اخبار
خسارت های ایام کرونا به اصحاب هنر بین ۶۰ تا ۸۰ درصد بوده است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه خسارت های ایام کرونا در برخی موارد به اصحاب هنر بین ۶۰ تا ۸۰ درصد بوده است، گفت: البته دولت اقداماتی را در این زمینه داشته است ولی طبیعتا نیازمند توجه مضاعف هستیم.
۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
سعید رجبی فروتن معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی شد
در حکمی از سوی حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی، سعید رجبی فروتن به عنوان معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی منصوب شد.
۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
طباطبایی نژاد دبیر جشنواره فیلم فجر شد
در حکمی از سوی رییس سازمان سینمایی، سید محمد مهدی طباطبایی نژاد به عنوان دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر منصوب شد.
۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
به شهرداری ها تاکید کرده ایم پردیس سینمایی امید در فرصت ۶ ماهه به بهره‌برداری برسد
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده تاکید ما به شهرداری ها این است که پروژه پردیس های امید سینمایی کشور ‌بر اساس زمان‌بندی تعیین شده ۶ ماهه اجرا و به بهره‌برداری برسند.
۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳
تاثیر مستقیم و غیرمستقیم دفاع مقدس در آثار هنرمندان مشهود است
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید امروز خود از نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت گفت: تاثیر مستقیم و غیرمستقیم دفاع مقدس در آثار هنرمندان مشهود است.
۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶
کتاب و خمپاره راوی نمایشگاهی به وسعت ایران
نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله دفاع مقدس در نقطه‌ای از تهران با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود با زبان کتاب، خمپاره و دیگر ادوات جنگ، روایتگر تاریخی به وسعت ایران اسلامی است تا با معرفی ابعاد مختلف آن گنجینه طلایی به یادگار مانده برای نسل امروز که آن دوران را ندیده‌اند، ملموس‌تر کند.
۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
انتشار فهرست حمایت‌های سازمان سینمایی از اکران
میزان حمایت سازمان سینمایی از سینماها و شرکت‌های پخش اکران مرداد و شهریور منتشر شد.
۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
برگزاری بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ برنامه فرهنگی با موضوع نقش زنان در دفاع مقدس
نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف بیان حماسه آفرینی های زنان در دوران دفاع مقدس از سال ۱۳۹۷ تاکنون، دو هزار و ۳۹۲ برنامه فرهنگی- ترویجی در حوزه نقش زنان در دفاع مقدس برگزار کرده است.
۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
انتشار راهنمای تماشای تئاتر در سطح شهر تهران
راهنمای مدونی شامل همه اطلاعات لازم برای تماشاگران تئاتر توسط اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه و منتشر شد.
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸
صالحی: با ارتحال آیت‌الله تسخیری زبان گویای جهان اسلام را از دست دادیم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در چهلمین روز از درگذشت آیت‌الله تسخیری گفت: بی‌تردید ارتحال این عالم ربانی برای جهان اسلام ضایعه بزرگی است و ما یک زبان گو‌یا را از دست دادیم‌ که ممکن است به راحتی قابل جبران نباشد، امید است نوع نگاه ایشان را در جامعه نخبگانی و فرهیخته اسلام تدوام ببخشند.
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
روایت یک حماسه با بسته مطالعاتی «جوهر سرخ»
بسته‌ای مطالعاتی با ۴۰ عنوان از ارزشمندترین آثار منتشر شده در حوزه دفاع‌مقدس، در چهلمین سالگرد این حماسه توسط اداره کل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی منتشر شد.
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱
در بازدید از نمایشگاه «اقتدار ۴۰»؛ صالحی از تولید مجموعه فیلم‌های کوتاه، بلند و مستند در حوزه دفاع مقدس خبر داد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه «اقتدار ۴۰» در جمع خبرنگاران گفت: بنیاد فارابی، مجموعه سینمای مستند و «جشنواره حقیقت» مجموعه‌های مستند خوب کوتاهی را با موضوع دفاع مقدس درحال تولید‌ دارند که تا پایان سال در جشنواره‌های مختلف حقیقت، کوتاه و فجر نمایش داده خواهد شد. به همین منظور می‌توان گفت اتفاقات خوبی را در چهلمین سالگرد دفاع مقدس در حوزه‌های فرهنگی خواهیم داشت که می‌تواند پایه‌ای برای سال‌های بعد این رویدادها باشد.
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: دفاع مقدس نرم‌افزار ایران قوی و یکی از عوامل وحدت کشور شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط زنده تصویری با خانواده شهید نصیری از استان البرز گفت: دفاع مقدس نرم افزار ایرانی قوی و عامل وحدت کشور شد، به این معنا که اگر دنیا در مقابل ما باشد دفاع مقدس قدرت درون مردم را تقویت خواهد کرد، دفاع مقدس توانست ایران را با وجود همه‌ قومیت‌ها در کنار هم جمع و عامل وحدت بزرگی شود.
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
دبیر شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی: اقدامات پژوهشی درباره پاسداشت زبان فارسی آغاز شده است
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی با اعلام اینکه این شورا اقدامات پژوهشی در زمینه پاسداشت زبان فارسی را آغاز کرده، گفت: با انجام پژوهش در این زمینه می توان به صورت ریشه ای به زیرساخت های فرهنگی در این زمینه پرداخت.
۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
خرسندی انتظامی از توجه منتقدان به آمار حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در جدیدترین توئیت خود از استناد منتقدان و روزنامه‌نگاران به آمار و جداول حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز خرسندی کرد.
۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
ششمین شب موسیقی _ نمایش عاشورایی "علمدار" با روایت پرویز پرستویی/ "علمدار" روزهای اربعین هم روی صحنه می‌رود
در پی استقبال مخاطبان، موسیقی _ نمایش علمدار ۱۶ و ۱۷ مهر ماه ساعت ۱۸ مصادف با اربعین حسینی به روایتگری پرویز پرستویی در تالار وحدت اجرا می‌شود.
۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
مکتب سردارسلیمانی رهاورد دفاع‌مقدس برای محور مقاومت بود
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران، کلید واژه "گنج جنگ" را در کلام رهبری یک واقعیت خواند و تاکید کرد: اگر در محور مقاومت سردار سلیمانی را داریم به دلیل آموزه‌های دفاع‌مقدس است که روایتگر آن، حضرت امام(ره) بودند.
۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
صالحی در مراسم رونمایی از «چهل کتاب، چهل سال پایداری»: جریان نشر و اهل قلم سهم خود را در قبال دفاع مقدس ادا کرده است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جریان نشر و اهل قلم سهم خود را در قبال دفاع مقدس ادا کرده است، گفت: دفاع مقدس یک پدیده تمام شدنی نیست و این پدیده همچون پرونده‌ای در جریان است، یکی از حوزه‌هایی که این پرونده را باز نگاه داشته حوزه نشر و کتاب است، ۱۳هزار و ۶۰۰ کتاب چاپ اول و ۱۸ هزار کتاب چاپ اول مجدد تا به امروز به دفاع مقدس پرداخته است و در این راستا مسیری را به پیش بردیم که برای آینده ایران توشه‌ی غنی به شمار می‌رود.
۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
انتشار محتوای صوتی «زنانگی و جنگ به روایت عاشورایی» به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس
مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از انتشار محتوای صوتی «زنانگی و جنگ به روایت عاشورایی» در تارنمای امور زنان و خانواده این وزارتخانه به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس با هدف پرداختن به نقش مؤثر زنان در ابدیت بخشیدن به مفهوم ایثار خبر داد.
۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
مهلت شرکت در بخش‌های رقابتی ملی جشنواره «سینماحقیقت» تمدید شد
با توجه به پاندمی ویروس کرونا، دشواری تولید فیلم مستند در کشور و درخواست جمعی از مستندسازان، مهلت ثبت‌نام در بخش‌های رقابتی ملی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت یک هفته تمدید شد.
۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
فراخوان هفتمین دوره تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی منتشر شد
هفتمین دوره جشنواره تقدیر از مروجان کشور با رویکرد توجه به فضای مجازی فراخوان خود را اعلام کرد، علاقه‌مندان تا پایان آبان برای شرکت در این جشنواره فرصت دارند.
۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
فراخوان حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی اعلام شد
حمایت از پایان‌نامه‌های کاربردی و مسأله‌محور یکی از مهم­ترین اقداماتی است که در سال‌های اخیر نه‌تنها موجب ‌به‌کارگیری و بهره‌برداری از ظرفیت‌های فکری بخش عظیمی از دستگاه تولید علم می‌شود، بلکه باعث نهادینه‌ساختن و تقویت پژوهش در حوزه‌های مختلف نیز خواهد شد.
۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
آیین اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین برگزار می‌شود
آیین اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین روز سه‌شنبه (15 مهرماه) در حسینیه الزهرا(س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود.
۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
پیام تسلیت صالحی در پی درگذشت برادر معاون امور مطبوعاتی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت سردار سرتیپ حمید خدادی برادر معاون امور مطبوعاتی را تسلیت گفت.
۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
تمامی اعضای صندوق اعتباری هنر، هنرکارت دریافت می کنند
سومین مرحله ثبت نام هنرکارت ویژه تمامی اعضای صندوق اعتباری هنر از امروز دوم مهر به مدت 10 روز آغاز می شود.
۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴