استان خراسان شمالی

1000 عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب اسفراین
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسفراین گفت: 1000 عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب اسفراین به نمایش گذاشته شد.
اخبار کوتاه فرهنگی و هنری از شهرستان شیروان
نمایشگاه عکس روزهای انقلاب، دیدار اصحاب فرهنگ و هنر با امام جمعه و بازدید گروه نمایش مروارید از نمایشگاه انقلاب در " آئینه مطبوعات " درشیروان از مهمترین اخبار کوتاه فرهنگی و هنری این شهرستان هستند.
اخبار کوتاه فرهنگی و هنری از شهرستان جاجرم
اجرای نمایش طنز "اژدها وارد می شود" در سنخواست، برگزاری محفل ادبی شعر عفاف و حجاب و انقلاب، اکران فیلم 23 نفر و برگزاری کارگروه فضای مجازی در جاجرم از مهمترین اخبار کوتاه فرهنگی و هنری این شهرستان هستند.
اخبار کوتاه فرهنگی و هنری از شهرستان جاجرم
نمایش طنز "کلاس آموزش"، فیلم سینمایی "۲۳ نفر" و دوره آموزش مبانی داستان‌ نویسی و نوشتن خلاق در مجتمع فرهنگی هنری جاجرم از مهمترین اخبار کوتاه فرهنگی و هنری این شهرستان هستند.
همزمان با اکران فیلم های جشنواره فجر در خراسان شمالی؛  نمایشگاه پوستر گزاره های فام دار در نگارخانه عمیق بجنورد دایر شد
سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: همزمان با اکران فیلم های جشنواره فجر در خراسان شمالی، نمایشگاه پوستر گزاره های فام دار در نگارخانه عمیق بجنورد دایر شد.
همزمان با دهه مبارک فجر؛  بیش از 1600 جلد کتاب به مناطق روستایی خراسان شمالی اهدا شد
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از اهدا 1602 جلد کتاب به مناطق روستایی و کم برخوردار این استان به مناسبت دهه مبارک فجر خبر داد.
رئیس انجمن سینمای جوان خراسان شمالی: سینمای بی واسطه بهترین آیینه در شناخت مردم است
رئیس انجمن سینمای جوانان خراسان شمالی با اشاره به تاثیرگذاری بسیار جشنواره فیلم فجر در استان و علاقه مندی مردم استان به هنر و فیلم، گفت: سینمای بی واسطه بهترین آیینه در درک و شناخت مردم است.
فیلم ساز خراسان شمالی: جشنواره فجر می تواند فضای امیدبخش را در جامعه ایجاد کند
فیلمساز خراسان شمالی گفت: تازگی، تنوع و حال و هوای جشنواره فیلم فجر و نشاط و شادابی که با خود دارد، فضایی امیدبخش را می تواند در استان ایجاد کند.
جشنواره فجر بهترین فرصت برای دورهمی خانواده ها در فضایی لذت بخش همچون سینما است
فعال عرصه فیلم سازی خراسان شمالی جشنواره فجر را بهترین فرصت برای یک دورهمی خانواده ها در فضایی لذت بخش و نیز دوره آموزشی برای فیلم سازان جوان و کسب تجربه دانست.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی: سینما عامل پیوند نسل گذشته به نسل آینده است/هنر جشنواره فیلم فجر به تصویر کشیدن پیام های انقلابی است
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه سینما عامل پیوند نسل گذشته به نسل آینده است، گفت: با برگزاری جشنواره فیلم فجر هنرمند با تولید فیلم می تواند پیام های انقلابی را به درستی به تصویر بکشد.
شب شعر "خاتم سلیمانی" در خراسان شمالی برگزار شد
شب شعر «خاتم سلیمانی» با حضور مسئولان استان و شاعران و نویسندگان و علاقمندان به حوزه شعر و ادب در تالار حافظ بجنورد برگزار شد.
همزمان با دهه مبارک فجر؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با خانواده شهدا دیدار کرد
حسین فرخنده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی همزمان با دهه مبارک فجر با خانواده چهار شهید در بجنورد دیدار و با اهدا لوح تقدیر و هدیه ای به رسم یاد بود از خانواده آن ها تقدیرکرد.
همزمان با برگزاری هجدهمین آزمون سراسری قرآن کریم؛ بیش از 1700 نفراز قرآن آموزان در 9 حوزه امتحانی خراسان شمالی به رقابت پرداختند
رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: 1725 نفر از قرآن آموزان استان در 9 حوزه امتحانی در هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت با یکدیگر به رقابت پرداختند.
از 15 تا 21 بهمن ماه؛ اکران 14 فیلم سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در خراسان شمالی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از اکران 14 فیلم منتخب سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر با میزبانی دو سینما در این استان خبرداد.
میزبانی خراسان شمالی از "سیمرغ پروانه ها" با اکران پنج فیلم
سرپرست معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی با اکران پنج فیلم در بخش کودکان و نوجوانان از "سیمرغ پروانه ها" میزبانی می کند.
همزمان با ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س)؛ 35 هنرمند خوشنویس خراسان شمالی به کتابت پرداختند
سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: هنرمندان خوشنویس خراسان شمالی به کتابت احادیثی از ائمه اطهار (ع) پرداختند.
همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س): هنرمندان تعزیه استان به هنرنمایی پرداختند
سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت:همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) هنرمندان این استان به هنرنمایی پرداختند.
درخششی دیگر در حوزه کتاب و کتابخوانی روستاهای استان؛ سه روستای خراسان شمالی به مرحله نیمه نهایی راه یافتند
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: سه روستا از این استان به مرحله نیمه نهایی ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران راه یافتند.
هنرمندان خوشنویسی استان با محوریت ایام فاطمیه قلم می زنند
سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از کتابت خوشنویسی با حضور هنرمندان استان در نگارخانه بجنورد به مناسبت ایام فاطمیه خبرداد.
اسامی۲۰ کانون برتر رویداد "فهما" در خراسان شمالی اعلام شد
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی اسامی ۲۰ کانون فرهنگی هنری برتر این استان در رویداد ملی فهما را اعلام کرد و گفت: هزارو ۴۶۰ فعالیت توسط کانون ها در سامانه بچه های مسجد ثبت شده است.
همزمان با ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س)؛ تماشاخانه شمس میزبان هنرمندان تعزیه بجنورد/ 3 مجلس تعزیه در قالب 8 گروه برگزار می شود
سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از اجرای 3 مجلس تعزیه به همت 8 گروه متشکل از هنرمندان بجنوردی در پلاتو شمس بجنورد خبرداد.
15 تا ٢1 بهمن ماه برگزار می شود؛ قطار سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در راه خراسان شمالی/ اکران فیلم های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در خراسان شمالی
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: برای پنجمین سال متوالی خراسان شمالی میزبان سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر می شود.
همزمان با ایام سوگواری حضرت فاطمه(سلام الله علیها)؛ اجرای بیش از 30 برنامه فرهنگی و هنری در خراسان شمالی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از اجرای بیش از 30 برنامه فرهنگی و هنری همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در شهرستان های این استان خبرداد.
با برگزاری شورای فیلم به تصویب رسید؛ موافقت با تولید پنج فیلم در خراسان شمالی
مدیرانجمن سینمای جوانان خراسان شمالی گفت: با برگزاری شورای فیلم با تولید 5 فیلم در این استان موافقت شد.
به همت کانون فرهنگی و هنری امام رضا(ع) بجنورد؛ مرحله استانی چهاردهمین دوره جشنواره قرآنی تلاوت‌های مجلسی برگزار شد
مرحله استانی چهاردهمین دوره جشنواره قرآنی تلاوت‌های مجلسی و مردمی خراسان شمالی به همت فعالان مسجدی و رابطان کانون فرهنگی و هنری امام رضا (علیه السلام) بجنورد برگزار شد.
۱ ۲ ۳ ۴ صفحه ۵ از ۲۰ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰