اخبار
صالحی در شورای پاسداشت زبان و ادبیات فارسی: آشفتگی زبانی از جمله مخاطرات فضای مجازی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه آشفتگی زبانی از جمله مخاطرات فضای مجازی است، گفت: وحدت ارضی و ساختار جغرافیایی کشور با زبان و ادبیات فارسی پیوند دارد و نباید از این امر غافل بود.
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
کتابخانه مرکزی یزد تا پایان امسال تکمیل می‌شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان سفر خود به استان یزد در جمع اصحاب رسانه‌ این استان با ارائه گزارشی از این سفر، گفت: برنامه‌ریزی‌های خوبی در جهت تکمیل تالار مرکزی یزد و کتابخانه مرکزی این استان صورت گرفته است؛ به همین منظور کتابخانه مرکزی یزد تا پایان امسال تکمیل می‌شود و امیدواریم تالار مرکزی یزد نیز تا پایان سال 99 به مرحله بهره‌برداری برسد.
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
تفاهم‌نامه همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری یزد امضا شد
تفاهم‌نامه همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری یزد در جلسه شورای فرهنگ عمومی به مبلغ 830میلیارد ریال امضا شد.
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
تفاهم‌نامه‌ 830میلیارد ریالی با استانداری یزد امضا می‌شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری یزد، گفت: در سفر استانی به یزد تفاهم‌نامه‌ای در نظر گرفته شده است که مبلغ آن بالغ بر 830میلیارد ریال است که البته این مبلغ جدای از تالار مرکزی یزد است که با احتساب تالار مبلغی بالای 1000 میلیارد ریال خواهد بود.
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
اقتصادی کردن فعالیت‌های فرهنگی و هنری، رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جریان صنایع خلاق، جریانی پرتلاش و موثر است که ارزش افزوده آنها از ارزش افزوده تولیدات حوزه کلاسیک بیشتر است، گفت: از جمله رویکردهای این وزارتخانه، اقتصادی کردن فعالیت‌های فرهنگی و هنری است که به صورت جدی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دنبال می‌شود.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
صالحی جدیدترین آمار سرانه مطالعات کشور را اعلام کرد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه نخستین جشنواره میراث مکتوب رضوی به بیان جدیدترین آمار مربوط به سرانه مطالعه در بین ایرانیان پرداخت و گفت: میزان سرانه مطالعه در کشور که با 15 هزار و 600 نمونه در کشور ایجاد شده، در هفته همان فضای یک ساعت و 30 دقیقه و روزانه 13 دقیقه از مجموعه کشوری است. این آمار تقریبا مشابه آمار سال 94 در ارزش‌ها و نگرش‌های ایرانیان است و هنوز مصرف کتاب و سرانه مطالعه به صورت میانگین تغییری نکرده است.
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶
رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمرکززدایی امور فرهنگی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تمرکززدایی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و هنری از پایتخت به استان‌ها و شهرستان‌ها از جمله اهداف و رویکردهای محوری این وزارتخانه است که سال‌های اخیر برخی از آنها انجام شد و امور با قوت تمام ادامه دارد.
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
چشم انداز آینده‌ی کتابخانه‌های عمومی از نگاه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دارایی کتابخانه‌های آینده داده‌های سیال بوده و این داده‌ها جای اطلاعات ایستا را خواهد گرفت، گفت: در کتابخانه‌های آینده سازمان کتابخانه‌ها و کتابدار مالک کتاب نخواهد بود بلکه به حلقه وصل خطوط ارتباطی تبدیل می‌شوند.
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با امام جمعه یزد دیدار کرد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنجشنبه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد دیدار و گفت و گو کرد.
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
پیام صالحی به مناسبت آغاز بیست و هفتمین دوره هفته کتاب
وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی به مناسبت آغاز بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران پیامی صادر کرد.
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
احمدی در آیین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید هیات رسیدگی به تخلفات اداری: در تخریب افراد سبقت نگیریم
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل حوزه وزارتی با تاکید بر اینکه نباید در تخریب افراد به ویژه همکاران سبقت بگیریم، گفت: نظام هستی و تفکر دینی ما بر اساس قدرشناسی شکل گرفته است.
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
فیلم «خانه پدری» رفع توقیف شد
معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی از ادامه اکران فیلم «خانه پدری» خبر داد و گفت: الان نامه دادستانی تهران مبنی بر رفع توقیف این فیلم را دریافت کردیم.
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با سفیر فلسطین در تهران دیدار کرد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صلاح زواوی سفیر فلسطین در تهران دیدار و گفت و گو کرد.
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶
در بلایای طبیعی غفلت از حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی تبعات زیادی به بار می‌آورد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به پژوهش در امر «بلایای طبیعی» گفت: در بلایای طبیعی حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی مغفول می‌ماند که با گذشت زمان همین نادیده گرفتن تبعات زیادی را خواهد داشت. بنابراین با پژوهش داده‌هایی به دست می‌آید که براساس آن می‌توانیم بگوئیم چه نیازهای فرهنگی را داریم تا براساس آن در مواقع بحران آنها را جدی بگیریم.
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱
شورای فرهنگ عمومی به عنوان بازوی ستاد مبارزه با مواد مخدر عمل کند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از مسائلی که در اعتیاد باید به آن توجه کرد راهبردهای دقیق‌تر اجتماعی _ فرهنگی است، در این بخش برای یک کار قرارگاهی باید به هم نزدیک‌تر شویم، اگر قرار است کنترل براساس اقدام فرهنگی باشد قطعا شورای فرهنگ عمومی در مرکز و استان می‌تواند به عنوان یک بازو برای ستاد مبارزه با مواد مخدر عمل کند.
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
صالحی در بازدید از نخستین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشکسوت: هنرهای تجسمی ظرفیت های بسیاری برای اقتصاد هنر دارد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز با حضور در بنیاد آفرینش های فرهنگی هنری نیاوران از نخستین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشکسوت بازدید کرد.
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت راه اندازی ستاد عالی جشن های مذهبی ملی و انقلابی تاکید کرد/ در شادکامی های اجتماعی نتوانسته ایم فرصت های مناسبی ایجاد کنیم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در نشست با اعضای ستاد عالی جشن های بهار مهربانی با تاکید بر اینکه راه انداری ستاد عالی جشن های مذهبی، ملی و انقلابی ضروری است، گفت: در شادکامی های اجتماعی نتوانسته ایم فرصت های مناسبی ایجاد کنیم.
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷
اسامی شرکت های تولید کننده محتواهای ارزش افزوده دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اساس وظایف ذاتی نظارت و طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی مبنی بر تشکیل کارگروه و پایش پیش از انتشار محتواهای خدمات ارزش افزوده، گزارش فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در این حوزه را به تفکیک مجموعه مصوبات کارگروه ساماندهی پیامکی ارزش افزوده وپیامک انبوه، و نیز شرکت های تولید کننده محتوا های ارزش افزوده و سرخط پیامک انبوه را، منتشر کرد.
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
در احکامی جداگانه از سوی صالحی؛ رئیس و اعضای شورای سیاستگذاری بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم منصوب شدند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی عبدالهادی فقهی زاده را به عنوان رئیس بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم منصوب کرد.
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
امکان تشکیل کانون سراسری فرهنگ، هنر و رسانه کشور با مصوبه امروز هیات دولت فراهم شد
به دنبال مصوبه امروز هیات دولت مبنی بر تصویب «دستورالعمل نحوه تشکیل و فعالیت انجمن‌های فرهنگ، هنر و رسانه کشور»، وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه‌ای مشترک خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی از اهتمام ویژه هیات دولت مبنی بر تصویب این دستورالعمل تشکر و قدردانی را به عمل آوردند.
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
در آستانه هفته وحدت؛ احمدی خبر داد: برگزاری جشن های بهار مهربانی در سراسر کشور
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل حوزه وزارتی از برگزاری جشن های بهار مهربانی در سراسر کشور همزمان با هفته وحدت خبر داد.
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
افزایش دو برابری پرداختی بیمه هنرمندان از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حل مشکلات هنرمندان ازجمله بیمه در دستور کار است، گفت: میزان پرداختی این وزارت‌خانه برای بیمه هنرمندان دو برابر افزایش یافت.
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳
پیوندهای تاریخی و مذهبی ایران و عراق جدایی‌ناپذیر است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دشمنان در صدد رخنه برای اختلاف بین ایران و عراق هستند اما پیوندهای میان دو ملت جدایی‌ناپذیر است، گفت: پیوندهای تاریخی و مذهبی ایران و عراق ریشه‌ای و جدایی‌ناپذیر است و دشمنان قادر به قطع این اشتراک‌ها نیستند.
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
صالحی در همایش ملی یاوران وقف: وقف پشتوانه توسعه است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان اینکه وقف پشتوانه توسعه است، گفت: حرکت به سمت بازسازی مفهومی وقف ضروری است. وقف از برخی جهات یک مفهوم سیار است نه ثابت و این یکی از ویژگی های جامعه سازی این مقوله است و واژه هایی که در تعریف وقف در طول تاریخ تغییر کرده، معنادار است.
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
جوابیه روابط عمومی سازمان سینمایی به برنامه هفت؛ «خانه پدری» همه مراحل قانونی اکران را طی کرده است
در پی اظهارات غیر واقعی که در دو قسمت متوالی برنامه سینمایی هفت درباره فیلم «خانه پدری» صورت گرفته است و القاء شبهه مبنی بر عدم رعایت رویه وضوابط و مقررات در نمایش این فیلم، مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی در نامه‌ای خطاب به مدیر شبکه سه سیما خواستار اعلام جوابیه این سازمان در برنامه آینده شد.
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶