر داد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه «اقتدار ۴۰» در جمع خبرنگاران گفت: بنیاد فارابی، مجموعه سینمای مستند و «جشنواره حقیقت» مجموعه‌های مستند خوب کوتاهی را با موضوع دفاع مقدس درحال تولید‌ دارند که تا پایان سال در جشنواره‌های مختلف حقیقت، کوتاه و فجر نمایش داده خواهد شد. به همین منظور می‌توان گفت اتفاقات خوبی را در چهلمین سالگرد دفاع مقدس در حوزه‌های فرهنگی خواهیم داشت که می‌تواند پایه‌ای برای سال‌های بعد این رویدادها باشد.
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: دفاع مقدس نرم‌افزار ایران قوی و یکی از عوامل وحدت کشور شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط زنده تصویری با خانواده شهید نصیری از استان البرز گفت: دفاع مقدس نرم افزار ایرانی قوی و عامل وحدت کشور شد، به این معنا که اگر دنیا در مقابل ما باشد دفاع مقدس قدرت درون مردم را تقویت خواهد کرد، دفاع مقدس توانست ایران را با وجود همه‌ قومیت‌ها در کنار هم جمع و عامل وحدت بزرگی شود.
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
سردار نوریان خبر داد: نیروی انتظامی آماده امضای تفاهم‌نامه همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پدافند غیرعامل است
معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه نیروی انتظامی آمادگی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه پدافند غیرعامل را دارد، گفت: براساس این تفاهم‌نامه می‌توان مولفه‌های امنیت را به جامعه آموزش داد تا از بروز جرائم جلوگیری شود و در این مسیر وزارت‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند در فرهنگ‌سازی جامعه به ما کمک‌های زیادی بکند.
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
نشست مشارکت نیروی انتظامی در ایمن سازی و پایداری زیرساخت ها و دارائی های فرهنگی و هنری کشور در برابر آسیب های احتمالی برگزار شد
نشست "مشارکت نیروی انتظامی در ایمن سازی و پایداری زیرساخت‌ها و دارائی‌های فرهنگی و هنری کشور در برابر آسیب های احتمالی" روز دوشنبه با حضور علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی امور مجلس و استان‌ها و رییس کمیته پدافند غیرعامل و سردار احمد نوریان سخنگوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در سالن اجتماعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
دبیر شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی: اقدامات پژوهشی درباره پاسداشت زبان فارسی آغاز شده است
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی با اعلام اینکه این شورا اقدامات پژوهشی در زمینه پاسداشت زبان فارسی را آغاز کرده، گفت: با انجام پژوهش در این زمینه می توان به صورت ریشه ای به زیرساخت های فرهنگی در این زمینه پرداخت.
۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
خرسندی انتظامی از توجه منتقدان به آمار حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در جدیدترین توئیت خود از استناد منتقدان و روزنامه‌نگاران به آمار و جداول حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز خرسندی کرد.
۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
یادداشت/ مشارکت نیروی انتظامی در ایمن سازی و پایداری زیرساخت‌ها و دارائی‌های فرهنگی و هنری کشور در برابر آسیب های احتمالی
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون وزیر و رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادداشتی نوشت: حفظ امنیت اسلامی در محیط جامعه بر مبنای قرآن و آموزه های دینی، پایه‌ای‌ترین کار نیروی انتظامی در بیان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و هوشیاری و سرعت عمل و اقدام، پیگیری خستگی ناپذیر و نگاه یکسان برای مقابله با ناامنی، ضرورت پلیس یک جامعه اسلامی و ناهوشیاری، نخستین مصیبت یک پلیس از منظر فرمانده معظم کل قوا، است.
۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
فرآیندها و عناصر اصلی جامعه‌پذیری دینی زنان شهری چیست؟
«فرآیندها و عناصر اصلی جامعه‌پذیری دینی زنان شهری» پژوهشی با بررسی مکانیسم‌های برساخت هویت دینی زنان متولد سال‌های ۱۳۵۰ تا ۱۳۶۵ است که ازسوی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، توسط مهری‌السادات طیبی‌نیا پژوهش شده است.
۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
آیت‌ الله تسخیری با دانش گسترده و تسلط به عربی گفتمان تقریب را پیش برد
به مناسبت چهلمین روز درگذشت آیت‌الله تسخیری، ابراهیمی‌ترکمان در گفت‌وگو با خبرگزاری ایکنا با بیان اینکه آیت‎ الله تسخیری انسانی خوش‌نیت بود، اظهار کرد: ایشان دو ابزار بسیار خوب برای گفت‌وگو و تقریب مذاهب داشت؛ نخست دانش گسترده و فراوان و دیگری تسلط به ادبیات عرب تا حدی که دیوان شعر عربی دارد.
۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
مکتب سردارسلیمانی رهاورد دفاع‌مقدس برای محور مقاومت بود
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران، کلید واژه "گنج جنگ" را در کلام رهبری یک واقعیت خواند و تاکید کرد: اگر در محور مقاومت سردار سلیمانی را داریم به دلیل آموزه‌های دفاع‌مقدس است که روایتگر آن، حضرت امام(ره) بودند.
۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
صالحی در مراسم رونمایی از «چهل کتاب، چهل سال پایداری»: جریان نشر و اهل قلم سهم خود را در قبال دفاع مقدس ادا کرده است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جریان نشر و اهل قلم سهم خود را در قبال دفاع مقدس ادا کرده است، گفت: دفاع مقدس یک پدیده تمام شدنی نیست و این پدیده همچون پرونده‌ای در جریان است، یکی از حوزه‌هایی که این پرونده را باز نگاه داشته حوزه نشر و کتاب است، ۱۳هزار و ۶۰۰ کتاب چاپ اول و ۱۸ هزار کتاب چاپ اول مجدد تا به امروز به دفاع مقدس پرداخته است و در این راستا مسیری را به پیش بردیم که برای آینده ایران توشه‌ی غنی به شمار می‌رود.
۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
انتشار محتوای صوتی «زنانگی و جنگ به روایت عاشورایی» به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس
مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از انتشار محتوای صوتی «زنانگی و جنگ به روایت عاشورایی» در تارنمای امور زنان و خانواده این وزارتخانه به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس با هدف پرداختن به نقش مؤثر زنان در ابدیت بخشیدن به مفهوم ایثار خبر داد.
۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
فراخوان حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی اعلام شد
حمایت از پایان‌نامه‌های کاربردی و مسأله‌محور یکی از مهم­ترین اقداماتی است که در سال‌های اخیر نه‌تنها موجب ‌به‌کارگیری و بهره‌برداری از ظرفیت‌های فکری بخش عظیمی از دستگاه تولید علم می‌شود، بلکه باعث نهادینه‌ساختن و تقویت پژوهش در حوزه‌های مختلف نیز خواهد شد.
۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
آیین اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین برگزار می‌شود
آیین اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین روز سه‌شنبه (15 مهرماه) در حسینیه الزهرا(س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود.
۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
پیام تسلیت صالحی در پی درگذشت برادر معاون امور مطبوعاتی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت سردار سرتیپ حمید خدادی برادر معاون امور مطبوعاتی را تسلیت گفت.
۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
تمامی اعضای صندوق اعتباری هنر، هنرکارت دریافت می کنند
سومین مرحله ثبت نام هنرکارت ویژه تمامی اعضای صندوق اعتباری هنر از امروز دوم مهر به مدت 10 روز آغاز می شود.
۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
بیانیه دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس
دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس بیانیه ای صادر کرد.
۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۲
صالحی در مراسم تکریم شهید طهرانی‌مقدم: دوران طلایی شهید طهرانی‌مقدم برای دهه‌های آینده است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ما هنوز نمی ‌توانیم لایه‌های وجودی شهید طهرانی‌مقدم را بشناسیم، گفت: دوران طلایی شهید طهرانی‌مقدم برای دهه‌های آینده است، در حال حاضر تنها سر نخ‌هایی از شخصیت ایشان را می‌بینیم که در حد علامت‌های اولیه است. پشت صحنه این شهید بسیار وسیع است و نسبت به صحنه ظاهری ایشان فاصله بسیار زیادی دارد.
۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از خانواده شهیدان طوقانی، زاهدی و سمیع تجلیل کرد
سیزدهمین هفته از طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم» همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تجلیل از خانواده شهیدان زاهدی و سمیع در چهارمحال و بختیاری به صورت ارتباط زنده تصویری و خانواده شهیدان طوقانی در تهران برگزار شد.
۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
برگزاری بیش از 250 برنامه به مناسبت چهل سالگی دفاع مقدس در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران از برگزاری ۲۵۰ برنامه توسط این وزارتخانه به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس تا پایان سال خبر داد.
۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
از نیمه اول مهر و پس از ثبت نام هنرکارت؛ ثبت نام بیمه درمان تکمیلی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه آغاز می شود
صندوق اعتباری هنر در اطلاعیه ای اعلام کرد، ثبت نام بیمه درمان تکمیلی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از نیمه اول مهر و پس از ثبت نام هنرکارت آغاز می شود.
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸