استان ایلام

اولین هنرستان هنرهای زیبای ایلام ویژه پسران افتتاح شد
خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در آیین افتتاح این هنرستان اظهار کرد: تاسیس هنرستان در ایلام جبران مافات و بی توجهی های گذشته نسبت به این مساله بود، خوشبختانه در حال حاضر جزو 26 استانی هستیم که دارای هنرستان هستند.
آیین روز ملی سینما در ایلام برگزار شد
از افتخارآفرینان و پیشکسوتان عرصه مستند و فیملسازی در استان ایلام تجلیل شد، تجلیل از خانواده زنده یاد علی باسره پیشکسوت عرصه فیلم و نمایش و تجلیل از خانواده زنده یاد علی احسان پورمند از سرپرستان سابق انجمن سینمای جوانان استان ایلام از برنامه های مهم این آئین بود.
​به بهانه ی روزملی سینما
سینما رسانه ای است که بر زندگی مردم و روابط اجتماعی آنها تاثیرعمیقی داردوبه عبارتی زبان مشترک مردم دنیاست وارتقا سطح کیفی آن به رشدفرهنگی،اجتماعی وحتی اقتصادی جامعه خواهدانجامید ومی تواندپنجره ای به سمت خودباوری انسانهادرجامعه باشد.
آیین روز ملی سینما در ایلام برگزار می شود
آیین روز ملی سینما همزمان با صدو بیستمین سال گرامیداشت سینمای ملی ایران در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی شهر ایلام با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.
برگزاری آزمون سراسری خوشنویسان در آبدانان
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبدانان از برگزاری آزمون سراسری خوشنویسان در مقاطع مختلف با رعایت پروتکل های بهداشتی در محل مجتمع فرهنگی هنری آبدانان خبرداد.
حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت های فرهنگی در استان ایلام
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، از امضای تفاهم نامه "حمایت از فعالیت های فرهنگی در استان ایلام" با وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی خبر داد.
در دیدار خودآموز با پارسی مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان مطرح شد: لزوم ترویج فرهنگ مطالعه بین دانش آموزان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام بیان کرد: انجمن های اسلامی دانش آموزان می توانند در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی موثر باشند.
۶ جایزه ادبی کردی ایلام پاییز امسال اهدا می شود
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با اشاره به اعلام فراخوان جایزه ادبی کردی ایلام برای نخستین بار گفت: شش جایزه ادبی این برنامه پاییز امسال به برگزیدگان اهدا خواهد شد.
برگزیدگان مسابقه عکس محرم معرفی شدند
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبدانان از مشخص شدن برگزیدگان مسابقه عکس محرم در فضای مجازی خبر داد.
ثبت 598 پرونده اصحاب فرهنگ و هنر استان ایلام در سامانه کارا/ حمایت از اشتغال 817 نفر از هنرمندان استان
اکبر امیدی معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با اعلام این خبر اظهار کرد: تا کنون ۵۹۸ فقره پرونده اصحاب فرهنگ و هنر استان که در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده اند، مورد تایید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قرار گرفته است. این تعداد شامل افراد دارای کد کارگاهی و همچنین افراد فاقد بیمه می باشند.
تقدیر دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت از رسانه‌ها
در پی وقوع حادثه انفجار کپسول گاز کلر در روستای زنجیره علیا شهرستان چرداول، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و دبیر شورای اطلاع‌رسانی استان از رسانه‌ها تقدیر کرد.
زنده‌یاد"باسره" آبروی فرهنگ و هنر ایلام بود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام به همراه مسئولان استانی در منزل زنده یاد استاد علی باسره حضور یافت.
از ساخت 10 فیلم کوتاه و دو مستند در استان ایلام حمایت می شود
در گفتگو با معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، مفاد تفاهم نامه حمایت از اجرای فعالیت های سینمایی تبیین شد.
دیدار "رهبر قنبری" فیلمساز برجسته کشور با خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
رهبر قنبری کارگردان سینمای ایران به همراه اعضای ستاد برگزاری جشنواره دانشجویی و ملی ققنوس با خودآموز دیدار و گفتگو کردند.
سه شنبه های تکریم با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
️سه شنبه های تکریم این بار در منزل خانواده شهید حیات سروری و با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام صورت گرفت.
تقدیر مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از عمران خودآموز
مشاور وزیر و رییس ستاد برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت از عمران خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام تجلیل کرد.
برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان آبدانان
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان آبدانان، از برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور امام جمعه ، فرماندار و اعضای شورای فرهنگ عمومی در شهرستان آبدانان خبرداد.
نمایشگاه مجازی ️روز واقعه برگزار شد
از سوی انجمن هنرهای تجسمی استان ایلام و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان صورت گرفت.
نمایشگاه مجازی خوشنویسی و پوسترهای نقاشی خط
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دره شهر، از برگزاری نمایشگاه مجازی خوشنویسی و پوسترهای نقاشی خط در شهرستان دره شهر خبر داد.
برگزاری نشست شورای فرهنگ عمومی در دهلران
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهلران، از برگزاری نشست شورای فرهنگ عمومی با حضور امام جمعه، فرماندار و دیگر مسولان فرهنگی و اجرایی این شهرستان خبر داد.
امام جمعه ایلام در هشتمین هفته سه شنبه های تکریم: مقاومت و پایداری آزادگان در تاریخ نظام اسلامی ماندگار است
هشتمین هفته از طرح ملی سه شنبه های تکریم با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی استان ایلام در منزل دو تن از آزادگان و جانبازان سرافراز دوران ۸ سال دفاع مقدس برگزار شد.
ایرنا مورد اعتماد مردم است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از خبرگزاری ایرنا مرکز ایلام بازدید کرد.
ایلامی ها می توانند تا سی ام مرداد با تخفیف ویژه کتاب بخرند!
طرح تابستانه کتاب 99 در کتابفروشی پاتوق کتاب واقع در خیابان مسجد والی و کتابفروشی هامون واقع در پارک کودک تا سی ام مرداد ماه برقرار است.
کتاب روزگار اسارت چاپ شد
همزمان با سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، کتاب روزگار اسارت شامل خاطرات جمعی از آزادگان استان ایلام، به قلم زینب شاهمرادیان از مؤلفان و خبرنگاران فعال ایلام به چاپ رسید.
۱ ۲ صفحه ۳ از ۲۰ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰