استان خراسان شمالی

پویش نشاط نوروزی با کتاب در نوروز ۱۴۰۰
دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور ایجاد فضای امید و نشاط جامعه در زمان همه‌گیری ویروس کرونا، پویش ملی #نشاط_نوروزی_با_کتاب را معرفی و برگزار می‌کند.
نمایشگاه عکس «میراث یال 1» در بجنورد افتتاح می شود
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از افتتاح نمایشگاه عکس با عنوان «میراث یال 1» با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان این هنر در نگارخانه بجنورد خبر داد.
هنرنمایی هنرمندان موسیقی خراسان شمالی در بش قارداش
هنرمندان موسیقی خراسان شمالی بمناسبت اعیاد شعبانیه با اجرای دف نوازی و دوتارنوازی در پارک تفریحی بش قارداش هنرنمایی کردند.
سومین آلبوم از مجموعه مقام های موسیقی شمال خراسان منتشر شد
آلبوم «طرقه» به عنوان سومین آلبوم از مجموعه مقام های موسیقی شمال خراسان به روایت ساز دوتار (شماره3) با مجوز دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.
ارسال 16 هزار و 795 هنرکارت تا پایان فروردین
اسامی 16هزار و 795 عضو صندوق اعتباری هنر که تا پایان فروردین هنرکارت آنها ارسال می شود، منتشر شد.
نخستین جشنواره نوروزی خوانی جاجرم به کار خود پایان داد
همزمان با فرا رسیدن ماه شعبان، نخستین جشنواره نوروزی خوانی جاجرم با معرفی گروه های برتر به کار خود پایان داد.
هنرمند خراسان شمالی بهترین کارگردان بخش مستند معرفی شد
احسان کمالی هنرمند خراسان شمالی در سومین جشنواره ملی فیلم آیات توانست با فیلم «قارلاواج» بهترین کارگردانی بخش مستند را از آن خود کند.
اختصاص ۷۷ میلیون ریال اعتبار به فعالیت های کتابخوانی کانون های فهما
مدیر ستاد فهما خراسان شمالی گفت: مبلغ ۷۷ میلیون ریال اعتبار حمایتی از فعالیت های کتاب و کتابخوانی، تا پایان سال جاری به حساب کتابخانه های فعال کانون های مساجد این استان واریز می شود.
اختتامیه هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب برگزار می‌شود
اختتامیه هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران سال ۱۳۹۹ روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه ساعت ۱۴ به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.
کانون های برتر «ایران قوی» در شهرستان مانه و سملقان تقدیر شدند
مدیران کانون های فهما شهرستان مانه و سملقان که در عرصه اجرای طرح ملی ایران قوی حائز امتیاز برتر شدند، همزمان با 18 اسفند، سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور معرفی و تقدیر شدند.
روستای دشت خراسان شمالی به مرحله نهایی هفتمین جشنواره دوستدار کتاب راه یافت
معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از راهیابی روستای دشت از شهرستان گرمه به مرحله نهایی هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور خبر داد.
دو هنرمند خراسان شمالی در جمع برگزیدگان جشنواره ملی خط نستعلیق تبریز قرار گرفتند
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: دو هنرمند خوشنویس از خراسان شمالی به عنوان برگزیدگان جشنواره ملی خط نستعلیق تبریز معرفی شدند.
تاکید امام جمعه جاجرم بر پاسداشت زبان و ادبیات فارسی
امام جمعه جاجرم در چهل و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان بر پاسداشت زبان و ادبیات فارسی تاکید کرد.
کانون های برتر «ایران قوی» در خراسان شمالی تقدیر می شوند
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی از برگزاری نشست های شهرستانی با هدف تقدیر از فعالان فهما به مناسبت ۱۸ اسفند سالروز تاسیس کانون های مساجد خبر داد.
راهیابی ۵ کانون مسجد به مرحله نهایی داوری طرح ملی ایران قوی
مدیر ستاد فهمای خراسان شمالی از راهیابی پنج کانون فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی به مرحله نهایی داوری رواق های طرح ملی ایران قوی خبر داد.
اولین مجوز الکترونیکی موسسه سینمایی در خراسان شمالی صادر شد
اولین مجوز الکترونیکی موسسه سینمایی در استان خراسان شمالی توسط معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شد..
نخستین جشنواره نوروزی خوانی در جاجرم
نخستین جشنواره نوروزی خوانی در جاجرم به صورت مجازی برگزار می شود.
نمایشگاه کتاب در جاجرم برپا می شود
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاجرم گفت: به مناسبت ولادت امام علی علیه السلام نمایشگاه کتاب از فردا در جاجرم برپا می شود.
جلسه شورای فرهنگ عمومی راز و جرگلان برگزار شد
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان راز و جرگلان در سال ۹۹ با حضور نماینده ولی فقیه در استان و رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی در کانون شهید رجایی شهر راز برگزار شد
کاربردی کردن کالاهای فرهنگی رونق این محصولات را مضاعف می کند
مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی به ضرورت معرفی اثربخش کالاهای فرهنگی اشاره کرد و گفت: بهترین شیوه معرفی این کالاها، کاربردی کردن آنها در زندگی روزمره عموم مردم است به نحوی که مصرف کنندگان این مهم را لمس کنند.
کانون «مقاومت» در منطقه آذرسا بجنورد پذیرای نوجوانان و جوانان شد
کانون فرهنگی و هنری «مقاومت» در آستانه میلاد مولای متقیان، امیر مؤمنان (علیه السلام) در مسجد علی بن ابیطالب (علیه السلام) منطقه آذرسا بجنورد با حضور نماینده ولی فقیه و مسئول دبیرخانه شورای سیاستگذاری ستاد فهما کشور افتتاح شد.
اثرهنرمند خراسان شمالی به جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی راه ‌یافت
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: اثر فیلم موبایلی سیدهومن پارسا هنرمند این استان به چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی راه یافت.
دیدار معاون امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با شاعر پیشکسوت «قاسم مهرنیا»
معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با «قاسم مهرنیا» پیشکسوت حوزه شعر و ادب دیدار و گفتگو کرد.
تشریح مهم‌ترین فعالیت‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فاروج در سال۱۳۹۹
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فاروج در تشریح مهم ترین اقدامات و فعالیت‌ های این مجموعه در سال جاری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون اقدامات و فعالیتهای فرهنگی، هنری متنوع در بخش ها و مناسبت های مختلف در این مجموعه و با همراهی و همکاری هنرمندان شهرستان صورت گرفته است.
مهلت ارسال آثار به پویش تولید محتوا با عنوان «فضای مجازی و خانواده» تمدید شد
مهلت ارسال آثار به پویش تولید محتوا با عنوان «فضای مجازی و خانواده» که پیش از این تا 24 بهمن ماه اعلام شده بود، تا 15 اسفندماه سال جاری تمدید شد.
صفحه ۱ از ۲۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰