استان سمنان

نشست صمیمی با بازنشستگان و تجلیل از پیش کسوتان عرصه فرهنگ و هنر استان سمنان
به مناسیت روز خانواده و تکریم بازنشستگان از هفته دولت و در نشستی صمیمی از بازنشستگان و پیش کسوتان عرصه فرهنگ و هنر استان سمنان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان تجلیل شد.
پشتوانه اعتقادی، هشت سال  جنگ تحمیلی را تبدیل به دفاع مقدس کرد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با گرامیداشت یاد شهدای گرانقدر دفاع مقدس گفت: آنچه در هشت سال جنگ تحمیلی باید مورد توجه باشد پشتوانه اعتقادی است که این دوران پرافتخار را تبدیل به دفع مقدس کرد.
تجلیل از برترین های آزمون کتابخوانی غدیر در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
پنج تن از کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با کسب نمرات بالا در آزمون کابخوانی غدیر برتر شناخته و تجلیل شدند.
برگزاری اولین نشست کارگروه فرهنگ عمومی، تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس
اولین نشست کارگروه فرهنگ عمومی، تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس روز سه شنبه به ریاست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برگزار شد.
توجه به بزرگان و بازنشستگان باید فرهنگ اجتماعی شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تجلیل از بازنشستگان گفت: توجه به بزرگان و بازنشستگان باید تبدیل به فرهنگ اجتماعی شود.
ارسال بیش از 100 اثر به دبیرخانه جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی رضوی
مسئول دبیرخانه جشنواره دو سالانه ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی از ارسال بیش از 100 اثر به این دو سالانه خبر داد.
تجلیل از بازنشستگان شاهرود با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان
به مناسبت چهارمین روز از هفته دولت روز خانواده و تکریم بازنشستگان در مراسمی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از بازنشستگان فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود تجلیل شد.
بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از چند انجمن فرهنگی هنری
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در بازدیداز چند انجمن فرهنگی هنری، روند فعالیت ها و برنامه های این انجمن ها را مورد بررسی قرار داد.
انتشار فراخوان نخستین جشنواره شعر آئینی استان سمنان
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار ازانتشار فراخوان نخستین جشنواره شعر آئینی استان سمنان در دو بخش کلی و ویژه به میزبانی این شهرستان خبر داد.
دوسالانه جشنواره هنرهای تجسمی استان سمنان در شاهرود برگزار می شود
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود از برگزاری دوسالانه جشنواره هنرهای تجسمی به میزبانی این شهرستان خبر داد.
تاکید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان بر پیگیری مصوبات شورای فرهنگ عمومی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: مصوبات شورای فرهنگ عمومی کشور باید توسط دبیرخانه این شورا در استان با اولویت پیگیری و این مصوبات بومی سازی شود.
بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان از نمایشگاه عکس "خشت و سایه" در تالار آفتاب
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از نمایشگاه عکس "خشت و سایه" ارائه دهنده آثار استاد خسرو به آیین در تالار آفتاب سمنان بازدید کرد.
گشایش نمایشگاه عکس با عنوان "خشت و سایه" در تالار آفتاب سمنان
نمایشگاه عکس با عنوان "خشت و سایه" با ارائه آثار استاد خسرو به‌آئین عصر شنبه با حضور معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در نگارخانه تالار آفتاب سمنان گشایش یافت.
تاکید بر لزوم حمایت از صنعت چاپ و فعالان این حوزه
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود گفت: توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... در جامعه با رونق صنعت چاپ ارتباط مستقیم دارد و این امر با حمایت از صنعت چاپ و فعالان این حوزه محقق خواهد شد.
برگزاری همایش تجلیل از حافظان قران کریم در سرخه
هشتمین همایش تجلیل از حافظان قرآن کریم در سه رده سنی خردسالان، نوجوانان و بزرگسالان جامعه القرآن کریم شهرستان سرخه برگزار شد.
تاکید بر اهمیت استفاده ازهنر برای معرفی فرهنگ هر منطقه
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود با تاکید بر اهمیت ترویج و توسعه فرهنگ ایرانی اسلامی گفت: با بهره مندی از زبان گویای هنر می توان فرهنگ هر منطقه را به جوامع مختلف معرفی کرد.
توجه به تولید آثار هنری با هدف کاهش آسیب های اجتماعی
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شاهرود گفت: هنرمندان آثار هنری خود را با هدف کاهش آسیب های اجتماعی تولید کنند.
برگزاری بیش از 10 عنوان برنامه فرهنگی، هنری و قرآنی در هفته دولت در میامی
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی از برگزاری بیش از ۱۰ عنوان برنامه قرآنی، فرهنگی و هنری به مناسبت هفته دولت در این شهرستان خبر داد.
حضور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان در نمایشگاه فرهنگی ورزشی بزرگداشت هفته دولت
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با برپائی غرفه ای در نمایشگاه فرهنگی ورزشی بزرگداشت هفته دولت در سمنان حضور فعال دارد.
سینما سیار شهمیرزاد افتتاح شد
سینما سیار شهمیرزاد در سالن آمفی تئاتر خورشید این شهر عصر جمعه با حضور مسئولان، هنرمندان و قشرهای مردم با اکران فیلم "دست های آلوده" افتتاح شد.
ساماندهی خبرنگاران در استان به عنوان یک ضرورت مطرح است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر اینکه اصل ساماندهی خبرنگاران نه‌تنها در این استان بلکه به ‌عنوان مشکلی اساسی در کشور مطرح است گفت: نسبت به انجام ساماندهی خبرنگاران اقدامی صورت نگرفته است.
بازدید مدیرکل دفتر مطالعات و تحقیقات رسانه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دفتر خبرگزاری فارس سمنان
مدیرکل دفتر مطالعات و تحقیقات رسانه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به سمنان از دفتر خبرگزاری فارس این استان بازدید کرد.
جوانان نقش بسزایی در پیشبرد اهداف فرهنگی دارند
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی گفت: جوانان نقش بسزایی در پیشبرد اهداف فرهنگی دارند و می توان با بهره مندی از ظرفیت جوانان گام موثری در توسعه اجتماعی و فرهنگی برداشت.
استاندار سمنان: خبرنگاران باید پرچمدار انسجام و هماهنگی ملی باشند
استاندار سمنان با تاکید بر اینکه خبرنگاران باید پرچمدار انسجام و هماهنگی ملی باشند گفت: ‌خبرنگاران بصورت مستمر نهاد قدرت را نقد کنند اما توقع داریم که مرز نقد و قدرت حفظ شود.‌
تاکید بر اهمیت نشریات و خبرگراری های محلی
مدیر کل دفترمطالعات وتحقیقات رسانه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، روزنامه نگاری را به عنوان یک حرفه و هنر، از مشاغل سخت دنیا دانست و گفت: نشریات و خبرگزاری های محلی به دلیل اینکه مشکلات و معضلات را اطلاع رسانی می کنند ، از اهمیت خاصی برخوردارند.‌
۱ ۲ صفحه ۳ از ۲۰ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰