استان مازندران

" دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی از شرکت فیلم سازی و آموزشگاه آزاد سینمایی راسخ فیلم بابلسر"
مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی به مناسبت روز ملی سینما از شرکت فیلم سازی و آموزشگاه آزاد سینمایی راسخ فیلم بابلسر بازدید کرد.
بازدید مدیرکل ارشاد از مجتمع سینمایی و سینما هنروتجربه بابل
عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران همراه با معاون هنری و سینمایی آن اداره کل از سینما هنرو تجربه مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل بازدید کرد .
گشایش گالری مجتمع فرهنگی و هنری بصیرت بهشهر
🔹️گالری هنری مجتمع فرهنگی بصیرت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر گشایش یافت.
فراخوان دومین دوره بخش رسانه اشکواره حسینی (ویژه مازندران، گیلان، گلستان)‏
فراخوان دومین دوره بخش رسانه اشکواره حسینی با هدف شناسایی، ارزیابی، قدردانی و گردآوری آثار و محتوای کمی و کیفی تولیدات رسانه ‏ای در حوزه عاشورا، محرم، ترویج فرهنگ حسینی در جامعه و معرفی دیدگاه های نو در حوزه محرم در ایام کرونا و ترویج فرهنگ عاشورایی در ‏دوران کرونایی منتشر شد.‏
دیدار مدیران فرهنگی مازندران برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی
مدیران کل کتابخانه های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران در نشستی مشترک، انتظارات و راهکارهای همکاری و هم‌افزایی هرچه بیشتر هر دو دستگاه را بررسی کردند
خروجی فضای رسانه‌ای مازندران متناسب با وضعیت بحرانی استان نیست
🔸ساری – ایرنا – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران عملکرد رسانه‌های مازندران را نامتناسب با وضع بحرانی موجود دانست و گفت: برخی رسانه‌های مکتوب و مجازی استان با وجود مشکلات و شرایط روزهای اخیر مازندران، بر خلاف انتظارات‌ جامعه عملکرد مطلوبی نداشتند و نتوانستند وضعیت حاد این استان را برجسته کنند.
قراخیل قائمشهر به عنوان روستای قرآنی کشور در سال ۱۴۰۰ برگزیده شد
🔸️در نخستین رویداد ملی انتخاب روستای قرآنی کشور ، روستای قراخیل مازندران به عنوان برگزیده این رویداد مهم فرهنگی دست یافت.
فضا را برای نقد سازنده خبرنگاران فراهم کنیم
🔸️آیین بزرگداشت روز خبرنگار با حضور استاندار وتعدادی از خبرنگاران پیشکسوت و مسئولین به صورت مجازی برگزار شد.
آئین بزرگداشت روز خبرنگار به صورت مجازی برگزار می شود
🔸در راستای پاسداشت و تکریم جامعه خبری استان مازندران ، همزمان با 17 مرداد مصادف با بزرگداشت روز خبرنگار؛ به پاس خدمات ارزنده این قشر زحمتکش جامعه، آیین تجلیل از اصحاب رسانه استان در تمامی شهرستان ها با دبیری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری ، فرمانداری ها ، خانه مطبوعات و بسیج رسانه شهرستان ها برگزار می شود.
چهار مازندرانی برگزیده و شایسته تقدیرجام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان
🔹️برگزیدگان پنجمین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک ونوجوان سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰ معرفی شدند که ۴ مازندرانی در میان برگزیدگان حضور دارند.
*حمایت صنایع چوب و کاغذ مازندران از مطبوعات استان*
🔸️مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران در راستای حمایت از مطبوعات استان دیدار کردند.
حمایت ارشاد از ترویج فرهنگ، هنر و جشنواره های بومی
🔸️مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از حمایت آن اداره کل از جشنواره ها و برنامه های فرهنگی و هنری در راستای ترویج فرهنگ بومی خبر داد.
راه یابی ۷ مازندرانی به مرحله نهایی باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان
۷ مازندرانی به مرحله نهایی پنجمین دورۀ جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان کشور راه یافتند.
تابستانه کتاب با افزایش ۵۰ درصدی سقف خرید در مازندران آغاز شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: طرح تابستانه کتاب در ۳۳ کتابفروشی سراسر مازندران با افزایش ۵۰ درصدی سقف خرید نسبت به دوره‌های گذشته آغاز شده و دوستداران کتاب می‌توانند تا پایان هفته کتاب‌های مد نظر خود را در این جشنواره تابستانی کتاب تهیه کنند.
آغاز واکسیناسیون اهالی رسانه استان مازندران
🔸️با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی مارندران ، کار واکسیناسیون اهالی رسانه استان آغاز شد.
تجلیل از خدمات زنده یاد استاد رحمت الله حسن پور سوادکوهی
در هفته مازندران و در نخستین سالروز درگذشت شاعر بومی سرا و نام آشنای مازندرانی زنده یاد رحمت الله حسن پور سوادکوهی از خدمات وی تجلیل به عمل آمد.
کیاسری ها صاحب فرهنگسرا شدند
به همت بخش خصوصی و حمایت مسئولین ، در دهه ولایت ، فرهنگسرای شهر کیاسر گشایش یافت .
۵۰۰ طراح مد و لباس اسلامی در مازندران فعالیت دارند
🔸️مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از فعالیت ۵۰۰ طراح و هنرجو برای تولید مد و لباس اسلامی در استان خبر داد.
ویژه برنامه های سال نو تبری در فضای مجازی برگزار می شود
🔸️مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری ویژه برنامه های جشن سال نو تبری (۱۵۳۳) در فضای مجازی ، با توجه به وضعیت قرمز کرونایی در استان خبر داد .
رفع دغدغه‌های فرهنگی باید از حالت دستوری خارج شود
نماینده ولی فقیه در مازندران با اظهار این که کاهش و از بین بردن ناهنجاری‌های اجتماعی بویژه در موضوع مهم دینی و شرعی مانند عفاف و حجاب باید به دغدغه عمومی تبدیل شود ، گفت : رفع دغدغه‌های فرهنگی باید از حالت دستور خارج شود.
*دعوت از تولیدکنندگان استان برای استفاده از طراحان مدولباس*
🔸️مدیرکل ارشاد مازندان از تولیدکنندگان البسه دعوت کرد تا از طرحان این استان برای تولیدات متناسب با فرهنگ و هنجار جامعه استفاده کنند .
184 عنوان کتاب در مازندران به چاپ رسید
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران از انتشار 184 عنوان کتاب با شمارگان ۵۷ هزار و ۵۰۰ نسخه در سه ماه نخست امسال در استان مازندران خبر داد .
لزوم ایجاد پیوند بین انجمن طراحی مد و لباس اسلامی مازندران با تولیدکنندگان و اصناف
زارع با بیان اینکه بازار لباس این روز‌ها متعلق به لباس‌هایی با طراحی‌های غیر متعارف است، گفت: طراحان مد و لباس اسلامی و فارغ التحصیلان دانشگاهی برای عرضه طرح ها و تولیدات خود نیازمند بازار فروش و شناسایی جامعه هدف هستند.
رسانه ها نقدمنصفانه را سرلوحه کارشان قرار دهند
نشست هم اندیشی خانه مطبوعات شهرستان نکا با حضور مدیرکل ومعاون فرهنگی و رسانه ای ارشادمازندران ، فرماندار و اعضاء خانه مطبوعات نکا برگزار شد .
طرح «مدرسه، مسجد، تابستان» گامی در جهت پرورش استعداد های فرهنگی و هنری
زارع با ابراز خرسندی از اجرای طرح «مدرسه، مسجد، تابستان» در کانون های فهما، این طرح را گامی در جهت پرورش استعداد های فرهنگی و هنری دانست.
« قبلی صفحه ۱ از ۲۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »