استان خراسان رضوی

آرامگاه عطار نیشابوری گلباران شد
آرامگاه عطار نیشابوری به مناسبت روز بزرگداشت این عارف و شاعر بزرگ با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی این شهرستان گلباران شد.
توقف انتشار موقت نسخه کاغذی رسانه‌ها، فرصتی برای تقویت اطلاع رسانی در محیط برخط و شبکه‌های اجتماعی است
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در راستای تصمیمات ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا و تداوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، توقف انتشار موقت نسخه کاغذی رسانه‌ها، فرصتی برای تقویت فعالیت اطلاع رسانی در محیط برخط و شبکه‌های اجتماعی است.
بهار امسال با مسابقه بزرگ "در خانه بمانیم_کتاب بخوانیم"
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی "در خانه بمانیم_ کتاب بخوانیم" خبر داد.
حرکت به سمت جهش تولید باید در مقام عمل و به دور از شعار زدگی تحقق یابد
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه حل معضل جدی بیکاری در سایه رونق تولید اتفاق می‌افتد، گفت:حرکت به سمت جهش تولید باید در مقام عمل و به دور از شعار زدگی تحقق یابد تا در اشتغال زایی و رفع مشکل بیکاری جامعه گام های استواری برداشته شود.
طرح فاصله گذاری اجتماعی مدنی تر از قرنطینه است
جلسه فوق العاده شورای اطلاع رسانی خراسان رضوی با موضوع هماهنگی در اطلاع رسانی پیشگیری و مقابله با کرونا و طرح فاصله گذاری اجتماعی در استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
تا 20 فروردین در پویش کتاب در خانه شرکت کنید
افشین تحفه گر معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از برگزاری پویش کتاب در خانه خبر داد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در پیامی درگذشت حجت الاسلام صالحی را تسلیت گفت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در پیامی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی صالحی، معاون فرهنگی، سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها را تسلیت گفت.
تاکید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بر نقش نمایشگاه صنعت چاپ در اقتصاد فرهنگ و هنر
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بر نقش هشتمین نمایشگاه صنعت چاپ و تبلیغات در اقتصاد فرهنگ و هنر تاکید کرد.
افتخار آفرینی شاعران خراسانی در جشنواره ملی شعر"در امتداد فجر"
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در پیامی، برگزیده شدن سه تن از شاعران استان در جشنواره ملی شعر «در امتداد فجر» را تبریک گفت.
هشتمین نمایشگاه صنعت چاپ و بسته بندی در مشهد برگزار می شود
هشتمین نمایشگاه صنعت چاپ، بسته بندی و کارتن سازی، تبلیغات، تابلو سازی و ملزومات وابسته 27 الی 30 آذرماه سال جاری در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود.
طراحی بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران در نیشابور
پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران بر روی سقف سوله ای به متراژ حدود دو هزار متر مربع در روستای قطن آباد نیشابور اجراشد که بزرگ ترین طراحی پرچم ایران است.
نیازمند ایجاد نهضت وقف و امور خیریه در حوزه زیارت هستیم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این که نیازمند ایجاد نهضت وقف و امور خیریه در حوزه زیارت هستیم، گفت: این امر مهم با کمک کارگروه ملی زیارت تحقق می یابد.
۱۸۰۸ کانون فرهنگی هنری در مساجد خراسان رضوی وجود دارد
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی گفت: در خراسان رضوی ۷۴۵ کانون شهری و ۱۰۶۲ کانون هم روستایی وجد دارد که از این تعداد ۲۹ کانون تخصصی، ۲۳ کانون در دانشگاهها، ۳۱ کانون مصلی و ۱۶ کانون هم خانه دیجیتال هستند.
استقبال اهالی رسانه های استان از گام چهارم «ابوذر»
جلسه کارگروه اجرایی مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره رسانه ای ابوذر خراسان رضوی با حضور افشین تحفه گر معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئول سازمان بسیج رسانه و رئیس خانه مطبوعات استان برگزار شد.
دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با هنرمندان درگز
جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی که روز گذشته به شهرستان درگز سفر کرده بود با چند تن از هنرمندان این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
خراسان رضوی پر فروش ترین استان کشور در طرح پاییزه کتاب
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: این استان پرفروش ترین استان کشور در طرح پاییزه کتاب شد.
کتاب بستری برای انتقال میراث فرهنگی گذشتگان به نسل جدید است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی کتاب را زبان جهانی توصیف کرد و گفت: کتاب بستری برای انتقال میراث فرهنگی گذشتگان به نسل جدید است.
شاعرنیشابوری برگزیده جشنواره ملی شعر «در امتداد فجر» شد
معصومه سادات شاکری شاعر جوان نیشابوری برگزیده جشنواره ملی شعر «در امتداد فجر» در چهلمین سالگرد تاسیس سازمان بسیج مستضعفین و در گام دوم انقلاب به میزبانی استان یزد شد.
بازدید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از کتابفروشی های مشهد
در استقبال از روز کتابگردی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به همراه معاون فرهنگی و مطبوعاتی این اداره کل از کتابفروشی های مشهد بازدید کرد.
مساجد می توانند در پیشبرد راه دانش ورزی از طریق مطالعه نقش آفرین باشند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه راهبری فرهنگی یکی از وظایف اصلی مساجد است، گفت:راه دانش ورزی از طریق مطالعه کتابها است که این نقش را مساجد می توانند ایفا کنند.
کتاب و کتابخوانی مقدمه تربیت انسان‌‌های دانشمند در یک کشور است
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه کتاب و کتابخوانی مقدمه تربیت انسانهای دانشمند در یک کشور است، افزود: مطالعه کتاب اثر زیادی در زندگی، رفتار و برخورد انسان ها دارد.
فرهنگ خراسان مدیون اساتید فرهنگ و هنر است
آیین بزرگداشت یاد و خاطره ۸ شاعر بزرگ و درگذشته معاصر خراسان، زنده‌یادان عماد خراسانی، مهدی اخوان‌ثالث، محمد قهرمان، احمد کمال‌پور، ذبیح‌ا... صاحبکار، علی باقرزاده، غلامرضا قدسی و غلامرضا شکوهی برگزار شد.
کانون های فرهنگی هنری مساجد باید به تکنولوژی روز مجهز باشند
مدیرستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی گفت: نظام فهما به دنبال تغییر تکنولوژی سازمان در سه لایه نرم افزار، سخت افزار و مغز افزار است و امروز کانون های فرهنگی هنری مساجد باید به تکنولوژی روز مسلح باشد.
بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد ۸ میلیارد تومان فروش داشته است
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: بیست و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد که از ۸ الی ۱۵ آبان برگزار شد بیش از ۸ میلیارد تومان فروش را در کارنامه خود ثبت کرد.
مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی،  برای پیشبرد برنامه مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: برنامه مثلث توسعه اقتصاد فرهنگی نه تنها در عرصه اقتصادی بلکه در عرصه فرهنگ و هنر استان نیز برکات و آثار خودش را ظاهر کرده است.
۱ ۲ ۳ صفحه ۴ از ۲۰ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰