استان گیلان

خبرنگاران مطالبه گر خودشان باشند
مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در میزگرد «بررسی چالش‌های خبرنگاران» مطرح کرد: خبرنگاران مطالبه گر خودشان باشند.
طرح حمایتی تابستانه کتاب در گیلان آغاز شد
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از آغاز طرح حمایتی تابستانه ۹۹ کتاب همزمان با سراسر کشور با تخفیف ۲۰ درصدی در استان خبر داد.
شهید صارمی سید شهدای خبرنگار است
امام جمعه رودسر در مراسم تجلیل از خبرنگاران این شهرستان گفت: قشر خبرنگاران همچون سایر اقشار مردم، شهدای زیادی تقدیم اسلام نموده که شهید صارمی نمونه این شهدا و سید شهدای خبرنگار می باشند.
خبرنگاران امانت داران جامعه اند
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودسر، خبرنگاران و فعالان رسانه ای را امانت دار جامعه دانست و تصریح کرد: امانت داری رسالت خبرنگاران است.
تقدیر از بانوان شرکت کننده در سومین نمایشگاه نقاشی "رویش" لاهیجان
طی مراسمی از بانوان هنرمند شرکت کننده در سومین نمایشگاه گروهی نقاشی "رویش" در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان تقدیر شد.
نمایشگاه خوشنویسی «مشق غدیر» به صورت مجازی در فومن برپا شد
هنرمندان خوشنویس فومنی، نمایشگاه خوشنویسی «مشق غدیر» را به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم در فضای مجازی برپا کردند.
خبرنگاران گیلانی تجلیل می شوند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به عدم برگزاری مراسم روز خبرنگار در این استان به دلیل شیوع کرونا ، گفت: از تلاش خبرنگاران فعال گیلان قطعا تقدیر خواهد شد.
رسانه ها بهترین ابزار تبیین اندیشه های دینی در جامعه هستند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه باید از طریق رسانه‌ها پایبندی به ابعاد دینداری را ترویج داد گفت: باید با بهره‌گیری از رسانه‌ها به‌ویژه رسانه‌های دینی مسائل اسلام را به درستی معرفی کرده و هنرمندانه جلوی شبهه‌افکنی دشمنان را بگیریم.
معرفت و اخلاق شهدا در جامعه نهادینه شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه باید معرفت و اخلاق شهدا را در جامعه نهادینه کنیم گفت: تکریم خانواده شهدا وظیفه و تکلیف مسئولان است.
مراسم روز خبرنگار امسال در گیلان برگزار نمی شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بیان کرد: از آنجایی که مراسم بزرگ تجلیل از خبرنگاران با حضور استاندار طی سال های گذشته با دعوت از ۵۰۰ نفر از تلاشگران عرصه رسانه برگزار می شد، امسال این مراسم بدلیل رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار نمی شود.
اعتبار ما از خدمت به اهالی فرهنگ و هنر بدست می آید
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در دیدار با کارکنان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های لنگرود و لاهیجان اظهار کرد: اعتبار اصل کار ماست و اعتبار ما از خدمت به اهالی فرهنگ و هنر به دست می آید.
خبرنگاران فعال طرح مواسات در فومن تجلیل شدند
خبرنگاران فعال طرح مواسات (کمک به به خانواده های کم درآمد و آسیب دیده از بیماری کرونا) در شهرستان فومن تجلیل شدند.
شورای فرهنگ عمومی محل سیاستگذاری برای فرهنگ است
امام جمعه رودسر با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی محل سیاستگذاری امور فرهنگی شهرستان است، گفت: مسئولان علاوه بر بیان مشکلات برای رفع تنگناها تلاش کنند.
نقش نماز جمعه در ارتقا و صیانت از فرهنگ عمومی
دومین جلسه شورای فرهنگ و عمومی سیاهکل، صبح یکشنبه 5 مردادماه 99 با محوریت نقش نماز حمعه در ارتقا و صیانت از فرهنگ عمومی و گرامیداشت پنجم مردادماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
ذی الحجه ماه امامت و ولایت اهل بیت(ع) است
امام جمعه شفت در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان گفت: ذی الحجه ماه امامت و ولایت اهل بیت(ع) است و در بسیاری از احادیث بر فضیلت های آن تأکید بسیار شده است.
بصیرت بخشی به مسائل روز اجتماعی از اثرات نماز جمعه است
امام جمعه ماسال در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان، یکی از اثرات نماز جمعه را بصیرت بخشی به مسائل روز اجتماعی دانست.
مسئولان مصوبات شورای فرهنگ عمومی را اجرا کنند
امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی آستارا گفت: مصوبات این شورا لازم‌الاجراست و مسئولان به صورت جدی اجرای آنها را پیگیری کنند و ترویج عفاف و حجاب را در دستور کار خود قرار دهند.
فردی که به کتاب و کتابخوانی اهمیت دهد دارای معرفت دینی است
امام جمعه رودسر اظهار کرد: امام جواد(ع) از جوانان می خواهد که معرفت دینی داشته باشند و فردی که به کتاب و کتابخوانی اهمیت دهد، دارای معرفت دینی است.
پرستاران همان جهادگران دوران دفاع مقدس هستند
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شفت گفت: پرستاران همان جهادگران دوران دفاع مقدس در خط مقدم دفاع از مردم هستند.
برپایی نمایشگاه عکس نماز جمعه در شفت
به مناسبت فرا رسیدن سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور، نمایشگاه عکس یک روزه «نماز جمعه» در شفت برگزار شد.
برپایی میز خدمت و گلباران مزار شهدا در املش
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی املش اظهار کرد: به مناسبت سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور، برنامه های مختلف فرهنگی از جمله برپایی میز خدمت و گلباران مزار شهدا در این شهرستان برگزار شد.
فونداسیون یک جامعه، فرهنگ و دین آن جامعه است
امام جمعه رضوانشهر در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در سال جاری گفت: فونداسیون یک جامعه، فرهنگ و دین آن جامعه است.
فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام تسهیلات کرونا برای مراکز فرهنگی بدون بیمه
شاغلان و مراکز فرهنگی و هنری بدون بیمه فقط تا پنجم مردادماه جاری فرصت دارند تا برای دریافت تسهیلات کرونا در سامانه اینترنتی کارا ثبت نام کنند.
انتخاب یک گیلانی در هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکلهای قرآن و عترت کشور
مجمع عمومی و انتخابات هیئت مدیره و بازرسان اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت همزمان با سراسر کشور، به‌صورت ویدئو کنفرانس در استان گیلان برگزار شد.
برگزاری آزمون‌های جامع و ادواری مهارتی فرهنگ و هنر به‌صورت مجازی
معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری دومین آزمون جامع و سی و یکمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی بخش فرهنگ و هنر شاخه کاردانش در سال تحصیلی 99-98 به‌صورت مجازی و همزمان با سراسر کشور در استان خبر داد.
۱ ۲ ۳ ۴ ۵ صفحه ۶ از ۲۰ ۷ ۸ ۹ ۱۰