استان کرمانشاه

کسب رتبه 46 کنکور سراسری هنر 1400 توسط هنرجوی هنرستان هنرهای زیبای کرمانشاه
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهداء لوح تقدیر، کسب رتبه 46 آزمون سراسری هنر سال 1400 توسط ماهان محمدی را تبریک گفت.
بازدید از کتابخانه رشید یاسمی و رونمایی از کتاب ابریست هوای ما
مراسم رونمایی از کتاب ابریست هوای ما تالیف سید صادق خاموشی و بازدید از کتابخانه رشید یاسمی همزمان با سالروز تاسیس کتابخانه های عمومی برگزار شد.
جلسه بررسی اجرای طرح ملی«انتخاب و معرفی روستای قرآنی ایران» در استان کرمانشاه
فراخوان نخستین دوره انتخاب روستای قرآنی ایران از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام و منتشر گردید که همزمان با سراسر کشور در استان کرمانشاه نیز ثبت نام در سامانه معرفی شده از یکم اسفند 99 آغاز شد.
تجلیل از فعالان و برگزیدگان حوزه نماز  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه
از فعالان و برگزیدگان مسابقات نماز شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تجلیل شد.
برگزاری جشنواره حمایت از کالاها و محصولات فرهنگی داخلی در سال 1400
دومین و آخرین جلسه کارگروه فرهنگی تبلیغی ستاد هماهنگی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال 99 ، امروز یکشنبه (24 اسفند) با حضور اعضاء کارگروه و به ریاست مظفر تیموری (معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه) در محل سالن جلسات این اداره کل تشکیل شد.
جشنواره موسیقی آنلاین «خانه، تصنیف، ترانه» با شعار «# در خانه بمانیم»
جشنواره موسیقی مجازی «خانه تصنیف، ترانه» توسط انجمن موسیقی کرمانشاه با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و با هدف شرکت در پویش قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، روز چهارشنبه (20 اسفند) در محل تالار وحدت کرمانشاه برگزار شد.
رونق مساجد کرمانشاه نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری دارد
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به نقش محوری مساجد قبل و بعد از انقلاب اسلامی و در هشت سال دفاع مقدس، گفت: فلسفه تشکیل کانون های فرهنگی هنری مساجد رونق دادن و سرمایه‌گذاری برای نماز است.
نمایشگاه خوشنویسی «مشق عشق» در کرمانشاه افتتاح شد
نمایشگاه خوشنویسی «مشق عشق» آثار استاد عبدالله جواری در نگارخانه بلوط کرمانشاه افتتاح شد.
اثر کارتونیست کرمانشاهی برگزیده مسابقه بین‌المللی کارتون سوریه شد
اثر فخرالدین دوست محمد، کارتونیست کرمانشاهی در هفدهمین دوره مسابقه بین‌المللی کارتون سوریه ۲۰۲۱ برگزیده شد.
تاریخچه 50 ساله دانشگاه رازی کرمانشاه به چاپ خواهد رسید
در بازدید بهرام فاضلی مدیرکل و اعضای شورای معاونین و برنامه ریزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از مرکز اسناد توسعه استان و کرمانشاه شناسی مطرح شد.
دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامى با رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه
‌ مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و اعضای شورای برنامه‌ریزی، معاونین و روسای ادارات ستادی این اداره کل، ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۹ از مرکز اسناد توسعه استان و کرمانشاه‌شناسی دانشگاه بازدید به عمل آوردند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه دیدار کرد
روز چهارشنبه (13 اسفند) مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به همراه روسای ستادی و مسئول روابط عمومی این اداره؛ با اعلمی آل آقا، رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه دیدار و گفتگو کرد.
برگزیدگان جشنواره کالاها و هدایای فرهنگی عضو صندوق اعتباری هنر خواهند شد
اولین جشنواره کالا و محصولات فرهنگی ایرانی در کرمانشاه امروز (12 اسفند) با تجلیل از نفرات برگزیده به کار خود پایان داد.
اختتامیه اولین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی استان کرمانشاه برگزار شد
اولین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی کرمانشاه در محل سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
افتتاح نمایشگاه آثار خوشنویسی استاد عبداله جواری کرمانشاهی در نگارخانه بلوط
نمایشگاه آثار خوشنویسی استاد عبداله جواری روز پنجشنبه (14 اسفند) ساعت 16:30 در محل نگارخانه بلوط به مدیریت سرکارخانم نغمه شهلایی، افتتاح می شود.
​ اولین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی فردا به کار خود پایان می دهد
اولین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی در محل سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان خواهد داد.
آغاز فرآیند داوری نخستین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی
داوری نخستین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی امروز(9 اسفند) با حضور داوران بخش عروسک در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در حال انجام می باشد.
بررسی برنامه های پیشنهادی 1400 منطقه اورامانات
بیست و یکمین جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با موضوع «بررسی برنامه های فرهنگی و هنری سال 1400 در منطقه شرق استان» به ریاست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و با حضور معاونین، رئیس حراست و روسای ستادی امروز چهارشنبه(6 اسفند) در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.
مراسمی برای بزرگداشت نویسنده و مترجم کرمانشاهی برگزار شد
​ آیین تجلیل از استاد «مهرداد مرادی» نویسنده، مترجم و ناشر کرمانشاهی در حالی برگزار شد که سخنرانان مراسم از وی به عنوان نویسنده‌ای توانا و مسلط به کار ترجمه یاد کردند.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دالاهو منصوب شد
طی مراسمی و با حضور مسئولین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و اصحاب فرهنگ و هنر حجت الاسلام مصطفی ملکی، به عنوان رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دالاهو منصوب شد.
هیات داوران نخستین جشنواره کالا و محصولات فرهنگی استان کرمانشاه معرفی شدند
فاضلی از اعلام آمادگی خود و مجموعه ی اداره کل در جهت حمایت همه جانبه از هنرمندان و فرهیختگان برای برگزاری این جشنواره را بیان داشتند چنانکه اساتید ارجمند و داوران محترم برای برگزاری هرنوع برنامه و فعالیتی ، تمام مجتمع ها ، سالن ها و امکانات فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و امکانات مورد نیاز در سطح استان در اختیار آنها قرار خواهد گرفت و از هیچ مساعدت و حمایتی برای گسترش فرهنگ و تبلیغ استفاده از کالای ایرانی دریغ نخواهد شد .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به جالی خالی رشته‌های هنری در دانشگاه‌های کرمانشاه، خواستار ورود مراکز آموزش‌عالی در این زمینه شد
بهرام فاضلی (دوم اسفند)در آیین نمادین اهدای هنر کارت به جمعی از هنرمندان استان، با اشاره به تعطیلی مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر استان با دارا بودن 11 رشته از جمله موسیقی، روابط عمومی، عکاسی و نقاشی از سال 1398 به‌دلیل مصوبه تعطیلی مراکز علمی کاربردی دولتی، گفت: دانشکده هنر و معماری دانشگاه رازی سال ها است فعالیت دارد، ولی هم اکنون تنها در رشته معماری دانشجو می پذیرد و این در حالیست که این استان مهد پرورش ادبا، شعرا و نویسندگان بزرگی است.
هنرمندان "کرمانشاه" را برجسته کنند
استاندار کرمانشاه با دعوت از هنرمندان برای مشارکت جدی در توسعه و پیشرفت استان، از آنها خواست با معرفی ظرفیت‌ها، "کرمانشاه" را برجسته کنند.
مراسم نمادین اهداء هنرکارت به هنرمندان کرمانشاهی
مراسم نمادین اهداء هنرکارت به تعدادی از هنرمندان استان ویژه اعضای صندوق اعتباری هنر ، با حضور استاندار، خوش اقبال(معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار ) و شهرستانی (به نمایندگی از امام جمعه کرمانشاه) و فاضلی(مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی) امروز شنبه (2 اسفند) برگزار شد.
« قبلی صفحه ۱ از ۲۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »