استان فارس

راه‌اندازی سامانه LMS قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی
در راستای حمایت از مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت دارای مجوز از فرهنگ و ارشاد اسلامی 60 میلیون ریال این مبلغ را معاونت قرآن و عترت پرداخت خواهد کرد و این مؤسسات تنها با پرداخت 30 میلیون ریال می‌توانند از این سامانه بهره گیرند.
بازدید معاون توسعه و مدیریت اداره کل فارس از شهرستان گراش
غلامرضا یوسفی‌نژاد، در این بازدید با بیان این که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با کمبود نیرو در سراسر استان روبرو است، ابراز امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک، نیروی جوان متخصصی به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش افزوده خواهد شد.
برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی
تمامی گروه‌های نمایشی استان که در سال 98 تا مهرماه 1399 نمایشی را در اجرای عموم و یا در مرحله بازبینی آماده اجرا داشتند می‌توانند سه نسخه از فیلم اجرای خود جهت بازبینی را به دبیرخانه تحویل دهند.
سومین جشنواره بهونه در گام پایانی
پخش زنده این آیین ساعت 17 در صفحه اینستاگرامی به آدرس @alirezabahooneh خواهد بود.
بررسی طرح خانواده متعالی در شورای فرهنگ عمومی فارس
تبیین طرح "خانواده متعالی" موضوع اصلی صد و پانزدهمین نشست شورای فرهنگ عمومی فارس بود. این طرح از کلان‌برنامه‌های این شورا در پنج سال و با هدف ایجاد خانواده تراز اسلامی تدوین شده است.
فراخوان نخستین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی جامعه‌نگار
علاقمندان برای شرکت در این جشنواره می‌بایست نمایشنامه‌های خود را در زمینه مسایل اجتماعی با رویکرد آموزشی تا پایان مهرماه جاری به دبیرخانه ارسال نمایند.
معرفی  1027 پرونده با اعلام 54.41 میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق 80 درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر
سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی 400 مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق 80 درصدی این پیش‌بینی، 320 مجوز صادر شد. افزون بر این، 210 مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب 100 درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، 6600 میلیون ریال تسهیلات مالی به 160 دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.
فعالیت های پیش رو انجمن نمایش شتاب گرفت/ دغدغه ها و آسیب ها در اولویت باشد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در دیدار با هیات رییسه انجمن هنرهای نمایشی فارس گفت: کرونا ضربه های زیادی به بدنه هنر تئاتر وارد کرده و در کنار اینکه حفظ سلامت هنرمندان و بررسی و رفع دغدغه ها و آسیب ها از همه چیز مهم تر است، اما جای بسی خرسندیست که فعالیت های پیش رو انجمن نمایش در حال شتاب گرفتن می باشد.
انعقاد تفاهم‌نامه با بنیاد شهید برای رفع مشکل مسکن خانواده شهدا
رحیمی استاندار فارس گفت: تفاهم نامه ای با رئیس بنیاد شهید و معاون رئیس جمهور در حال انعقاد است که مسکن خانواده معزز شهدا و ایثارگران مسکن تهیه شود چرا که وظیفه ما کاهش مشکلات خانواده شهداست.
۱۴ هزار و ۵۰۰ شهید استان فارس نشانی از اهمیت مردم این استان به فرمان امام راحل
احمدی گفت: استان فارس به لحاظ دینی، فرهنگی و هنری دارای ظرفیت بالایی است.
گزارش کارکرد فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در دولت تدبیر و امید
از آن جا که در یک سال آینده همه فعالیت‌های فرهنگی و هنری بایستی بر بستر فضای مجازی برگزار شود، برنامه یک ساله این اداره کل از شهریور 1399 تا شهریور 1400 نیز در مراحل پایانی تدوین است و بزودی منتشر خواهد شد.
کارنامه متفاوت فارس در حوزه‌های فرهنگ، هنر و مذهب
استان فارس و شهر شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) در حوزه اجرای برنامه‌های قرآنی و نیز برگزاری مراسم‌ فرهنگی و هنری در زمینه‌های مذهبی چه در دین اسلام و چه در حوزه ادیان الهی در دولت تدبیر و امید خوش درخشیده و کارنامه درخوری برجای گذاشته است.
حضور هنرمندان فارس با ۵ نمایش در تئاتر مقاومت
هنرمندان تئاتر استان فارس با ۵ اثر به بخش صحنه‌ای تئاتر مقاومت راه یافتند.
پایان نهمین جشنواره فیلم کوتاه شیراز
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس گفت: نهمین جشنواره فیلم کوتاه شیراز امسال با موضوع ویژه امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد. اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با این کار گام بلندی را در ساختن اجتماع و جامعه اسلامی که اساس آن ارشاد اسلامی را در هنر به تصویر کشیدند.
مستند "اُجاق" نامزد جایزه بزرگ جشنواره جهانی فیلم religion today ایتالیا
مستند "اجاق" که پیشتر در جشنواره‌های داخلی و خارجی حضور موفقی داشته، به شیوه‌ی اِتنوگرافی یا سینمای مستند قوم‌نگار ساخته و پرداخته شده است، که به ارزش و اهمیت اُجاق و جایگاه آن در ایل قشقایی، همچنین قسمتی از آیین‌ها و رسوم مربوط به آن در این ایل بزرگ، می‌پردازد.
برنامه «سه‌شنبه‌های تکریم»، ابتکاری نو از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است
سهرابی با اشاره به اینکه برنامه «سه شنبه های تکریم»، ابتکاری نو از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، گفت: شهدا آرامش و آسایش خود را گرفتند تا ما در آرامش و آسایش باشیم.
آغاز نهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه شیراز از امروز
پخش این فیلم‌ها که از امروز 26 مرداد ماه جاری آغاز شده است در دو روز به صورت پیوسته و آنلاین در سامانه آپارت به آدرس www.aparat.com/ssfa.ir میزبان علاقمندان خواهد بود.
آثار هنرمندان به فضای مجازی هویت می بخشد
صابر سهرابی دبیر کارگروه استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی فارس، فعالیت و تولیدات و حضور اصحاب فرهنگ، ادب و هنر را در فضای مجازی موثرتر از هر حوزه دیگر دانست و گفت: آثار هنرمندان به فضای مجازی هویت می بخشد و در این مسیر نیاز به توجه و حمایت بیشتری داریم.
در مدیریت فضای مجازی جزیره ای عمل نکنید
دکتر عنایت آله رحیمی در جلسه شورای فضای مجازی با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب در خصوص فضای مجازی و اهمیت آن گفت: باید بتوانیم با اعتقاد و نیل به ارزش ها و منافع ملی، یک بستر سازی برای هدایت افکار عمومی کنیم.
دولت تدبیر و امید درسخت ترین شرایط و فشارها کشور را مدیریت می کند / انعکاس زحمات و عملکرد دستگاه های اجرایی دستور کار قرار گیرد
سید احمد احمدی زاده در چهاردهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان فارس که با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و دبیر این شورا و همچنین اعضاء اصلی و موضوع هفته دولت برگزار شد، بر لزوم اطلاع رسانی دقیق، موثر و کامل خدمات دولت تاکید نمود.
بازدید رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس از تالار مرکزی شیراز
در این پروژه دو سالن بزرگ تخصصصی برای برگزاری نمایش و کنسرت و همچنین نگارخانه، سالن مطالعه، کتابخانه، کارگاه‌های آموزشی و ... دیده شده است.
برگزاری سومین جلسه سه شنبه های تکریم در لارستان
سومین جلسه طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم» در جنوب فارس، شامگاه سه‌شنبه (21 مرداد) با حضور مدیران کل ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس و سازمان تبلیغات اسلامی به صورت ویدئو کنفرانس و حضور مسئولین شهرستانی از جمله بنیاد شهید و امور ایثارگران، سپاه پاسداران، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت فرمانداری ویژه لارستان در محل گلزار شهدای لارستان با حضور خانواده معظم شهید سعید سوری، شهید جواد کاظمی لاری و جانباز و آزاده سرافراز حاج علیرضا شهرآشوب برگزار شد.
مستندسازان شیرازی، پرچمدار جشنواره فیلم کوتاه آنلاین پاک‌کن
تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی بهترین فیلم‌کوتاه مستند به فیلم‌کوتاه «مورچه‌ها» به کارگردانی علیرضا میرزایی و لوح تقدیر و جایزه نقدی برگزیده دومین فیلم‌کوتاه مستند به فیلم‌کوتاه «اجاق» به کارگردانی علی بلندنظر داده شد.
مبارزه با بیماری کرونا کمتر از دوران دفاع مقدس نیست
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نشست ستاد شورای فضای مجازی که با حضور فعالان این عرصه برپا گردید، اعلام داشت: اکنون زمانی است که همگان همچون دوران دفاع مقدس باید در کنار هم به مبارزه با بیماری کرونا بپردازند. در این مبارزه فرهنگ‌وران، هنرمندان و اصحاب رسانه در خط‌ مقدم هستند و انتظارات مردمی نیز بیشتر است.
غدیر، پایانِ آغازِ تکامل معنویت انسان/ خبرنگار، ورای خبرنویسی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به مناسب عید سعید غدیر خم و روز خبرنگار پیامی را صادر کرد/ غدیر، پایانِ آغازِ تکامل معنویت انسان است/ خبرنگار، ورای خبرنویس است.
« قبلی ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ صفحه ۸ از ۲۰ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ بعدی »