اخبار
اطلاعیه شماره «1» نمایشگاه مجازی قرآن کریم
شرایط و ضوابط ثبت نام "ویژه ناشران، مؤسسات و مراکز قرآنی و دینی" از سوی معاونت قرآن و عترت، اعلام شد.
۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۰
مهلت شرکت در جشنواره کتاب خوان و رسانه تمدید نمی شود/ برگزاری آیین پایانی ۲۷ اردیبهشت
دبیر اولین جشنواره کتاب‌خوان و رسانه از برگزاری آیین پایانی این جشنواره در ۲۷ اردیبهشت همزمان با روز ارتباطات و روابط عمومی خبر داد و از اصحاب رسانه برای استفاده از مهلت باقی مانده تا اول اردیبهشت برای شرکت در این جشنواره دعوت کرد.
۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۳
اطلاعیه صندوق اعتباری هنر در خصوص نحوه پرداخت حق بیمه و سرانه درمان سه ماه اول سال ۱۴۰۰
اطلاعیه صندوق اعتباری هنر در خصوص نحوه پرداخت حق بیمه و سرانه درمان سه ماه اول سال ۱۴۰۰ اعلام شد.
۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳
مجموعه تفسیر همراه در ماه مبارک رمضان رونمایی می‌شود
حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی، با اشاره به برنامه‌های ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در ماه مبارک رمضان، از رونمایی مجموعه تفسیر همراه خبر داد.
۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲
ابلاغ دستورالعمل الزامات ارتقای سواد فضای مجازی در حوزه محتوا و خدمات فرهنگی
دستورالعمل«الزامات ارتقای سواد فضای مجازی در حوزه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی» از سوی دبیر شورای عالی فضای مجازی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شد.
۲۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲
صالحی درگذشت مادر شهیندخت مولاوردی را تسلیت گفت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به شهیندخت مولاوردی معاون سابق رییس جمهور در امور زنان و خانواده، درگذشت مادر وی را تسلیت گفت.
۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۳
افتتاح کتابخانه مرکزی شیروان اقدامی ماندگار برای مردم این منطقه خواهد بود
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تقدیر از هم‌افزایی دستگاه‌ها و مسئولان استانی خراسان شمالی و شهر شیروان، افتتاح کتابخانه مرکزی این شهر را اقدامی ماندگار برای مردم این منطقه دانست.
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۱
اعتیاد کم خطرتر از کرونا نیست
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه اعتیاد کم خطرتر از کرونا نیست، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر در حال اقداماتی در قالب فیلم، رسانه، فضای مجازی و ... با هدف پیشگیری از اعتیاد است.
۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹
مسابقه اینستاگرامی عکس1400 با هنرکارت برگزار می شود
هنرکارت در صفحه اینستاگرام خود مسابقه عکاسی به مناسبت نوروز 1400 با جوایز ارزنده برگزار می کند.
۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵
انتظامی: تغییر گروه مشاغل انتظار جامعه سینمایی از ستاد ملی کرونا است
رییس سازمان سینمایی با اشاره به انتظار جامعه سینمایی نسبت به تغییر گروه سینماها تاکید کرد: به مسئولان امر تضمین می‌دهم که اگر با تغییر گروه سینماها به گروه ۲ و در بازرسی‌های خودشان موردی از بی‌توجهی دیدند خودمان سینماها را تعطیل کنیم.
۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۴
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد: پرداخت حق بیمه و سرانه درمان سه ماه اول تمامی اعضای صندوق اعتباری هنر
صالحی در جدیدترین توئیت خود از پرداخت حق بیمه و سرانه درمان تمامی بیمه‌شوندگان صندوق اعتباری هنر در سه ماه اول سال جاری همچون سال گذشته خبر داد.
۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۴
ارسال 16 هزار و 795 هنرکارت تا پایان فروردین
اسامی 16هزار و 795 عضو صندوق اعتباری هنر که تا پایان فروردین هنرکارت آنها ارسال می شود، منتشر شد.
۰۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
صالحی در پیامی به مناسبت روز ملی «هنرهای نمایشی»: زبان نمایش همراه با بیان سختی‌ها، همیشه بیانگر امید و گشایش است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت روز ملی «هنرهای نمایشی» نوشت: هنرهای نمایشی اگرچه سخت‌ترین لحظات زندگی را به نظاره تماشاکنان خود بگذارد باز امید به بازآفرینی گشایش دارد که نگاه و اندیشه هنرمند ایرانی نیز جز به این مسیر نرفته و این حقیقت را می‌توان در میراث کهن و ماندگار هنر خردورز تئاتر همانند زلالی یک رود نظاره کرد.
۰۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴
رئیس جمهور از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر کرد
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در پی کسب موفقیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سه حوزه دولت الکترونیک، شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات، در جسله شورای ملی فناوری اطلاعات که امروز سوم فروردین برگزار شد، در لوح تقدیری از خدمات و تلاش های سیدعباس صالحی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر کرد.
۰۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶
پیام تسلیت صالحی در پی درگذشت همسر حجت‌الاسلام والمسلمین ری شهری
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت همسر حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی ری شهری را تسلیت گفت.
۰۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۷
قدردانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از رییس سازمان برنامه و بودجه کشور
سید عباس صالحی در‌ جدیدترین توئیت خود از محمدباقر نوبخت و همکارانش در سازمان برنامه و بودجه به موجب توجه به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تشکر و قدردانی کرد.
۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
نحوه و زمان فعالیت کتابخانه‌های عمومی در ایام نوروز ۱۴۰۰ اعلام شد
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تأکید بر ارائه خدمات فرهنگی و فعالیت کتابداران در فضای مجازی نحوه و زمان فعالیت کتابخانه‌های عمومی و ادارات ستادی خود را در ایام نوروز ۱۴۰۰ اعلام کرد.
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
لزوم ایجاد مدل‌سازی برای فعالیت کتابخانه‌های عمومی در فضای مجازی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشریح ابعاد مختلف استفاده از فضای مجازی در فعالیت‌های فرهنگی، نسبت به دست‌یابی به نوعی مدل‌سازی برای فعالیت کتابخانه‌های عمومی در فضای مجازی ابراز امیدواری کرد.
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ پروژه‌های دولت الکترونیک و فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ رونمایی شد
در آخرین جلسه از شورای مدیران در سال ۹۹ با حضور سید عباس صالحی از مجموعه پروژه‌های دولت الکترونیک و فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ رونمایی شد.
۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۱
نظام جزیره ای در مدیریت، مانع همگرایی نهادها می شود/ ضرورت بهره گیری از ظرفیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظام آموزش و پرورش
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز با حضور در وزارت آموزش و پرورش در نشستی مشترک با محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و معاونان و مدیران این وزارتخانه به تشریح ماموریت ها و اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و چگونگی همگرایی و هم افزایی این دو وزراتخانه برای اقدامات مشترک با هدف همگرایی و هم افزایی در زمینه های آموزشی، تربیتی و فرهنگی و هنری پرداخت.
۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۸
مطالعات علمی و پژوهشی در حوزه کالاهای فرهنگی نیازمند تقویت و توسعه است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز در آیین پایانی ششمین جشنواره جایزه فیروزه با تاکید بر اینکه در حوزه مصرف کالاهای فرهنگی نیازمند توسعه و تقویت مطالعات علمی، پژوهشی و کاربردی هستیم گفت: تاکید مقام معظم رهبری همواره بر تولید و مصرف کالاهای ایرانی و داخلی کشور است.
۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
تبیین جایگاه هنر در قرآن از زبان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
سید عباس صالحی در آئین اختتامیه جشنواره‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای آیات گفت: دیدن زیبایی خدا در ساحت ذات، اسماء و صفات چیزی است که فوق همه زیبایی‌هاست و خدا از مقام ذات در مقام اسماء و صفات تجلی کرده و با این نگاه بحث هنرهای قرآنی مفهوم دقیق‌تری پیدا می‌کند و هنرمند نیز با زیبایی در ارتباط است و کلام حق برترین زیبایی است.
۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰
رشد کمی حضور روستاها در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب مشهود است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از ظهر امروز در آیین پایانی هفتمین دوره از جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب گفت: شرایط کرونایی با تمام تهدیدهایی که داشته و دارد فرصت هایی را هم در حوزه های مختلف داشته و رشد کمی روستاهای شرکت کننده در هفتمین دوره از برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب از جمله این فرصت ها است. سال گذشته یک هزار و 419 روستا در این جشنواره مشارکت داشتند و امسال دو هزار و 50 روستا مشارکت داشته اند.
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
با حضور سید عباس صالحی؛ ویژگی‌های برنامه و بودجه 1400 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بررسی شد
جلسه شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و بررسی ویژگی‌های برنامه و بودجه 1400 این سازمان برگزار شد.
۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸