استان سمنان

اعلام آمادگی برگزاری برنامه های فرهنگی هنری به مناسبت سالروز اقامه اولین نماز جمعه
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود از آمادگی این اداره برای برگزاری برنامه های فرهنگی هنری با هدف گرامیداشت چهلمین سالگرد اقامه نماز و بزرگداشت سالگرد اقامه اولین نماز جمعه خبر داد.
تاکید بر ضرورت بهره مندی از هنر در پیشگیری از خشونت در جامعه
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود گفت: زبان گویا و تاثیرگذار هنر نقش موثری در پیشگیری ازخشونت و نزاع در جامعه دارد.
برگزاری نخستین جشنواره شعر آئینی استان سمنان به میزبانی گرمسار
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار از برگزاری نخستین جشنواره شعر آیینی استان سمنان به میزبانی این شهرستان خبر داد و گفت: این جشنواره با موضوعات و محورهای مختلف امسال برگزار می شود.
برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در شاهرود
نشست برنامه ریزی و هماهنگی بزرگداشت روز خبرنگار با حضور رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان شاهرود، برگزار شد.
ارسال 56 اثر به دوسالانه ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در سمنان
مسوول دبیرخانه هشتمین ذو سالانه ملی سفرنامه و خاطر نویسی رضوی از ارسال 56 اثر تاکنون به این جشنواره خبر داد.
نویسندگان از استعداد خود برای دستیابی به توسعه فرهنگی استفاده کنند
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی گفت: نویسندگان باید از توانایی و استعداد خود در توسعه فرهنگی شهرستان استفاده نمایند.
بسیاری از فعالیت ها نیازمند بودجه نیست، با اقدامات فرهنگی قابل حل است
امام جمعه شاهرود و رییس شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با تاکید بر لزوم انجام فعالیت های فرهنگی گفت: بسیاری از فعالیت ها و موارد نیازمند بودجه نیست بلکه با اقدامات فرهنگی می‌توان به‌ راحتی انجام داد،
چاپ، صنعتی ارزشمند و هنری است
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود، فعالیت در صنعت چاپ را یک کار فرهنگی و بسیار ارزشمند دانست و گفت: این فعالیت از سویی یک کار هنری است و از سوی دیگر یک صنعت است.
معرفی کتاب "روایت رهبری" در شورای فرهنگ عمومی شاهرود
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شاهرود در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با معرفی کتاب "روایت رهبری" گفت: این کتاب منطق و الگوی مطلوب در تعیین ولی فقیه را بازگو می کند.
تاکید بر لزوم حمایت از برنامه های مرتبط با کاهش آسیب های اجتماعی
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی بر ضرورت حمایت دستگاه های اجرایی و فرهنگی از فعالیت های فرهنگی و هنری مرتبط با کاهش آسیب های اجتماعی برای نتیجه بخش بودن اثرات این برنامه ها تاکید کرد.
گشایش نمایشگاه گروهی طراحی و نقاشی در مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان
نمایشگاه گروهی طراحی و نقاشی در دو بخش کودکان و بزرگسالان عصر شنبه در مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان گشایش یافت.
آغاز ارسال پوستر و بروشورهای فراخوان دوسالانه ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی به استانهای کشور
مسوول دبیرخانه هشتمین دوسالانه ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی از آغاز ارسال بیش از چهار هزار پوستر و برشور فراخوان این جشنواره به مراکز فرهنگی و هنری استانهای سراسر کشور خبر داد.
حضور مدیران موسسه های قرآنی سمنان در مجمع عمومی اتحادیه تشکل های قرآنی کشور
مسوول امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از حضور مدیران موسسه های قرآن و عترت این استان در مجمع عمومی اتحادیه تشکل های قرآنی کشور خبر داد.
تجلیل از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهدیشهر به عنوان دستگاه برتر در طرح غنی سازی اوقات فراغت
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدیشهر از سوی فرماندار و رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان به عنوان دستگاه برتر در طرح غنی سازی اوقات فراغت سال ٩٧ معرفی شد.
اعزام کاروان فرهنگی هنری به روستای نردین میامی
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی گفت: کاروان فرهنگی هنری با هدف شناسایی و تقویت استعدادهای جوان در مناطق روستایی، به روستای نردین این شهرستان اعزام شد.
بازدید از روند ساخت و تکمیل مجتمع فرهنگی هنری دیباج دامغان
معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از روند احداث مجتمع فرهنگپی هنری دیباج شهرستان دامغان بازدید کرد و در جریان روند ساخت این مجتمع قرار گرفت.
نشست معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی دامغان
معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در نشستی با کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان به بررسی مسایل و مشکلات و دیدگاه های آنان پرداخت.
بازنشستگان گنجینه های سرشار از تجربه هستند
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود گفت: بازنشستگان گنجینه هایی سرشار از تجربه هستند که باید برای تکریم و حفظ کرامت آن ها گام برداشت.
کانون های مساجد پایگاه های توسعه فرهنگی هستند
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد پایگاه های توسعه فرهنگی در شهرستان هستند که باید از این ظرفیت بهره مند شد.
شورای فرهنگی مساجد تشکیل شود
سرپرست ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان گفت: شورای فرهنگی مسجد باید با هدف تعامل و هم افزایی بیشتر بین عوامل و ارکان مسجد باید تشکیل شود.
تاکید بر حمایت از آثار خلاقانه هنرمندان بومی
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی گفت: از آثار خلاقانه هنرمندان بومی با هدف ترویج و توسعه هنر در این شهرستان باید حمایت شود.
مرکز چاپ دیجیتال استان سمنان در شاهرود راه اندازی می شود
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود از برنامه راه اندازی مرکز چاپ دیجیتال استان سمنان در شاهرود خبر داد و گفت: با راه اندازی این مرکز مشکلات چاپ نشریات برطرف می شود.
کتاب در زندگی فردی و اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود گفت: کتاب در زندگی فردی و اجتماعی افراد از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به توسعه و ترویج کتابخوانی در جامعه توجه ویژه‌ای شود.
نمایشگاه عکس "شهر یاران" همزمان با سالروز ولادت حضرت امام رضا (ع) در سمنان گشایش یافت
همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) سومین نمایشگاه عکس "شهر یاران" در مراسمی با جضور مسوولان در مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان گشایش یافت.
برگزاری نشست شب های حافظ با موضوع موسیقی در دیوان حافظ در مجتمع کومش سمنان
مدیر مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان از برگزاری سی و هفتمین شب های حافظ با موضوع موسیقی در دیوان حافظ در این هفته در این مجتمع خبر داد.
۲ ۳ ۴ ۵ ۶ صفحه ۷ از ۲۰ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱