استان قم

رتبه نخست قم در فهما نتیجه یک کار دسته جمعی و گروهی است
حسینی کاشانی با تأکید بر این که رتبه نخست قم در فهما نتیجه یک کار دسته جمعی و گروهی است، گفت: شخص وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به این مسأله اهتمام ویژه‌ای دارند.
قم می‌تواندپایتخت خوشنویسی کشور شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: هنر خوشنویسی قم به ویژه در خط نسخ و ثلث دارای جایگاه ویژه‌ای در سطح کشور است که پیشنهاد پایتخت شدن قم در این هنر دنبال می‌شود.
برگزاری بیستمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی و کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با کرونا استان قم
بیستمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی و کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با کرونا استان قم در سالن امام جواد(علیه‌السلام) استانداری قم برگزار شد.
مسئولیت سنگین مدیران قم در قبال فرهنگ شهروندی در جهت کاهش تصادفات رانندگی
سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، با اشاره به مصوبات یکصد و نود و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم، گفت: وضعیت ترافیک و تصادفات شهر قم و رعایت حقوق شهروندی و اعلام راه‌کارهای فرهنگی یکی از مصوبات این جلسه است.
فضای مجازی در تسخیر فرهنگ و هنر
سیدموسی حسینی کاشانی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور گفت: قم جزو نخستین استان‌هایی بود که پس از تشخیص این ویروس منحوس در کشور برنامه‌های فرهنگی و هنری خود را به حالت تعلیق درآورد.
انتخابات اتحادیه‌های قرآنی به صورت غیرمتمرکز در قم برگزار شد
رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: همزمان با کلیه استان‌ها، انتخابات اتحادیه‌های قرآنی به صورت غیرمتمرکز در قم برگزار شد.
نوزدهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان قم برگزار شد
نوزدهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان قم روز دوشنبه 30 تیرماه 1399در تالار امام جواد(علیه‌السلام) استانداری قم برگزار شد.
به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب، ششمین نشست «کتاب آنلاین» برگزار شد
به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب، ششمین نشست «کتاب آنلاین» در قالب نشست کتاب‌خوان با محوریت «جشنواره میراث مادر» با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم و سازمان فرهنگی، هنری، ورزی شهرداری برگزار شد.
صدور مجوز دوهزار عنوان کتاب در سه ماهه نخست در قم
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از صدور مجوز بیش از دو هزار و 80 عنوان کتاب در این استان طی سه ماهه نخست امسال خبر داد.
ثبت نام در سامانه کارا بهترین فرصت برای فعالان فرهنگی و هنری در وضعیت کنونی است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: فعالان حوزه کسب و کار در بخش‌های فرهنگی و هنری، برای استفاده از تسهیلات اختصاصی جبران خسارت کرونا، در سامانه کارا ثبت نام کنند.
تولید کتاب پیرامون شهدای قم حمایت می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت از تولید محتوا پیرامون شهدای استان را یکی از اولویت‌های مهم دانست و گفت: از ناشرانی که اقدام به تولید کتاب با محوریت شهدای قم نمایند، به‌صورت ویژه حمایت می‌شود.
برنامه های فرهنگی قم می‌تواند با توجه به شیوع کرونا زمینه‌ساز تغییر سبک زندگی مردم شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم آشنایی مردم با سبک زندگی جدید در ایام کرونا را امری اجتناب‌ناپذیر توصیف کرد و گفت: برنامه‌های فرهنگی این استان باید به گونه‌ای طرح‌ریزی شود که تغییر سبک زندگی جامعه را در پی داشته باشد.
هجدهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با کرونا استان برگزار شد
هجدهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با کرونا استان صبح روز چهارشنبه 18 تیرماه 99، در سالن همایش‌های شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.
باید به‌صورت جدی به مسئله مبارزه با کرونا ورود کنیم
سید موسی حسینی کاشانی در هجدهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با کرونا استان در سالن شهید آوینی، با اشاره به رکورد تعداد فوتی‌های بیماری طی روزهای اخیر اظهار داشت: رسیدن تعداد فوتی‌ها به دویست نفر نشان‌دهنده آن است که باید به‌صورت جدی‌تر به مسئله ورود کنیم.
یکصد و نهمین جلسه کمیته تبلیغات استان قم تشکیل شد
یکصد و نهمین جلسه کمیته تبلیغات استان قم با حضور سرپرست معاونت مطبوعات و تبلیغات، نماینده استانداری و اعضای کمیته تبلیغات و کانون‌های فعال در عرصه تبلیغات محیطی با رعایت کامل پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان کشور در محل سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد.
آغاز ثبت نام سی­ و یکمین دوره آزمون ادواری رشته‌­های هنری کاردانش در استان قم
ثبت نام سی­ و یکمین دوره آزمون ادواری رشته‌­های هنری کاردانش همزمان با سراسر کشور در استان قم آغاز شد.
انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان یکی از رسالت‌های سنگین در مسیر انقلاب است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: با وجود نقشه‌های دشمن، انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان یکی از رسالت‌های سنگین در مسیر انقلاب است.
پیشنهاد طراحی سامانه جامع و منظم از سوی ارشاد قم در راستای حذف نشست‌های خبری گزینشی در استان
معاون مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: در شیوه‌نامه تدوین شده در شورای اطلاع‌رسانی استان، پیشنهاد طراحی سامانه ای منظم و منسجم داده شده است و در صورت اجرا، در این سامانه تمام رسانه‌های دارای مجوز ثبت شده و نهادهای مربوطه جهت برگزاری نشست خبری، ضمن مقرر کردن روز و ساعت برنامه، دعوتنامه‌های خبری خود را صرفا برای رسانه‌های دارای مجوز ارشاد ارسال می‌کنند.
اهالی رسانه قم دوشادوش مدافعان سلامت در بحران کرونا رزمندگی کردند
معاون مطبوعاتی ارشاد قم گفت: در وضعیت شیوع ویروس کرونا در قم، اهالی رسانه در میدان رسانه حضور جدی داشتند و در این شرایط مجاهدانه پای عمل آمدند.
ساخت سریال شهید زین الدین ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به در دست تولید بودن سریال شهید زین‌الدین گفت: ساخت این سریال به ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
صفحه استان قم در پایگاه اطلاع رسانی فهما رونمایی شد
آیین رونمایی از صفحه استان قم در پایگاه اطلاع رسانی «فهما» با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قم و جمعی از مدیران ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم برگزار شد.
بیانیه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به مناسبت 14 و 15 خرداد
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به مناسبت فرارسیدن 14 و 15 خرداد بیانیه‌ای صادر کرد.
سامانه تسهیلات حمایتی فرهنگ و هنر طراحی و پیاده‌سازی شد
در راستای اجرای مفاد تفاهم‌نامه منتقده فی‌مابین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان برنامه و بودجه، سامانه تسهیلات حمایتی فرهنگ و هنر طراحی و پیاده‌سازی شد.
نمایشگاه مجازی عکس قم تلاشی موفق برای جبران تعطیلی نگارخانه‌ها بود
مدیر نگارخانه فرهنگ و رییس انجمن عکاسان قم گفت: ایجاد نمایشگاه مجازی عکس و انتشار آثار برگزیده عکاسان استان، تلاشی موفق برای جبران تعطیلی نگارخانه‌ها ناشی از شیوع کرونا بود.
انتخاب نفرات برگزیده فراخوان هنرهای تجسمی مدافعان سلامت
انجمن هنرهای تجسمی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با افتخار «فراخوان تولید آثار هنرهای تجسمی» را برگزار کرد.
۱ صفحه ۲ از ۲۰ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰