منطقه آزاد قشم

امام جمعه شهرستان قشم بیان داشت؛ قشم ویترین فرهنگ اقوام مختلف ایرانی است
امام جمعه شهرستان قشم گفت: حضور اقوام مختلف ایرانی و زندگی مسالمت آمیز شیعه و اهل سنت در این جزیره موجب شده تا قشم به ویترین فرهنگ اقوام مختلف کشور تبدیل شود.
حجت الاسلام سید مهدی موسوی اجاق مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم شد
با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام سید مهدی موسوی اجاق مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم شد.
برای رسیدن به توسعه پایدار ،  باید به آموزش و پرورش و کتاب و مطالعه توجه بیشتری کرد
در بخش توسعه کتابخوانی و تجهیز کتابخانه های مدارس و کتابخانه ها ی روستایی منطقه گامهای مؤثری برداشته شده است و به کلاس های آموزش و پرورش در مدارس بخصوص پایه های چهارم ، پنجم و ششم کتاب و کتابخوانی نهادینه شود.
آئین انتخاب و معرفی کتاب سال جزیره قشم
در آئین انتخاب و معرفی سال جزیره قشم با شرکت 20 اثر کتاب در شامگاه سه شنبه 15 دیماه 94 در تالار آینه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم و با حضور مسئولین نهاد های فرهنگی جزیره قشم و جمع کثیری از مشتقان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.
فیلم محمد رسول الله ص در قشم اکران شد
همزمان با هفته وحدت فیلم ماندگار محمد رسول الله در دو سانس صبح و بعد از ظهر امروز چهار شنبه دوم دى ماه ٩٤ به روى پرده سینما رفت.
اکران فیلم محمد رسول الله کاری از مجید مجیدی در قشم
به مناسبت هفته وحدت فیلم سینمایی حضرت محمد(ص) در قشم به نمایش گذاشته میشود.
علیرضا کمساری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم  ریاست  ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی بصری منطقه آزاد قشم را عهده دار شد
با حکم ایوبی معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، علیرضا کمساری به سمت رئیس ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی بصری منطقه آزاد قشم منصوب شد.
نشست مدیران منطقه هشت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ریس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ، معاونین و مدیران کل این سازمان در تهران برگزار شد
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت : در صورتی که سازمان منطقه آزاد قشم هزینه بلیط ودیگر مخارج داخل کشور گروهای هنری را پرداخت کند این سازمان نیز تمامی مخارج خارج از کشور گروهای اعزامی را تقبل خواهد نمود
افتتاحیه نمایشگاه کتاب کودک و بازی های فکری در قشم
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز به کار نمایشگاه کتاب و بازی های فکری از امروز به مدت 20 روز و با حضور 41 ناشر کشوری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی قشم خبر داد.
کتابخوانی از مقوله های قابل توجه فرهنگی است و ترویج آن در جامعه ضروری است .
علیرضا کمساری مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته کتاب گفت : تاثیر عمیق کتاب در گسترش فرهنگ جامعه وسرعت بخشیدن به پیشرفت روز افزون آن انکار ناپذیر است و نمی توان توسعه و رشد جامعه را بدون در نظر گرفتن مطالعه و کتاب مورد بحث قرار داد.کتاب و کتابخوانی از مقوله های قابل توجه فرهنگی است و ترویج آن در جامعه ضروری است . جامعه کنونی ما به تلاش ، همبستگی و همراهی همگانی نیازمند است که کتاب می تواند دراین میان نقش بسزایی داشته باشد .
" دامک ( اصغر ) نیک "بازیگر نقش شمر جزیره هرمز در حین اجرای نمایش به دیار باقی شتافت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: «دامک نیک» بازیگر توانمند و باسابقه عرصه تئاتر و نمایش جزیره هرمز، ظهر دیروز در حین اجرای نقش شمر در تعزیه خوان ظهر عاشورا دچار ایست قلبی شد و به دیار باقی شتافت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم اعلام کرد:  اهمیت استفاده از نمادهای هنری در زیباسازی شهری/ آثار هنرمندان مجسمه ساز برتر کشوردر قشم نصب می شود
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم بر اهمیت استفاده از نمادهای هنری و بومی در طرح زیباسازی شهری و ایجاد محیط آرام در شهر تاکید کرد.
مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در مراسم اختتامیه دومین جشنواره تئاتر استانی جزیره قشم گفت :
وقتی نگاه به این جمعیت مشتاق به تئاتر در جزیره زیبای قشم می کنیم آنگاه است که نمی توان نقش هنر را در تحولات زندگی انسان نادیده گرفت و در کنار آن امروزه دیگر نقش هنر در سیاست ، اقتصاد – علم و دیپلماسی مسایل اجتماعی بر هیچ کس پوشیده نسیت ، هنر تئاتر با آموزهای خود نقش مهمی در زندگی اجتماعی مردم دارد .
در آیین اختتامیه دومین جشنواره تئاتر جزیره قشم ضمن اعلام نفرات برتر دو نمایش منتخب هئیت داوران به جشنواره تئاتر سراسری فجر معرفی شدند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: هیات داوران دومین جشنواره تئاتر جزیره قشم نمایش های 'ما چهار نفر بودیم' و 'آخرین چهارشنبه ماه' را به جشنواره تئاتر سراسری فجر معرفی کردند.
داوران دومین جشنواره تئاتر جزیره قشم معرفی شدند.
مدیرکل و دبیر دومین جشنواره تئاتر جزیره قشم داوران دومین جشنواره تئاتر جزیره قشم را معرفی کرد .
دومین جشنواره تئاتر جزیره قشم ( همزمان با بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانهای سراسر کشور)
جشنواره تئاتر جزیره قشم و جزایر تابعه ( همزمان با بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانهای سراسر کشور) از 15 مهرماه لغایت 17 مهرماه در تالار آئینه مجتمع فرهنگی و هنری خلیج فارس برگزار می شود .
بازدید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از کارگاه عود سازی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم عصر امروز از کارگاه عود سازی شجاع الدین اشعری بازدید کرد .
تمامی برنامه های هنری در ایام عزای جهان اسلام در کشور تعطیل است
معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،به مناسبت فاجعه انسانی در مکه مکرمه اطلاعیه ای صادر کرد .
جلسه هم اندیشی اصحاب فرهنگ ،هنر ورسانه قشم با حضور جمعی از فرهیختگان اصحاب فرهنگ و هنر جزیره قشم در سالن مرکز رشد برگزار گردید
در این مراسم که باحضور جناب مهندس کرباسچی معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان برگزار شد ابتدا مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم ضمن خوش آمد گویی به اصحاب فرهنگ ،هنر و رسانه به نقش هنر در اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت یکی از راههای رسیدن به اقتصاد مقاومتی توجه به اقتصاد هنر است اقتصادی که بر خلاف همه صنایع تولیدی برای رسیدن به سود دهی نیاز به هزینه اولیه کمتری دارد .
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم خبرداد: تاسیس انجمن سینما جوان در قشم
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: انجمن سینمای جوان موجب توسعه فعالیت های فرهنگی و سینمایی در جزیره می شود و امیدواریم با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این انجمن هرچه زودتر راه اندازی شود.
برزگداشت روز شعر و ادب فارسی « شب شعر جزیره »  در جزیره قشم
به مناسبت نکوداشت روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت شهریار «استاد محمد حسین بهجت» اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم با همکاری انجمن شعر وادب مراسم برزگداشت این روز را برگزار می کنند .
گروه های نمایشی راه یافته به دومین جشنواره تئاتر جزیره قشم(همزمان با بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی سراسر کشور) معرفی شدند.
دبیرخانه دومین جشنواره تئاتر جزیره قشم (همزمان با جشنواره تئاتر استانی سراسر کشور) پس از بازبینی 8 اثرنمایشی متقاضی حضور دراین جشنواره ، 5 نمایش منتخب خود را معرفی نمود.
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان تفاهم نامه همکاری امضاء کرد.
با توجه به سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به جهت توسعه فرهنگ های محلی و شکوفا نمودن توانمندی هنرمندان ، فرهیختگان و معرفی پتانسیل های منطقه ای به واسطه اشتراکات فرهنگی موجود تفاهم نامه همکاری بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان منعقد شد .
در راستای تقویت هر چه بیشتر کانونهای فرهنگی هنری مساجد جزیره قشم ، کلیه اختیارات کانونهای فرهنگی هنری مساجدجزیره به اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم واگذار گردید.
در راستای تقویت هر چه بیشتر کانونهای فرهنگی هنری مساجد جزیره قشم ، طی جلسه ای مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد با حجت الاسلام والمسلمین ارباب سلیمانی مشاور وزیر و دبیر ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری کشور کلیه اختیارات کانونهای فرهنگی هنری مساجدجزیره به اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم واگذار شد.
اولین جشنواره ملی آیات (کودکان ونوجوانان ) در رشته تجسمی با مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در قشم برگزار می گردد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت : در پی درخواست مدیر عامل محترم سازمان منطقه آزاد قشم از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای میزبانی این سازمان در برگزاری اولین جشنواره ملی قرآنی کودکان و نوجوانان کشور با موافقت وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی میزبانی اولین جشنواره ملی آیات (کودکان و نوجوانان ) در رشته تجسمی به جزیره قشم واگذار گردید .
« قبلی ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ صفحه ۸ از ۱۴ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ بعدی »