استان سمنان

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره هنری صلح و دوستی
مهلت ارسال آثار به جشنواره هنری نقاشی و کاریکاتور "صلح و دوستی" در میامی به درخواست علاقه مندان تا پایان خرداد تمدید شد.
فیلم کوتاه "مرهم" در ایتالیا جایزه گرفت
فیلم کوتاه "مرهم" ساخته سبحان میناوی با تهیه کنندگی سینمای جوانان استان سمنان جایزه بهترین کارگردانی جشنواه CINEMA PATOLOGICO ایتالیا را از آن خود کرد.
بیانیه گام دوم انقلاب یک اثر کامل هنری است / آثار فرهنگی هنری برای تبیین بیانیه تولید و ارائه شود
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، بیانیه گام دوم انقلاب رهبر فرزانه انقلاب اسلامی را یک اثر کامل هنری خواند و بر ایجاد زیرساخت ها و شرایط لازم برای عملی شدن فرازهای این بیانیه در جامعه تاکید کرد.
برنامه کتابت خوشنویسی با عنوان "قدر قلم" در گرمسار برگزار می شود
مسئول انجمن خوشنویسی شهرستان گرمسار گفت: به مناسبت عید سعید فطر؛ برنامه کتابت خوشنویسی در گرمسار برگزار می شود.
معرفی معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در ابلاغی معاون توسعه مدیریت و منابع این اداره کل را منصوب و معرفی کرد.
تاکید بر ضرورت تولید و ارائه آثار هنری برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بر ضرورت تولید و ارائه آثار در عرصه های مختلف فرهنگی هنری برای تبیین بیانیه گام دوم رهبر فرزانه انقلاب اسلامی تاکید کرد.
اهدای کتاب به مساجد، کانون های فرهنگی هنری و موسسات قرآنی شاهرود
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود از اهدای کتاب به مساجد، کانون های فرهنگی هنری، موسسات قرآنی و ... این شهرسنان همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد.
برگزاری اولین نشست تبیین و بررسی بیانیه گام دوم رهبر فرزانه انقلاب اسلامی
اولین نشست بررسی و تبیین بیانیه گام دوم رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و استفاده از آن در توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری و نیز برنامه های بزرگداشت چهلمین سالگرد تاسیس بسیج با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برگزار شد.
برگزاری بیش از 50 عنوان برنامه فرهنگی در بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال امام امت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با گرامیداشت یاد امام خمینی (ره) گفت: به مناسبت بزرگداشت سالگرد عروج ملکوتی رهبر کبیر انقلاب بیش از 50 عنوان برنامه فرهنگی هنری در این استان برگزار می شود.
معرفی معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در ابلاغی معاون امور فرهنگی و رسانه ای این اداره کل را منصوب و معرفی کرد.
نحوه برگزاری جشنواره تئاتر استان سمنان بررسی شد
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برسی نحوه برگزاری جشنواره تئاتر استان در نشستی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
امام جمعه شاهرود: وظیفه خطیری بر عهده فرهنگ و ارشاد اسلامی است
امام جمعه شاهرود با تاکید براینکه وظیفه خطیری بر عهده فرهنگ و ارشاد اسلامی است گفت: به هر میزان که فرهنگ ارزش دارد در نگاه دین داری و انقلابی فعالیت های این اداره نیز دارای اهمیت بوده و نیاز به توجه ویژه دارد.
محفل انس با قرآن در مهدیشهر برگزار شد
محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری کشوری و بین‌المللی و با همکاری موسسه و کانون فرهنگی هنری در مسجد صاحب‌الزمان (عج) بازار مهدیشهر برگزار شد.
به 88 نفر از شرکت کنندگان در آزمون قرآن و عترت استان سمنان جائزه تعلق گرفت
مسوول امور قرآن وعترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از اعلام اسامی برگزیدگان آزمون سراسری قرآن و عترت این استان خبر داد و گفت: به 88 نفر از شرکت کنندگان در این ازمون جائزه تعلق گرفت.
پیش بینی اجرای 110 عنوان برنامه فرهنگی هنری و قرآنی در شاهرود
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان شاهرود از پیش بینی اجرای ١١٠ برنامه فرهنگی هنری، قرآنی برای نیمه اول امسال توسط این اداره خبر داد و گفت: ٣٠ برنامه از این تعداد در حوزه قرآن و عترت است.
برگزاری نشست بصیرتی بررسی ابعاد شخصیتی امام راحل (ره) در میامی
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی از برگزاری نشست های بصیرتی بررسی ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) همزمان با ایام سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب در این شهرستان خبر داد.
حضور اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد در راهپیمایی روز جهانی قدس
سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان از حضور اعضای کانون های فرهنگی وهنری مساجد در شهرها و روستاهای این استان در راهپیمایی ر.ز جهانی قدس خبر داد و این حضور پرشور را لبیک دوباره به ندای امام خمینی (ره)، آرمان های انقلاب و رهبر معظم انقلاب بیان کرد.
تاکید بر لزوم تشویق و حمایت از هنرمندان و جامعه هنری
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود گفت: برای ارتقای سطح فرهنگ و هنر جامعه این اداره برداشتن قدم های تشویقی و حمایتی از هنرمندان و فعالیت های هنری را در دستور کار خود قرار داده است.
تاکید بر تقویت محتوای تئاتر و جذب مخاطبان بیشتر به سالن های نمایش
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی بر تلاش برای جذب مخاطبان بیشتر توسط هنرمندان هنرهای نمایشی با استفاده از توانایی و با انتخاب موضوعات پرمحتوا تاکید کرد.
برگزاری آیین تجلیل از هنرمند پیشکسوت هنرهای نمایشی شاهرود
در مراسمی از فریدون امیرعبداللهیان هنرمند پیشکسوت هنرهای نمایشی شهرستان شاهرود با هدف حمایت از هنرمندان پیشکسوت این شهرستان تجلیل شد.
هنرمندان موسیقی مهدیشهر در سامانه بانک اطلاعات موسیقی کشور ثبت نام نمایند
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدیشهر گفت : هنرمندان رشته موسیقی این شهرستان در سامانه بانک اطلاعات موسیقی کشور ثبت نام نمایند.
فرهنگ جامعه با کمک آثار هنری فاخر و ماندگار تقویت می شود
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود گفت: فرهنگ جامعه به کمک آثار هنری ماندگار و فاخر تقویت می شود و توسعه آن نیز در گرو حضور هنرمندان در جامعه است.
استفاده حداکثری از ظرفیت ادارات فرهنگی، ارتقای کمی و کیفی برنامه ها را به دنبال دارد
معاون فرماندار شهرستان گرمسار بر توجه و استفاده حداکثری از ظرفیت ادارات فرهنگی برای ارتقای سطح کمّی و کیفی برنامه ها تاکید کرد.
بیانیه شورای فرهنگ عمومی شاهرود به مناسبت روز جهانی قدس
شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهرود با دعوت از آحاد مردم برای حضور گسترده و پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس، این روز را روز نمایش همبستگی و اتحاد مسلمانان جهان در برابر استبداد جهانی و دفاع از مظلومان دانست.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آرادان عضو هیات انتخاب آثار جشنواره تئاتر خیابانی شد
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آرادان به عنوان عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره تئاتر خیابانی دانشگاه ادیبان در گرمسار منصوب شد.
۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ صفحه ۱۴ از ۲۰ ۱۵ ۱۶ ۱۷ ۱۸