اخبار
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: سیاست دولت بازسازی آرایش فرهنگی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت مردمی و انقلابی سیاست قطعی و اصلی خود را بر پایه تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب در بازسازی آرایش فرهنگی و رسانه‌ای قرار داده است و تمام رویکردها در این راستا بازطراحی می‌شود.
۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۱
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: همه تلاش ما اعتلای فرهنگی کشور است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید راه اعتلای فرهنگی کشور را هموار کرد و ما با همه قدرت در صحنه هستیم تا این مهم محقق شود.
۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۳
توئیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ارائه تسهیلات بلاعوض و کم بهره به هنرمندان
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین حساب توییتری خود از ارائه تسهیلات بلاعوض و کم بهره به هنرمندان از طریق صندوق اعتباری هنر خبر داد.
۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۴
رئیس جمهور قانون جهش تولید مسکن را برای اجرا ابلاغ کرد
رئیس جمهور قانون جهش تولید مسکن را برای اجرا به وزارتخانه های راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.
۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۹
اسماعیلی در دیدار با هنرمندان تجسمی: اولویت ما تقویت اقتصاد هنر  و کسب بازارهای جهانی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ظرفیت های قابل توجهی در حوزه اقتصاد هنر وجود دارد، گفت: ایران جزو کشورهای مطرح و دارای جایگاه بالا در تولید آثار هنری است، بنابراین در بخش اقتصاد هنر هم باید به این رتبه برسیم و تلاش ما بر این است که بازارهای جهانی را به دست بیاوریم.
۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸
پیام خداحافظی لادن حیدری از اصحاب فرهنگ و هنر و همکاران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
معاون پیشین توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی از اهالی فرهنگ و هنر و همکاران این وزارتخانه خداحافظی و خدمات و زحمات آن ها تشکر و قدردانی کرد.
۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی سیدمحمود اسلامی را به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع این وزارتخانه منصوب کرد.
۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۹:۰۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سیدمجید امامی را به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی منصوب کرد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در حکمی سید مجید امامی را به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور منصوب کرد.
۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۵
آغاز ثبت‌نام بیمه تکمیلی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه
نام‌نویسی بیمه درمان تکمیلی، عمر و حوادث اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه آغاز شد.
۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۲
هنرمندان پیشکسوت ایثارگر تجلیل شدند/ حسینی‌پور: فرهنگ مردم ایران همواره به‌دنبال صلح و آرامش برای جهان بوده است
ویژه برنامه “آیینه‌های بی‌غبار” با هدف تجلیل از هنرمندان پیشکسوت ایثارگر و هنرمندانی که در حوزه دفاع مقدس فعالیت‌های فرهنگی و هنری دارند در آستانه هفته دفاع مقدس به میزبانی موسسه هنرمندان پیشکسوت برگزار شد.
۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹
آیین تکریم مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد
آیین تکریم مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از معاونان و مدیران ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی (به صورت ویدئو کنفرانس) برگزار شد.
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از خانواده شهید مدافع حرم، مهدی قاضی خانی تجلیل کرد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه هفته دفاع مقدس و در دومین نشست شکوه مادری از خانواده شهید مدافع حرم، مهدی قاضی خانی تجلیل کرد.
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۷
مراسم بزرگداشت مرحوم استاد محمدابراهیم آیتی در فضای مجازی
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی چهارشنبه سی و یکم شهریورماه ۱۴۰۰ مراسم بزرگداشت مرحوم استاد محمد ابراهیم آیتی، تاریخ نگار، مترجم و اسلام پژوه برجسته معاصر را در فضای مجازی برگزار می‌کند.
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶
اسماعیلی در مراسم معارفه معاون امور فرهنگی: سیاست‌های دولت مردمی در عرصه فرهنگ روشن و فراگیر است
محمدمهدی اسماعیلی در مراسم معارفه معاون امور فرهنگی گفت: سیاست‌های دولت مردمی در عرصه فرهنگ روشن و فراگیر است و تمام تلاش ما به پیش بردن این سیاست‌هاست. از این رو در انتخاب همکاران و انتصاب مدیران جدید، شناخت کامل از ایشان و میزان توانایی آنان ملاک اصلی است.
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۷
وزیر فرهنگ و گردشگری چین انتخاب محمدمهدی اسماعیلی را تبریک گفت
وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری خلق چین در پیامی با تبریک انتصاب محمدمهدی اسماعیلی خواستار همکاری‌های دوجانبه و گسترده فرهنگی میان دو کشور شد.
۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۳
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: آهنگران میراث معنوی دفاع مقدس است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم رونمایی از کتاب دوجلدی خاطرات «صادق آهنگران» گفت: صادق آهنگران به تنهایی یک رسانه بی‌نظیر در دفاع مقدس بود یا به تعبیری میراث معنوی جنگ هشت ساله است. می‌توان گفت امروز صادق آهنگران بخشی از حافظه تاریخی مانا و جاودان نسل فعلی و ایران عزیز است.
۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۱
پیام خداحافظی محسن جوادی معاون پیشین امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
معاون پیشین امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی بعد از پایان خدمت 4 ساله در معاونت امور فرهنگی این وزارتخانه از همکاران و اهالی فرهنگی خداحافظی کرد.
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۳
در حکمی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی یاسر احمدوند را به عنوان معاون امور فرهنگی این وزارتخانه منصوب کرد.
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۲
رسانه ها پشتیبان شرکت های دانش بنیان باشند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز با حضور در آیین پایانی طرح نشان ایرانی ۲ با تقدیر از برگزار کنندگان این آیین گفت: حضور من در این نشست سه دلیل دارد. اولین دلیل آن به خاطر حوزه نشریات مکتوب است که در شرایط دشوار امروز در حال انجام فعالیت هستند. روزنامه جام جم نیز یکی از روزنامه‌های پیشرو است که غیر از فعالیت‌های مکتوب در حوزه ‌های دیگر نیز فعالیت می‌کند و این یکی از اقدامات ارزشمند است.
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۱
ایجاد توازن میان حوزه های علم و فناوری و فرهنگ یک ضرورت است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی و جمعی از اعضای این شورا که در محل وزارتخانه برگزار شد، بر ضرورت ایجاد توازن حوزه های علم و فناوری و حوزه فرهنگ از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد.
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰
اسماعیلی: به دنبال تقویت انجمن‌های ادبی هستیم / نگاهی که هنر را به یک موضوع ویترینی تقلیل ‌دهد خواهیم شکست
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با روز شعر و ادب فارسی در دیدار با جمعی از شاعران و ادیبان با بیان اینکه در دولت به دنبال تقویت انجمن‌های ادبی هستیم، گفت: رویکرد ما این است که دور از نگاه ویتریتی و‌ مناسبتی، به حوزه شعر و ادب به عنوان بخش اصلی حوزه فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی توجه کنیم. این حوزه بزرگان بسیاری دارد و همه سلیقه‌ ها می‌توانند در شعر و ادب حس همزبانی داشته باشند.
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۲
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: اربعین مظهر یک پدیده مهم‌ شیعی است
اسماعیلی در مراسم رونمایی از کتاب‌های جدید انتشارات سروش با موضوع اربعین با بیان اینکه اربعین مظهر یک پدیده مهم‌ شیعی است، گفت: گاهی ما برای عزیزان خود که از ‌میان ما پر می‌کشند یک ‌اربعین برگزار می‌کنیم و این امر دیگر در سال‌های پیش‌رو موردنظر قرار نمی‌گیرد، اما این سوال همیشه مطرح است که چه اتفاقی می‌افتد که پس از گذشت ۱۴۰۰ سال از شهادت سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین(ع) همچنان مردم نسبت به اربعین شوق، عشق و علاقه دارند.
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲
مهد فرهنگ، هنر و ادب / یادداشت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز شعر و ادب فارسی در روزنامه ایران
محمد مهدی اسماعیلی در یادداشتی در روزنامه ایران به مناسبت روز شعر و ادب فارسی نوشت: میهن عزیز ما ایران، از دیرباز تا به امروز مهد فرهنگ، هنر و ادب بوده است و ادیبان و شاعران ایران زمین در درازای تاریخ، به سان اخترهای درخشان آسمان پر تلالو تمدن این سرزمینند که با آثار خود، هویت دیرین و پر افتخار ایرانی را قوام و دوام بخشیده‌اند.
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۹:۴۴
در همایش ملی روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت شهریار در تبریز؛ پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرائت شد
همایش ملی روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد محمدحسین شهریار در محوطه سنگفرش مقبره الشعرای تبریز شامگاه جمعه برگزار و پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت این روز قرائت شد.
۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۰
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود؛ رونمایی از کتاب‌های جدید انتشارات سروش
کتاب‌های جدید‌ انتشارات سروش با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات رونمایی می‌شود.
۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۲
صفحه ۱ از ۴۰