اخبار
پژمانفر: از صحبت هایم در مورد هنرمندان سوء برداشت شده است
در پی اظهارات حجت الاسلام پژمانفر نماینده مجلس مبنی بر ممنوعیت فعالیت هنرمندانی که از حضور در رویدادهای فرهنگی کناره گیری می کنند، وی در گفت و گو با مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد از صحبت هایم سوء برداشت شده است.
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۹:۱۹
حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تشییع شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی در اصفهان
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تشییع شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی به نمایندگی از هیئت دولت در اصفهان حضور یافت.
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
پیام رییس جمهور به کنگره بازخوانی ابعاد شخصیت امیرالمومنین امام علی(علیه السلام)
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهور به کنگره بازخوانی ابعاد شخصیت امیرالمومنین امام علی(علیه السلام) پیامی را ارسال نمود.
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
صالحی در آیین پایانی کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمومنین (ع) : دین و دیانت را با عقلانیت می‌توان بارور کرد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین پایانی کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمومنین امام علی(علیه السلام) با بیان اینکه تعالیم امام علی علیه السلام در روابط انسان با خود و دیگران سرشار از کرامت انسانی است، گفت: دین و دیانت را با عقلانیت می‌توان بارور کرد؛ بنابراین انسان در جامعه فرهنگی، انسانی است که وجودش با خردورزی همراه است.
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هوشنگ جزی زاده نگارگر اصفهانی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان سفر به اصفهان با هوشنگ جزی زاده هنرمند نگارگر اصفهانی دیدار و گفت و گو کرد.
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با یک نگارگر اصفهانی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان سفر به اصفهان با رضا بدرالسما هنرمند نگارگر اصفهانی دیدار و گفت و و کرد و با حضور وی از اثر ذوالفقار ولایت استاد بدرالسما رونمایی شد.
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۹:۴۸
مراسم بزرگداشت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش و گرامیداشت شهدای سانحه هوایی
مراسم بزرگداشت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش و گرامیداشت شهدای سانحه هوایی با مشارکت معاونت قرآن وعترت و با حضور جامعه قرآنی کشور روز پنج‌شنبه(26 دی‌ماه 1398) از ساعت 18 برگزار می‌شود.
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
بازنگری در 237 مورد معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ
معاون حقوقی و پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قرار است که در جلسه‌ای به‌زودی با حضور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان امور مالیاتی، در ۲۳۷ فعالیت فرهنگی معاف از مالیات بازنگری شود تا تکلیف مواردی که معاف از مالیات هستند، مشخص شود.
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
جامعه امروز به دنبال مرد تحول است نه طرح تحول
رئیس ستاد اقامه نماز کل کشور در نشست آموزشی جایگاه نماز از منظر آیات و روایات ویژه مدیران و کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در وهله اول وظیفه ارشادی خود را باید در آموزش و پرورش دنبال کند، روزگاری آموزش و پرورش طرح تحول را مطرح کرد اما این طرح را زمانی می‌توان اجرا کرد که ابتدا در خودمان تحول ایجاد کنیم، سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ابتدا در خود تحول ایجاد کرد و سپس جامعه را متحول کرد، پس جامعه امروز ما مرد تحول می‌خواهد نه طرح تحول.
۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
محفل شعر "نگین سلیمانی" در کرمان برگزار شد
محفل شعر "نگین سلیمانی" ویژه گرامیداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در محل گلزار شهدای شهر کرمان و با حضور جمعی از شاعران کشوری و استانی در جوار آرامگاه سردار رشید اسلام برگزار شد.
۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۹:۱۰
این روزها شکوه حماسه ایرانی بود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به محفل شعرخوانی «نگین سلیمانی» پاسداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی پیامی صادر کرد.
۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: شهادت سردار سلیمانی انسجام ملی را به رخ جهانیان کشید
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در هفتصد و سی و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور با گرامیداشت یاد و خاطره سردار قاسم سلیمانی گفت: حضور میلیونی مردم در شهرهای مختلف به ویژه تهران برای وداع با سردار سلیمانی و محکومیت اقدام جنایتکارانه آمریکا انسجام و وحدت ملی را به رخ جهانیان کشید.
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
سیزدهم دی روز جهانی مقاومت نامگذاری شد/ شهادت سردار سلیمانی انسجام ملی را به رخ جهانیان کشید
هفتصد و سی و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی صبح امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر و اعضای این شورا برگزار و با پیشنهاد بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و آرای اعضای حاضر سیزدهم دی همزمان با روز شهادت سردار قاسم سلیمانی به عنوان روز جهانی مقاومت نامگذاری شد.
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
اطلاعیه هفتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
اطلاعیه اداره کل امور اداری معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد معرفی شدگان مرحله اول هفتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی برای ارائه و بررسی مدارک منتشر شد.
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
حضور صالحی در مشهد به عنوان نماینده هیات دولت در مراسم تشییع سردار سلیمانی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده هیات دولت در مراسم تشییع پیکر پاک سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان شهیدش در مشهد مقدس حضور پیدا کرد.
۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی
سید عباس صالحی در پی شهادت سردار پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه او پیامی صادر کرد.
۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۷:۵۶
در دیدار اعضای ستاد همایش نکوداشت مرحوم آیت الله محقق داماد مطرح شد؛ تجلیل رهبر انقلاب از مقام علمی و عملی مرحوم آیت‌الله محقق داماد
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد همایش نکوداشت مرحوم آیت الله محقق داماد که در تاریخ ۲۵ آذر ۹۸ برگزار شده بود، صبح امروز (پنج‌شنبه) در محل این همایش در قم منتشر شد.
۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
رییس جمهور: آیت الله محقق داماد، مرجع تحقیق بود
حجت الاسلام والمسلمین دکترحسن روحانی رییس جمهوری اسلامی درپیامی به همایش «آموزگار فقاهت» آیین بزرگداشت مرحوم آیت الله سیدمحمد محقق داماد درقم ضمن گرامیداشت جایگاه علمی این عالم برجسته، تاکیده کرده‌است که آیت الله داماد گرچه مرجع تقلید نبود بلکه مرجع تحقیق بود و کرسی تدریس‌اش ملجا شاگردان زرشناس حوزه علمیه قم بود.
۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
صالحی در آیین بزرگداشت آیت الله محقق داماد: توجه به قرآن به عنوان یک منبع استنباط و حکم شناسی رویکردی است که آیت الله محقق داماد دنبال می کرد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توجه به قرآن به عنوان یک منبع استنباط و حکم شناسی رویکردی است که آیت الله محقق داماد دنبال می کرد و این رویکرد در مکتب قم خود را نشان می دهد.
۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
کاراندیش خبر داد: امضای تفاهم نامه پدافند غیرعامل فرهنگی با سازمان پدافند غیرعامل کشور
معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از امضای تفاهم نامه پدافند غیرعامل فرهنگی این وزارتخانه با سازمان پدافند غیرعامل کشور خبر داد.
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
بزرگداشت آیت الله العظمی سید محمد محقق داماد (ره) برگزار می شود/ رونمایی از موسوعه آیت الله محقق داماد
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری بزرگداشت آیت الله العظمی سیدمحمد محقق داماد (ره) همزمان با پنجاه و یکمین سالروز وفات وی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان قم خبر داد.
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
امیرزاده در نشست مشترک روابط عمومی های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: روابط عمومی‌ها باید به دنبال پی‌ریزی مدل‌های ارتباطی جدید باشند
امروز رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست مشترک روابط عمومی های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: روابط عمومی‌ها باید به دنبال پی‌ریزی مدل‌های ارتباطی جدید باشند.
۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
روابط عمومی پویا در حوزه فرهنگ ظرفیت های زیادی ایجاد می کند
نشست مشترک روابط عمومی های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، همایون امیرزاده رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه و مسئولان روابط عمومی دستگاه های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به میزبانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران برگزار شد.
۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
اشتراک داده‌ها، استانداردسازی خدمات فرهنگی و پنجره واحد سه اصل اساسی تفاهم‌نامه با کتابخانه ملی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت: در این تفاهم‌نامه سه هدف اصلی یعنی تبادل و اشتراک داده‌ها، استانداردسازی خدمات فرهنگی و پنجره واحد برای ناشران در نظر گرفته شده است که خوشبختانه پنجره واحد آن به صورت آزمایشی کار خود را آغاز کرده و درحال حاضر چهارهزار ثبت نام از سوی ۴۰۰ ناشر در آن ثبت شده است.
۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
تفاهم‌نامه مشترک با آستان قدس رضوی مسیر روشنی از اقدامات مشترک فرهنگی را ترسیم می‌کند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تفاهم نامه مشترک بین این وزارتخانه و آستان قدس رضوی گفت: حوزه‌های هنر، رسانه و فضا مجازی از جمله عرصه‌های همکاری مشترک با آستان قدس رضوی است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم خودش توان بالفعلی دارد و هم خط تماس پیوسته‌ای با فعالان حوزه‌های مختلف هنری و رسانه‌ای است و به نظر می‌رسد این تفاهم نامه یک شروع است برای راهی طولانی که امتداد خواهد داشت.
۰۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶