استان فارس

گشایش کتابخانه فرهنگسرای استاد بهمن‌بیگی
این آیین با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، حیدر اسکندرپور، شهردار شیراز و مهدی امیدبخش، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و برخی از علاقمندان به حوزه کتاب و کتابخوانی برگزار شد.
راه‌اندازی اتوبوس‌کتاب مسیر دانایی در شیراز
راه‌اندازی اتوبوس کتاب نیز که در محلات کمتربرخوردار شیراز تردد خواهد کرد، سرانه کتابخوانی مردم شیراز را افزایش می‌دهد و به پخش عادلانه خدمات می‌انجامد
امکان برداشت کمک هزینه بیکاری ایام کرونا اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه فراهم شد
مدیرعامل هنرکارت از امکان برداشت وجه کمک هزینه بیکاری ایام کرونا از طریق مراجعه به شعب بانک آینده خبرداد.
تمدید ارسال آثار به چهارمین دوره جشنواره بهونه
در فراخوان این دوره جشنواره، علاقمندان می‌توانستند شعر و دل‌نوشته‌های خود را از 20 مهرماه جاری و همزمان با روز حافظ تا 20 آبان ماه جاری به دبیرخانه بفرستند که علی‌رغم استقبال زیاد مردمی، درخواست‌های بسیاری نیز برای تمدید آن وجود داشت؛ به همین دلیل علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا 27 آبان‌ ماه جاری به به شماره 09173056299 در پیام‌رسان وات‌ساپ بفرستند.
برگزاری بیش از ۸۰۰ برنامه ویژه هفته کتاب توسط استان ها در سراسر کشور
ایوب دهقانکار در نشست خبری بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، برنامه‌ها و رویدادهای این دوره از هفته کتاب را تشریح کرد.
عملیات کلنگ زنی کتابخانه شهر صدرا در هفته کتاب اجرایی می شود
احمدی زاده گفت: کلنگ زنی و شروع عملیات اجرایی کتابخانه شهر صدرا با مساحت چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت و چهار هزار و یکصد مترمربع زیربنا انجام می شود و در پایان سال ۱۴۰۰ این کتابخانه به بهره برداری می رسد.
اهدای کتاب به مناطق روستایی و عشایری در دستور کار قرار دارد
سهرابی با اشاره به برنامه های هفته کتاب فارس، گفت: اهدای کتاب به مناطق روستایی و عشایری در دستور کار قرار دادیم.
حضور ۸۸ هزار نفر شرکت کننده در مسابقه کتابخوانی «رضوی» فارس
منوچهری گفت: در مسابقه کتابخوانی «رضوی» فارس، ۸۸ هزار نفر شرکت کننده حضور یافتند و در تمامی ۲۴۰ کتابخانه استان فارس بیش از ۲ هزار برنامه خرد و کلان اجرایی می شود و ۱۱ کتاب را رونمایی می کنیم.
رونمایی از ۱۴ کتاب حوزه کودک با خط بریل برای نابینایان در شهر شیراز
جعفری گفت: در قالب برنامه شبکه نابینایان دوستدار کتاب ۱۴ عنوان کتاب کودک که به خط بریل در آمده است، در شیراز رونمایی می شود.
فراخوان جشنواره مجازی بازیگری (تک‌بازیگر) دهه فرهنگ و هنر فارس
جشنواره مجازی بازیگری (تک‌بازیگر) دهه هنر فارس که به میزبانی شهرستان اوز برگزار خواهد شد، فرصتی دوباره برای استمرار و توجه به حیات و زنده ماندن هنر نمایش در شرایط کنونی است و توجه به این نکته که تئاتر تنها محدود به اجرای زنده و روی صحنه نیست.
شیراز با برنامه‌های متنوع فرهنگی به استقبال هفته کتاب می‌رود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از آغاز عملیات اجرایی کتابخانه بزرگ شهر صدرا و رونمایی از اپلیکیشن قاصدک همزمان با بیست‌و‌هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در شهر شیراز خبر داد.
مشارکت 44 کتابفروشی استان فارس در پاییزه کتاب 99
معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از مشارکت 44 کتابفروشی این استان در طرح پاییزه کتاب 99 خبر داد.
فراخوان جشنواره مجازی عکس دهه فرهنگ و هنر فارس
این جشنواره با موضوع "بیماری کرونا، کادر درمان، مردم" برگزار خواهد شد که هر هنرمند می‌تواند تا پنجم دی ماه جاری در بخش فرهنگ و هنر پلتفرم اینجو به آدرس www.injo.ir ، وارد و پس از تکمیل فرم ثبت‌نام و بارگزاری 7 قطعه عکس، آثار خود را به دبیرخانه جشنواره بفرستند.
«دهکویه» برای شهر دوستدار کتاب آماده می شود
معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد: تمهیدات لازم در خصوص نامزدی دهکویه لارستان، برای کسب شهردوستدار کتاب ویژه سال 1400 و اعلام آمادگی مجموعه شهرداری و مجموعه شورای شهر دهکویه از این طرح مهیا شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: با فرهنگ‌سازی آموزشی، می‌توان موج سوم کرونا را شکست
هنرمندان و فرهنگ‌وران فارسی، بار دیگر نیز این توانمندی را دارند تا برای پیشگیری از بیماری کرونا، دوشادوش کادر درمان، و البته در سنگر آموزش و فرهنگ‌سازی عمومی گام بردارند.
پیش‌نویس نقشه مهندسی فرهنگی فارس منتشر شد/ فراخوان همگانی برای تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی
همزمان با روز فرهنگ عمومی، صابر سهرابی، دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس، از همگان خواست تا با خوانش پیش‌نویس تدوین شده، دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را برای هر چه بهتر شدن آن بیان کنند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس بر فرهنگ شناسی سیزدهم آبان برای نسل جوان تاکید کرد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به اهمیت تبیین فرهنگ شناسی رخدادهای ۱۳ آبان در میان نسل جوان و دانش آموزان به عنوان یک موضوع مهم اشاره و اضافه کرد: با عنایت به ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و وحدت امت اسلامی، هر کدام از حوادث ۱۳ آبان برای کشور و مردم درس آموز و اهمیت دادن به آن بسیار مهم و در مدار همدلی حائز اهمیت است.
جشنواره سراسری تئاتر «پسامهر» بیست ساله شد
بیستمین جشنواره سراسری تئاتر «پسامهر» به یاد «فرهاد تنها» بازیگر فقید هنرهای نمایشی فراخوان شد.
پایتخت کتاب ایران میزبان جشنواره کشوری تئاتر خیابانی
بخش خیابانی جشنواره مقاومت کشوری تئاتر به شیراز واگذار شد/ به گفته حمید نیلی دبیر جشنواره تئاتر سراسری مقاومت، برگزاری این جشنواره با شیوه‌های نو، از یک سو نوید روشن بودن هنرهای نمایشی است و از سوی دیگر امید و شادابی را از این رهگذر در جامعه جاری خواهد کرد.
نهادینه‌سازی فرهنگ پدافند غیرعامل در استان فارس
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان: بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی و استفاده حداکثری قابلیت‌ها و توانمندی‌های هنرمندان، انجمن‌ها، سرمایه‌گذاران و اصحاب فرهنگ و هنر فارس در نهادینه‌سازی فرهنگ پدافند غیرعامل در دستور کار قرار دارد.
تجلی امامت حضرت ولیعصر(عج) گسترش فرهنگ ولایت مداری
صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: در آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج) می طلبد تا با توجه به معرفت، محبت، ولایت و اطاعت از اصول، دین را برای هم یادآوری نماییم و از این طریق فرهنگ ولایتمداری در بطن جامعه بیش از پیش گسترش داده شود و دعا نماییم تا از این دوران سخت کرونایی گذر کرده و جامعه به سلامت خود باز گردد.
5 فیلم از فارس راه‌یافتگان به جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سیدصادق موسوی از 7 آبان با برگزاری نشست‌های تخصصی «37-20» آغاز می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس، عضوشورای سیاست ‌گذاری هفته کتاب کشور شد
زمان زیادی تا آغاز بیست و هشتمین دوره هفته کتاب باقی نمانده و براساس اعلام نهادهای متولی، امسال هم از 24 آبان تا یکم آذرماه، برنامه های ویژه ای در قالب هفته کتاب و کتابخوانی برای علاقه‌مندان به یار مهربان به احتمال زیاد در فضای مجازی برگزار خواهد شد.
دومین رویداد فهما با محور طرح ملی ایران قوی در سطح کانون های مساجد استان فارس برگزار می‌شود
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس از برگزاری دومین رویداد ملی «فهما» در قالب طرح «ایران قوی» در یک هزار و 241 باب کانون در سطح استان خبر داد.
خبرخوش مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس برای تولید کنندگان فیلم کوتاه
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد، با توجه تفاهم نامه بسته شده میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری فارس در سال 98، مقرر گردید از ساخت تعداد 70 عنوان فیلم کوتاه داستانی و مستند حمایت شود.
« قبلی ۱ ۲ ۳ ۴ صفحه ۵ از ۲۰ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »