استان سمنان

شاهرود میزبان گروه نمایش معلولان کشور (باران)
گروه تئاتر معلولان کشور (باران) برای اولین بار به مدت یک هفته در شاهرود بر روی صحنه خواهد رفت.
برگزاری اولین گردهمایی مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان گرمسار
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار از برگزاری اولین گردهمایی مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد این شهرستان در هفته جاری خبر داد.
جریان سازی ادبیات، باید به شناخت نویسندگان کمک کند
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار با گرامیداشت روز قلم گفت: جریان سازی ادبیات باید به شناخت نویسندگان کمک کند.
برنامه کانون های مساجد در جهت شناسایی و رفع نیازمندی های منطقه باشد
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد به عنوان مراکز فرهنگی در جذب جوانان به مساجد باید برای رفع نیازمندی های فرهنگی منطقه و رفع مسائل روز جامعه حرکت کنند.
فعالیت 45 پایگاه در طرح غنی سازی اوقات فراغت در شهرستان گرمسار
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار از فعالیت 45 پایگاه اوقات فراغت در این شهرستان خبر داد و گفت: ثبت نام این طرح تا ۱۵ تیر ادامه دارد و کلاس ها نیز از ابتدای نیمه دوم تیر تا پایان شهریور برگزار می شود.
بهره گیری از فرصت اوقات فراغت برای شناسایی استعدادهای جوان
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود گفت: با برنامه ریزی هدفمند می توان از فرصت اوقات فراغت در شناسایی و پرورش استعدادهای جوان این شهرستان استفاده کرد.
تاکید بر همکاری و تعامل در اجرای برنامه های فرهنگی با مشارکت کتابخانه کومش سمنان
در نشست رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سمنان با مدیر فرهنگسرای کومش سمنان بر هم افزایی در اجرای برنامه ها با مشارکت کتابخانه عمومی کومش تاکید شد.
تاکید بر حمایت از آثار فاخر و ارزشی بومی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود گفت: حمایت از آثار فاخر و ارزشی هنرمندان بومی علاوه بر رونق تولید ملی به اشاعه فرهنگ اسلامی ایرانی نیز کمک می کند.
بررسی سیر غزل در نشست شعرخوانی و نقد انجمن ادبی دامغان
در نشست شعر خوانی و نقد انجمن ادبی در مجتمع فرهنگی و هنری شهید شاهچراغی سیر غزل با حضور جمعی از صاحبنظران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
کانون های فرهگی هنری پل ارتباطی با مناطق کم برخوردار است
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود، کانون های فرهنگی هنری مساجد را پل ارتباطی این اداره با مناطق کم برخوردار دانست و گفت: از این ظرفیت می توان برای برگزاری برنامه های اوقات فراغت در این مناطق استفاده کرد.
تشکیل کارگروه استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی در استان سمنان
اولین نشست کارگروه استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی استان سمنان به ریاست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان در این اداره کل برگزار شد.
۱۰۲ پایگاه غنی سازی اوقات فراغت در شاهرود فعال است
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود از آغاز فعالیت ۱۰۲ پایگاه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در این شهرستان خبر داد.
حمایت 520 میلیون ریالی از موسسه های قرآن و عترت استان سمنان
مسوول امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از کمک و حمایت 520 میلیون ریالی از طرحهای قرآنی موسسات قرآن و عترت این استان خبر داد.
کانون های فرهنگی هنری مساجد برای جذب جوانان فعالیت های خلاقانه داشته باشند
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد باید برای جذب حداکثری جوانان به مساجد برنامه ریزی و فعالیت های خلاقانه داشته باشند.
بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان از نمایشگاه نقاشی خط در شاهرود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از نمایشگاه گروهی نقاشی خط هنرمندان شاهرودی با عنوان جلوه گری خط و رنگ در گالری سیب این شهرستان بازدید کرد
تاکید بر اجرای برنامه های مشترک فرهنگی بین فرهنگ و ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی میامی
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی بر اجرای برنامه های مشترک با اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان تاکید کرد.
تجلیل از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان در طرح غنی سازی اوقات فراغت جوانان
از تلاش های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان در برگزاری طرح غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان توسط فرماندار سمنان تجلیل شد.
بررسی موانع اشتغال و کارآفرینی در حوزه فرهنگ و هنر استان سمنان
نشست بررسی موانع اشتغال و کارآفرینی در فرهنگ و هنر استان سمنان با حضور معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
کلبه های مطالعه اقدامی مناسب برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ایجاد کلبه های مطالعه در فضاهای شهری را ایده ای جدید و اقدامی مناسب برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در بین مردم دانست.
تایید صلاحیت اولیه 9 تن از متقاضیان ایجاد آموزشگاههای آزاد هنری در استان سمنان
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از تایید صلاحیت اولیه 9 تن از متقاضیان ایجاد آموزشگاه های آزاد هنری در سه شهر این استان خبر داد.
برگزاری دورهمی جوانان خلاق با عنوان "هم فکر" در دامغان
اولین دورهمی جوانان دارای ایده و خلاق شهرستان دامغان با عنوان دورهمی "هم فکر" با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجتمع دیجیتال شهید شاهچراغی در دامغان برگزار شد.
افتتاح کلبه های کتاب با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در شاهرود
کلبه دوست داران کتاب با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان و مسئولان محلی در دو منطقه شهر شاهرود افتتاح شد.
آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی هنرمندان و اهالی رسانه
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از آغاز ثبت‌نام بیمه درمان تکمیلی عمر و حوادث اهالی فرهنگ، هنر و رسانه خبر داد.
گشایش نمایشگاه آثار خوشنویسی سه تن از استادان برجسته کشور در سمنان
نمایشگاه آثار خوشنویسی سه تن ازاستادان برجسته هنر خوشنویسی ایران با عنوان "دست خط 4" شنبه شب در آیینی در مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان گشایش یافت.
کارگاه سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در میامی برگزار می شود
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی از برگزاری کارگاه آموزشی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در این شهرستان خبر داد.
۵ ۶ ۷ ۸ ۹ صفحه ۱۰ از ۲۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴