اخبار
صالحی در بازدید از نهمین جشنواره مد و لباس فجر: لباس ایرانی ترکیبی از هویت تاریخی و تنوع اقلیمی و فرهنگی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مدل ایرانی ترکیبی از هویت تاریخی و تنوعی متناسب با اقلیم، فرهنگ و روح ایرانی است، گفت: در حو‌زه طراحی‌ها ایده‌سازی‌های قابل توجهی داریم، طراحی‌هایی که از یک سو ریشه در تاریخ ما دارد و می‌تواند استمرار پیدا کند و هم حوزه‌های جدیدی که ریشه‌های خود را در کهن بوم ایرانی دارند و به نحوی ترقی و تکامل پیدا کرده و با شرایط جدید همسازی بیشتری پیدا کرده است.
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
صالحی در آیین جشن میلاد کوثر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: انقلاب اسلامی نقش اجتماعی زنان را باورپذیر کرد/ حضرت زهرا (س) دردانه هستی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز در آیین جشن میلاد کوثر این وزارتخانه گفت: انقلاب اسلامی به ویژه حضرت امام خمینی (ره) بر ارتقای جایگاه اجتماعی زنان تاکید داشتند و این انقلاب نقش اجتماعی زنان را باورپذیر کرد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
آیین پایانی هفتمین دوره جشنواره رسانه های دیجتیال رضوی در قزوین برگزار شد
آئین پایانی هفتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی از مجموعه برنامه‌های هفدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) روز شنبه در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
با حضور کاراندیش صورت گرفت؛ رونمایی از سیاست‌های اجرایی پدافندغیرعامل فرهنگی کشور
علی اصغر کاراندیش رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز از سیاست‌های اجرایی پدافند غیرعامل فرهنگی کشور در ستاد وزارتخانه رونمایی کرد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
اطلاعیه معرفی شدگان مرحله دوم هفتمین امتحان مشترک دستگاه‌های اجرایی
اطلاعیه اداره کل امور اداری معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در موردمعرفی شدگان مرحله دوم هفتمین امتحان مشترک دستگاه‌های اجرایی برای مصاحبه تخصصی منتشر شد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ آیین بزرگداشت روز زن برگزار می شود
آیین بزرگداشت میلاد حضرت زهرا (س) و روز مادر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه بیست و هشتم بهمن ساعت 10 در سالن سینمایی این وزارتخانه برگزار می شود.
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
آخرین وضعیت کاغذ وارداتی حوزه نشر و مطبوعات
آخرین وضعیت کاغذ وارداتی حوزه نشر و مطبوعات در قالب سه جدول، امروز از سوی دبیرخانه کارگروه ساماندهی کاغذ منتشر شد.
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
نمایش فیلم‌های جشنواره فجر برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی
سانس‌های ویژه نمایش فیلم‌های دهه فجر برای نمایندگان، میهمانان و خانواده‌هایشان به مدت ده روز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اکران شد.
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۴۹
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر پیامی صادر کرد.
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷
صالحی در همایش بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی دارای شعارهای ابدی و نه کوتاه مدت است
صالحی در تبیین ترکیب جمهوریت با اسلامیت، قدرت با عطوفت و تمدن سازی در انقلاب اسلامی و توجه رهبری در بیانیه گام دوم به آن گفت: انقلاب اسلامی دارای شعارهای ابدی و نه کوتاه مدت است.
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
پیام تسلیت دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور در پی درگذشت آیت‌­الله نورالله طبرسی
دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور در پیامی درگذشت عالم فقید، مرحوم آیت‌الله نورالله طبرسی رئیس سابق شورای فرهنگ عمومی استان مازندران را تسلیت گفت.
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: انتظار از جامعه اسلامی توجه ویژه به کتاب و کتابت مبتنی بر آگاهی بخشی است
احمدی با اشاره به اهمیت توجه به کتاب در جامعه اسلامی گفت: انتظار از جامعه اسلامی توجه ویژه به کتاب و کتابت مبتنی بر آگاهی بخشی است.
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
به منظور شرکت در همایش بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به قم سفر می کند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور حضور در همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی به قم سفر می کند.
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
صالحی در آیین پایانی سی‌و‌هشتمین جشنواره فیلم فجر: چراغ سینمای ایران خاموش شدنی نیست‌
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جشنوره فجر فرصتی برای تبادل نظر و نقد کردن است، گفت: امروز روز پایان ده روزه سینمای فجر است در حالی که چراغ سینما خاموش شدنی نیست، از این رو از همه کسانی که این چراغ را روشن و روشن‌تر می‌کنند تشکر می‌کنم.
۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷
حضور هر ایرانی در راه‌پیمایی همچون ‌موشکی بر پایگاه دشمن است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کشور از جنبه‍‌های مختلف شرایط سختی دارد و به نظر می‌رسد هر فردی که امروز در راهپیمایی شرکت کرده است کمتر از موشکی که به پایگاه‌های دشمن شلیک می‌کنند نیست.
۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به پایان رسید
اختتامیه سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی افضلی مدیر بنیاد فرهنگی هنری رودکی، شهرام کرمی مدیر اداره کل هنرهای نمایشی و چهره‌های برجسته هنرهای نمایشی به کار خود پایان داد.
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۰
در آستانه چهل و یکمین سالرزو پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی؛ مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن بیانیه ای صادر کرد
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه چهل و یکمین سالرزو پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن بیانیه ای صادر کرد.
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱
پیام تسلیت صالحی در پی درگذشت برادر حجت­‌الاسلام والمسلمین دعایی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشتحجت ­الاسلام والمسلمین سیداحمد دعایی بردار مدیر مسئول روزنامه اطلاعات را تسلیت گفت.
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت آیت‌­الله طبرسی
سیدعباس صالحی در پیامی درگذشت عالم فقید، مرحوم آیت ­الله نور الله طبرسی را تسلیت گفت.
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
بیانیه‌ تفصیلی با عنوان تبیین مولفه‌های مکتب شهید سردار سلیمانی صادر شد
در آستانه چهلمین روز از شهادت سردار سلیمانی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور بیانیه‌ای تفصیلی در خصوص «تبیین مولفه‌های مکتب شهید سردار سلیمانی» صادر کرد.
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
موالی‌زاده از صدور بیانیه‌ تفصیلی با عنوان تبیین مولفه‌های مکتب شهید سردار سلیمانی خبر داد
در آستانه چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور از صدور بیانیه‌ای تفصیلی از سوی این شورا در خصوص تبیین مولفه‌های مکتب شهید سردار سلیمانی خبر داد و گفت: سردار سلیمانی یک اسطوره‌ای عینی و ملمموس است، وی با مردم زیست و همیشه تاثیرگذاری او در مقابل چشم همگان خواهد بود، بنابراین باید مولفه‌های این مکتب فراگیر و به عنوان الگوهای عملی استفاده شود.
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره موسیقی فجر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر پیامی صادر کرد.
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
جشنواره فجر باید نماد حضور حداکثری هنرمندان باشد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد خداحافظی فرامرز قریبیان از سینما گفت: گلایه فرامز قریبیان مربوط به این دوره نمی‌شود. رویکرد ما این است که اهالی هنر و سینما به صورت حداکثری بر سر این سفره قرار بگیرند. باید خانواده سینما حداقل دافعه را داشته و کنار هم قرار گرفتن‌ها تداوم و جشنواره فجر نماد این حضور حداکثری باشد.
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
در ادامه اجرای مرحله دوم کلان برنامه شفاف سازی؛ دستورالعمل صدور پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی منتشر شد
دستورالعمل صدور پروانه فعالیت کانون آگهی تبلیغات در ادامه اجرای مرحله دوم کلان برنامه شفاف سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
همزمانی جشنواره تئاتر و فیلم فجر تاثیری در ریزش مخاطبین نداشته است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد همزمانی جشنواره تئاتر و فیلم فجر و امکان ریزش مخاطبین گفت: در مورد جشنواره‌های فجر این نگاه وجود دارد که در ایام دهه فجر پاره‌ای از اتفاقات فرهنگی هنری را با هم ببینیم و این کمک می‎کند که برون دادهای هنری ایران در یک مقطع دیده شود، در این شرایط امکان انتخاب برای مخاطبین وجود دارد و کسانی که می‌خواهند به تماشای فیلم بنشینند از دیدن تئاتر محروم نمی‌شوند.
۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵