استان سمنان

تمدید فعالیت یک چاپخانه افست در شهرستان گرمسار
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از صدور مجور تمدید فعالیت یک واحد چاپخانه در شهرستان گرمسار خبر داد.
خطیب زاده هنرمند دامغانی برگزیده جشنواره تئاتر خیابانی مریوان شد
هیات داوران، علی اصغر خطیب زاده هنرمند دامغانی را برگزیده بخش پژوهش و ایده‌پردازی جشنواره تئاتر خیابانی مریوان معرفی کرد.
برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در شاهرود و میامی
مسوول دبیرخانه هشتمین دوسالانه ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی از برگزاری دو کارگاه آموزشی تخصصی سفرنامه و خاطره نویسی با شرکت 70 نفر در شهرهای شاهرود و میامی خبر داد.
فعالیت هنرمندان در قالب کاروان خورشید به مناسبت محرم در شاهرود
همزمان با ایام محرم و سوگواری شهادت سرور و یالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش، هنرمندان شاهرودی با برپایی کاروان خورشید به استقبال ماه محرم رفتند.
برگزاری ویژه برنامه‌های محرم در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد دامغان
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان گفت: ویژه برنامه های ماه محرم در کانونهای فرهنگی و هنری مساجد این شهرستان برگزار می شود.
صدور مجوز اجرای تعزیه توسط گروه سالار شهیدان (ع) در سمنان
معاونت امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اجرای تعزیه توسط گروه تعزیه خوانی سالار شهیدان (ع) سمنان در این شهر موافقت کرد.
بررسی چگونگی تشکیل و فعالیت شورای اطلاع رسانی بر اساس ساختار جدید
در نشست معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص شروع به کار شورای اطلاع رسانی استان در ساختار جدید مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
14 شهریور آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره شعر آیینی استان سمنان در گرمسار
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار چهاردهم شهریور را آخرین مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره استانی "شعر آئینی" خبر داد.
تمرکز بر آموزش خردسالان توسعه و تقویت فرهنگی جامعه را به دنبال دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: خردسالان و کودکان آمادگی پذیرش هر آموزشی را دارند و با سرمایه گذاری بر روی آموزش این قشر می توان در جهت توسعه و تقویت فرهنگ جامعه گام برداشت.
بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان از چند چاپخانه در شاهرود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان به مناسبت روز ملی چاپ، از فعالیت چند چاپخانه در شهرستان شاهرود بازدید کرد.
برپایی غرفه کتاب های آثار نویسندگان بومی و علوم قرآنی در میامی
غرفه کتاب ها و آثار نویسندگان بومی و علوم قرآنی با هدف معرفی نویسندگان شهرستان و ترویج سیره اهل بیت (ع) در میامی برپا شد.
آغاز به کار سینمای سیار در آرادان
سینمای سیار شهرستان آرادان در مراسمی با حضور امام جمعه و مسئولین شهرستان آرادان فعالیت خود را در کتابخانه عمومی شهید فهمیده این شهرستان آغاز کرد.
مدیر انجمن سینمای جوانان استان سمنان منصوب و معرفی شد
مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در حکمی مدیر انجمن سینمای جوانان استان سمنان را منصوب کرد.
تاکید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ایجاد اتحادیه چاپخانه داران در استان سمنان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، نبود اتحادیه چاپخانه داران را از مشکلات فعالان این عرصه در این استان دانست و بر اهتمام ویژه برای رفع این کمبود تاکید کرد.
برپایی نمایشگاه صنعت چاپ استان سمنان در شاهرود
نمایشگاه صنعت چاپ استان سمنان روز شنبه در مراسمی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در شاهرود گشایش یافت.
برگزاری آیین اختتامیه طرح های تابستانی موسسه قرآن و عترت نورالتقلین سمنان
آیین اختتامیه طرحهای تابستانی موسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالثقلین سمنان با حضور امام جمعه موقت سمنان و مسوول امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار آفتاب سمنان برگزار شد.
افتتاح چاپخانه دیجیتال و افست در شاهرود
همزمان با روز صنعت چاپ و برگزاری جشنواره و نمایشگاه صنعت چاپ استان سمنان،چاپخانه افست و دیجیتال نوروزی در شاهرود با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامیاستان سمنان افتتاح شد.
آزمون جامع ادواری و استانداردهای مهارتی فرهنگ و هنر در سمنان برگزار شد
آزمون جامع ادواری استانداردهای مهارتی فرهنگی و هنری استان سمنان روز جمعه با شرکت هنرجویان در مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان برگزار شد.
نمایشگاه و جشنواره صنعت چاپ استان سمنان امروز در شاهرود گشایش می یابد
جشنواره و نمایشگاه صنعت چاپ استان سمنان روز شنبه در مراسمی با حضور مدیرکل چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شاهرود آغاز به کار می کند.
دومین دو سالانه طراحی و نقاشی استان سمنان در شاهرود برگزار شد
دومین دو سالانه طراحی و نقاشی استان سمنان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در شاهرود برگزار شد.
هنرمندان مهدیشهری در جشنواره تئاتر میثاق خوش درخشیدند
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدیشهر گفت: نمایش "عاشقانه های دو بازمانده از یک جنایت جنگی" به کارگردانی حسین سطانعلیان برگزیده جشنواره دوسالانه میثاق شد.
برگزاری کارکاه آموزش سفرنامه و خاطره نویسی ویژه جشنواره رضوی در سمنان
کارگاه آموزشی سفرنامه و خاطره نویسی ویژه هشتمین دو سالانه ملی رضوی روز چهارشنبه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان برگزار شد.
کانون بازنشستگان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گشایش یافت
همزمان با هفته دولت و بزرگداشت روز بازنشستگان، کانون بازنشستگان (اتاق تکریم) اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در مراسمی افتتاح و فعالیت خود را آغاز کرد.
بازنشستگان ریشه های ساختار اداری هستند و حرمت آنها باید حفظ شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، بازنشستگان و پیشکسوتان را ریشه های ساختار اداری دانست و تاکید کرد: بی توجهی به بازنشستگان و پیشکسوتان به سایر بخش ها نیز آسیب خواهد زد.
برگزاری دوسالانه طراحی و نقاشی استان سمنان در کلاته خیج شاهرود با بهره گیری از معماری سنتی منطقه
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برگزاری دوسالانه طراحی و نقاشی این استان امروز چهارشنبه در روستای کلاته خیج شاهرود خبر داد.
۱ صفحه ۲ از ۲۰ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰