استان فارس

اعلام وضعیت تخصیص بودجه‌های قرآنی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، خبر از اعلام وضعیت تخصیص بودجه‌های قرآنی استان از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد داد/ ۵۰ میلیارد ریال به مؤسسات مردمی فارس تخصیص داده شد.
سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس به ایستگاه داوری رسید
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اعلام این خبر از برگزاری اختتامیه جشنواره تئاتر استانی فارس در ۴ دی ماه خبر داد.
پایان چهارمین جشنواره کشوری بهونه
چهارمین دوره جشنواره کشوری تولیدات فرهنگی و هنری بهونه از بیست مهر ماه همزمان با یادروز حافظ در قالب شعر و دلنوشته و در زمینه های کرونا کادر درمان و سلامت با رویکرد تقدیر از پرستاران و کادر درمان در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد
کلنگ سینما امید به احترام مدافعان سلامت در بوستان پرستار مرودشت نشست
کلنگ مجتمع سینمایی امید مرودشت که از آن به عنوان مهم‌ترین رویداد فرهنگی هنری این شهرستان یاد می‌شود، پس از کش‌وقوس‌های فراوان در نهایت در روز پرستار و در بوستانی با همین نام بر زمین خورد.
چهارمین دوره جشنواره کشوری بهونه در پله پایانی
آیین پایانی چهارمین دوره جشنواره کشوری تولیدات آثار هنری در فضای مجازی بهونه روز سه‌شنبه 2 دی‌ماه جاری ساعت 16 بر بستر مجازی به تقدیر از برگزیدگان، همراه با برنامه‌های سرگرمی و شادی برگزار خواهد شد.
اعلام آثار راه یافته به جشنواره تئاتر استانی فارس
کاظم روزی‌طلب، دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر فارس گفت: با اعلام هیئت انتخاب، آثار نهایی شرکت کننده در جشنواره تئاتر استانی اعلام شد.
صدور قریب به ۱۰ مجوز چاپخانه در سه ماهه سوم سال جاری/ بزرگداشت روز صنعت چاپ آنلاین برگزار شد
هفتمین دوره جشنواره استانی بزرگداشت روز صنعت چاپ استان فارس آنلاین برگزار شد/ معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، اعلام کرد: ۳۸۴ مجوز در استان و علیرغم همه محدودیت‌های ناشی از کرونا، در سه ماهه سوم سال جاری نیز قریب به ۱۰ مجوز چاپخانه در فارس صادر شده است.
سی و یکمین جشنواره تئاتر فارس با ۳۵ نمایش وارد مرحله بازبینی شد
شیراز- ۳۵ اثر نمایشی به مرحله بازبینی و انتخاب آثار سی و یکمین جشنواره تئاتر استان فارس رسید.
راه اندازی دبیرخانه دائمی پایتختی کتاب در صدرا
در نشست صمیمانه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و شهردار شهر صدرا مطرح شد: دبیرخانه دائمی جشنواره پایتختی کتاب ایران به منظور برداشتن گامهایی جدی جهت ترویج کتاب و کتابخوانی، حفظ و کسب عنوان شهر دوستدار کتاب و پایتختی کتاب، در شهرداری شهر صدرا راه اندازی می شود.
بررسی اعتبارات اداره کل فرهنگ و ارشاد استان فارس
در دیدار صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با دکتر نوروزی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انجام گرفت؛ بررسی اعتبارات اداره کل فرهنگ و ارشاد استان فارس
هفته فرهنگ لارستان احیا می شود
معاونت فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس که به عنوان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان نیز مشغول به کار است، گفت: بررسی احیای هفته فرهنگ لارستان در دستور کار است.
آثار نمایشی برای عرضه در فضای مجازی حمایت می شوند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد: برنامه حمایتی اداره‌کل هنرهای نمایشی از تولید آثار نمایشی برای عرضه در فضای مجازی در قالب اطلاعیه شماره ۷ منتشر شد.
۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دولتی به اصحاب فرهنگ و هنر در روزهای کرونایی اختصاص داده شد
صابر سهرابی گفت: ۲۰۰ میلیارد تسهیلات دولتی بر اصحاب فرهنگ و هنر در روزهای همه‌گیری بیماری کرونا در نظر گرفته شده است.
گام پایانی چهارمین جشنواره کشوری بهونه
از ۷۶۰ اثر رسیده به دبیرخانه، ۴۲ اثر به داوری پایانی رسیدند که پس از داوری پایانی و با معرفی برگزیدگان، آیین پایانی جشنواره نیز بر بستر مجازی برگزار خواهد شد.
هنرمندان برای شرکت در جشنواره دهه هنر فارس تا پنجم دی ماه فرصت دارند
برگزاری جشنواره دهه هنرفارس در ۹ شهرستان با هدف تمرکز برهم افزایی و همگرایی هنرمندان و خانواده بزرگ بهداشت و درمان کشور در راستای حفظ و ارتقای سلامت هموطنان انجام خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: انگیزه برگزاری دهه فرهنگ و هنر فارس، شناسایی و شناساندن ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استان است
دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس همچنین از رؤسای شهرستانی خواست تا نشست‌های این شورا را بر پایه سرفصل‌های چهارده‌گانه تدوین شده از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور برگزار کنند و به سرانجام برسانند تا بتوان برنامه‌ریزی‌های مدونی در راستای فرهنگ‌سازی انجام داد.
معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل: پیگیری ساخت چند مجتمع‌ و ساختمان‌ در شهرستان ها
معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس: ساخت مجتمع‌ها و ساختمان‌هایی را در چند شهرستان از سال‌ها پیش آغاز شده که هرچند کمبود بودجه مورد نیاز را داشته‌ایم، تلاش کرده‌ایم تا کار ساخت آن‌ها را پی بگیریم.
تقدیر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از 5 نویسنده و پژوهشگر
صابر سهرابی از عرفان شیروانی‌لک، نویسنده‌ای از دیار نورآباد ممسنی و مسلم فلاح تفننی از نویسندگان شمال فارس را به دلیل نگارش آثاری ویژه مورد تقدیر قرار داد. وی همچنین از نوشین طالب‌زاده پژوهشگر شیرازی و غلامرضا خوش‌اقبال و کرامت‌الله یزدانی، کارمندان این اداره کل نیز تقدیر کرد.
فروش کتابفروشی های استان فارس میلیاردی شد
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از فروش بیش از ۱ میلیارد تومان در طرح پاییزه کتاب ۱۳۹۹ خبر داد.
مشکلات کتاب‌فروشی‌ها در بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس بررسی شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در بازدید از کتابفروشی ها که همزمان با سراسر کشور انجام شد، اعلام داشت: بر آن هستیم تا با پیوستن کتاب‌فروشی‌های بیشتری به ایده تابستانه یا پاییزه کتاب و نرم‌افزارهای مجازی، خرید و فروش کتاب را هم ساده‌تر و هم بهداشتی‌تر انجام دهیم.
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: آسیب اجتماعی در نگرش ما یک منکر محسوب می شود
مرامی جدیدی با اشاره به اینکه دیدگاه و تفاوت نگرش ما هست که وضع آسیب های اجتماعی را تغییر می دهد، گفت: آسیب اجتماعی در نگرش ما، یک منکر در نگرش ما محسوب می شود.
بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از پردیس سینمایی امید مرودشت
در این بازدید ویژگی‌های دو مکان معرفی شده از نگاه هنری، شهرسازی و آیین‌نامه‌های مورد بررسی قرار گرفتند.
برگزاری جشنواره تذهیب و گل و مرغ در شهرستان اقلید
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقلید از برگزاری جشنواره تذهیب و گل و مرغ در این شهرستان خبر داد.
ورود شیراز به پویش جهانی کتاب گردشگر
امیدبخش همچنین ورود ایران به پویش جهانی کتاب گردشگر را از شیراز دانست که از امروز گشایش خواهد یافت و با ثبت نخستین کتاب‌های ایرانی که همگی داستان کودک هستند، روزنه نویی پیش روی فرهنگ‌سازی در زمینه کتاب و کتاب‌خوانی در ایران از یک سو، و شناساندن فرهنگ ایرانی به دیگران از سوی دیگر را خواهد گشود.
کلنگ‌زنی کتابخانه و بهره‌برداری از فرهنگسرای قرآن در صدرا
تنوع فرهنگی و قومیتی در شهرهای جدید بسیار است از این رو باید کار فرهنگی بیشتر از سایر شهرها در این مناطق مدنظر باشد و طی سالیان گذشته قصوری در حوزه فرهنگی و اجتماعی در شهرهای جدید رخ داده که اکنون باید جبران شود.
« قبلی ۱ ۲ ۳ صفحه ۴ از ۲۰ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »