استان لرستان

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی موشن‌ گرافیک "آیات"
دبیر اجرایی جشنواره ملی موشن گرافیک "آیات" گفت: به‌ دلیل استقبال هنرمندان سراسر کشور و درخواست‌های متعدد، مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تا ۳۰ آذرماه تمدید شد.
فراخوان عضو گیری خانه مطبوعات استان لرستان صادر شد
با عنایت به تصمیم معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، در راستایی اجرایی نمودن عدالت محوری در خانه مطبوعات لرستان از افراد واجد شرایط عضوگیری می شود.
تجلیل از مدیر کل و معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان
به دنبال فعالیت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در راستای ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری در سطح استان، از مدیر کل و معاونین این اداره کل تجلیل شد.
کتابخوانی رمز موفقیت کشورهای توسعه یافته
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در آیین تجلیل از خادمان نشر استان که صبح پنجشنبه سی ام آبان ماه در خرم آباد برگزار شد، گفت: آنچه باعث ایجاد فاصله بین کشور‌های توسعه یافته با سایر کشورها می شود، اهمیت دادن به موضوع کتابخوانی است.
انعقاد تفاهمنامه انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری برای زندانیان لرستان
مدیر کل امور زندانهای لرستان با هدف فراهم نمودن زمینه استفاده از ظرفیت فعالیت‌های فرهنگی و هنری برای زندانیان، با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دیدار کرد.
لزوم توجه ویژه ناشران و کتابفروشی ها به نیازهای استان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان که به مناسبت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از دو انتشارات «ستارگان آسمان» و «هاویر» در خرم آباد بازدید کرد، گفت: ناشران و کتابفروشی‌های لرستانی باید در خصوص چاپ و عرضه کتاب به نیازهای استانی توجه ویژه ای داشته باشند.
شبکه شهرهای خلاق امکانی برای توسعه همه جانبه بر محور فرهنگ و هنر است
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در جریان کارگاه آموزشی یک روزه" شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر" در خرم‌آباد، گفت: شبکه شهرهای خلاق امکانی برای توسعه همه جانبه بر محور فرهنگ و هنر است.
این طرح به دنبال ایجاد رونق در اقتصاد فرهنگ و هنر است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در ابتدای کارگاه آموزشی"شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر"که صبح شنبه 25 آبان ماه در خرم‌آباد آغاز شد، گفت: این طرح یک اتقاق نو برای ایجاد رونق در اقتصاد فرهنگ و هنر استان‌های کشور است.
برگزاری کارگاه آموزشی "شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر" در خرم آباد
کارگاه آموزشی یک روزه "شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر" شنبه 25 آبان ماه با تلاش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، در خرم آباد برگزار می شود.
پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به مناسبت هفته کتاب
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران را گرامیداشت.
جشن بزرگ "بهار مهربانی" در خرم آباد برگزار شد
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در مراسم جشن بزرگ" بهار مهربانی" که عصر پنجشنبه 23 آبان ماه به مناسبت سالروز ولادت با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق (ع) برگزار شد، گفت: وجود منور پیامبر اکرم(ص) منشاء وحدت در بین تمام مسلمانان جهان است.
ضرورت استفاده از ظرفیت های بالقوه فرهنگی در تولیدات نمایشی
مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان لرستان بر ظرورت استفاده از ظرفیت های بالقوه فرهنگی در تولید آثار نمایشی تاکید کرد.
تئاتر اصلاح گر نازیبایی‌های اجتماعی در جامعه
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در آیین اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان لرستان که عصر بیست و سوم آبان ماه در الیگودرز برگزار شد، با اشاره به اینکه تئاتر هنر زندگی است، بیان داشت: هنر تئاتر نازیبایی‌های اجتماعی، اخلاقی و تربیتی در جامعه را اصلاح می کند.
برگزیدگان سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی لرستان معرفی شدند
هیات داوران سی و یکمین جشنواره تئاتر استان لرستان برگزیدگان این جشنواره در بخش های مختلف را انتخاب کردند.
برگزاری جشن "بهار مهربانی" در خرم آباد
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: همزمان با هفته وحدت و در آستانه ولادت با سعادت پیامبر اکرم(ص) جشن بزرگ"بهار مهربانی" با حضور احاد مردم در بلوار چهارباغ خرم آباد برگزار می شود.
اختصاص دو و نیم میلیارد ریال تسهیلات به اصحاب فرهنگ و هنر استان لرستان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در جریان ششمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان از اختصاص دو و نیم میلیارد ریال تسهیلات به اعضای صندوق اعتباری هنر در لرستان خبر داد.
آغاز رقابت هشت گروه نمایشی در جشنواره تئاتر استان لرستان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: سی و یکمین جشنواره تئاتر استان لرستان از صبح چهارشنبه 22 آبان ماه با رقابت هشت گروه نمایشی آغاز شده است.
لزوم هم‌افزایی و همگرایی دستگاه‌های هم خانواده
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در نشست ماهیانه دستگاه‌های هم خانواده وزارت در استان، بر لزوم هم‌افزایی و همگرایی این دستگاه‌ها تاکید کرد.
23 برنامه فرهنگی و هنری در لرستان برگزار می شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، 23 برنامه فرهنگی با محوریت کتاب در سطح استان به اجرا گذاشته می شود.
بازدید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از پروژه های عمرانی شهرستان سلسله
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با هدف بازدید از پروژه های عمرانی فرهنگی و هنری سلسله، به این شهرستان سفر کرده و از نزدیک در جریان روند اجرایی پروژه‌های تالار آمفی تئاتر و نگارخانه مجتمع فرهنگی و هنری و کتابخانه عمومی الشتر قرار گرفت.
دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با امام جمعه و فرماندار شهرستان سلسله
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان که به منظور بازدید از پروژه‌های عمرانی این اداره کل به شهرستان سلسله سفر کرده بود، با امام جمعه و فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان منصوب شد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در حکمی سجاد شفیعی را به عنوان مسئول روابط عمومی این اداره کل منصوب کرد.
ترکیب هیات داوران جشنواره تئاتر استان لرستان مشخص شد
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ترکیب هیات داوران سی و یکمین جشنواره تئاتر استان لرستان را معرفی کرد.
دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با فرمانده سپاه لرستان
احمد حسین فتایی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، در دیدار با سردار مرتضی کشکولی، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان، گفت: بسیج هنرمندان یک ظرفیت بالقوه فرهنگی و هنری است.
تجلیل از استاد بهمن اسکینی، هنرمند پیشکسوت موسیقی لرستان
درجریان آیین اختتامیه ی جشنواره ی منطقه ای موسیقی " آوای ارادت" از سری برنامه های هجدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع)، از استاد بهمن اسکینی، هنرمند و خواننده پیشکسوت موسیقی لرستان، تجلیل شد.
۳ ۴ ۵ ۶ ۷ صفحه ۸ از ۲۰ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲