استان قزوین

امام جمعه قزوین: استفاده حداکثری از ظرفیت فضای مجازی نیازمند فرهنگ‌سازی است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین با تأکید بر استفاده حداکثری از فضای مجازی، گفت: استفاده از ظرفیت فضای مجازی نیازمند فرهنگ‌سازی بیشتر و ارتقای سطح سواد رسانه‌ای است.
پرداخت بیش از ۲۶ میلیارد تومان تسهیلات کرونا به اصحاب فرهنگ و هنر قزوین
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: تا کنون به اصحاب فرهنک و هنر ۲۶ و نیم میلیارد تومان تسهیلات کرونا پرداخت شده است.
جشنواره فیلم های مستند "یادگار" با هدف معرفی ظرفیت میراث فرهنگی کشور با استفاده مناسب از ابزار سینما برگزار می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین عنوان داشت: جشنواره فیلم های مستند "یادگار" با هدف معرفی ظرفیت میراث فرهنگی کشور با استفاده مناسب از ابزار سینما برگزار می شود.
بیش از 2000 تن محصولات چاپی از استان قزوین به سایر کشورها صادر شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: صنعت چاپ و بسته بندی استان با وجود مسائل و مشکلات بسیار، فعال بوده و در سال 1399 بیش از ۲ هزار تن محصول چاپی از قزوین به کشورهای همسایه صادر شده است.
تأسیس کانون های مساجد نقطه عطفی در توسعه فرهنگی کشور است
اسماعیلی گفت: تأسیس کانون های مساجد از بزرگترین رویدادهایی بود که صورت گرفت و در واقع نقطه عطفی در توسعه فرهنگی کشور بود.
مراسم تجلیل از فعالان حوزه فرهنگ و هنر شهرستان آوج شهرستان آوج برگزار شد
باحضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، مراسم تجلیل از فعالان حوزه فرهنگ و هنر شهرستان آوج در خانه فرهنگ آبگرم برگزار شد.
هنرمند قزوینی در شانزدهمین دوره جشنواره ملی داستان نویسی رضوی خوش درخشید
لیلا روغنگیر؛ هنرمند قزوینی در شانزدهمین دوره جشنواره ملی داستان نویسی رضوی که در بوشهر برگزار شد موفق به کسب مقام دوم در بخش داستان بلند رده سنی دانشجویی شد.
فعالیت ۳۶۲ کانون فرهنگی هنری مساجد در استان قزوین
مسؤول دبیرخانهٔ کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین با بیان اینکه از فعالیت ۳۶۲کانون فرهنگی هنری مساجد در استان قزوین خبر داده و گفت: به زودی ۴۰ کانون دیگر در استان ایجاد می‌شود.
قزوینی‌ها در طرح زمستانه کتاب بیش از 4700 جلد کتاب به ارزش 2 میلیارد ریال خریدند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: 4710 نسخه کتاب به ارزش حدود 2 میلیارد ریال از سوی شهروندان قزوینی در قالب طرح زمستانه کتاب امسال از کتاب فروشی‌ها خریداری شد.
در آیین اختتامیه جایزه ملی عارف از پیشکسوتان موسیقی استان تجلیل شد
در آیین اختتامیه جایزه ملی عارف از دو پیشکسوت موسیقی استان؛ استاد علی اکبر خرم و استاد محمد وکلیها تجلیل شد.
استاندار قزوین: عارف قزوینی هنرمندی استعمارستیز و آزادی‌خواه بود
استاندار قزوین گفت: عارف قزوینی هنرمندی استعمارستیز و آزادی‌خواه بود که آثارش به ‌عنوان سراینده ای متعهد و موسیقی دانی مردمی، درون‌مایه ای اجتماعی داشت و تصنیف هایش سرشار از حس وطن ستایی و شور انقلابی بود و اینگونه می کوشید تا مردم زمانه خویش را آگاهی بخشد.
تجلیل از استاد علی اکبر شکارچی در اختتامیه جایزه ملی عارف
در اختتامیه نخستین دوره جایزه ملی عارف که در قزوین برگزار می شود از مقام هنری "استاد علی اکبر شکارچی " نوازنده و مدرس برجسته کمانچه و استاد برجسته موسیقی کشور تجلیل خواهد شد.
بازدید استاندار قزوین و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از استودیوی پایگاه خبری تیتر قزوین
استاندار قزوین در اولین برنامه خبری ضلع سوم با ابراز خوشحالی از راه اندازی این مجموعه از رسانه ها به عنوان رکن مهم دموکراسی و مردم سالاری نام برد که می توانند با افزایش سطح آگاهی مردم در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و ... به بهبود زندگی عمومی  جامعه کمک کنند.
استقبال گسترده هنرمندان کشور از نخستین دوره جایزه ملی عارف
هنرمندان موسیقی کشور از نخستین دوره جایزه ملی عارف استقبال گسترده ای کردند.
درخشش هنرمندان قزوینی در سیزدهمین جشنواره تجسمی فجر
هنرمندان قزوینی در سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خوش درخشیدند.
جلسه با هنرمندان و رؤسای انجمن های فرهنگی و هنری شهرستان تاکستان
جلسه هنرمندان، پیشکسوتان و رؤسای انجمن های موسیقی، تئاتر، فیلم و عکس، خوشنویسی، هنرهای تجسمی، ادبی، قرآن و نهچ البلاغه، رسانه و ... با حضور طاهری فرماندار تاکستان ، اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونینش، جعفر زادگان معاون سیاسی فرماندار، اکبری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین با امام جمعه تاکستان
محمدحسین اسماعیلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با آیت الله علی اسلامی نماینده استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه شهرستان تاکستان دیدار و گفتگو کرد.
پیام تبریک مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به هنرمند قزوینیِ برگزیده سیزدهمین جشنواره تجسمی فجر
در پی انتخاب خانم زهرا دوستی به عنوان هنرمند برگزیده سیزدهمین جشنواره تجسمی فجر در بخش نگارگری و دریافت طوبای زرین در این بخش که در اختتامیه جشنواره و با حضور دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت پذیرفت ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین پیام تبریکی صادر کرد.
رونمایی از فاز نخست سند توسعه فرهنگی استان
محمد حسین اسماعیلی گفت: فاز نخست سند توسعه فرهنگی استان تا پایان سال جاری رونمایی می شود.
هنر، زبان احساس و فهم مشترک میان انسانهاست
فرماندار البرز بیان کرد : در عرصه اطلاع رسانی، پیشگیری و آگاهی بخشی اجتماعی نیز هنر می تواند نقش موثری داشته باشد.
هیات داوران اولین دوره نشان ملی دبیرسیاقی معرفی شدند
اعضای هیات داوران نخستین دوره نشان ملی دبیرسیاقی با حکم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منصوب شدند.
دیدار مدیر جدید حوزه هنری استان قزوین با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان
محمدرضا امامقلی مدیر جدید حوزه هنری استان با محمد حسین اسماعیلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین دیدار و گفت‌وگو کرد.
گرامیداشت دهه فجر نباید تحت شعاع کرونا قرار بگیرد
رئیس شورای اطلاع رسانی استان قزوین گفت: گرامیداشت دهه مبارک فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نباید تحت شعاع ویروس کرونا قرار بگیرد.
معاون استاندار قزوین: برگزاری هرگونه تجمع در استان قزوین ممنوع است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: با توجه به وضعیت شکننده استان از نظر شیوع کرونا برگزاری هرگونه تجمع و مراسم در تمامی شهرستان‌های استان با وضعیت‌های زرد، قرمز و نارنجی ممنوع است.