استان خراسان رضوی

تشکیل کمیته فرهنگی «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» در معاونت فرهنگی ارشاد خراسان رضوی
کمیته فرهنگی تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها در معاونت فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی تشکیل شد.
دیدار مدیر کل تبلیغات اسلامی با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.
نیشابور میزبان همایش علمی فرهنگی دوسالانه شیخ فریدالدین عطار نیشابوری
در آستانه بیست و پنج فروردین سالروز ملی بزرگداشت شیخ فریدالدین عطار نیشابوری همایش علمی فرهنگی(مجازی) دوسالانه شیخ فریدالدین عطار نیشابوری با عنوان سایه در خورشید با سخنرانی عطار شناسان برجسته ازایران و دیگر کشورها بیستم فروردین 1400 برگزار می شود.
مرحوم اکبرزاده در جامعه شاعران آیینی از جایگاه ویژه و کم مانندی برخوردار بود
افشین تحفه گر معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت اولین سالگرد درگذشت شاعر آیینی زنده یاد محمود اکبرزاده، نام و یاد ایشان را گرامی داشت.
ارسال هزار و 957 عنوان کتاب به دبیرخانه انتخاب کتاب سال
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت:در این دوره از انتخاب کتاب سال خراسان رضوی هزار و ۹۵۷ عنوان کتاب چاپ اول مربوط به ۶ ماهه دوم سال ۱۳۹۸ و سال ۱۳۹۹ به دبیرخانه رسید.
تجلیل از برگزیدگان هفدهمین دوره انتخاب کتاب سال خراسان رضوی
با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از برگزیدگان هفدهمین دوره انتخاب کتاب سال استان تجلیل به عمل آمد.
آیین پایانی هفدهمین دوره جایزه کتاب سال خراسان رضوی برگزار می شود
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی با اشاره به اهمیت کتاب سال در جهت ایجاد انگیزش از برگزاری آیین پایانی هفدمین دوره جایزه کتاب سال استان در روز سه شنبه ۲۶ اسفندخبر داد.
دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی با حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب با رئیس دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.
گزارش مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، از وضعیت شاخص های فرهنگی ، هنری و رسانه ای استان در دیدار با استاندار خراسان رضوی
در دیدار استاندار خراسان رضوی با آیت الله مروارید، عضو شورای عالی حوزه علمیه و نماینده حضرت آیت الله سیستانی، جعفر مروارید، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، گزارشی از شاخص های فرهنگی، هنری، رسانه ای استان ارائه کرد.
‍ همزمان با عید مبعث صورت گرفت؛ دیدار استاندار خراسان رضوی با آیت الله مروارید
محمدصادق معتمدیان در این دیدار با اشاره به محرومیت‌های موجود در حاشیه شهر مشهد، اظهار کرد: در کنار فراهم کردن امکانات زیربنایی و روبنایی باید مراکز مهارت آموزی، فرهنگی و کانون‌های فرهنگی در کنار مساجد ایجاد کنیم و به محرومیت زدایی از این مناطق توجهی بیشتری شود.
تقدیر از برگزیدگان جشنواره جایزه فیروزه مشهد
در مراسم پایانی اولین جشنواره جایزه فیروزه مشهد با حضور جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از برگزیدگان این جشنواره تقدیر به عمل آمد.
۱۴۳ اثر به دبیرخانه جشنواره فیروزه خراسان رضوی ارسال شده است
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی با ۱۴۳ اثر به عنوان دومین استان، بیشترین ارسال آثار را به جشنواره فیروزه داشته است.
رویکرد حمایت از تولیدکنندگان خلاق داخلی از مزیت های این جشنواره است
داور اولین دوره جشنواره فیروزه گفت: داوران آثاری را که مورد ارزیابی قرار دادند با این نگرش بود که قابلیت ثبت و تولید در عرصه تصورات فرهنگی را داشته باشد.
آثار رسیده به جشنواره فیروزه نوآورانه، مبتنی بر خلاقیت است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: آثار رسیده به جشنواره فیروزه نوآورانه، مبتنی بر خلاقیت و با نگاه جوان است و این نشان از ظرفیت های عمیق، خوب و نوآوری های صنوف فرهنگی و هنری خراسان رضوی دارد.
فراخوان شناسایی بهره‌بردار گذر فرهنگی گلستان مشهد منتشر شد
فراخوان شناسایی بهره‌بردار گذر فرهنگی گلستان مشهد در راستای تقویت ظرفیت‌های مردمی فرهنگ و هنر، با هدف توسعه کسب ‌و کارهای فرهنگی و هنری منتشر شد.
رتبه اول فروش کتاب استان خراسان رضوی در طرح زمستانه کتاب
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در پایان طرح زمستانه ۹۹ استان خراسان رضوی رتبه اول از نظر میزان فروش و رتبه دوم از نظر تعداد کتاب کسب کرده است.
برگزاری نشست ظرفیت های تمدن ساز انقلاب اسلامی در مشهد
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با همکاری آستان قدس رضوی و حوزه علمیه خراسان رضوی "نشست ظرفیت‌های تمدن ساز انقلاب اسلامی" را در روز چهارشنبه ۲۰ اسفند برگزار می کند.
پرداخت بیش از ۵۴۴ میلیارد ریال تسهیلات به رسته های فرهنگی هنری خراسان رضوی در سال ۹۹
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: 544.100 میلیارد ریال تسهیلات در سال۱۳۹۹ به رسته های فرهنگی، هنری و رسانه استان پرداخت شده است.
کانون امام محمد باقر(ع) مشهد رتبه سوم کشور را در طرح ایران قوی کسب کرد
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی ابدالی تکلو با اشاره به فعالیت بیش از ۱۸۰۰ کانون در سطح استان، گفت: هزار و ۱۱۶ کانون فرهنگی هنری از مساجد خراسان رضوی در طرح ملی ایران قوی مشارکت داشتند که کانون امام محمد باقر(ع) مشهد موفق به کسب رتبه سوم کشور از حیث امتیاز شد.
قرارداد اجرایی سه بند از تفاهم نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی به امضا رسید
قرارداد اجرایی سه بند از تفاهم نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی با حضور معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و رییس بنیاد پژوهش های اسلامی و رییس سازمان علمی فرهنگی آستان قدس رضوی به امضا رسید.
عزم جدی برای راه اندازی گذر فرهنگ و هنر گلستان مشهد
جلسه هماهنگی راه اندازی گذر فرهنگ و هنر گلستان مشهد با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، معاون فرهنگی شهرداری مشهد و مدیر عامل موسسه توسعه فرهنگ و هنر برگزار شد.
در زبان و ادبیات فارسی فرهنگ و پشتوانه عمیقی وجود دارد
با همکاری انجمن های ادبی استان و به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی دو کارگاه آموزش شعر و آموزش ویرایش و درست نویسی در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) برگزار شد.
درخشش خراسان رضوی در مرحله نهایی هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و اسلامی استان خراسان رضوی از راه‌یابی چهار روستای استان خراسان رضوی به مرحله نهایی هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران خبرداد.
راه‌یابی سه روستای نیشابور به مرحله نهایی هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران
55 روستای راه یافته به مرحله نهایی هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی شدند.
استقبال مردم در اولین روز اجرای طرح زمستانه کتاب در خراسان رضوی
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از استقبال مردم در اولین روز طرح زمستانه کتاب ۹۹ در این استان با خرید بیش از پنج میلیارد ریال کتاب در روز اول خبر داد.
صفحه ۱ از ۲۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰