استان سمنان

بررسی راهکارهای ارتقای فرهنگ و منزلت مطالعه و کتابخوانی در جامعه
راهکارها ارتقای فرهنگ و منزلت مطالعه و کتابخوانی در نشستی با حضور رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و رئیس اداره امور کتابخانه های عمومی شهرستان مهدیشهر مورد بررسی قرار گرفت.
بررسی چگونگی استفاده از ظرفیت نخبگان در شورای فرهنگ عمومی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت نظام نخبگان استان در ارتقای فرهنگ عمومی گفت: باید بر اساس وظایف و کارکرد شورای فرهنگ عمومی، از ظرفیت نخبگان استفاده شود.
تاکید بر لزوم ترویج سیره معصومین(ع) با بهره مندی از ابزار هنر
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود، از برنامه ریزی برای ترویج سیره ائمه اطهار (ع) با استفاده از برنامه های فرهنگی و هنری توسط این اداره خبر داد.
برگزاری اولین نشست کارگروه ساماندهی خبرنگاران استان سمنان
اولین نشست کارگروه ساماندهی خبرنگاران استان سمنان به ریاست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان در این اداره کل برگزار شد.
ضرورت راه اندازی کتابخانه سیار در مناطق روستایی شاهرود
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ارتباط مستقیم با پیشرفت در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و ... دارد و باید به این موضوع در مناطق روستایی توجه ویژه ای شود.
برگزاری برنامه های متعدد در بزرگداشت دهه کرامت/ ترویج فرهنگ رضوی و توجه به مناطق کم برخوردار رویکرد برنامه ها
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان با تاکید بر اهمیت دهه کرامت از برنامه ریزی و اجرای برنامه های متعدد فرهنگی و اجتماعی از جمله برگزاری کارگاههای توجیهی آموزشی فرهنگ رضوی و تبیین سیره امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) در این استان خبر داد.
تاکید بر استفاده از امکانات فرهنگی هنری در طرح بوستان سلامت
در نشست هماهنگی اجرای طرح بوستان سلامت در خصوص استفاده از امکانات فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود بحث و تبادل نظر شد.
تاکید بر لزوم استفاده از هنر در تعاملات فرهنگی
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی بر استفاده از گویایی زبان هنر در تعاملات فرهنگی ملی و بین المللی تاکید کرد.
دهه کرامت، فرصت مناسبی برای ایجاد نشاط معنوی و مقابله با توطئه اسلام هراسی دشمنان است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، دهه کرامت را ظرفیت و ظرف زمانی بسیار مناسب برای مقابله با توطئه دشمنان مبنی بر ترویج اسلام و ایران هراسی در جهان و توسعه نشاط معنوی و فرهنگ رضوی در جامعه دانست.
کانون های فرهنگی هنری مساجد، تنها چراغ روشن فرهنگ و هنر در روستاها
سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را تنها چراغ روشن فرهنگ و هنر در روستاها دانست و گفت: مسئولان فرهنگی باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.
لزوم عقد تفاهم نامه همکاری بین دستگاه های فرهنگی در برگزاری برنامه های مشترک
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی گفت: عقد و اجرای تفاهم نامه بین دستگاه های فرهنگی هم خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش موثری در توسعه و ارتقای سطح فرهنگ و هنر شهرستان دارد.
پیش بینی برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در شهرستان آرادان
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آرادان از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی هنری با هدف ارتقای نشاط اجتماعی در این شهرستان خبر داد.
شناسایی آسیب های اجتماعی محور فعالیت کانون های فرهنگی هنری باشد
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد محوریت فعالیت های خود را شناسایی آسیب های موجود در شهرستان به ویژه در مناطق روستایی قرار دهند.
نقش موثر کانون های فرهنگی هنری مساجد در رشد و توسعه فرهنگ اسلامی
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد در این شهرستان نقش موثری در رشد و توسعه فرهنگ اسلامی و مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان دارند.
اولین نشست کارگروه ساماندهی خبرنگاران استان سمنان دوشنبه برگزار می شود
معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برگزاری اولین نشست کارگروه ساماندهی خبرنگاران این استان در روز دوشنبه هفته جاری خبر داد.
عضویت سه هزار و 500 نفر در طرح مطالعاتی آرامش ماندگار
مسئول موسسه فرهنگی و قرآنی مصباح المنیر مهدیشهر از عضویت سه هزار و 500 نفر از جوانان و نوجوانان در طرح آرامش ماندگار خبر داد.
امام جمعه مهدیشهر: کانون های فرهنگی هنری نقش موثری در احیای کارکردهای اجتماعی مساجد دارند
امام جمعه مهدیشهر گفت: کانون های فرهنگی وهنری مساجد نقش موثری در احیاء و تقویت کارکردهای اجتماعی مساجد و تقویت هنر دینی دارند.
مسوولان انجمن های فرهنگی هنری در تلاش برای ارائه راهکارهای ارتقای فرهنگ و هنر باشند
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان گفت: مسئولان انجمن های فرهنگی و هنری علاوه بر پرداختن به کارهای هنری، با هم افزایی به دنبال ارائه راهکارهایی جهت ارتقاء فرهنگ و هنر باشند.
کانون های فرهنگی هنری مساجد باید دارای طرح و برنامه باشند
سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان سمنان با تاکید بر اینکه این کانون ها باید صاحب طرح و برنامه باشند گفت: کانون ها با تعامل و همکاری با دیگر نهادهای فرهنگی در مساجد باید برای جذب بیشتر جوانان و نوجوانان به مساجد تلاش کنند‌.
ایجاد و فعالیت دفتر کانون موسیقی در میامی ضروری است
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی، تاسیس دفتر کانون موسیقی در این شهرستان را برای ساماندهی فعالیت هنرمندان و حمایت لازم از آثار آن ها ضروری خواند و گفت: باید نسبت به راه اندازی دفتر موسیقیدر میامی اقدام و تسریع شود.
برگزاری آیین اختتامیه فعالیت های قرآنی در شاهرود
اختتامییه برنامه های قرآنی ماه مبارک رمضان با عنوان "سی شب سی برنامه قرآنی" در شاهرود با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولین این شهرستان برگزار شد.
حمایت از صنعت بومی چاپ و نشر استان سمنان مورد تاکید قرار گرفت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بر ضرورت حمایت از چاپخانه های استان تاکید کرد و گفت: در صنعت چاپ و نشر، حمایت از انتشارات و چاپخانه های بومی باید مدنظر باشد.
دیدار و تجلیل از 11 فعال و پیشکسوت فرهنگ و هنر شهرستان گرمسار
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در سفر به گرمسار با 11 تن از فعالان و پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر و رسانه این شهرستان دیدار و از تلاش ها و فعالیت های آنها تجلیل کرد.
تاکید بر لزوم توسعه همکاریهای فرهنگی هنری بین شهرستانهای میامی و شاهرود
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی گفت: تعامل هنرمندان شهرستانهای میامی و شاهرود به معرفی فرهنگ، هنر، آداب و رسوم و توسعه فرهنگی این دو شهرستان کمک می کند.
کانون های فرهنگی هنری مساجد پیوند دهنده نوجوانان و جوانان با مسجد هستند
امام جمعه شاهرود گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد آینده درخشانی را برای نوجوانان و جوانان با محوریت و اتصال به مسجد رقم می زنند.
۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ صفحه ۱۲ از ۲۰ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶