استان فارس

معاون هنری سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس: هر خانه یک سینما؛ هر کودک یک داور
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از داوری خانگی جشنواره۳۳ برای همه کودکان و نوجوانان سراسر کشور خبر داد و شرایط ثبت‌نام را نیز اعلام کرد.
شعر و دلنوشته، پلکان چهارم جشنواره کشوری بهونه
همزمان با یادروز حافظ و هفته بزرگداشت این سخن‌سرای پارسی‌گوی جهان، این اداره کل با همکاری مؤسسه فرهنگی هنری بهونه، چهارمین دوره جشنواره کشوری بهونه را در زمینه شعر و دلنوشته برگزار می‌کند.
آیت الله دژکام: جهان معاصر نیازمند حافظ به‌ عنوان شاگرد مکتب قرآن است
کسی که با قرآن انس داشت و حفظ قرآن را به‌ عنوان افتخار خود ذکر می‌کند چه برداشتی از جهان و انسان داشت.
استاندار فارس: در شعر حافظ، «عشق» به عنوان گوهری ترین سرمایه ی انسان، همواره وِرد زبان است
کلام حافظ از ژرفای وجود، انسان ها را به مروّت، مدارا، مهرورزی و معنویت، فرامی خواند؛ گوهرهایی که در کلام و پیام حافظ، به خوبی مُتَجلّی است و دنیای امروز، بیش از هر زمان دیگری، به آن ها، محتاج است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: حافظ، عنصر دانایی و خیال‌انگیزی ادبی را به اوج رسانید
زیباترین و مهم‌ترین پیام حافظ به مردمان همه‌ی زمان‌ها و به ویژه این زمان، در تمام جهان شادی و نشاط است که از سر صبوری کردن به مصائب در وجودشان متواتر خواهد شد.
برنامه‌های بیست و چهارمین آیین یادروز حافظ
آیین آغاز برنامه‌های یادروز حافظ روز شنبه 19 مهرماه جاری ساعت 21:05 از شبکه فارس پخش خواهد شد.
دیدار مدیرکل با رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون
تفاهم‌نامه همکاری فرهنگ و ارشاد اسلامی با دانشگاه سلمان فارسی کازرون منعقد خواهد شد.
امضای تفاهم نامه شبکه سازی مجازی مساجد شیراز میان کانون های فهما و نهاد نمایندگی ولی فقیه استان فارس در سه‌شنبه‌های تکریم
انعقاد تفاهم‌نامه شبکه‌سازی مجازی مساجد از دغدغه‌های نماینده ولی‌فقیه در فارس بود و با جدیت دنبال ‌شد تا این رخداد روی دهد و کارهای مساجد به صورت یک‌صدا در زمینه فرهنگی پیش ببریم.
برگزاری برنامه‌های یادروز حافظ بر بستر مَجازی
آیین افتتاحیه این مراسم همچون گذشته، شامگاه ۱۹ مهرماه ساعت ۱۹ خواهد بود که آیین گل‌افشانی مزار حافظ و ادای احترام به این شاعر از صدا و سیمای مرکز فارس پخش خواهد شد؛ همچنین آغاز نشست‌های علمی ۲۰ مهرماه است.
کتابخانه «سفیران تجربه» راه اندازی شد
فاز دوم «شبکه سالمندان دوستدار کتاب شیراز» با راه‌اندازی کتابخانه «سفیران تجربه» اجرایی شد.
فراخوان سی و یکمین جشنواره تئاتر فارس
انجمن تئاتر فارس با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، سی و یکمین دوره جشنواره تئاتر فارس را با همیاری شهرداری شیراز برگزار می‌کند.
پایتختی کتاب شیراز تا شهریور ۱۴۰۰ تمدید شد
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: شورای سیاست‌گذاری پایتختی کتاب ایران، بنابر درخواست مسوولان فرهنگی شیراز و با بررسی مدارک ارسالی، این شهر را به‌ صورت قطعی تا شهریور ۱۴۰۰ پایتخت کتاب اعلام کرد.
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به دنبال ارتباط بیشتر با رسانه است
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه نگاه این اداره کل به سمت ارتباط بیشتر با رسانه است، گفت: حفظ این ارتباط از مهم‌ترین اولویت‌ها است.
پایان رویدادهای فرهنگی و هنری سده 1300 فارس با جشنواره "دهه هنر فارس" در سراسر استان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه دهه هنر در ۱۰ رشته هنری، به صورت مجازی برگزار می‌شود، بیان کرد: در این رویداد، پیشکسوتان و هنرمندان فعالیت خود را دوباره از سر خواهند گرفت تا فضای شادابی و امید برای مردم ایجاد شود.
هنرمندان آثار خود را برای کسب درجه هنری ارائه دهند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، با اعلام اینکه هنرمندان می‌توانند برای کسب درجه هنری، آثار خود را به دبیرخانه شورا ارائه دهند و از مزایای آن بهره مند شوند، بیان داشت: بر اساس ضوابط اجرایی شورای ارزشیابی هنرمندان کشور، هنرمندانی می‌توانند آثار خود را جهت ارزشیابی به دبیرخانه شورای ارزشیابی هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه دهند که از سوی دستگاه‌ها، نهاد یا دانشگاه‌های دولتی و یا عمومیِ غیردولتی و یا انجمن‌های تخصصی- صنفیِ هنری، یا سه نفر استاد طراز اول در همان رشته کتباً معرفی‌شده باشند.
تکریم ایثارگران زرتشتی، در آیین سه‌شنبه‌های تکریم
آیین سه‌شنبه‌های تکریم فارس که از خردادماه امسال و همزمان با سراسر کشور در راستای بزرگداشت و گرامی‌داشت یاد شهدا، جانبازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس به مناسبت چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس آغاز شده بود، این هفته با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به همراه غلامرضا خوش‌اقبال، مشاور مدیرکل، کرامت‌الله یزدانی، مسئول امور ایثارگران و داریوش مهرابی، مسئول امور ادیان توحیدی این اداره کل در باغ آریانا (انجمن زرتشتیان شیراز) از خانواده‌های شهدا و ایثارگران زرتشتی تکریم شد.
رییس فرهنگ و ارشاد بوانات معرفی شد
جلسه تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بوانات با حضور فرماندار، معاونین فرمانداری، یوسفی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و پرهیزگار رئیس حراست در محل فرمانداری شهرستان بوانات برگزار شد .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:  ایثارگری شهدا، وصف‌ناپذیر است
سهرابی با اشاره به اینکه ایثارگری شهدا وصف‌ناپذیر است، گفت: یاد و توجه به خانواده شهدا باید سرلوحه کار ما قرار گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس: آیین‌های اربعین، بر اساس شیوه‌نامه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار می‌شود
وی با اشاره به کارکردهای شورای اطلاع‌رسانی در بخش فضای مجازی در مبارزه با همه‌گیری بیماری کرونا گفت: یکی از جنبه‌های مثبت بیماری کرونا اتحاد و انسجام ملی بود که منجر به اعتماد سازی عمومی شد و این نتیجه ارزشمند، در همراهی با سیاست‌های دولت بسیار مؤثر بود.
تجلیل از شهیدان کازرون در دهمین سه‌شنبه‌های تکریم
دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس با یادآوری این که شهدا از جان خود گذشتند تا آرامش کنونی را ببینیم، گفت: همه امنیت، سربلندی و آرامش کنونی را از جان‌فشانی شهدا و ایثارگران است.
ایده «سه‌شنبه‌های تکریم»، الگویی مناسب برای دیگر ارگان‌ها
حجت الاسلام صباحی با اشاره به اینکه طرح ملی «سه شنبه های تکریم» می تواند الگوی مناسبی در حوزه دفاع مقدس برای سایر اداره ها و نهاد ها باشد، گفت: این امر با کمک رسانه ها و اطلاع رسانی این طرح امکان پذیر است.
تالار حافظ، میزبان نمایشگاه عکس اخوان به مناسبت هفته دفاع مقدس
در این نمایشگاه که به یاد شهید جاویدالاثر کاظم اخوان، از عکاسان دوران دفاع مقدس برگزار شده است، 40 از عکاسان خبری استان فارس به نمایش درآمد.
امام جمعه شیراز: شرط پیروزی در امتحان الهی، ایمان و باور است
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز یکی از شروط پیروزی در امتحان الهی را ایمان و باور دانست و گفت: باید باورمان باشد در اوج تحریم و فشارهایی که دشمن ایجاد می‌کند، حق با ماست.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس چهل ودومین سال انتشار روزنامه خبر جنوب را تبریک گفت/ شیراز پایتخت کتاب ایران
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به اینکه دست یابی و رسیدن به چهل و دومین سال انتشار روزنامه خبر جنوب موفقیتی محسوب می شود که حاصل عشق و تخصصی است که به سادگی امکانپذیر نبوده، گفت: قطعا دست یافتن به این جایگاه، نتیجه تلاش های همه کسانی است که در کنار مدیر مسئول از نخستین روز فعالیت روزنامه تا به امروز برای دوام و قوام آن تلاش کرده اند و صد البته در کنار آنها، همراهی، اعتماد و نقدهای مثبت مخاطبان نیز در رسیدن مجموعه خبر به این جایگاه مهم موثر بوده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: جایزه کتاب سال فارس برای نخستین بار، فرهنگی دیگرگونه برایمان رقم زد
استان فارس با توجه به پیشینه و گذشته خود که سرشار از بزرگان فرهنگ، ادب و هنر است، در جهان شناخته شده است؛ چه این آیین باشد و چه نباشد. اما بر ماست که هر چند این استان سرآمد است، آیینی در خور شأن و جایگاه بزرگان آن داشته باشیم که جایگاهی ویژه در جهان داشته باشد.
« قبلی ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ صفحه ۶ از ۲۰ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »