استان مازندران

عیادت استاندار مازندران از استاد ابوالحسن خوشرو
استاندار مازندران به همراه تعدادی ازمسئولین استان و شهرستان قائم شهر از پیشکسوت موسیقى مازندران عیادت کردند .
تمامی برنامه‌های هنری و سینمایی در استان تا پایان هفته جاری تعطیل است
عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص پیشگیری مناسب از خطر ابتلا به بیماری، اطلاعیه ای را صادر کرد.
گروه های موسیقی کایر و اقبال آذر به روی صحنه می‌روند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، برنامه روز سوم برگزاری جشنواره موسیقی فجر در ساری را تشریح کرد.
تنبور نوازان دالاهو و گروه موسیقی مازرون به روی صحنه می‌روند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، برنامه روز دوم برگزاری جشنواره موسیقی فجر در ساری را تشریح کرد.
چراغ نخستین جشنواره موسیقی فجر مازندران روشن شد
در راستای سی و ‌پنجمین جشنواره موسیقی فجر ، نخستین دوره موسیقی فجر مازندران در ساری آغاز شد.
جشنواره موسیقی فجر برای خبرنگاران رایگان شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از رایگان شدن جشنواره موسیقی فجر برای خبرنگاران و ‌خانواده هایشان در روزهای ۲۹ و ۳۰ بهمن خبر داد.
مازندران میزبان جشنواره موسیقی فجر
همزمان با برگزاری سی و پنجمین جشنواره ملی موسیقی فجر در تهران،اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران از ۲۸ تا ۳۰ بهمن ماه در ساری باهمکاری انجمن موسیقی این استان، برای نخستین بار با اجرای ۵ گروه میزبان این جشنواره خواهد بود.
نمایشگاه گروهی نقاشی "ارکیده و ابدیت" در نگارخانه "پنج" نوشهر افتتاح شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران صبح امروز ۲۶بهمن، همزمان با برپایی جشنواره ملی گل ارکیده در نوشهر، در آیین گشایش نمایشگاه گروهی نقاشی « ارکیده و ابدیت » حضور یافت.
افتخار آفرینی روستاییان مازندرانی در ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران
ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران که از ابتدای تیرماه با اعلام فراخوان آن از سوی دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تمامی نهادهای دولتی و خصوصی فرهنگی و تشکل‌های مردم‌نهاد شروع به کار کرده بود با کسب رتبه های برتر و شایسته تقدیر توسط دو روستای مازندران به اتمام رسید.
نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی شرق مازندران برگزار می‌شود
اولین جشنواره نمایشنامه خوانی شرق استان مازندران ۱۶ بهمن ماه ۹۸ با حضور شش گروه منتخب نمایشنامه خوان در شهرستان نکاء برگزار می‌شود.
برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت در مازندران
هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم و معارف اهل‌بیت (ع)، همزمان با سراسر کشور در ۱۳ شهر مازندران برگزار شد.
«نوشهر» میزبان نمایشگاه مطبوعات غرب مازندران
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: اولین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری ها و رسانه های غرب استان از ۱۵ تا ۱۷ بهمن در نوشهر برگزار خواهد شد.
هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در ۱۳ شهر مازندران برگزار می‌شود
هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم و معارف اهل‌بیت (ع)، ۱۱ بهمن سال‌ جاری هم‌زمان با سراسر کشور و با حضور قرآن آموزان مازندرانی در ۱۳ حوزه امتحانی استان برگزار خواهد شد.
افتخارآفرینی مازندران در ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران
روستاهای راه‌یافته به مرحله ‌نهایی ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران معرفی شدند.
لزوم بهره‌مندی از فرصت فرهنگی دریا برای انتقال آداب‌ و رسوم مازندران
معاون فرهنگی و سینمایی: باید با تبلیغات محیطی، ارائه شعارهای آموزشی و اهدای بسته‌های فرهنگی به گردشگران، از ظرفیت حضور مسافران در سواحل استان جهت انتقال آداب‌ورسوم و فرهنگی بومی مازندران بهره گرفت.
لغو مجوز ۲۱ رسانه غیرفعال مازندران
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: در راستای ساماندهی مطبوعات ، در گام اول ، ۲۱ نشریه و رسانه غیرفعال در استان لغو مجوز شدند.
درخشش چهار شهر مازندران در انتخاب پایتخت کتاب ایران
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از راه یابی شهرهای ،ساری، بهشهر، بابل و آمل به مرحله نیمه نهایی ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران خبر داد.
مازندرانی‌ها بیش از ۲ میلیون امتیاز از فهما کسب کردند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به فعالیت یک هزار و ۱۶۴ کانون فرهنگی هنری در مساجد استان مازندران اشاره کرد و گفت: این کانون‌ها تاکنون ۲‌میلیون و ۶۶۰ هزار و ۳۲۴ امتیاز از سامانه بچه‌های مسجد کسب کردند و امیدواریم کانون‌های مساجد استان از برترین‌های رویداد ملی فهما باشند.
ظرفیت کانون‌های مساجد برای اجرای برنامه‌های نوروزی بکار گرفته می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بابیان اینکه مازندران بیش از هزار کانون فرهنگی هنری دارد که بسیاری از این تعداد در ایام نوروز به مسافران و گردشگران نوروزی خدمات ارائه می‌دهند، گفت: ظرفیت کانون‌های مساجد برای اجرای برنامه‌های نوروزی بکار گرفته می‌شود.
تولید محتوای دیجیتال برای غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان
معصومه فرجی طراحی بستری تخصصی به‌منظور عرضه و معرفی محصول فرهنگی هنری به مصرف‌کننده فضای مجازی باهدف غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان در دستور کار کارگروه تولید محتوای دیجیتال دستگاه فرهنگ و هنر مازندران است.
مازندران می‌تواند شهر خلاق «مد و لباس» داشته باشد
پازوکی به آمار بالای دانش‌آموختگان رشته طراحی مد و لباس در استان اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود این قشر تحصیل‌کرده زمینه ایجاد شهر خلاق فرهنگ و هنر ایران با موضوع «مد و لباس» را در مازندران فراهم آورند تا شاهد رونق کسب‌وکار هنرمندان این رشته باشیم.
اعلام آمادگی کارگروه مد و لباس مازندران برای ساماندهی به پوشش مدارس
علوی بابیان اینکه خروجی جشنواره‌های مدو لباس باید در بازار مشاهده شود، گفت: کارگروه مد و لباس ارشاد مازندران با توجه به اهمیت ترویج پوشش ایرانی اسلامی در بین دانش آموزان آماده ساماندهی پوشش مدارس استان متناسب با بوم خطه شمال کشور است.
تمدید جشنواره کتاب سال مازندران
استقبال نویسندگان و ناشران مازندرانی و حتی نویسندگان غیر مازندرانی موجب شده زمان ارسال آثار به دبیرخانه کتاب سال مازندران تا 30 بهمن تمدید شود.
رقابت بیش از هزار مازندرانی برای دریافت دیپلم مهارت شاخه کار و دانش
زارع از برگزاری بیست و یکمین دوره آزمون جامع سال تحصیلی ۹۹-۹۸ و سی‌امین آزمون ادواری استاندارهای مهارتی شاخه کار و دانش در پنج حوزه امتحانی خبر داد.
شوراى فرهنگ عمومى سیاست گذار اصلى امور فرهنگى است
عباس زارع مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامى مازندران و دبیر شوراى فرهنگ عمومى استان با حجت الاسلام هدایتى امام جمعه تنکابن دیدار کرد.
۴ ۵ ۶ ۷ ۸ صفحه ۹ از ۲۰ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳