استان سمنان

تاکید بر لزوم هم افزایی و مشارکت در اجرای برنامه های فرهنگی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار بر لزوم هم افزایی و مشارکت در اجرای برنامه های فرهنگی تاکید کرد.
اجرای 10 برنامه فرهنگی به مناسبت روز جهانی قدس در شاهرود
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود از اجرای ١٠ عنوان برنامه به مناسبت روز جهانی قدس و نیز یوم الله ١٥خرداد در این شهرستان خبر داد.
تاکید بر تاثیر توسعه فرهنگ و فعالیت های قرآنی در کاهش آسیب های اجتماعی
امام جمعه میامی توسعه فعالیت های دینی و قرآنی و نیز فرهنگ قرآنی در جامعه را خواستار شد و این امر را گامی مثبت برای مقابله با آسیب های اجتماعی دانست.
کانون های فرهنگی، پایگاه هایی برای توسعه فرهنگ و هنر
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی، کانون های فرهنگی و هنری مساجد از مهم ترین پایگاه های توسعه فرهنگ و هنر دانست و براستفاده از این ظرفیت تاکید کرد.
بیانیه شورای فرهنگ عمومی میامی به مناسبت روز جهانی قدس
شورای فرهنگ عمومی شهرستان میامی با گرامیداشت روز جهانی قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی این روز تاکید کرد.
بررسی مسایل و مشکلات هنرستان هنرهای زیبای سمنان
در نشست شورای هنرستان هنرهای زیبا (ترنج) سمنان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان مسایل و مشکلات این هنرستان مورد بحث و بررسی قرر گرفت.
گشایش نمایشگاه کتاب به مناسبت ماه مبارک رمضان در گرمسار
همزمان با ماه مبارک رمضان؛ نمایشگاه کتاب با حضور جمعی از مسوولان شهرستان در نگارخانه بهار گرمسار گشایش یافت.
برگزاری 25 برنامه فرهنگی هنری با رویکرد آموزشی همزمان با تابستان در مهدیشهر
مدیر مسوول موسسه فرهنگی و هنری آفتاب مهدیشهر از برگزاری ٢٥ برنامه فرهنگی و هنری با رویکرد آموزشی با هدف پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در این شهر خبر داد.
برگزاری شب شعر آیینی با موضوع شخصیت و زندگی امام علی (ع) در دامغان
شب شعر آئینی با موضوع شخصیت و سیره حضرت علی (ع) توسط انجمن شعر و ادب حکیم منوچهری دامغانی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر و ایام شهادت امیرالمومنین حضرت علی (ع) در دامغان برگزار شد.
تاکید بر اهمیت برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی قرآن و عترت در میامی
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی با بیان اهمیت برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی و قرآن و عترت بر همکاری بیشتر دو حوزه قرآنی و هنری تاکید کرد.
معرفی مسوول دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در ابلاغی مسوول دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان را منصوب و معرفی کرد.
برگزاری جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی در شاهرود
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود، افزایش سرانه مطالعه با هدف ارتقای سطح آگاهی، معرفت، دانش و فرهنگ ایرانی و اسلامی را از اهداف مهم برگزاری جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی در این شهرستان بیان کرد.
تاکید بر بکارگیری ابزارهای فرهنگی و هنری در انتقال ارزش های دینی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود بر استفاده از ابزارهای فرهنگی هنری برای تعمق و تسهیل در انتقال ارزش های دینی در جامعه تاکید کرد.
اجرای آیین تعزیه خوانی به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی (ع) و لیالی قدر در شاهرود
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود از برگزاری آیین تعزیه خوانی همزمان با سالروز شهادت حضرت علی (ع) در این شهرستان خبر داد.
صدور مجوز فعالیت یک کانون فرهنگی هنری در شهرستان میامی
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی از صدور مجوز فعالیت پانزدهمین کانون فرهنگی و هنری این شهرستان خبر داد.
انتظارات از حوزه فرهنگ باید متناسب با شرایط موجود باشد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر اینکه انتظارات از حوزه فرهنگ و دستگاه های فرهنگی باید متناسب با شرایط موجود باشد گفت:دولت اکنون در حوزه فرهنگ در وضعیت حداقلی مشغول فعالیت است و برای بهبود این وضعیت اهتمام ویژه دارد.
برگزاری نشست کمیته فرهنگی تبلیغاتی ستاد ارتحال امام راحل (ره) در استان سمنان
نشست کمیته فرهنگی، تبلیغاتی و اطلاع رسانی ستاد ارتحال امام راحل (ره) روز یکشنبه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برگزار شد.
باور عمیق به اعتماد عمومی و تقویت خودآگاهی فرهنگی از راه های موثر در برابر تکانه های فرهنگی است
مشاور معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اشتراک گذاری تصمیمان فرهنگی و هنری با مردم، باور عمیق به اعتماد عمومی و تقویت خودآگاهی فرهنگی در جامعه را از راههای موثر در ایمن سازی کشور در برابر آسیب های احتمالی و تتکانه های فرهنگی دانست.
تاکید بر مسجد محور بودن طرح اوقات فراغت جوانان و نوجوانان
سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان، گفت: مسجد محور شدن طرح اوقات فراغت علاوه بر غنی سازی اوقات فراغت، می تواند شاخصی مناسب برای ارتقای سلامت جسمی ، روانی و استحکام ساختار تربیتی جامعه باشد.
اجرای مراسم شبیه خوانی به مناسبت ایام شهادت حضرت علی (ع) در گرمسار
آیین شبیه خوانی به مناسبت ایام شهادت حضرت علی(ع)؛ به مدت دو شب در گرمسار برگزار شد.
آمادگی برای اجرای برنامه های فرهنگی هنری در روستاهای میامی
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی از آمادگی این اداره برای اجرای برنامه های قرآنی و فرهنگی در نقاط روستایی خبر داد.
برپایی غرفه کتابهای علوم قرآنی در میامی
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی از برپایی غرفه کتابهای علوم قرآنی همزمان با ماه مبارک رمضان، با هدف معرفی و ترویج سیره اهل بیت (ع) در میامی خبر داد.
بیش از دو میلیون نفر عضو کانون های فرهنگی هنری مساجد هستند
مدیرکل امور استانهای ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور از عضویت قریب دو میلیون نفر در کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور خبر داد.
اجرای بیش از 30 برنامه به مناسبت سوم خرداد در میامی
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی از برگزاری بیش از ٣٠ برنامه فرهنگی و هنری به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در این شهرستان خبر داد.
تاکید بر استفاده از زبان هنر برای مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان اسلام و انقلاب
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی گفت: هنرمندان با بهره مندی از زبان گویای هنر می توانند در خنثی کردن هجمه فرهنگی دشمن اثر بسزایی داشته باشند.
۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ صفحه ۱۵ از ۲۰ ۱۶ ۱۷ ۱۸ ۱۹