استان کرمان

موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا با بازگشایی آموزشگاه‌های قرآنی، هنری، ادبی و سینمایی
ستاد ملی مقابله با کرونا با بازگشایی آموزشگاه‌های قرآنی، هنری، ادبی و سینمایی از ۲۴ خرداد و بازگشایی سینماها و سالن‌های هنری( برای فعالیت‌های نمایشی و موسیقی) از اول تیر ماه موافقت کرد.
پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به مناسبت رحلت امام خمینی (رحمت الله علیه) و قیام ۱۵ خرداد
محمد رضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به مناسبت رحلت امام خمینی (رحمت الله علیه) و قیام ۱۵ خرداد پیامی صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است :
مجوز 385 عنوان کتاب در سال گذشته در کرمان صادر شده است
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در سال 98 بیش از 423 عنوان کتاب بررسی و برای بیش از 385 عنوان آن مجوز قبل از چاپ صادر شده است.
اطلاعیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تشکیل انجمن‌های سراسری فرهنگ، هنر و رسانه
حامد سهرابی نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر کمیسیون تشکیل کانون فراگیر فرهنگ، هنر و رسانه، در خصوص تاسیس انجمن‌های سراسری اعلام کرد: انجمن‌ها و تشکل‌های حرفه‌ای فعال حوزه فرهنگ، هنر و رسانه می‌توانند از تاریخ انتشار این اطلاعیه به مدت سه ماه برای ارسال تقاضای تاسیس انجمن صنفی سراسری یا تقاضای تبدیل وضع خود به اداره کل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند.
معیار تخصیص اعتبار و ارزیابی عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، میزان اثرگذاری در حوزه فضای مجازی است
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با دستور سید عباس صالحی برای سال جاری معیار تخصیص اعتبار و ارزیابی عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی براساس برنامه‌های معاونت‌های این وزارتخانه در فضای مجازی خواهد بود.
برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجازاست.
بازگشایی سینماها در شهرهای دارای وضعیت سفید بلامانع اعلام شد
معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی اعلام کرد: سینماهای شهرهایی که ستاد ملی و یا استانی آن ها را دارای وضعیت سفید دانسته است، می توانند با هماهنگی ستاد استانی مقابله با کرونا و رعایت اصول بهداشتی فعالیت اکران عمومی خود را آغاز کنند.
در روند بیمه تأمین اجتماعی اعضا هیچگونه اختلالی ایجاد نمی شود
مدیرعامل صندوق اعتباری هنرگفت: بیمه هیچ یک از اعضای این صندوق به دلیل عدم پرداخت حق بیمه قطع نخواهد شد و دفترچه بیمه درمانی آن ها نیز به طور قطع تمدید می شود.
دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با فرماندار قلعه گنج
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با فرماندار قلعه گنج دیدار و گفتگو کردند.
موزه مطبوعات جنوب کرمان راه اندازی می شود
مدیر خانه مطبوعات جنوب کرمان گفت: در حال رایزنی برای راه اندازی موزه مطبوعات جنوب کرمان هستیم که مکاتبات این مهم انجام شده است.
نشست برنامه ریزی انتخابات  خانه مطبوعات جنوب کرمان برگزار شد
نشست برنامه ریزی انتخابات خانه مطبوعات جنوب کرمان با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، برگزار شد.
زمان برگزاری سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی اعلام شد
سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی آبان ماه ۱۳۹۹ در شش محور برگزار می شود.
اطلاعیه اداره کل رسانه‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بیمه تکمیلی سال 99
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای مهلت استفاده از تسهیلات بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر برای سال جاری را دوازدهم خردادماه اعلام کرد.
مشاغل فرهنگی و هنری به سامانه تسهیلات بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا مراجعه کنند
دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه‌ای از صاحبان مشاغل و بنگاه‌های بخش فرهنگ، هنر و رسانه دعوت کرد تا برای ثبت تقاضای دریافت تسهیلات به سامانه تسهیلات بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا مراجعه کنند.
بازگشایی کتابخانه‌های عمومی از ۲۹ اردیبهشت‌ماه
کتابخانه‌های عمومی کشور بعد از حدود ۳ ماه تعطیلی اضطراری با موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت پلکانی و مرحله به مرحله از۲۹ اردیبهشت‌ماه بازگشایی می‌شوند.
برگزاری اولین جلسه شورای علمی فرهنگی بانوان ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها
اولین جلسه شورای علمی فرهنگی بانوان ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها به صورت مجازی برگزار شد.
اطلاعیه شماره ۲ اداره‌کل هنرهای نمایشی در خصوص تعطیلی فعالیت‌های نمایشی ناشی از شیوع ویروس کرونا
اداره‌کل هنرهای نمایشی دومین گزارش خود را در رابطه با رصد و پیگیری شرایط و مشکلات گروه‌های نمایشی و تماشاخانه‌های خصوصی در وضعیت همه‌گیری بیماری کرونا منتشر کرد.
اعطای تسهیلات دوهزار میلیارد ریالی به کسب و کارهای فرهنگی و هنری
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: به منظور کمک به کسب و کارهای فرهنگی و هنری آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا دو هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه با کمک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اختیار کسب و کارهای فرهنگی و هنری آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا قرار می گیرد.
اجرای طرح «خانه های نورانی» در جنوب کرمان
مسئول قران و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: طرح خانه های نورانی به مناسبت ماه رمضان از پنجم ماه رمضان تا پایان ماه مبارک با تاکید بر ایجاد زمینه های انتشار بیشتر در فضای مجازی اجرا می شود.
طرح بهارانه کتاب در جنوب کرمان آغاز شد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: سیزدهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ ها به عنوان «بهارانه کتاب ۹۹» در جنوب کرمان نیز همزمان با سراسر کشور آغاز شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  از آغاز طرح بهارانه کتاب در  کرمان خبر داد
محمد رضا علیزاده با بیان این که بهار کتاب همزمان با بهار دل ها برپا می شود،گفت:این طرح از امروز به مدت 10روز - 20 تا 30 اردیبهشت- در استان کرمان آغاز می شود.
اجرای طرح ملی راهکار در کانون های مساجد استان کرمان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان طرح ملی راهکار (رزمایشِ ایمان، همدلی، کار و ایثارِ رمضان) به همت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان برگزار شد.
طرح «بهارانه کتاب» در کرمان اجرا می شود
معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: طرح «بهارانه کتاب» در راستای حمایت از فرهنگ مطالعه به مدت ۱۱ روز اجرا می شود.
دیدار مشترک مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جنوب کرمان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان به همراه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان دیدار و گفت‌وگو کردند.
راه اندازی اولین خانه بازی قرآنی استان کرمان در شهرستان عنبرآباد
مدیر مسئول مؤسسه قرآنی امیر المؤمنین (ع) شهرستان عنبرآباد گفت: اولین خانه بازی قرآنی استان و دومین خانه بازی قرآنی کشور‌‌درشهرستان عنبراباد، با تاسی و الگو برداری از خانه بازی حرم مطهر امام رضا (ع) و حرم مطهر فاطمه معصومه (س) با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و با مجوز و نظارت اتحادیه تشکلهای قرآنی کشور توسط مؤسسه قرآنی امیر المؤمنین (ع) شهرستان عنبرآباد راه اندازی شد.
۵ ۶ ۷ ۸ ۹ صفحه ۱۰ از ۲۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴