استان فارس

حمایت های حوزه فرهنگ برای اهالی اقلید در راه است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در نشستی صمیمی با دکتر مسلم صالحی که با کسب حد نصاب آرای رای دهندگان حوزه انتخابیه اقلید به عنوان منتخب مردم این منطقه در مجلس شورای اسلامی منتخب شده است از حمایت های حوزه فرهنگ برای این شهرستان خبر داد.
اعلام برگزیدگان جشنواره کشوری بهونه نهم اردیبهشت/ اولین دوره تولیدات آثار هنری در فضای مجازی
جشنواره بهونه که بصورت کشوری و با محوریت تقدیر از مدافعان سلامت، تقویت روحیه امید و نشاط با تاکید بر ضرورت گسترش تولید آثار هنری مبتنی بر تجربه، اندیشه، خلاقیت و نیز تشویق هنرمندان جوان و ایجاد انگیزه مضاعف برای فعالیت بعد از دوره بحران ویروس کرونا در استان فارس برگزار شد و اعلام برگزیدگان جشنواره بهونه به عنوان اولین دوره تولیدات آثار هنری در فضای مجازی، اعلام می شود.
«ماهِ ماه» قرآن‌دوستان فارس را فرا می‌خواند
رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از برگزاری مسابقه قرآنی «ماهِ ماه» در هر روز ماه مبارک رمضان با اهدای جوایز نقدی و معنوی در این استان خبر داد.
راه‌اندازی نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیضا
نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیضا راه‌اندازی خواهد شد.
ماه مبارک رمضان یک فرهنگ است/ تجلیل از برترین قاریان فارس در ماه قرآن
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس با اعلام فعالیت های مجازی که به مناسبت ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شده و دعوت از فعالان فرهنگی هنری برای اعلام برنامه های همراستا در این ایام ارزشمند، گفت: رمضان تنها یک ماه عبادی نیست، یک فرهنگ است و برنامه‌های اسلام، برای رسیدن انسان به سعادت جاودانه تدوین شده، سعادتی که پهنایی به گستردگی دنیا و آخرت دارد.
«استرالیا» و «متولد شده در خون» در راه جشنواره تئاتر پارس جنوبی
نهمین جشنواره منطقه ای تئاتر نگین خلیج فارس با حضور گروه های تئاتری از استانهای بوشهر، هرمزگان، فارس، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد از تاریخ ۶ لغایت ۱۰ اردیبهشت ماه بصورت مجازی برگزار خواهد شد و گروه های راه یافته به بخش رقابتی معرفی شدند و از استان فارس نیز نمایش های «استرالیا» به کارگردانی سید محمدهادی هاشم زاده و «متولد شده در خون» به کارگردان و نویسندگی مسعود احمدی، جزو آثار راه یافته قرار دارند.
امکان آغاز به کار نگارخانه‌های استان از اول اردیبهشت‌ماه
رئیس گروه امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام کرد: نگارخانه‌ها می‌توانند درصورت تمایل به بازگشایی، فعالیت‌های خود را از اول اردیبهشت آغاز کنند.
ثبت اطلاعات در سامانه برای ادامه فعالیت آموزشگاه ها/ برگزاری کلاس های آموزشی جمعی تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: با توجه به ابلاغ «ستاد ملی مبارزه با کرونا» جهت اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند به آگاهی کلیه آموزشگاه‌های آزاد هنری و سینمایی می‌رساند، جهت آغاز به کار مجدد فعالیت آموزشگاه ها می باید ابتدا به سامانه salamat.gov.ir، مراجعه و نسبت به درج مشخصات و دریافت کد رهگیری اقدام نمایند.
آمادگی کامل فرهنگ و ارشاد برای مقابله با کرونا
معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از آمادگی کامل کلیه فضاهای اداری در شیراز و شهرستان های استان برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد و گفت: روزانه در دونوبت ظهر و شب تمام محیط های کاری کارکنان و مراجعه ارباب رجوع در حال گندزدایی و رعایت توصیه های بهداشتی هستیم و امیدواریم با یاری خدای مهربان بزودی از این دوران سخت نیز همچون گذشته به سلامت عبور کنیم.
ادامه تعطیلی تمامی مراکز فرهنگی، هنری و سینمایی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از انتشار اطلاعیه شماره ۳ کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا درباره فعالیت مراکز فرهنگی، هنری و سینمایی کشور خبر داد و گفت: تعطیلی تمامی مراکز فرهنگی، هنری و سینمایی کشور تا اطلاع بعدی همچنان ادامه دارد.
برنامه های هنری در فضای مجازی/ دعوت از اهالی هنر
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از اهالی هنر استان فارس دعوت کرد تا آثار هنری خود را در این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا، پس از هماهنگی و اخذ مجوزهای لازم در فضای مجازی منتشر کنند.
تولیدات آثار هنری در فضای مجازی با عنوان جشنواره بهونه
جشنواره بهونه با محوریت تقدیر از مدافعان سلامت، تقویت روحیه امید و نشاط با تاکید بر ضرورت گسترش تولید آثار هنری مبتنی بر تجربه، اندیشه، خلاقیت و نیز تشویق هنرمندان جوان و ایجاد انگیزه مضاعف برای فعالیت بعد از دوره بحران ویروس در استان فارس برگزار می شود.
اعلام ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و رسانه ای مقابله با کرونا/ نقش پر رنگ مطبوعات، خبرگزاریها و صدا و سیمای فارس
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اعلام تشکیل 25 گروه قرارگاه رسانه ای در سراسر استان فارس با حدود ۷۰۰۰ نفر زیر گروه در جهت شفاف سازی و اطلاع رسانی گفت: روزانه و به گونه مستمر اخبار و محتوای چندرسانه‌ای با هدف مقابله با ویروس کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در استان تولید و به صورت عمومی با همراهی ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس و رسانه های رسمی از جمله نقش پررنگ و موثر مطبوعات، خبرگزاریها و صدا و سیمای مرکز فارس، اطلاع رسانی شده است.
میرباقری از آغاز دور چهارم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری خبر داد
رئیس گروه امور رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد: دور چهارم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری با انتشار فرم‌ خود اظهاری آغاز شد.
فعالین حوزه نشر و کتاب به دلیل شیوع کرونا حمایت می شوند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از مساعدت با ناشران و کتابفروشان در شرایط کرونا خبر داد و گفت: از سوی معاون اول رئیس جمهور دستور رسیدگی به درخواست‌ها و مساعدت مالی با صنف ناشران و کتابفروشان در شرایط بروز بحران کرونا صادر شد.
پخش آنلاین فیلم کوتاه «آیسان» فیلمساز شیرازی آغاز شد
فیلم کوتاه «آیسان» محصولی از فیلمساز شیرازی پخش آنلاین خود را آغاز کرد/ در خلاصه داستان این فیلم کوتاه آمده است: خوب می‌شه کسی که تو زندگیت نیست رو باز بتونی داشته باشی.
تدوام جهاد رسانه‌ای در کنار جبهه خدوم مدافعان سلامت
صابر سهرابی با بیان اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی نامه‌ای از اهالی رسانه قدردانی و تشکر کرده است، گفت: بر همین مبنا همه ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیر آرزو داریم تا جهاد رسانه‌ای در کنار جبهه خدوم مدافعان سلامت بیش از گذشته تدوام یابد و از همه تلاش اهالی فرهنگ، ادب و هنر، همکاری روسا و اعضاء انجمنهای فرهنگی هنری، تلاش شورای فضای مجازی و همکاران در سراسر استان فارس و قرارگاه رسانه ای استان نیز کمال قدردانی دارم.
نمایشگاه کارت‌پستال های مجازی در نگارخانه سروناز شیراز برگزار می‌شود
مدیر ‌نگارخانه سروناز از برگزاری نخستین نمایشگاه کارت‌پستال های مجازی با عنوان «فردا بهار است…» برای در خانه ماندن خبر داد.
نسخه کاغذی نشریات تا پایان طرح فاصله‌گذاری اجتماعی چاپ نمی‌شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد: بر اساس اعلام کمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی ستاد ملی مقابله با کرونا؛ نسخه کاغذی نشریات تا پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی چاپ نمی‌شود.
روزهای خالی از تردد رمق کرونا را خواهد شکست/ تعطیلی مراکز تفریحی، گردشگری، فرهنگی هنری و حضور حداقلی کارکنان
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: همراهی شهروندان با تلاش شبانه روزی ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس، ترددهای غیرضروری در سطح شهر و در خانه ماندن را به ارمغان آورده تا در این روزهای سخت با یاری خدای مهربان، همچون دیگر حوادث از این وضعیت نیز به سلامت عبور کنیم.
صابر سهرابی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی پیام داد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی در پیامی بر این باور است که هنر هنرمندان تئاتر و اندیشه ها و سخنان اهالی و چهره های محبوب و جریان ساز این هنر تاثیر گذار، برای خدمت به بشریت و آگاه سازی مردم، بویژه در شرایط فعلی و مبارزه با بیماری کرونا ویروس، هنر بسیارتاثیر گذاری است.
«لیگ مجازی مطالعه» برای در خانه ماندن
معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد از حمایت ستاد مدیریت بیماری مقابله کرونا استان فارس برای برپایی « لیگ مجازی مطالعه » در راستای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی و علاقه‌مند کردن نوجوانان و جوانان با شعار #درخانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم، خبر داد.
دومین جایزه مجازی ادبی نویسندگان پارس در قالب جشنواره طنز «کرونانامک» برگزار می شود
«انتشارات نویسندگان پارس»، با مجوز شماره 14422 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان فارس، در راستای پیشگیری از شیوع ویروس منحوس «کرونا» و فرهنگ‌سازی پویش « در خانه بمانیم» و نیز همراهی، همدلی با «ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس» و استمرار و جدیت همگان تا ریشه‌کن‌شدن این بیماری و همچنین برای تزریق امید، خنده و شادی در بین مردم در دوران قرنطینه خانگی و معرفی و شکوفا‌سازی استعداد طنز‌پردازان و نویسندگان و شاعران نوجوان و جوان کشور و گسترش ادبیات طنز، اقدام به برگزاری نخستین جشنواره ادبی طنز تحت عنوان « کرونانامک» می‌نماید. لذا از تمام صاحبان قلم دعوت می‌شود آثار خود را به این جشنواره ادبی ارسال نمایند.
با همکاری ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس/ مسابقات فرهنگی هنری ویژه نوروز 99 در جشنواره پیک نوروزی قاصدک
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس: مسابقات فرهنگی هنری ویژه نوروز 99 در بخش های کتاب خوانی , داستان نویسی , نقاشی کودکان , فتوفیلم و قطعات نمایشی برای عموم علاقه مندان استان فارس با همکاری ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس در جشنواره پیک نوروزی قاصدک برگزار می شود .
با همراهی ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس، برگزاری جشنواره فیلم کوتاه داستانی و مستند «طلوع پارس» بصورت دیجیتالی
فراخوان سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه داستانی و مستند «طلوع پارس» با تاکید بر اهمیت میراث فرهنگی ناملموس منتشر شد و با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس، همه فرآیندها و مراحل این رویداد فرهنگی بصورت دیجیتال و در بستر سایت جشنواره با همراهی ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس، برگزار خواهد شد.
۴ ۵ ۶ ۷ ۸ صفحه ۹ از ۲۰ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳