اخبار
انتشار فراخوان جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران
فراخوان بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان منتشر شد.
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
اعضای صندوق اعتباری هنر به پویش " من ماسک می زنم" دعوت شدند
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: از اعضای صندوق اعتباری هنر به عنوان پرچمداران فرهنگی جامعه، درخواست می کنیم برای حفظ سلامت خود و دیگران به پویش من ماسک می زنم بپیوندند.
۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
صالحی در مراسم رونمایی از سردیس شهید سلیمانی: شهید سلیمانی با شکوه زیست، با شکوه رفت و باشکوه خواهد ماند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم رونمایی از سردیس شهید سلیمانی، پوستر جشنواره‌های بین‌المللی ذوالفقار و ملی تئاتر سردار آسمانی گفت: شهید سلیمانی را می‌توان در یک جمله اینگونه تعریف کرد که او باشکوه زیست، باشکوه رفت و باشکوه ماند، شکوه و عزت همیشه همراه انسان‌هایی همچون شهید سلیمانی است، زندگی و مرگ این افراد همیشه باعزت همراه است، زیست شهید سلیمانی به گونه‌ای است که یک مراقبت پویا و همراه با عمل و حرکت را می‌توان در آن دید.
۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ پوستر جشنواره‌های بین‌المللی ذوالفقار و ملی تئاتر سردار آسمانی رونمایی شد
با حضور سید عباس صالحی صبح امروز از پوستر جشنواره‌های بین‌المللی ذوالفقار و ملی تئاتر سردار آسمانی در ارتباط زنده تصویری با استان خوزستان و کرمان رونمایی شد.
۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
آغاز ثبت‌نام شاغلان و بنگاه‌های فاقد بیمه در سامانه کارا
دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در اطلاعیه ای آغاز ثبت‌نام شاغلان و بنگاه‌های فاقد بیمه در سامانه کارا را اعلام کرد.
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
پایان تیرماه آخرین فرصت ثبت تقاضای کسب‌ و کارهای دارای کد بیمه و کارگاه  برای دریافت تسهیلات کرونایی
دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه ای پایان تیرماه را آخرین فرصت ثبت تقاضای کسب‌ و کارهای دارای کد بیمه و کارگاه برای دریافت تسهیلات کرونایی اعلام کرد.
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
اجرای نمایش‌های ایرانی با تاکید بر پوشش اسلامی
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از مشارکت در تولید و اجرای نمایش‌های ایرانی با تاکید بر سبک زندگی و مدل پوشش ایرانی ـ اسلامی خبر داد و گفت: براساس تفاهمنامه این کارگروه با انجمن صنفی هنرمندان تئاتر شهر تهران، این مهم بزودی در قالب همکاری‌های دو جانبه انجام می‌شود.
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره ملی شعر دانشجویی
سید عباس صالحی برای مراسم پایانی «جشنواره شعر ملی شعر دانشجویی»، پیامی صادر کرد.
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۵۷
اطلاعیه پذیرفته شدگان استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی
اطلاعیه پذیرفته شدگان هفتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی منتشر شد
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۲۹
با حضور در منزل شهیدان خالقی‌پور؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از طرح ملی "سه‌شنبه‌های تکریم" خبر داد
سیدعباس صالحی بعدازظهر امروز با حضور در خانه شهیدان خالقی‌پور از طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم خبر داد و گفت: بر اساس سنت حسنه گذشته همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس طرح تکریم خانواده‌های شهدا از سوی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آغاز و از این پس هر سه‌شنبه دیدار با خانواده معظم شهدا توسط کانون‌های مساجد محله به محله در سراسر کشور انجام خواهد شد.
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳
اعلام وضعیت فروش فیلم ها در سمفا
اعلام وضعیت فروش بلیت سینما به صورت آنلاین و لحظه‌ای بر روی سمفا فعال شد.
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
صالحی خبر داد: تدوین پیش نویس سند "ترویج فرهنگ مسئولیت اجتماعی- برنامه مقابله با ابعاد بیماری کرونا کووید 19/ شورای فرهنگ عمومی در پیامدهای فرهنگی و اجتماعی کرونا می تواند تاثیر داشته باشد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برخی پیامدهای بهداشتی و درمانی و همچنین پیامدهای فرهنگی و اجتماعی ناشی از شیوع کرونا، گفت: شورای فرهنگ عمومی می تواند نقش به سزایی در پیگیری پیامدهای فرهنگی و اجتماعی ناشی از شیوع ویروس کرونا داشته باشد.
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
حوزه هنری نقش موثری در هنر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داشته است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش حوزه هنری در هنر انقلاب اسلامی، گفت: حوزه هنری در پاسداشت این ۴۰ ساله مستمرا کوشیده و در حوزه‌های ادبیات، سینما، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی و موسیقی دفاع مقدس و همه حوزه‌هایی که به نحوی به دفاع مقدس ارتباط دارد، خوش درخشیده و اگر به دفاع مقدس و مجموعه اتفاقات ناب آن ایام نگاه کنیم یکی از مجموعه‌هایی که تلاش کرده تا ادای دین کند، حوزه هنری است.
۰۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
فراخوان سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
فراخوان سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران منتشر شد.
۰۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
فراخوان بنیاد رودکی برای اجرای گروه‌های هنری در تالارها
بنیاد رودکی برای اجرا در تالارهای خود به گروه‌های هنری فراخوان داد.
۰۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
جهانگیری در دیدار با وزیر و مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: کاهش تصدی گری راهبرد اصلی وزارتخانه ها باشد
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ارتقای سطح حاکمیتی راهبرد جدی و کاهش تصدی گری باید به عنوان راهبرد اصلی وزارتخانه ها و سازمان ها باشد، گفت: شاید این کار در برخی وزارتخانه ها مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمی دشوار باشد ولی باید به عنوان یک راهبرد مهم به شمار آید.
۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۲
روند رو به رشد شاخص های مختلف عرصه فرهنگ/ فرهنگ حوزه انفاق است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونان و روسای سازمان های مختلف این وزارتخانه عصر امروز با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دیدار و گفت و گو کردند.
۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۶
با حضور معاون اول رئیس جمهور صورت گرفت؛ رونمایی از 17 سند فرهنگ عمومی و فضای مجازی کشور
همزمان با حضور معاون اول رئیس جمهور در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از 17 سند فرهنگی این وزارتخانه رونمایی شد.
۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
معاون اول رییس جمهور با مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار می کند
معاون اول رئیس جمهور عصر امروز با وزیر و مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این وزارتخانه دیدار و گفت و گو می کند.
۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
فراخوان مشارکت و معرفی آثار در نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2020
با توجه به اطلاعیه نمایشگاه کتاب فرانکفورت، هفتادودومین دورة این نمایشگاه (23 تا 27 مهر 1399- 14 تا 18 اکتبر 2020) در دو بخش حضوری و مجازی، با رعایت الزامات بهداشتی و تدابیر ویژه برگزار خواهد شد. از تمامی ناشران فعال، تشکل‌های صنفی نشر، نهادها، مؤسسات و آژانس‌های ادبی سراسر کشور برای ثبت‌نام به‌منظور مشارکت در این رویداد فرهنگی و معرفی کتاب‌های خود (عرضه در غرفة ملّی ایران مطابق روال سال‌های گذشته و یا عرضه در بستر تعبیه‌شده در فضای مجازی توسط نمایشگاه فرانکفورت) دعوت به عمل می‌آید.
۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۴۰
گام‌های نهایی ساماندهی موسسات معاونت فرهنگی/ اسامی هیات امنای موسسه جدید اعلام شد
روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد، قرار است در اولین نشست هیات امنای موسسه جدید که به زودی با حضور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود؛ ساختار و عنوان دقیق موسسه فراگیر جدید معاونت فرهنگی مشخص شود و روند ساماندهی به آخرین منزل خود برسد.
۰۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌کند: نشست مجازی«نقش فرهنگ در پیشگیری از مصرف مواد مخدر»
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی باهمکاری شورای فرهنگی اجتماعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشست مجازی«نقش فرهنگ در پیشگیری از مصرف مواد مخدر» را چهارشنبه 4 تیرماه ساعت 15:00 تا17:00 برگزار می‌کند.
۰۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵
فراخوان نظرخواهی درباره پیشنویس دو دستورالعمل
دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار فراخوانی از اصناف و تشکل‎های مرتبط با چاپ درخواست کرد پیشنهادات خود دربارۀ دستورالعمل‌های نظارت بر تولید آثار چاپی و صدور مجوز صادرات و واردات محصولات چاپی را به این اداره‌کل ارسال کنند.
۰۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
در پی انتشار اخباری در مورد استاد مایل هروی؛ مدیر وقت خانه کتاب و عضو بنیاد بین‌المللی مولانا واکنش نشان دادند
نیکنام حسینی‌پور مدیر وقت خانه کتاب و فروزنده اربابی عضو بنیاد بین‌المللی مولانا در صفحه‌های شخصی خود در اینستاگرام به خبرهای مربوط به استاد نجیب مایل هروی واکنش نشان دا‌دند.
۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳
براساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ تابعیت استاد هروی پژوهشگر برجسته افغانستانی پذیرفته شد
در پی انتشار اخباری در مورد رسیدگی به مشکلات اقامت و مسایل مربوط به استاد نجیب مایل هروی، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام داشت که با پیگیری این وزارت و اقدامات موثر وزارت کشور، وزارت‌ امور خارجه، و نهادهای مرتبط موضوع پذیرش تابعیت مایل هروی تایید شده و آخرین مراحل اداری و قانونی خود را پشت سر می‌گذارد.
۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴