استان قم

لزوم حراست از جایگاه صنعت چاپ قم در کشور
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به پیشتازی قم در صنعت چاپ و نشر کشور، بر لزوم حفظ و حراست از این دارایی معنوی استان تأکید کرد.
قم قطب صنعت چاپ کشور است
رئیس سازمان صمت قم با اشاره به جایگاه و موقعیت ممتاز فرهنگی قم، از صنعت چاپ قم به عنوان قطب نخست صنعت چاپ و نشر کشور یاد کرد.
هشتمین جشنواره صنعت چاپ قم برگزار شد
هشتمین صنعت چاپ قم با تجلیل از برگزیدگان این جشنواره به کار خود پایان داد.
پیشرفت هنر نمایش قم در گروی همدلی اهالی تئاتر است
دبیر بیست‌ویکمین جشنواره تئاتر قم، گفت: اهالی تئاتر و گروه‌های نمایشی باید دست به دست هم بدهند چراکه پیشرفت هنر نمایش قم در گروی همدلی هنرمندان است.
از تولید نمایش‌های ارزشی و اجتماعی حمایت خواهیم کرد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: حمایت‌های این اداره‌کل معطوف به تولید نمایش‌هایی ارزشی و دغدغه‌مند نظیر کاهش آسیب‌های اجتماعی، ایثار و شهادت و عفاف و حجاب خواهد بود.
برگزیدگان جشنواره تئاتر استانی قم تجلیل شدند
در مراسم اختتامیه بیست‌ویکمین جشنواره تئاتر استانی قم، برگزیدگان این جشنواره معرفی و تجلیل شدند.
جشنواره «فیلم کوتاه تهران» در قم به ایستگاه پایانی رسید
37 فیلم مستند، تجربی، انیمیشن و داستانی جشنواره «فیلم کوتاه تهران» در قم اکران شد.
در روز دوم برگزاری همزمان آثار جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، ده فیلم انیمیشن و یازده فیلم داستانی در سینما آوینه قم به روی پرده می‌رود.
در روز نخست این جشنواره در سه سانس 15، 17 و 19 که با استقبال اهالی سینما همراه بود، سه فیلم مستند، هشت فیلم تجربی و پنج فیلم داستانی در سینما آوینه قم به روی پرده رفت.
37 فیلم جشنواره فیلم کوتاه تهران در قم به روی پرده می‌رود
رئیس انجمن سینمای جوانان قم با اشاره به اکران همزمان آثار سی‌وششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران در استان قم، گفت: 37 فیلم این جشنواره در چهار بخش تجربی، پویانمایی، مستند و داستانی به روی پرده می‌رود.
قم میزبان جشنواره فیلم کوتاه تهران شد
رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از اکران همزمان آثار سی‌وششمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در قم خبر داد.
برنامه اجرای نمایش‌های جشنواره تئاتر استانی قم اعلام شد
هفت نمایش راه یافته به مرحله نهایی بیست‌ویکمین جشنواره تئاتر استانی به روی صحنه می‌روند.
برنامه روز نخست اکران آثار جشنواره «فیلم کوتاه تهران» در قم اعلام شد
در روز نخست برگزاری همزمان آثار جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، سه فیلم مستند، هشت فیلم تجربی و چهار فیلم داستانی در سینما آوینه قم به روی پرده می‌رود.
تبلور انگیزه تولید تئاتر مطلوب در گرو برگزاری فستیوال‌های قوی است
مدیرخانه نمایش قم گفت: بهتر است به جای اینکه دنبال رویدادهایی باشیم که بخواهد با بوق تبلیغاتی یا مراسم‌های کوتاه مدت و زودگذر همراه باشد به دنبال برگزاری فستیوال‌های قوی برای ایجاد انگیزه تولید اثر خوب بین هنرمندان تئاتر باشیم.
کنگره شهدای قم، بزرگترین رویداد فرهنگی تبلیغی استان است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: برای برگزاری کنگره ملی شهدای استان، شایسته است که ازهمه توان و امکانات موجود، بهره‌برداری نماییم و همه هنرمندان و اصحاب فرهنگ و رسانه به صورت جهادی و عاشقانه وارد این عرصه بشوند.
بیست‌ویکمین جشنواره تئاتر استانی قم برگزار می‌شود
رئیس انجمن هنرهای نمایشی قم از برگزاری بیست‌ویکمین جشنواره تئاتر استانی خبر داد و گفت: هفت نمایش راه یافته به این جشنواره، از 21 تا 23 آبان در پلاتوماه و خانه نمایش قم به روی صحنه می‌روند.
سند تئاتر قم تدوین‌ می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از تشکیل شورای سیاست‌گذاری تئاتر قم با حضور پیشکسوتان هنر تئاتر استان خبر داد و گفت: در این شورا سند تئاتر قم تدوین و اولویت‌های تئاتر قم مشخص می‌شود.
برپایی نمایشگاه‌های تخصصی هنری در تدوین سند تاریخی هنر قم مؤثر است
مدیر نخستین مسابقه عکس تئاتر قم گفت: با استمرار برگزاری مسابقات عکس تخصصی تئاتر و برپایی نمایشگاه‌های تخصصی عکس تئاتر می‌توان در آینده سند تاریخی هنر استان را تدوین کرد.
نمایشگاه نخستین مسابقه عکس تئاتر قم افتتاح شد
نمایشگاه نخستین مسابقه عکس تئاتر قم با حضور معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، هنرمندان و جمعی از عکاسان استان در نگارخانه شهید آوینی برپا شد.
آیین گشایش نمایشگاه گزیده ای از پوسترهای تئاتر ایران در قم برگزار شد
مراسم افتتاحیه نمایشگاه گزیده ای از پوسترهای تئاتر ایران با حضور هنرمندان هنرهای نمایشی و تجسمی، توسط انجمن هنرهای نمایشی استان قم برگزار شد.
طرح شهر خلاق فرهنگی در قم تدوین می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم: با توجه به وجود ظرفیت‌های بالقوه و منحصر بفرد در شهر قم، زمینه‌های مساعد برای اعلام شهر خلاق فرهنگی برای این استان بررسی و تدوین خواهد شد.
بهبود فرهنگ عمومی قم نیازمند ارائه راهکارهای عملیاتی است
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قم: برای اصلاح و کاهش معضلات فرهنگی موجود در استان و ارتقای فرهنگ عمومی، راهکارهای عملیاتی توسط شورای فرهنگ عمومی تدوین و به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود.
شاخص‌های مهم فرهنگ عمومی در قم استخراج شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به وضعیت مردم استان در رابطه با فرهنگ عمومی، گفت: شاخص‌های فرهنگ عمومی استان در حوزه های مختلف به صورت دقیق پایش و استخراج شده‌ است.
چهره معنوی و انقلابی قم حفظ شود
آیت الله سیدمحمد سعیدی در یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم بیان داشت: وضعیت و فرهنگ عمومی شهر قم در پیشبرد اهداف انقلاب نقش مستقیمی دارد.
استاندار قم: اقدامات ستاد اربعین قم مستندسازی شود
بهرام سرمست عصر چهارشنبه در یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم گفت:‌ اقدامات قرارگاه اربعین قم در مصلای قدس به عنوان یکی از مراکز اصلی اسکان زائران ایرانی و خارجی باید با مستندسازی دقیق رصد و پایش گردد.
جشنواره‌های سینمایی استان قم شناسنامه‌دار می‌شوند
در راستای برنامه جامع سازمان امور سینمایی و سمعی بصری کشور جشنواره‌های سینمایی استان قم شناسنامه‌دار می‌شوند.
۱ ۲ ۳ صفحه ۴ از ۲۰ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰