استان خراسان جنوبی

بازدید استاندار خراسان جنوبی از روند بهسازی و نوسازی سالن آمفی تئاتر علامه فرزان
استاندار خراسان جنوبی از روند ساخت سالن آمفی تئاتر علامه فرزان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بازدید و دستورات لازم را برای تسریع در تکمیل این پروژه فرهنگی مرکز استان صادر کرد.
اسامی منتخبین مرحله اول داوری جشنواره ملی خوشنویسی رضوی اعلام شد
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از اعلام اسامی منتخبین مرحله اول داوری جشنواره ملی خوشنویسی رضوی، از سری برنامه‌های هفدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) خبر داد.
اجراهای نهایی سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی اعلام شدند
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی عنوان کرد: پس از به پایان رسیدن بازبینی و انتخاب آثار ، از بین 13 کار متقاضی 11 کار مورد بازبینی قرار گرفت و از این بین 8 کار به دبیرخانه جشنواره جهت رقابت نهایی معرفی شدند.
​سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی آغاز به کار کرد
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از آغاز کار سیزدهمین جشنواره تئاتر استان خبر داد و گفت: بازبینی آثار ارسال شده به جشنواره از روز گذشته 13 آبان ماه 98 شروع و تا چهارشنبه 15 آبان ماه ادامه دارد.
پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت روز "فرهنگ عمومی"
محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی به مناسبت ۱۴ آبان ماه روز فرهنگ عمومی طی پیامی این روز را تبریک و تهنیت گفت.
فرهنگ عمومی زمینه ساز توجه به قدرت فرهنگ در جریان تحول و تکامل جامعه
ناصر نبی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به مناسبت ١٤ آبان ماه روز فرهنگ عمومی پیامی را صادر کرد.
برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره کتاب سال خراسان جنوبی همزمان با سیزدهمین نمایشگاه کتاب
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی عنوان کرد: همزمان با برپایی سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان، مراسم اختتامیه جشنواره کتاب سال خراسان جنوبی نیز برگزار می گردد.
ارتقاء ایده های توسعه ای در شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر
مشاور علمی و فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: در روستاها و شهرهای کشور ایده ها و سرمایه های فرهنگی متنوعی وجود دارد که گاها نادیده گرفته می شوند، ولی با طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور ارتقاء خواهند یافت.
توسعه فرهنگی و هنری شهرستان ها با پروژه شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان این که توسعه فرهنگی و هنری شهرستان ها یکی از اهداف پروژه شبکه های خلاق فرهنگ و هنر است، عنوان کرد: این موضوع با تکیه بر ویژگی های بومی و محلی شهرستان ها محقق می شود.
کارگاه "تشعیر در نگارگری مکاتب تبریز " با حضور  72 نفر شرکت کننده برپا شد
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برپایی کارگاه "تشعیر در نگارگری مکاتب تبریز " در محل دانشکده هنر دانشگاه بیرجند خبر داد.
نمایش 180 اثر هنری با موضوع حجاب، نماز و سوره واقعه در نگارخانه شهر بیرجند
مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری شکوه باران اندیشه خاوران از برپایی نمایشگاهی با موضوع حجاب، نماز و سوره واقعه شامل 180 اثر نقاشی در قالب عکس و پوستر، خبر داد و گفت: این نمایشگاه تا 14 آبان ماه سال جاری در محل نگارخانه شهر بیرجند دایر می باشد.
معرفی هیئت داوران و هیئت انتخاب آثار سیزدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان این که هیئت داوران و هیئت انتخاب آثار سیزدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی معرفی شدند، عنوان کرد: طبق آیین نامه برخی از امور جشنواره از جمله انتخاب هیئت بازبین و داوران نهایی با مشورت و نظر شورای سیاست گذاری انجام گرفته است.
19 آبان سال جاری، آخرین مهلت ثبت نام ناشران و کتابفروشان در سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی عنوان کرد: ناشران ، کتابفروشی ها و نمایندگی های انتشارات متقاضی شرکت در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان فقط از 11/8/98 تا 19/8/98 برای ثبت نام مهلت دارند.
سامانه استقرار و ثبت گروه های نمایشی فقط تا پایان پاییز سال جاری فعال است
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از فعالیت سامانه استقرار و ثبت گروه های نمایشی تنها تا تاپایان پاییز سال جاری خبر داد.
برنامه های بیست و هفتمین هفته کتاب خراسان جنوبی اعلام شد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برنامه‌های بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهور اسلامی ایران در استان خراسان‌جنوبی خبر داد.
سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب خراسان جنوبی برپا می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برپایی سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خبر داد و گفت: این نمایشگاه 3 لغایت 8 آذرماه 98 در بیرجند برپا می شود.
ششمین جشنواره ملی عکس "نورنگار" برگزار می گردد
دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی عکس نورنگار از برگزاری ششمین دوره ی این جشنواره با عنوان "ایران من" خبر داد.
فراخوان دومین دوره مسابقه عکس جلوه های محرم منتشر شد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری دومین دوره مسابقه عکس جلوه های محرم خبر داد و گفت: این سوگواره از سوی مؤسسه مطبوعاتی امروز خراسان جنوبی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با موضوعات مراسم و آئین های عزاداری و سنت ها و نذورات محرم در روستاها و شهرهای استان خراسان جنوبی برگزار می شود.
432 اثر به دبیرخانه جشنواره ملی خوشنویسی رضوی خراسان جنوبی ارسال شد
مسئول انجمن خوشنویسان خراسان جنوبی از ارسال 432 اثر توسط 225 هنرمند به دبیرخانه جشنواره ملی خوشنویسی رضوی خبر داد و گفت: این آثار برای داوری ارسال شده اند.
بازدید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از پروژه نگارخانه شهرستان زیرکوه
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از روند ساخت و تکمیل نگارخانه شهرستان زیرکوه بازدید کرد.
دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با هنرمندان شهرستان زیرکوه
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با تعدادی از هنرمندان و اصحاب فرهنگ شهرستان زیرکوه دیدار کرد.
ظرفیت های منطقه ای به بیانیه گام دوم انقلاب افزوده شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زیرکوه با بیان این که بیانیه گام دوم انقلاب، بیانیه ای برای سطح بین المللی است، عنوان کرد: باید تلاش کنیم تا زاویه ها و ظرفیت های منطقه ای به این بیانیه افزوده شود.
پنجمین اجلاس سراسری نماز در خراسان جنوبی برگزار گردید
پنجمین اجلاس سراسری نماز در خراسان جنوبی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان امروز یکم ابان ماه 98 برگزار گردید.
فراخوان هفتمین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال رضوی منتشر شد
استان قزوین میزبان هفتمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی از سری برنامه های هفدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) با مضمون جلوه های فرهنگ رضوی شد.
بازدید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از دو موسسه تولید فیلم مرکز استان
به مناسبت روز سینما مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به همراه معاون امور هنری و سینمایی و تنی از کارکنان این اداره کل بهمراه مسئول انجمن سینمای جوان ایران دفتر بیرجند از دو موسسه تولید فیلم ویدوئی "مونس" و "شکل مجسم هیچ" بیرجند بازدید کرد.
صفحه ۱ از ۲۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰