منطقه آزاد قشم

صدور موافقت اصولی تاسیس نخستین چاپخانه در قشم/حل مشکل چاپ جزیره تا یک ماه آینده
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: کلید صدور نخستین موافقت نامه اصولی تاسیس چاپخانه در بین استان های کشور از سوی این اداره کل در جزیره قشم زده شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 2 میلیارد ریال کتاب به قشم اهدا می کند / ورود نخستین بخش کتاب ها به ارزش 500 میلیون ریال
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از برنامه اهدای دو میلیارد ریالی کتاب توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این اداره کل براساس تفاهم نامه سال 96، خبر داد
یامال با محوریت میراث فرهنگی در قشم منتشر شد
دومین شماره فصلنامه فرهنگ و هنر بومی جزیره قشم – خلیج فارس با نام «یامال» با پرداختن به موضوعات مرتبط با حوزه میراث فرهگی به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی (28 اردیبهشت) در 128 صفحه منتشر شد.
نمایشگاه عکس میراث فرهنگی قشم در دالان هنر سیتی سنتر/ایجاد خانه عود در جزیره/شکوفایی فرهنگ و هنر قشم در دوره دوم دولت تدبیر و امید
نخستین نمایشگاه عکس میراث فرهنگی با محوریت عکس های ارزشمند حوزه میراث ناملموس بمناسبت هفته میراث فرهنگی (28 اردیبهشت) با حضور مسئولان فرهنگی، هنری سازمان منطقه آزاد قشم برای مدت پنج روز در دالان هنر مجتمع سیتی سنتر شهر قشم افتتاح شد.
برگزاری جشن اردیبهشت تئاتر در منطقه آزاد قشم
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: "جشن تئاتر جزیره" در قالب طرح اردیبهشت تئاتر ایران روز جمعه آینده در تالار آئینه این اداره کل برگزار می شود.
انتشار دانشنامه و 102 عنوان کتاب با محوریت خلیج فارس/ گردشگری خلاق در سواحل خلیج فارس توسعه می یابد
معاون خانه کتاب ایران از انتشار ۱۰۲ عنوان کتاب با موضوع خلیج فارس طی دو سال اخیر و همچنین تدوین و انتشار دانشنامه خلیج فارس در کشور خبر داد.
فرش قرمز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم برای هنرمندان جزیره
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: ارتباط صمیمانه خود با هنرمندان توانمند این جزیره را با گستردن فرش قرمز در زیر پای این قشر فرهیخته به اثبات می رسانیم.
قشم در کادر توجه سینماگران جوان ایران
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در نشستی با رییس هیات مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوان ایران خبر از گشایش دفتر ویژه انجمن سینمای جوان ایران در قشم داد.
راهیابی نمایش "وهم سرخ" قشم به جشنوراه تئاتر فجر کشور/ برترین های تئاتر قشم معرفی شدند
سومین جشنواره تئاتر قشم به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم با راهیابی نمایش "وهم سرخ" به کارگردانی کمیل جعفری و همچنین معرفی برترین های این جشنواره به کار خود پایان داد.
هنرمندان قشم با هدف ورود به جشنواره تئاتر فجر روی صحنه می روند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: هنرمندان تئاتر این منطقه در سومین جشنواره تئاتر جزیره قشم با هدف کسب جواز ورود به جشنواره فجر روی صحنه می روند.
احیای بازی های بومی در غرب جزیره/مسابقات کامچیا، گویا، مالوکا، شیطون ره شتا و دیه پا در قشم
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از برگزاری نخستین جشنواره بازی های بومی محلی کودکان غرب جزیره قشم در رشته های کامچیا، گویا، مالوکا، شیطون ره شتا و دیه پا بعد از ماه مبارک رمضان خبر داد.
نخستین جشنواره حفظ چهل حدیث رضوی در قشم به کار خود پایان داد
نخستین جشنواره حفظ چهل حدیث رضوی از سلسله جشنواره های فرهنگی بین المللی امام رضا (ع) با تقدیر از بیست نفر از منتخبین این برنامه در قشم به کار خود پایان داد.
تجلیل  مشاور وزیر  در امور ایثارگران از خانواده های دو شهید جزیره  قشم
سعید الفتی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران در دیداری از خانواده شهدای هشت سال دفاع مقدس ، تکریم و نکوداشت حماسه آفرینی ها و ایثارگری های خانواده معظم شاهد ، جانبازان و ایثارگران را در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه لازم و ضرور ی دانست .
ورود کاروان شمیم وحی به جزیره قشم
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از ورود 17 خیرکشوری در قالب کاروان شمیم وحی با هدف کمک به آزادی زندانیان دیون غیرعمد (بدهکار) قشم، خبر داد.
اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم برگزار شد.
اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم با حضور مسئولین شهرستان برگزار شد و پیرامون مسائل کلی فرهنگ عمومی تبادل نظر گردید.
نخستین نشست انجمن قلم قشم برگزار شد
انجمن قلم قشم با هدف ارتباط سازنده میان اصحاب اندیشه و قلم٬ اصحاب فرهنگ و رسانه و علاقه‌مندان و جامعه تأسیس و رسماً آغاز به کار کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم عنوان کرد؛ توسعه امور فرهنگی – هنری در روستاهای جزیره قشم
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از ایجاد فرهنگسرای روستایی در این جزیره با هدف توسعه امور فرهنگی – هنری در روستاهای این منطقه خبر داد.
در مراسم پایانی نخستین جشنواره شعر بومی در قشم عنوان شد؛ حکمت، معنا و مفهوم گرایی سه شاخصه مهم شعر است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از حکمت، معنا و مفهوم گرایی به عنوان سه شاخصه و کلید واژه شعر نام برد.
حمایت از ایده های برتر هنری در قشم/ اهمیت پرورش استعداد و آموزش هنری
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از استعداد ذاتی و آموزش های هنری به عنوان مناسب ترین جایگزین مدرک گرایی این حوزه نام برد و بر حمایت از ایده های برتر هنری در قشم تاکید کرد.
فرش قرمز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم برای هنرمندان جزیره
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: ارتباط صمیمانه خود با هنرمندان توانمند این جزیره را با گستردن فرش قرمز در زیر پای این قشر فرهیخته به اثبات می رسانیم.
نخستین جشنواره شعر بومی استان هرمزگان – قشم  به مرحله نهایی رسید
نخستین جشنواره شعر بومی استان هرمزگان – قشم با تلاش و پیگیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم با مدتی وقفه پس از انجام داوری و بازبینی‌های فنی مجدد به مرحله اعلام نتایج رسید.
اختتامیه نخستین شعر بومی استان هرمزگان – قشم
دبیر خانه نخستین جشنواره شعر بومی استان هرمزگان – قشم اسامی شاعران برگزیده و راه یافته به مرحله نهایی را معرفی کرد
مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور: تئاتر ایران پیام آور صلح و دوستی در جهان است.
مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور گفت: تئاتر ایران پیام آور صلح و نماد دوستی است و می توان از آن برای انتقال پیام ملت ایران به دیگر کشورها استفاده کرد.
« قبلی ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ صفحه ۶ از ۱۴ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »