استان سمنان

طرح سفیران اجتماعی فرصت مناسبی برای کاهش آسیب‌های جامعه است
امام جمعه میامی با اشاره به انتخاب این شهر به عنوان پایلوت اجرای طرح سفیران اجتماعی توسط کانون فرهنگی مساجد کشور گفت: طرح سفیران اجتماعی فرصت خوبی برای کاهش آسیب‌های جامعه است‌.
تاکید بر تعریف شاخص های فرهنگ عمومی در استان سمنان
استاندار سمنان بر تعریف شاخص های فرهنگ عمومی به منظور ارزیابی و مقایسه وضعیت این استان در این زمینه با کشور تاکید کرد و آن را ضروری خواند.
برگزاری نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان
دومین نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان در سالجاری روز پنجشنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار سمنان برگزار شد.
برپایی نمایشگاه کتاب به مناسبت سالروز اقامه اولین جمعه
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آرادان از برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاه کتاب به مناسبت بزرگداشت سالروز برگزاری نخستین نماز جمعه تهران خبر داد.
اجرای طرح سفیران اجتماعی نیازمند مشارکت همگانی است
معاون فرهنگی و هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، تحکیم بنیان خانواده را از مولفه ها و محورهای اساسی طرح سفیران اجتماعی در مساجد دانست و گفت: اجرای این طرح نیازمند مشارکت همگانی است.
تاکید بر تاثیر فراگیری هنر در ارتقای رفتارهای اجتماعی و خلاقیت های فردی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آرادان گفت: فراگیری هنر بازیگری نقش به سزایی در ارتقای رفتارهای اجتماعی و خلاقیت های فردی نوجوانان ایفا می کند.
صدور احکام اعضای گروه مصاحبه از متقاضیان تاسیس موسسه های قرآن و عترت در استان سمنان
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس هیات رسیدگی به امور موسسات قرآن و عترت کشور در احکامی اعضای گروه مصاحبه کننده با متقاضیان تاسیس موسسه های قرآن و عترت در استان سمنان را منصوب کزد.
اجرای طرح سفیران اجتماعی در پنج استان کشور
معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های مساجد کشور از اجرای طرح ملی سفیران اجتماعی در شهرهای کشور خبر داد و گفت: محله محور بودن، خانواده محور، مسجد محور و استمرار از ویژگی‌های شاخص طرح سفیران اجتماعی است.
مساجد اثرگذارترین پایگاه برای مقابله با هجمه های فرهنگی و توطئه های دشمنان است
امام جمعه گرمسار با تاکید بر ضرورت توجه به اثرگذاری و نتیجه گیری در کار فرهنگی گفت: مساجد بهترین و اثرگذارترین پایگاه برای مقابله با هجمه های فرهنگی و توطئه دشمنان است.
فعالیت 150 پایگاه اوقات فراغت با 300 رشته فرهنگی هنری در سمنان
مدیر فرهنگسرای کومش و نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور شهرستان سمنان از ایجاد و فعالیت 150 پایگاه غنی سازی اوقات فراغت در این شهرستان خبر داد و گفت: این پایگاهها آموزش بیش از ۳۰۰ رشته فرهنگی هنری را به جوانان و نوجوانان بر عهده دارند.
اعلام مصوبات نشست بررسی و تبیین ایجاد گذر فرهنگی در شورای شهر سمنان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تبیین نتایج و مصوبات نشست بررسی ایجاد گذر فرهنکی گفت: در نشست با اعضای شورای شهر سمنان و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گام های مختلفی برای ایجاد گذر فرهنگی در سمنان تعیین و مصوب شد.
مردم باید لذت جشن های ولادت ائمه اطهار (ع) را حس کنند/دهه کرامت فرصتی مناسب برای برنامه های جذاب و شاد است
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت: مردم باید لذت جشن های ولادت ائمه اطهار (ع) و مناسبت های مذهبی را حس کنند و در این خصوص مردم مناطق کم برخوردار باید در اولویت باشند.
آغاز برنامه های غنی سازی اوقات فراغت در موسسه ها و مراکز قرآنی استان سمنان
مسوول امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از آغاز کلاس های غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در موسسه ها و مراکز قرآنی این استان خبر داد.
برپایی نمایشگاه کتاب با موضوع مواد مخدر در شاهرود
نمایشگاه کتاب های مرتبط با مواد مخدر و آثار سوء مصرف این مواد همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر در کتابخانه مهر شاهرود برپا شد.
اجرای بیش از 100 عنوان برنامه بزرگداشت دهه کرامت در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان
سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان از برگزاری بیش از 100 عنوان برنامه در بزرگداشت دهه کرامت در این استان خبر داد و گفت: این برنامه ها با مشارکت جوانان و نوجوانان در کانون های فرهنگی هنری مساجد این استان برگزار می شود.
تاکید بر استفاده از هنرهای تجسمی برای توسعه فرهنگی جامعه
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: از تنوع موجود در رشته هنرهای تجسمی و قابلیت آن در انتقال مفاهیم بایذ برای توسعه فرهنگی جامعه استفاده شود.
گذر فرهنگی در شهرهای کشور ایجاد می شود/ ضرورت مشارکت شهرداری ها و نهادهای فرهنگی در ایجاد گذر فرهنگی
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور برنامه ریزی از برنامه ایجاد گذر فرهنگی در شهرهای کشور خبر داد و گفت: هدف گذرهای فرهنگی ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی و کمک به رونق اقتصادی با ایجاد و توسعه کسب و کارهای فرهنگی هنری در شهرها است.
تاکید بر تاثیر گذر فرهنگی در ایجاد نشاط اجتماعی و رونق اقتصادی با استفاده از کسب و کارهای فرهنگی هنری
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برنامه ایجاد گذر فرهنگی در هشت شهرستان این استان خبر داد و گفت: گذرهای فرهنگی وجه مشترک فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه های مختلف برای ایجاد نشاط اجتماعی و رونق کسب و کارهای فرهنگی است.
آغاز واریز سرانه آموزشی مراکز و موسسه های قرآن و عترت استان سمنان
مسوول امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از آغاز واریز سرانه آموزشی موسسه ها و مراکز قرآن و عترت این استان خبر داد.
بازدید معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان از یک آموزشگاه آزاد هنری شاهرود
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در بازدید از آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی آفتاب در شاهرود، فعالیت های آموزشی این مرکز را مورد بررسی قرار داد.
اجرای طرح های ملی ترویج کتاب و کتاب خوانی در استان سمنان نیازمند مشارکت بخش های دولتی و خصوصی است
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، اجرای برنامه های ملی مرتبط با کتاب و کتابخوانی، طرحهایی مشارکتی و نیازمند همکاری دستگاه های مختلف به ویژه استانداری و نهادهای فرهنگی است.
تاثیر برنامه های خلاقانه قرآنی در جذب جوانان و نوجوانان
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی، اجرای برنامه های خلاقانه قرآنی را دارای اثر بسزایی در جذب علاقه مندان به ویژه قشر جوان دانست.
برگزاری نشست پاسداشت زبان باستانی سمنان در مجتمع فرهنگی هنری کومش
مدیر مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان از برگزاری بیست و ششمین برنامه پاسداشت زبان باستانی سمنان در این مجتمع در هفته جاری خبر داد.
انتخاب و معرفی "آزمون فریدون" به عنوان اثر منتخب جشنواره بین المللی نمایش های آئینی سنتی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار از انتخاب مجلس شبیه خوانی "آزمون فریدون" به عنوان اثر برگزیده نوزدهمین جشنواره بین المللی نمایش های آئینی سنتی خبر داد.
تاکید بر تلاش برای تولید آثار سینمایی ارزشی متناسب با نیاز جامعه
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی گفت: فعالان عرصه سینما باید برای تولید فیلم های ارزشی و متناسب با نیاز جامعه تلاش کرده و گام بردارند.
۴ ۵ ۶ ۷ ۸ صفحه ۹ از ۲۰ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳