استان کردستان

یک هزار و ۶۰۰ نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کردستان بیمه شدند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون یک هزار و ۶۰۰ نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان به اداره‌کل تامین اجتماعی معرفی و زیر پوشش بیمه قرار گرفتند.
حضور 379 ناشر داخلی و خارجی در نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از حضور 379 ناشر و نمایندگی ناشران داخلی و خارجی در نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان خبر داد.
آغاز تحویل غرفه‌های نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان به ناشران از امروز
دبیر اجرایی نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان با اشاره به اینکه کار غرفه بندی نمایشگاه به اتمام رسیده است، گفت: غرفه های این نمایشگاه امروز به ناشران شرکت کننده تحویل داده شد.
218 غرفه در نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان دایر می شود
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برپایی 218 غرفه در نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب استان خبرداد.
80 هزار و 837 عنوان کتاب در نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان عرضه می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اعلام کرد: 80 هزار و 837 عنوان کتاب در نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب استان عرضه می شود که از این تعداد 2 هزار و 500 عنوان را کتاب های کُردی تشکیل می دهد.
معاون توسعه مدیریت ومنابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میهمان کردستان خواهد بود
به مناسبت برگزاری نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی به همراه هیأت همراه در کردستان حضور خواهند یافت
همدلی و اتحاد هنرمندان رمز موفقیت جشنواره تئاتر کُردی سقز
فرماندار سقز رمز موفقیت شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز را همدلی و اتحاد هنرمندان سقزی دانست و بر اجرای مناسب این جشنواره تاکید کرد.
پروژه مجتمع جدید فرهنگی و هنری دهگلان یک ضرورت است
فرماندار دهگلان در دیدار با معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان تأکید کرد که ساخت پروژه مجتمع جدید فرهنگی و هنری دهگلان یک ضرورت است.
مهلت ارسال اثر به جشنواره داستان بانه تا ۱۵ مهر ماه تمدید شد
دبیر دوازدهمین جشنواره داستان بانه از تمدید مهلت ارسال آثار به این جشنواره خبر داد و گفت: مهلت ارسال اثر تا ۳۱ شهریور اعلام شده است که با توجه به استقبال شرکت کنندگان این مهلت تا ۱۵ مهر تمدید می شود.
فراخوان مشارکت در نهمین نمایشگاه کتاب کردستان اعلام شد
معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از اعلام فراخوان مشارکت سازمان ها و نهادها در برگزاری نهمین نمایشگاه کتاب استانی خبر داد و گفت: این نمایشگاه 10 لغایت 15 مهر ماه سال جاری در سنندج برگزار می شود.
به مناسبت گرامیداشت روز ملی سینما؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با فعالان و تلاشگران عرصه هنر هفتم دیدار کرد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان امروز به مناسبت 21 شهریور روز ملی سینما با فریدون ملک محمدنژاد و مدیر دو شرکت غیرسینمایی استان به عنوان فعالان و تلاشگران عرصه هنر هفتم در استان دیدار کرد و زحمات اهالی این حوزه را ارج نهاد.
آگهی دولتی به نشریات با نظم انتشار کمتر از ۵۰ درصد تعلق نمی گیرد
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: اگهی های دولتی به نشریات محلی با نظم انتشار زیر ۵۰ درصد تعلق نمی گیرد.
اهدای مانتو و شلوار به ۱۰۰۰ دانش آموز بی بضاعت کردستان/ تقدیر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از کارگردان مجموعه مانگ و ئه ستیره
مجموعه نمایش خانگی مانگ و ئه‌ستیره (ماه و ستاره) بعد از اتمام قسمت نخست در راستای پاسداشت خرید نسخه اورجینال توسط مردم یک هزار دست مانتو شلوار را بین دانش آموزان نیازمند استان توزیع کردند.
برنامه های کمیته فرهنگی ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس کردستان تشریح شد
جلسه هماهنگی برنامه های کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس کردستان با حضور اعضای این ستاد در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تشکیل شد.
نهمین نمایشگاه کتاب استان کردستان برپا می شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برپایی نهمین نمایشگاه کتاب استانی خبر داد و گفت: این نمایشگاه از 10 لغایت 15 مهر ماه سال جاری در سنندج برپا می شود.
بیجار میزبان هشتمین همایش منطقه ای شعر انتظار
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بیجار از برگزاری هشتمین همایش منطقه ای شعر انتظار در این شهرستان خبر داد و گفت: این همایش با حضور استان‌های کردستان، ایلام، کرمانشاه، زنجان، همدان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و قزوین برگزار می شود.
افتخار آفرینی هنرمندان جوان کورد در سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان
هنرمندان برگزیده سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در سه بخش موسیقی نواحی، موسیقی دستگاهی و موسیقی کلاسیک معرفی شدند.
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی در مریوان نشانه اعتماد و پویش هنر است
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی در مریوان نشانه اعتماد و پویش هنر در این سرزمین و استمرار تئاتر خیابانی در این دیار است.
یکصد کشور دنیا متقاضی شرکت در جشنواره تئاتر خیابانی مریوان بودند
مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکصد کشور دنیا متقاضی شرکت در جشنواره تئاتر خیابانی مریوان بودند و هم اکنون این جشنواره قابلیت تبدیل شدن به یک رویداد شایسته در خاورمیانه را دارد.
پیام جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به مردم جهان، دوستی، صفا و صمیمت است
استاندار کردستان گفت: پیام جشنواره‌ تئاتر خیابانی یا کنگره مشاهیر کرد در این استان پیام صلح و دوستی و صفا و صمیمت به مردم سراسر کشور و تمام مناطق دنیاست.
جشنواره تئاتر خیابانی مریوان بیانگر وجود امنیت پایدار است
نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری جشنواره تئاتر خیاباتی در مریوان بیانگر وجود امنیت پایدار در این منطقه است.
دبیرخانه دائمی تئاتر خیابانی در مریوان راه اندازی شود
دبیر چهاردهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان گفت: تشکیل دبیرخانه دائمی تئاتر خیابانی مریوان با بکارگیری یک نیروی دلسوز لازمه برنامه ریزی پانزدهمین دوره این جشنواره در مریوان است.
برگزیدگان چهاردهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان معرفی شدند
چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان پس از پنج روز رقابت 38 گروه هنری از استانهای مختلف کشور و کشورهای خارجی با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
داوران جشنواره فیلم کودک و نوجوان در سنندج تجلیل شدند
دوران سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در سنندج تجلیل شدند.
برگزاری ۲ ورک شاپ با حضور اساتید خارجی در جشنواره تئاتر خیابانی مریوان
کارگاه‌های آموزشی توسط اساتیدی از کشورهای مکزیک و هلند در چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با استقبال علاقه مند به هنرهای نمایشی برگزار شد.
صفحه ۱ از ۲۰