رونمایی از کتاب «اربعین هاشمیه» بانو «علویه همایونی»
در حاشیه برگزاری نمایشگاه کتاب اصفهان از کتاب «اربعین هاشمیه» بانو «علویه همایونی» رونمایی می شود.

در حاشیه برگزاری نمایشگاه کتاب اصفهان از کتاب «اربعین هاشمیه» بانو «علویه همایونی» رونمایی می شود.

انجمن آثار  ومفاخر استان اصفهان از رونمایی تازه ترین اثر  علویه همایونی از شاگردان بانو مجتده امین با عنوان اربعین هاشمیه در حاشیه برگزاری نمایشگاه کتاب اصفهان خبر داد .

 به گزارش ستاد اطلاع رسانی ششمین نمایشگاه کتاب اصفهان ، « این مراسم روز دوشنبه ساعت 30/18 با حضور  بانو عسگری  از مدرسین حوزه علمیه خواهران اصفهان با هدف بررسی ابعاد این اثر ارزنده برگزار می شود .

کتاب «اربعین هاشمیه »توسط مرحوم  بانو مجتهده امین  به زبان عربی با موضوع چهل حدیث از پیامبراکرم (ص) در زمینه فقه، اخلاق و سایر موضوعات  نگاشته شده و علویه همایونی آنرا به فارسی ترجمه و تقریظ (حاشیه نویسی ) کرده است .

آثار همایونی  بیش از 20 اثر در حوزه فقه ، روایات اهلبیت  و اخلاق است . این محقق برجسته حوزه به عنوان بنیانگذار آموزش کلاسیک حوزوی خواهران شناخته می شود زیرا با ایجاد حوزه علمیه  ویژه خواهران  توانست نقش مهمی در ایجاد ساختار آموزش دینی  برای  خواهران ایفا کند .

این  بانوی  86 ساله اصفهانی  از شاگردان برجسته مرحوم  بانو مجتهده امین است که تحصیلات خود را در دانشگاه الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران و حوزه علمیه اصفهان دنبال کرده  است .

  گفتنی است ششمین نمایشگاه کتاب اصفهان روز دوشنبه 16 اسفند به کار خود پایان می دهد .

 

روابط عمومی اداره ارشاد اصفهان ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ ۱۳:۲۴
تعداد کلیک ۲۵۳
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد