استان ایلام

روزهای زلال در لحظه‌های وصال
یادداشت معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام به مناسبت هفته دفاع مقدس
نمایشگاه  مجازی عکس و پوستر در فضای مجازی شهرستان سیروان برگزار شد
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیروان ، از برگزاری نمایشگاه مجازی عکس و پوستر با موضوع ایثار و شهادت و با هدف یادآوری خاطرات و رشادت های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس خبر داد.
برگزاری سومین نشست شورای فرهنگ عمومی در شهرستان سیروان
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیروان، از برگزاری سومین نشست شورای فرهنگ عمومی در دفتر امام جمعه این شهرستان خبر داد.
مشکلات بازرسی شعب تامین اجتماعی از دفاتر نشریات و رسانه های استان حل می شود
نشست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با حضور رئیس خانه مطبوعات و رسانه های استان و معاون سازمان تامین اجتماعی استان ایلام برگزار شد.
مراسم تجلیل ازپیشکسوتان دفاع مقدس شهرستان ملکشاهی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ملکشاهی ،ازمراسم تجلیل ازپیشکسوتان عرصه دفاع مقدس دراولین روزازهفته دفاع مقدس دراین شهرستان خبرداد.
گارگاه آموزش فیلمسازی در شهرستان دره شهر

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان دره شهر، ازبرگزاری کارگاه آموزش فیلمسازی در شهرستان دره شهر خبر داد.
دفاع مقدس، ماندگار ترین جهاد جمعی ایرانیان در برابر ظلم و تجاوز بود
عمران خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در پیامی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، این دوران را فرهنگی ماندگار و همیشه راه گشا دانست.
نشست شورای فرهنگ عمومی در دره شهر
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دره شهر گفت: دومین نشست شورای فرهنگ عمومی امروز به ریاست حجت الاسلام قنبربیگی امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی و با حضور فرماندار ، اعضای شورا و میهمانان ویژه در دفتر امام جمعه دره شهر برگزار شد.
نشست مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیته امداد استان با هیئت رئیسه خانه مطبوعات برگزار شد
کمیته امداد در زمینه توسعه اشتغال و فرهنگ کار و تلاش ورود آگاهانه ای داشته است.
برگزاری کارگاه های آموزشی درشهرستان ملکشاهی
رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان ملکشاهی، از برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوع، آسیب های اجتماعی و نشاط اجتماعی در این شهرستان خبرداد.
برگزاری نمایشگاه مجازی عکس دفاع مقدس در آبدانان
به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس نمایشگاه عکس دفاع مقدس در شهرستان آبدانان برگزار شد.
آثار برگزیدگان جشنواره داستان نویسی کُردی " رازان " در قالب کتاب منتشر شد
یونس قیطانی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ، با اعلام این خبر اظهار کرد: نخستین جشنواره داستان نویسی کُردی "رازان" سال 97 از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار شد و به تازگی چاپ آثار برگزیده این جشنواره در قالب کتاب با حمایت این اداره کل صورت گرفت.
اخبار کوتاه: رسته فرهنگ، هنر و رسانه استان ایلام در رتبه اول کشور/  رتبه برتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در جشنواره شهید رجایی
خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ، با اعلام این خبر اظهار کرد: استان ایلام با ۶۲۵ فقره پرونده ثبت شده در سامانه کارا به نسبت جمعیت شاغل استان، رتبه اول کشور را کسب کرد.
اعلام نتایج داوری عکسواره فرهنگ عاشورایی شهرستان دره شهر
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دره شهر، از نتایج داوری عکسواره فرهنگ عاشورایی در فضای مجازی خبر داد.
دوازدهمین طرح ملی سه شنبه تکریم در ایلام/ تداوم راه شهدا ضامن حفظ دستاوردهای نظام اسلامی است
مسئولان اجرایی و فرهنگی استان ایلام در جریان برگزاری دوازدهمین هفته طرح ملی سه شنبه های تکریم بر اهمیت تعظیم خانوادهای معزز شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تداوم راه شهدای عزیز در راستای حفظ و تداوم دستاوردهای انقلاب اسلامی تاکید کردند.
سومین آزمون جامع استانداردهای مهارتی کاردانش در حال برگزاری است/آزمون کتبی به صورت مجازی خواهد بود
ملکشاهی مدیر آموزش مهارت‌های کار و دانش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با اعلام این خبر اظهار کرد: سومین آزمون جامع استانداردهای مهارتی کاردانش سال تحصیلی۹۹-۹۸ و سی و دومین آزمون ادواری مراکز مهارت آموزی ۲۵, ۲۶ و ۲۷ شهریور ماه ۱۳۹۹ (عملی ) در چهار حوزه ایلام ، آبدانان ، دهلران و هلیلان برگزار می شود.
هفتمین سوگواره ملی «علمدار کربلا» در ایلام برگزار می شود/ ایلام میزبان آواها و نواهای عاشورایی
حجت الاسلام چراغی پور با بیان اینکه هفتمین سوگواره ملی علمدار کربلا به میزبانی استان ایلام برگزار می شود، گفت: در سال جاری با توجه به شرایط شیوع کرونا این سوگواره با محوریت آواها و نواهای عاشورایی بر بستر فضای مجازی برگزار خواهد شد.
اولین هنرستان هنرهای زیبای ایلام ویژه پسران افتتاح شد
خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در آیین افتتاح این هنرستان اظهار کرد: تاسیس هنرستان در ایلام جبران مافات و بی توجهی های گذشته نسبت به این مساله بود، خوشبختانه در حال حاضر جزو 26 استانی هستیم که دارای هنرستان هستند.
آیین روز ملی سینما در ایلام برگزار شد
از افتخارآفرینان و پیشکسوتان عرصه مستند و فیملسازی در استان ایلام تجلیل شد، تجلیل از خانواده زنده یاد علی باسره پیشکسوت عرصه فیلم و نمایش و تجلیل از خانواده زنده یاد علی احسان پورمند از سرپرستان سابق انجمن سینمای جوانان استان ایلام از برنامه های مهم این آئین بود.
​به بهانه ی روزملی سینما
سینما رسانه ای است که بر زندگی مردم و روابط اجتماعی آنها تاثیرعمیقی داردوبه عبارتی زبان مشترک مردم دنیاست وارتقا سطح کیفی آن به رشدفرهنگی،اجتماعی وحتی اقتصادی جامعه خواهدانجامید ومی تواندپنجره ای به سمت خودباوری انسانهادرجامعه باشد.
آیین روز ملی سینما در ایلام برگزار می شود
آیین روز ملی سینما همزمان با صدو بیستمین سال گرامیداشت سینمای ملی ایران در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی شهر ایلام با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.
برگزاری آزمون سراسری خوشنویسان در آبدانان
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبدانان از برگزاری آزمون سراسری خوشنویسان در مقاطع مختلف با رعایت پروتکل های بهداشتی در محل مجتمع فرهنگی هنری آبدانان خبرداد.
حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت های فرهنگی در استان ایلام
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، از امضای تفاهم نامه "حمایت از فعالیت های فرهنگی در استان ایلام" با وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی خبر داد.
در دیدار خودآموز با پارسی مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان مطرح شد: لزوم ترویج فرهنگ مطالعه بین دانش آموزان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام بیان کرد: انجمن های اسلامی دانش آموزان می توانند در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی موثر باشند.
۶ جایزه ادبی کردی ایلام پاییز امسال اهدا می شود
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با اشاره به اعلام فراخوان جایزه ادبی کردی ایلام برای نخستین بار گفت: شش جایزه ادبی این برنامه پاییز امسال به برگزیدگان اهدا خواهد شد.
صفحه ۱ از ۲۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰