استان فارس

خبرنگاران جلوتر از مدیران برای پیشگیری از کرونا تلاش کردند
استاندار فارس، با بیان اینکه قرار نیست رسانه‌ها برای ایجاد امید در جامعه دروغ بگویند یا مبالغه کنند بلکه باید واقعیت‌ها را بگویند، افزود: بیان این واقعیت‌ها در استان فارس در ارتباط یا عملکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار چشمگیر است.
بازدید استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از خبرگزاری فارس
در آستانه روز خبرنگار، استاندار فارس در رأس هیئتی متشکل از برخی معاونان و مدیران کل استان از دفتر خبرگزاری فارس در شیراز بازدید کرد.
پخش فیلم‌های نهمین جشنواره فیلم کوتاه شیراز همزمان با روز ورود آزادگان
در این جشنواره که سه بار نیز تمدید شده بود، از 85 فیلم دریافتی دبیرخانه جشنواره، پس از بررسی نخست، 28 فیلم به همراه پویانمایی C19 با موضوع بیماری کویید19 به کارگردانی حسن دهقانیان برای بررسی پایانی به هیأت داوران داده شد.
دیدار استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با خبرگزاری ایرنا
استاندار فارس گفت: رسانه‌ها با انعکاس و بیان اقدامات اثربخش دولت در حوزه‌های مختلف، امید و نشاط را در جامعه تقویت کنند.
تمدید جشنواره مد و لباس ایران 1404
موضوع مسابقه این جشنواره، ایران 1404، در سه بخش لباس آقایان، لباس بانوان (چادر، مانتو اجتماع و مانتو مجلسی) و لباس مشاغل برگزار می‌شود.
آمار نویدبخش در فضای رسانه‌ای فارس
روز خبرنگار بهانه‌ای است برای واکاوی وضعیت مطبوعات و رسانه‌های برخط. به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، رسانه‌ها در این استان طی هفت سال گذشته به‌صورتی شایان توجه رشد کرده‌اند.
برنامه های بزرگداشت هفته خبرنگار به صورت عادی برگزار نمی شود/ احتمال برگزاری آنلاین اختتامیه جشنواره مطبوعات
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به دلیل محدودیت های کرونایی از تغییر در شرایط برگزاری برنامه های هفته خبرنگار خبر داد و این روز را برای ارج نهادن به آگاهی، دانایی و حقیقت طلبی توصیف کرد و گفت: تمام مسئولان استان در ایام هفته بزرگداشت خبرنگار به دفاتر مربوطه برای ادای احترام سر خواهند زد .
جهاددانشگاهی؛‌ تلاش پیوسته برای تحقق خودکفایی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با یادآوری اینکه جهاددانشگاهی در حوزه‌هایی که ورود داشته، موفق عمل کرده است، مهم‌ترین اقدامات این نهاد انقلابی را تلاش برای خودکفایی در بخش‌های مختلف دانست که دستاوردهای مهمی داشته است.
ثبت نام ۳۱ کتابفروشی فارس در طرح تابستانه کتاب ۱۳۹۹
ارائه تخفیف در این طرح تنها شامل کتابهای چاپی است و سایر کالاهای فرهنگی عرضه شده در کتابفروشی را شامل نمی‌شود.
شهر اشکنان لامرد، میزبان چهارمین «سه‌شنبه‌های تکریم» استان فارس شد
چهارمین «سه‌شنبه‌های تکریم» استان فارس با تجلیل از خانواده شهیدان «اکبر نجفی» و «محمد دست‌نشان» همزمان با میلاد حضرت امام هادی (ع) به صورت ویدوئوکنفرانس در شهر اشکنان برگزار گردید.
کارنامه متفاوت فارس در حوزه‌های فرهنگ، هنر و مذهب
استان فارس و شهر شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) در حوزه اجرای برنامه‌های قرآنی و نیز برگزاری مراسم‌های فرهنگی و هنری در زمینه‌های مذهبی چه در دین اسلام و چه در حوزه ادیان الهی در دولت تدبیر و امید خوش درخشیده و کارنامه درخوری برجای گذاشته است.
دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با نماینده مردم لار در مجلس شورای اسلامی
اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه لارستان بزرگ علی‌رغم همه کمبودها به ویژه در زمینه مالی، کارکردهای فرهنگی و هنری چندین برابری را از خود نشان داده‌اند. این کارکرد البته به هم‌گامی هنرمندان، فرهنگ‌وران و به ویژه خیرین فرهنگی برمی‌گردد.
نخستین «سه شنبه های تکریم» جنوب فارس با تجلیل از خانواده « سردار شهید نجفعلی مفید» برگزار شد
نخستین «سه شنبه های تکریم» جنوب استان فارس با تجلیل از خانواده «سردار شهید نجفعلی مفید» و با حضور ویدوئوکنفرانسی صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان تبلیغات اسلامی استان در لارستان برگزار شد.
انتخاب دو نماینده فارس درانتخابات اتحادیه تشکلهای قرآنی
در انتخابات اخیر اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور که به‌صورت همزمان کشوری برگزار شد، دو نفر از جامعه قرآنی فارس حائز کسب بیشترین آرای مأخوذه شده و بدین ترتیب عضو هیئت مدیریه این اتحادیه شدند.
سومین سه‌شنبه‌های تکریم این بار در اقلید
خانواده شهدا هیچ انتظاری از هیچ کسی ندارند به جز اینکه مسئولین در خط شهدا حرکت کنند.
فعالیت دبیرخانه شورای فضای مجازی با رویکرد تازه و خلاق
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از ادامه فعالیت دبیرخانه شورای فضای مجازی در حوزه فرهنگ، ادب، هنر و رسانه با رویکردهای تازه و خلاق خبر داد و گفت: نقش اصلی در تولید و خلق محتوی شایسته و تاثیر گذار برای آگاهی رسانی و هرگونه فعالیت ویژه فضای مجازی، با هنرآفرینی، فرهنگسازی و قلم اهالی رسانه و اصحاب فرهنگ، ادب و هنر قابل ارائه و جریان ساز خواهد بود.
انتخابات اتحادیه قرآنی برگزار شد/ پایانی برکشمکش چندین ساله+گزارش تصویری
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان با اعلام برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت در فارس گفت: ما وارث کتابی هستیم که میراث انبیا الهی و خون دل خوردن‌هایی در طول تاریخ است که باید ذهن و تلاش ما در راستای توسعه قرآن و استقرار فرهنگ قرآنی درجامعه شکل دهد.
مهلت ارسال آثار به نهمین جشنواره فیلم کوتاه شیراز تمدید شد
روح‌الله رنجبری، مدیر گروه سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت:مهلت ارسال آثار به نهمین جشنواره فیلم کوتاه شیراز تا روز 8 مرداد ماه جاری تمدید شد.
برگزاری نخستین نشست کارگروه فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و ادیان توحیدی بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس
امروز، نتیجه آن از خودگذشتگی‌، ایثار، فداکاری و جان‌بازی‌ها که سینه به سینه با همه مشکلات، هرچند کم‎فروغ، به نسل جوان رسیده، حماسه‌هایی بزرگی را همچون مدافعان حرم و مدافعان سلامت آفریده است.
تخصیص ۲۰ میلیارد ریال برای فعالیت‌های قرآنی در فارس
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اظهار کرد: طی دو سال گذشته ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات به فعالیت‌های قرآنی در بخش‌های مختلفی نظیر کمک به ایده‌های ویژه، کمک به مؤسسات قرآنی، شورای توسعه قرآنی و ... پرداخت کرده‌ایم.
خبرگزاری شبستان از نظر محتوای رسانه ای توانسته به عنوان نقطه درخشان خبررسانی در استان فارس و کشور برسد
سهرابی گفت: خبرگزاری شبستان از نظر محتوای رسانه ای توانسته به عنوان نقطه درخشان خبررسانی در استان فارس و کشور برسد، این رسانه همیشه عملکردی رو به جلو داشته و در بهترین شرایط دقت، سرعت و صحت خبرها را تنظیم و منتشر کرده است.
مسئولین باید ادامه‌دهنده راه شهدا باشند
سهرابی گفت: مسئولین باید ادامه دهنده راه شهدا، رزمندگان، ایثارگران باشند از نظام مقدس اسلامی پاسداری کنند و همچنین ارج نهادن به خانواده معزز شهدا باید در دستور کار مسئولین باشد.
برگزاری نخستین نشست کارگروه مساجد ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان فارس
در مساجد پیروزی های مقاومت را با محوریت شهید حاج قاسم سلیمانی و الهام از مکتب سلیمانی نشر داده شود.
حاکمیت گفتمان سومین حرم اهل بیت(ع) بر همه شئون فرهنگی استان فارس
هرچند دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی بسیاری در استان و شهرستان‌ها ردیف بودجه فرهنگی دارند، اما متولی اصلی این حوزه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است؛ اما بودجه این اداره پاسخ‌گوی همه فعالیت‌هایی باید پیگیری کند، نیست.
از تولید فیلم کوتاه حمایت و پشتیبانی می‌کنیم
سینماگران و تولیدکنندگان سینمایی ما، به ویژه در فیلم کوتاه، تولیدات بسیاری را در راستای مبارزه و پیشگری از گسترش بیماری کرونا داشتند.
« قبلی ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ صفحه ۹ از ۲۰ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ بعدی »