استان لرستان

فراخوان هشتمین جشنواره منطقه ای اتودهای نمایشی ازنا منتشر شد
هشتمین جشنواره منطقه ای اتودهای نمایشی شهرستان ازنا با حضور هنرمندان استان های لرستان، همدان، ایلام، کرمانشاه و مرکزی، دی ماه سال جاری برگزار می شود.
توانمندی سازی جامعه معلولین با استفاده از فعالیت‌های فرهنگی و هنری
در دیدار مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بهزیستی لرستان، در خصوص استفاده از فعالیت‌های فرهنگی و هنری در راستای توانمند‌سازی جامعه معلولین استان بحث و گفتگو شد.
خرم آباد میزبان جشنواره بین المللی سینما حقیقت
سیزدهمین جشنواره بین المللی و اولین جشنواره استانی فیلم مستند ایران"سینما حقیقت" ۲۰ و ۲۱ آذرماه سال جاری در سینما استقلال خرم آباد برگزار می شود.
تمدید مهلت شرکت در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم تا ۲۲ آذرماه
رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد لرستان گفت: مهلت ثبت نام در هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم تا ۲۲ آذرماه تمدید شد.
گذر فرهنگ و هنر در خرم‌آباد ایجاد می شود
در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با شهردار خرم‌آباد، توافقات اولیه در خصوص ایجاد گذر فرهنگ و هنر در یکی از مناطق مرکز استان صورت گرفت.
لزوم احیای مجدد اتحادیه مستقل چاپخانه‌داران استان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در نشست بررسی مشکلات اتحادیه مستقل چاپخانه‌داران استان، بر احیای مجدد این اتحادیه تاکید کرد.
استقبال گسترده قرآن آموزان لرستانی از آزمون سراسری قرآن و عترت
رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، گفت: تاکنون ۴۷۰ قرآن‌آموز لرستانی جهت شرکت در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم ثبت نام کرده‌اند.
پیام تشکر معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از مدیر عامل صندوق اعتباری هنر
در پی حمایت‌های گسترده صندوق اعتباری هنر از اصحاب فرهنگ و هنر استان لرستان، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماینده صندوق اعتباری هنر در لرستان در پیامی از سید حسین سید زاده، مدیر‌‌عامل و معاونین این صندوق تقدیر و تشکر کرد.
اعتلای فعالیت های قرآنی نیازمند تقویت موسسات قرآن و عترت است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در جریان کارگاه آموزشی مدیران موسسات قرآن و عترت استان، گفت: برای اعتلای فعالیت های قرآنی باید موسسات قرآن و عترت را، بیش از گذشته، تقویت کرد.
فعالیت های قرآنی به سمت روستاها، مناطق عشایری و حاشیه نشین سوق داده شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در دیدار با اعضای هیات مدیره اتحادیه موسسات مردمی قرآن و عترت استان گفت: فعالیت های قرآنی باید بیش از گذشته به سمت روستاها، مناطق عشایری و حاشیه نشین سوق داده شود.
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان منصوب شد
طی حکمی از سوی فرماندهی بسیج کارمندان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان، کیانوش سوری به عنوان فرمانده پایگاه مقاومت انصار المهدی(ع) اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان منصوب شد.
لزوم توجه ویژه به آموزه‌های دینی در فعالیت‌های فرهنگی و هنری
احمد حسین فتایی در دیدار با آیت الله هاشم نیازی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به آموزه‌های دینی در فعالیت‌های فرهنگی و هنری، گفت: مهمترین وظیفه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی توسعه و ترویج فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی در سطح جامعه است.
تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی موشن‌ گرافیک "آیات"
دبیر اجرایی جشنواره ملی موشن گرافیک "آیات" گفت: به‌ دلیل استقبال هنرمندان سراسر کشور و درخواست‌های متعدد، مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تا ۳۰ آذرماه تمدید شد.
فراخوان عضو گیری خانه مطبوعات استان لرستان صادر شد
با عنایت به تصمیم معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، در راستایی اجرایی نمودن عدالت محوری در خانه مطبوعات لرستان از افراد واجد شرایط عضوگیری می شود.
تجلیل از مدیر کل و معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان
به دنبال فعالیت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در راستای ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری در سطح استان، از مدیر کل و معاونین این اداره کل تجلیل شد.
کتابخوانی رمز موفقیت کشورهای توسعه یافته
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در آیین تجلیل از خادمان نشر استان که صبح پنجشنبه سی ام آبان ماه در خرم آباد برگزار شد، گفت: آنچه باعث ایجاد فاصله بین کشور‌های توسعه یافته با سایر کشورها می شود، اهمیت دادن به موضوع کتابخوانی است.
انعقاد تفاهمنامه انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری برای زندانیان لرستان
مدیر کل امور زندانهای لرستان با هدف فراهم نمودن زمینه استفاده از ظرفیت فعالیت‌های فرهنگی و هنری برای زندانیان، با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دیدار کرد.
لزوم توجه ویژه ناشران و کتابفروشی ها به نیازهای استان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان که به مناسبت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از دو انتشارات «ستارگان آسمان» و «هاویر» در خرم آباد بازدید کرد، گفت: ناشران و کتابفروشی‌های لرستانی باید در خصوص چاپ و عرضه کتاب به نیازهای استانی توجه ویژه ای داشته باشند.
شبکه شهرهای خلاق امکانی برای توسعه همه جانبه بر محور فرهنگ و هنر است
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در جریان کارگاه آموزشی یک روزه" شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر" در خرم‌آباد، گفت: شبکه شهرهای خلاق امکانی برای توسعه همه جانبه بر محور فرهنگ و هنر است.
این طرح به دنبال ایجاد رونق در اقتصاد فرهنگ و هنر است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در ابتدای کارگاه آموزشی"شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر"که صبح شنبه 25 آبان ماه در خرم‌آباد آغاز شد، گفت: این طرح یک اتقاق نو برای ایجاد رونق در اقتصاد فرهنگ و هنر استان‌های کشور است.
برگزاری کارگاه آموزشی "شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر" در خرم آباد
کارگاه آموزشی یک روزه "شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر" شنبه 25 آبان ماه با تلاش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، در خرم آباد برگزار می شود.
پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به مناسبت هفته کتاب
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران را گرامیداشت.
جشن بزرگ "بهار مهربانی" در خرم آباد برگزار شد
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در مراسم جشن بزرگ" بهار مهربانی" که عصر پنجشنبه 23 آبان ماه به مناسبت سالروز ولادت با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق (ع) برگزار شد، گفت: وجود منور پیامبر اکرم(ص) منشاء وحدت در بین تمام مسلمانان جهان است.
ضرورت استفاده از ظرفیت های بالقوه فرهنگی در تولیدات نمایشی
مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان لرستان بر ظرورت استفاده از ظرفیت های بالقوه فرهنگی در تولید آثار نمایشی تاکید کرد.
تئاتر اصلاح گر نازیبایی‌های اجتماعی در جامعه
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در آیین اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان لرستان که عصر بیست و سوم آبان ماه در الیگودرز برگزار شد، با اشاره به اینکه تئاتر هنر زندگی است، بیان داشت: هنر تئاتر نازیبایی‌های اجتماعی، اخلاقی و تربیتی در جامعه را اصلاح می کند.
صفحه ۱ از ۲۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰