استان تهران

اسلامشهر برای اولین بار میزبان جشنواره فیلم فجر
برای نخستین بار سینما فجر اسلامشهر میزبان سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود.
تشریح ویژه برنامه‌های انجمن هنرهای نمایشی استان تهران برای چهل سالگی انقلاب اسلامی
ویژه برنامه‌های انجمن نمایش استان تهران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط امیر حسین شفیعی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران تشریح شد .
نشست روسای انجمن های نمایش استان تهران با محوریت ارائه راهکار برای پیش برد تئاتر در استان برگزار شد
به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامشهر، نشست روسای انجمن های نمایش استان تهران با محوریت ارائه راهکار برای پیش برد برنامه ها و فعالیت های نمایشی در سالن جلسات این اداره برگزار شد.
نشست هم اندیشی برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم
با حضور کارشناسان قرآنی ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانهای استان تهران، نشست هم اندیشی درخصوص نحوه اطلاع رسانی و ثبت نام داوطلبان در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در دفتر قرآن و عترت اداره کل برگزار شد .
به میزبانی شهرستان اسلامشهر: نشست مدیران انجمن هنرهای نمایشی شعب استان تهران شنبه ۲۲ دی ماه برگزار می شود
با توجه به انتخاب اعضای دومین هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران و در جهت تبادل نظر بین روسای شعب انجمن هنرهای نمایشی، نشست مدیران انجمن هنرهای نمایشی شعب استان تهران، بامحوریت ارائه راهکار برای پیشبردتئاترشهرستانها، برنامه ریزی برای سال ۹۸ با تاکید بر اجراهای عموم، برگزاری فصل تئاتر انقلاب ویژه چهلمین سااگرد پیروزی انقلاب اسلامی،هماخنگی با سایت فروش بلیط تئاتر(تیوال) و سایر موضوعات 22دی ماه ساعت 15الی ساعت 18 به میزبانی شهرستان اسلامشهر برگزار خواهد شد.
سیاست های کلی اجرای برنامه های هنری و سینمایی در سال 1398 بررسی شد
در جلسه طرح و برنامه معاونت هنری سینمایی کلیات سیاست های برنامه های هنری و سینمایی بررسی و تشریح شد
مجتمع ابوالفتوح رازی شهرری تجهیز می شود
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در بازدید از مجتمع فرهنگی و هنری شیخ ابوالفتوح رازی شهرری، بر بازسازی این مرکز فرهنگی و هنری تاکید کرد.
آئین تجلیل از استاد علیرضا طبایی به پاس 75 سال فعالیت ادبی و فرهنگی
طی مراسمی با حضور رفعت حقیقی و جمعی از اساتید حوزه شعر و ادب و دوستداران ادبیات آئین تقدیر از استاد علیرضا طبایی شاعر، ترانه سرا و نویسنده نامی کشور در مجتمع پیامبر اعظم (ص) برگزار گردید.
تعامل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران با سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران
دردیدار رفعت حقیقی با معاون فرهنگی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران پیرامون اقدامات فرهنگی مشترک بحث و تبادل نظر شد.
بزرگداشت یکصدوشصت وششمین سال تأسیس مدرسه دارالفنون دربرنامه ماهانه "عصر تهران "
روز چهارشنبه چهاردهم آذر ماه با معرفی کتاب های متعدد تألیف شده در باره دارالفنون، سالگرد تأسیس این مدرسه به عنوان مبدأ تحولی بزرگ در نظام تعلیم و تربیت ایران جشن گرفته شد.
تعاملات فرهنگی و آموزشی با سازمان زنان انقلاب اسلامی
در دیدار رفعت حقیقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران با منیژه نوبخت رئیس سازمان زنان انقلاب اسلامی بر همکاری و تعامل در راستای مسائل فرهنگی مشترک بحث و تبادل نظر شد.
نشست همکاری هنرستان کمال الملک با مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
در جلسه ای که بین هنرستان کمال الملک و مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت بر همکاری های دوجانبه تأکید شد.
استفاده ازظرفیت هنرمندان در فعالیتهای شهری
دردیدار رفعت حقیقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران با دکتر حاجوی شهردار منطقه 7 تهران برهمکاری دوجانبه در بعد فرهنگی و شهری بحث و گفت و گو شد.
برگزاری نمایشگاه کتاب در هنرستان هنرهای زیبای دختران تهران
به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی نمایشگاه کتاب از انتشارات "حرفه:هنرمند" و "پیکره تندیس" در هنرستان هنرهای زیبای دختران برپا شد.
از کتاب تاریخ قدیمی ترین هنرستان صنعتی کشور رونمایی شد
با حضور رفعت حقیقی، جمعی از پیشکسوتان و فارغ التحصیلان هنرستان ماندگار صنعتی تهران از کتاب تاریخ این هنرستان رونمایی شد.
استفاده از پتانسیل کانون های فرهنگی و هنری مساجد برای حل مسائل فرهنگی
رفعت حقیقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران با حضور در مجتمع فرهنگی و هنری نور با حجت الاسلام و المسلمین قدیریان سرپرست دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد تهران دیدار و گفتگو کرد.
حمایت دولت از برگزاری انجمن های ادبی در استان تهران
معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران یکی از رویکردهای مهم این اداره کل را در حوزه فرهنگ، حمایت همه جانبه از برگزاری انجمن های ادبی دانست .
دومین کارگاه آموزشی جام باشگاههای کتاب برگزار شد
با حضور جمعی از اساتید و اهالی شهرک اکتابان تهران، دومین کارگاه آموزشی جام باشگاههای کتاب برگزار شد.
کارگاه آموزشی جام باشگاههای کتاب برگزار شد
در آستانه 13 آبانماه و روز دانش آموز با حضور جمعی از اساتید دانشگاهها و فرهنگیان، اولین کارگاه آموزشی جام باشگاههای کتاب در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران دایر گردید.
استان تهران بیشترین آمار ثبت نام استانی بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر  در کشور
بر اساس آمار ثبت نام بیمه درمان تکمیلی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه ، بالاترین تعداد ثبت نام شدگان بیمه درمان تکمیلی درسال ٩٧ مربوط به استان تهران است.
جلسه هیئت رسیدگی به مؤسسات تک منظوره هنری استان تهران برگزار شد
جلسه هیئت رسیدگی به مؤسسات تک منظوره هنری استان تهران در معاونت هنری سینمایی برگزار شد.
مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی در دیدار با انجمن هنرهای تجسمی استان تهران : استقلال هنری هنرمندان منوط به تشکیلات قوی نظام صنفی است
هادی مظفری، مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی روز سه شنبه دهم مهر ماه ٩٧، در دیدار با اعضای انجمن هنرهای تجسمی استان تهران از ارتباط مرکز با هنرمندان، انجمن ها و مراکز ذیربط و به ویژه تلاش برای تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان گفت.
مراسم گرامیداشت استاد کمال الملک در تهران برگزار می شود
گرامیداشت زادروز استاد کمال الملک نقاش ایرانی، روز یکشنبه هشتم مهر در هنرستان کمال الملک تهران برگزار می شود.
معاون فرهنگی و رسانه ای : استقبال بی نظیر دانشجویان دستاورد سومین نمایشگاه کتب تخصصی علوم پزشکی و دارویی
سومین نمایشگاه علوم پزشکی و دارویی ، دومین نمایشگاه تخصصی نشریات سلامت محور و چهارمین نمایشگاه ایران فارما با اقبال خوبی از سوی مخاطبان روبرو شد .
۱ ۲ ۳ صفحه ۴ از ۲۰ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰