استان خراسان جنوبی

دعوت از اهالی فرهنگ خراسان جنوبی برای راه اندازی انجمن های شعر و داستان
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از اهالی فرهنگ این استان به منظور راه اندازی انجمن های شعر و داستان دعوت کرد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فردوس منصوب شد
طی مراسمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردوس تودیع و معارفه شد.
معرفی مهدی بلالی مود در دهمین برنامه "دوشنبه ها با مفاخر" خراسان جنوبی
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در دهمین برنامه "دوشنبه ها با مفاخر" خراسان جنوبی، مهدی بلالی مود، پدر علم سم شناسی ایران، معرفی خواهد شد.
25 فروردین ماه آخرین مهلت شرکت در پویش نشاط نوروزی با کتاب
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: علاقه مندان به شرکت در پویش نشاط نوروزی با کتاب تا ۲۵ فروردین ماه مهلت دارند آثار خود را در فضای مجازی منتشر کنند.
نگاه به ظرفیت های همه جانبه شهرستان ها در سال 1400
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به فعالیت های فراروی این مجموعه در سال 1400 اشاره کرد و گفت: شعار سال، نگاه به ظرفیت های همه جانبه شهرستان ها ، حمایت از کارهای نو و تازه، بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی و اطلاع رسانی برای مقابله با بیماری کرونا از جمله محورهای مد نظر برای سال جاری است.
بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از 3 چاپخانه
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از از 3 چاپخانه گلرو، امروز خراسان جنوبی و مینای سرخ شرق بازدید کرد.
معرفی آیت الله محمد هادی هادوی در هشتمین برنامه "دوشنبه ها با مفاخر" خراسان جنوبی
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در هشتمین برنامه "دوشنبه ها با مفاخر" خراسان جنوبی، آیت الله محمد هادی هادوی معرفی شد.
31 فروردین ماه 1400 آخرین مهلت ارسال آثار به اولین جشنواره منطقه ای مطبوعات شرق کشور
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: اصحاب رسانه تنها تا 31 فروردین ماه 1400 مهلت دارند در اولین جشنواره منطقه ای مطبوعات شرق کشور شرکت کنند.
اعلام اسامی برگزیدگان جشنواره ملی داستان بلند و کوتاه آیات خراسان جنوبی
سرپرست گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از اعلام اسامی برگزیدگان جشنواره ملی داستان بلند و کوتاه آیات خبر داد.
مستند "کاکل درو" خراسان جنوبی در جشنواره "هنر زنده است" برگزیده شد
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: "کاکل درو" موفق به کسب جایزه بهترین فیلم مستند کوتاه در جشنواره آنلاین " هنر زنده است" شد.
برگزیدگان چهارمین جشنواره مد و لباس اسلامی - ایرانی خراسان جنوبی معرفی شدند
یکصد و هفدهمین جشنواره کشوری و چهارمین جشنواره استانی مد و لباس اسلامی - ایرانی ، 24 اسفندماه با اعلام آثار برگزیده به کار خود پایان داد.
اهمیت به کار بردن فرهنگ اسلامی و ایرانی در تولید پوشاک
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: چرخه تولید پوشاک زمانی موفق است که ظرفیت ها و داشته های آشکار و پنهان فرهنگی اسلامی و ایرانی را در آن لحاظ کنیم.
استفاده از نمادهای مختص خراسان جنوبی در پوشش جامعه
مدیر کل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با بیان این که گرایش مردم به سمت سنت برگشته است ، گفت: باید از این فرصت در راستای ترغیب جامعه برای استفاده از نمادها و نشانه های مختص منطقه در نوع پوشش، بهره گیریم.
کانون های فرهنگی و هنری مساجد، از بهترین مراکز جهت دهی باورها و اندیشه ها
استاندار خراسان جنوبی گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد از بهترین مراکزی هستند که می توانند باورها، اندیشه و احساسات مردم و بخصوص جوانان را جهت دهی کنند.
ترویج فرهنگ اسلامی با تولید محتوای هنری و فرهنگی
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این که بالاترین فرهنگ ، فرهنگ اسلامی است، اضافه کرد: در تمامی برنامه های فرهنگی و هنری ، همانند تئاتر و فیلم باید فرهنگ اسلامی را در جامعه ترویج داد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه وظیفه مهمی بر عهده دارد.
حل مشکل پروژه های نیمه تمام فرهنگی و هنری با تبیین پیوست عمرانی بودجه خراسان جنوبی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی موثرترین راه برای تکمیل هر چه سریعتر پروژه های فرهنگی و هنری استان را تبیین پیوست عمرانی بودجه دانست و از نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تقاضا کرد این پیوست را برای بودجه خراسان جنوبی نیز در نظر گیرند.
روستای نوغاب شایسته تقدیر هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب شد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در مراسم پایانی هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، روستای نوغاب (خور) شایسته تقدیر شد.
حمایت از فیلمسازان دارای تولیدات جدید در سال 99
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: از فیلمسازان استان که دارای تولیدات جدید در سال 99 هستند، حمایت می شود.
اختتامیه دومین جشنواره تلاوت های مجلسی برگزار شد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراشان جنوبی گفت: اختتامیه دومین جشنواره تلاوت های مجلسی و اولین دوره مسابقات قرآنی مشکات با حضور قاریان برجسته استانی برگزار شد .
شماره 57 و 58 فصلنامه مطالعات فرهنگی - اجتماعی خراسان به چاپ رسید
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: پنجاه و هفتمین و پنجاه و هشتمین شماره فصلنامه علمی مطالعات فرهنگی - اجتماعی خراسان ، به چاپ رسید.
نمایشگاه آثار جشنواره مد و لباس اسلامی- ایرانی برپا شد
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برپایی نمایشگاه آثار یکصد و هفدهمین جشنواره کشوری و چهارمین جشنواره استانی مد و لباس اسلامی - ایرانی خبر داد.
فروش چهار هزار و 855 عنوان کتاب در طرح زمستانه 99
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: چهار هزار و ۸۵۵ جلد کتاب در طرح زمستانه کتاب 99 استان فروش رفت.
برگزیدگان جشنواره کالاهای فرهنگی خراسان جنوبی معرفی شدند
اولین جشنواره کالاهای فرهنگی خراسان جنوبی با معرفی 11 برگزیده ، چهارشنبه 12 اسفندماه به کار خود پایان داد.
ایجاد چرخه کامل کالاهای فرهنگی بومی خراسان جنوبی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: باید چرخه کامل کالاهای فرهنگی بومی استان از زمانی که توسط دستان این هنرمندان تولید می شود تا زمانی که در سبد خانوار قرار می گیرند، ایجاد شود.
ضرورت ایجاد بنگاه های اقتصادی در کنار تولید محصولات فرهنگی
مدیر کل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر این که لازمه کار فرهنگی ، تبدیل محصول فرهنگی به کالای فرهنگی است، عنوان کرد: از متولیان امر فرهنگ و جامعه نیز این انتظار می رود که در کنار محصولات فرهنگی ، بنگاه های اقتصادی را ایجاد کنند .
صفحه ۱ از ۲۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰