استان قم

ارسال 1414 اثر به دبیرخانه هشتمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین
دبیر هشتمین جشنواره ملی نماز و نیایش: ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره در این دوره، نشان از اهمیت سراسری اهالی فرهنگ نسبت به موضوع نماز دارد.
استفاده از هنر در معرفی ارزش‌ها و اعتقادات، از اهمیت به سزایی برخوردار است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم: استفاده درست و بهینه از ابزار هنر در معرفی و توسعه فرهنگی ارزش‌ها و اعتقادات دینی نقش به‌سزایی در جامعه دارد.
انتخابات خانه مستند استان قم و تعیین برگزیدگان و بازرس خانه مستند انجام شد
اولین مجمع عمومی خانه مستند استان قم صبح شنبه بیست و چهارم فروردین ماه سال جاری در سالن اجتماعات ساختمان شهید کمیلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد.
مراسم تجلیل از چهره های شاخص هنر انقلابی قم برگزار شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم: شهر قم پایتخت هنر و هنرمندان انقلابی در سطح کشور است.
تربیت نیروی ماهر جهت تبیین اهداف بیانیه گام دوم انقلاب برای تحقق گفتمان‌های انقلاب اسلامی در دستور کار قرار گیرد
آیت الله سعیدی بیان کرد: از اولویت‌های ما در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب باید تربیت نیروی ماهر و متخصص برای تحقق گفتمان‌های انقلاب اسلامی باشد.
برگزاری همایش با هدف رونق تولید و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب
استاندار قم گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان فرزندان ملت از سوی رئیس‌جمهور آمریکا به‌عنوان یک گروه تروریستی نامیده شده اند که این نشان از محبوبیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بین مردم است.
اشاعه فرهنگ "رونق تولید" با تولید فیلم‌های کوتاه و ارایه محصولات فرهنگی نظیر تئاتر و هنرهای تجسمی امکان‌پذیر است
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان قم گفت: اشاعه فرهنگ رونق تولید و اهمیت دادن به شعار سال باید با تهیه محصولات فرهنگی نظیرساخت و پخش فیلم‌های کوتاه و نمایش تئاتر و هنرهای تجسمی و همچنین پخش از طریق صدا و سیما و نشریات محلی می‌تواند صورت پذیرد.
برگزاری‌ سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ویژه طلاب ‌علم دینی
آیین اختتامیه سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ویژه طلاب علوم دینی در بیست و چهارم فروردین‌ماه سال جاری به میزبانی شهر مقدس قم برگزار می‌شود.
مراسم گرامیداشت روز هنر انقلاب اسلامی و روز پاسدار در هنرستان هنرهای زیبای قم
مراسم گرامیداشت روز هنر انقلاب اسلامی و روز پاسدار در هنرستان هنرهای زیبای قم برگزار شد.
برگزاری اولین دوره جشنواره سراسری فیلم کوتاه عشایر و روستا
انجمن سینمای جوانان ایران دفتر خراسان شمالی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی به منظور شناسایی و معرفی برترین آثار کوتاه در سطح ملی و ایجاد رقابت سازنده بین فیلم‌سازان، اولین دوره جشنواره سراسری فیلم کوتاه عشایر و روستا را برگزار می‌کند.
برگزاری جشنواره استانی فیلم های یک دقیقه ای موبایلی با موضوع نماز و نیایش
جشنواره استانی فیلم‌های یک‌دقیقه‌ای موبایلی با موضوع نماز و نیایش با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و انجمن سینمای جوانان قم برگزار می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی: انجمن مفاخر هنری قم احیا می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: امسال برنامه‌های فرهنگی مختلفی در دستور کار قرار دارد که احیای انجمن مفاخر هنری و همچنین تدوین تاریخ شفاهی هنرمندان، نویسندگان و نام‌آوران ادبیات استان از جمله اولویت ها به شمار می آید.
پیام تبریک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به مناسبت فرارسیدن هفتم فروردین؛ روز ملی هنرهای نمایشی، ضمن احترام به آسیب دیدگان حادثه سیل در کشور، به خانواده بزرگ هنرهای نمایشی کشور تبریک گفت.
راه اندازی کمپین کمک به سیل زدگان شمال کشور توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
کمپین حمایت اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان قم از مردم آسیب دیده در سیل استان‌های گلستان و مازندران تشکیل شد.
فعالیت‌های کمیته فرهنگی ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم
دستگاه ها و ادارات عضو کمیته فرهنگی ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم از ابتدای تعطیلات نوروز امسال، با برنامه های متنوع فرهنگی در خدمت زائرین و میهمانان عزیز نوروزی استان قم بوده اند.
امر به معروف و نهی از منکر حمایت همگانی را می‌طلبد
حجت‌الاسلام محمدرضا آشتیانی: امر به معروف و نهی از منکر، حمایت همگانی و خصوصا ادارات و دستگاه های اجرایی را می‌طلبد.
تقدیر از فعالان حوزه نماز و امر به معروف و نهی از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در جلسه تقدیر از فعالان حوزه نماز و امر به معروف و نهی از منکر گفت: ارائه طرح و پیگیری پیشنهادات با موضوع امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهمترین وظایف اداره کل می باشد.
رتبه نخست در برگزاری نشست‌های شورای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی برای استان قم
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم: استان قم در برگزاری نشست‌های شورای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی رتبه نخست را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.
تقدیر از فعالان هنرهای نمایشی استان قم
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم: جایگاه هنر قم در جشنواره های کشوری همیشه دارای رتبه‌های برتر بوده است
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم تصریح کرد: توجه به ظرفیت‌های روستاها سبب تعالی هنرهای موجود در کشور می‌شود
حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی با بیان اینکه ظرفیت های موجود در روستاها و عشایر جدی گرفته شود، گفت: در روستاها ظرفیت‌های بسیار خوبی وجود دارد که اگر توجه کنیم باعث رشد و آبادانی روستاها و تعالی هنرهای موجود در کشور خواهد شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم تصریح کرد: ظرفیت‌های روستاها و عشایر باید مورد توجه قرار گیرد
حسینی کاشانی: نگاه به مجموعه استان‌ها و نگاه ویژه به روستاها و عشایر که سرشار از استعدادهای مختلف هستند باید شناسایی شود و در راستای شکوفایی آنان تلاش کرد.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: "«هنر» پرستش عاشقانه الله است..."
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ارزانی در آیین اختتامیه جشنواره کشوری هنرهای تجسمی روستا و عشایر گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب مدظله العالی، «هنر» پرستش عاشقانه الله است، پرستش خدا در قالب هنر زیبا می شود.
در جلسه ستاد تسهیلات زائران قم اعلام شد؛ برنامه‌ریزی برای توزیع ۵۰ هزار جلد کتاب میان مسافران نوروزی به قم
در آستانه نوروز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از توزیع ۵۰ هزار جلد کتاب میان مسافران نوروزی به این استان، در این ایام خبر داد.
ارسال بیش از ۱۷۰۰ اثر به جشنواره هنرهای تجسمی روستا و عشایر
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم گفت: آیین نامه تخصصی برای روستاییان تدوین و برای روستاهای دارای ظرفیت ارسال شد.
قم میزبان جشنواره ملی هنرهای تجسمی روستا و عشایر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: قم به دلیل داشتن هنرمندان توانا و قوی بودن در عرصه هنرهای تجسمی میزبان جشنواره ملی هنرهای تجسمی روستا و عشایر شد.
۴ ۵ ۶ ۷ ۸ صفحه ۹ از ۲۰ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳