استان فارس

انجمن‌های کتاب شهرستان‌های فارس، پیشاهنگ جام باشگاه‌های کتابخوانی در سراسر استان
رضایی گفت: انجمن ‌های کتاب شهرستان‌ های فارس در بسترسازی برای شرکت در جشنواره ‌های جام باشگاه‌ های کتابخوانی، پایتختی کتاب، روستاها و عشایر دوستدار کتاب و ... نقش مهمی دارد.
آثار هنرمندان به بخش دوم جشنواره ملی خوشنویسی آیات راه یافت
مدیر اجرایی جشنواره ملی خوشنویسی آیات ۱۴۰۰ شیراز، با اشاره به اینکه آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره ویژه نکو داشت میرزا احمد نیریزی مورد بررسی هیئت داوران قرار گرفت، گفت: از بین تمام آثار رسیده تابلوهای خوشنویسی نسخ و ثلث چهل و یک تن از هنرمندان مورد تایید قرار گرفته و به بخش دوم راه یافتند.
«ایده و  تحقیق در سینمای مستند» بررسی می شود
انجمن فیلم کوتاه شیراز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس پنجمین نشست آنلاین در حوزه فیلم کوتاه را با عنوان «ایده و تحقیق در سینمای مستند» برگزار می کند.
معرفی ۳ روستای قرآنی منتخب در فارس
رئیس گروه قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: ۳ روستا از استان فارس در جشنواره روستای قرآنی کشور راه یافته اند.
در گفتگوی زنده تلوزیونی فعالیت های فرهنگی هنری تشریح شد/ جایزه کتاب سال به نام استاد منصور اوجی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در گفتگوی زنده تلوزیونی برنامه «نگاه روز»، اهم فعالیت های کلان و پیش رو حوزه فرهنگ و هنر را اعلام داشت و بر لزوم برش نقشه مهندسی فرهنگی تاکید کرد و گفت: جایزه کتاب سال به نام استاد منصور اوجی رقم خواهد خورد.
در اختتامیه جایزه پژوهش های ادبی سیمین دانشور مطرح شد؛ وجود فرهنگ عامه مردم شیراز در آثار دانشور/همه فارسی زبانان باید یک بار سووشون بخوانند
در اختتامیه اولین جایزه پژوهش های ادبی سیمین بعد از سخن از این نویسنده بزرگ، افراد برگزیده معرفی و از آن ها تقدیر شد/ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: سیمین زن زمانه خود را همانگونه که خود هست در آثارش معرفی می کند.
سرپرستِ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان معرفی شد
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان با حضور غلامرضا یوسفی نژاد معاون و قائم مقام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و مهدی امید بخش معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل معرفی شد.
اعلام فراخوان جشنواره کشوری بهونه «شهر نوشت»
فراخوان ششمین دوره تولیدات آثار فرهنگی هنری جشنواره کشوری بهونه با عنوان «شهر نوشت» اعلام شد.
رشد 60 درصدی صدور مجوز کتاب در فارس طی 4 سال اخیر
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از رشد 60 درصدی صدور مجوز کتاب در 4 سال اخیر در این استان خبر داد.
تعالی تئاتر و مشکلات هنرمندان نمایش بررسی شد
در نخستین نشست هیات رییسه منتخب انجمن هنرهای نمایشی فارس در سال 1400 که با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد، فعالیت‌های انجمن نمایش و برنامه های انجام شده در سال ۹۹ و طرح های پیش رو امسال مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به مواردی چون، تعالی تئاتر فارس، انتخاب مدیران انجمن های نمایش شهرستانها، تلاش برای آموزش هنرمندان تاتر استان، حمایت همه جانبه از گروهای نمایشی که آثار فاخر تولید کنند و برنامه های پیش روی انجمن، پرداخته شد.
به مناسبت روز شیراز صورت گرفت؛ رونماییِ چهار کتاب از دو پژوهشگر شیرازی/ پایتخت کتاب ایران، میزبان جایزه کتاب سال شیراز
کتاب‌های «پرنده و دیوار» و «اکبر دایی محمد (داش آکل)» اثر دکتر مصطفی ندیم و کتاب‌های «گذرگاه تنگ تنهایی» و «مستوران قباب غیرت» از دکتر محمدرضا خالصی، در آئین یادروز شیراز در خانه تاریخی متعلق به فرصت‌الدوله شیرازی رونمایی شد.
دعوت از قرآن‌دوستان فارس برای بازدید نمایشگاه مجازی/ آغاز توزیع بن‌های خرید بین ۱۶ هزار و ۵۰۰ فعال قرآنی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به برپایی نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان که تاکنون بیش از 3 میلیون مراجعه‌کننده داشته است، از تمام قرآن‌دوستان فارس برای بازدید از این نمایشگاه دعوت به‌عمل آورد و اعلام داشت: این نمایشگاه از ۱۱ اردیبهشت در حالی کار خود را آغاز کرده است که در ساعات اولیه آن بیش از سه میلیون بازدید کننده داشت و در دو بخش فروشگاهی و محتوایی به مدت ۱۰ روز شاهد آغاز فعالیت سامانه نمایشگاه مجازی قرآن کریم به نشانی اینترنتی www.iqfa.ir هستیم که در آیینی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فعال شده تا مخاطبان قرآن امسال به صورت مجازی به بازدید از این نمایشگاه بپردازند.
رئیس انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران شاخه جنوب: وجود نرم‌افزارها در حوزه کتاب دیجیتال، لازم و ضروری است
قانع در آیین رونمایی از دومین فاز نرم‌افزار قاصدک که بگونه مجازی وبینار برگزار شد، گفت: امروز با توجه به محدودیت های موجود به خاطر شیوع بیماری کرونا، وجود نرم افزارهایی در حوزه کتاب دیجیتالی، لازم و ضروری به نظر می رسد.
معاون فرهنگی ارشاد فارس خبر داد: منزل عموزادگان فرصت الدوله شیرازی میزبان رونمایی چهار کتاب
معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به پاسداشت روز و هفته معلم و تقدیر از دکتر ندیم و دکتر خالصی دو معلم حوزه فرهنگ، اعلام کرد: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه جاری به مناسبت روز شیراز، ساعت ۵ عصر در منزل عموزادگان فرصت الدوله شیرازی مستقر در عمارت «ایران مهر» از دوکتاب «پرنده و دیوار» و «اکبر دایی محمد (داش آکل)» اثر دکتر مصطفی ندیم، «گذر گاه تنگ تنهایی» و «مستوران قباب غیرت» از دکتر محمد رضا خالصی، رونمایی می شود.
مشارکت ۱۲ هزار نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت در فارس
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به آغاز نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت از امروز به‌ صورت همزمان کشوری از مشارکت ۱۲ هزار نفر از استان فارس در این آزمون خبر داد.
حمایت ۵۷۰ میلیون تومانی فرهنگ و ارشاد فارس از مساجد در سال گذشته
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: در سال گذشته برای کمک به مساجد استان ۵۷۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد و این رقم تخصیص پیدا کرد که در حوزه تعمیر و تجهیز بود.
شیراز و اوز شهرهای خلاق فرهنگ و هنر
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد: شهر اوز استان فارس به عنوان شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در حوزه مد و لباس و شهر شیراز استان فارس نیز شبکه شهرهای خلاق و فرهنگ و هنر در حوزه هنرهای تجسمی شناخته شد.
استاندار فارس: هنر در دوران انقلاب اسلامی تحولی چشمگیر یافته است/ اعطای لوح افتخار پایتخت کتاب ایران از سوی وزرای کشور و فرهنگ و ارشاد به استاندار فارس
استاندار فارس در دیدار با مسئولان ستاد هفته هنر انقلاب اسلامی که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار شد، با بیان اینکه هنر در انقلاب اسلامی دچار تحولی چشمگیر شده است، این موضوع را نیازمند اندیشه بیشتر دانست و گفت: باید به این موضوع توجه کنیم که تأثیر انقلاب اسلامی در تعالی فرهنگ و هنر اسلامی چه بوده و چه اثراتی گذاشته است.
جشنواره عیدانه ۱۴۰۰ با داوری بیش از ۴۰۰ اثر به آیین پایانی رسید/ اعلام اسامی برگزیدگان
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام داشت: با همکاری موسسه فرهنگی و هنری پادرا امیر پارس و پایان یافتن مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره عیدانه ۱۴۰۰ پس ازتفکیک آثاربه مرحله داوری وارد شده ایم و با توجه به اینکه این رویداد در بستر فضای مجازی برگزار شد، شاهد بیش از ۴۰۰ اثر از سوی شرکت کنندگان بودیم که با دقت و تمرکز داوری شدند.
جشنواره استانی تجسمی سجود برگزیدگان خود را شناخت
قرایی با پاس داشتن تلاش‌های دبیرخانه شورای اقامه نماز استان، هیأت داوران و سلمان هاشم‌پور، دبیر جشنواره سجود و رئیس انجمن هنرهای تجسمی لامرد گفت: از آن جا که همه‌گیری بیماری کرونا، افزایشی شده است، همه پلکان جشنواره را بر بستر مجازی پشت سر گذاشتیم و لوح تقدیر و هدایای برگزیدگان نیز به آدرس آنان فرستاده خواهد شد.
استاندار فارس: منش سعدی مدارا، امید و تدبیر است
استاندار فارس در آیین یاد روز سعدی با بیان این که آثار گرانبهای این شاعر ، حاملِ باورها، ارزش ها و فرهنگ متعالی و ممتاز ایرانی – اسلامی و منادی تعامل با همنوع است گفت: سعدی تمام جهان را یک پیکر واحد می بیند و درد انسان ها را درد مشترک به حساب می آورد و می داند که حالِ ما، خوب خواهد بود اگر حالِ دنیا خوب باشد.
مجتمع فرهنگی سعدی با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان آماده بهره برداری است
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در آیین افتتاحیه بزرگداشت یادروز سعدی از تکمیل مجتمع فرهنگی سعدی خبر داد.
7 هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم د‌‌ر حوزه های فرهنگی و هنری فعالیت د‌‌ارند‌‌/ ارزیابی میزان خسارت های وارد‌‌ شد‌‌ه
معاون هنری و سینمایی اد‌‌اره کل فرهنگ و ارشاد‌‌ اسلامی با اشاره به این که فعالیت های فرهنگی، هنری و رسانه ای استان فارس د‌‌ر 25 عنوان اصلی همچون فیلم، موسیقی، تجسمی، تبلیغات و رسانه، مطبوعات، آموزش و موارد‌‌ مشابه تحقق می یابد‌‌، گفت: نزد‌‌یک به 7 هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم د‌‌ر این 25 رشته فعالیت د‌‌ارند‌‌ و تقریبا می توان میزان خسارت وارد‌‌ شد‌‌ه بر این بنگاه ها را د‌‌ر فاصله زمانی اسفند‌‌ 98 تا پایان اسفند‌‌ماه 99، بیش از 200 میلیارد‌‌ ریال ارزیابی کرد‌‌.
اعلام فعالیت های فرهنگی هنری ماه میهمانی خدا/ رمضان میزبان جشنواره های ملی «نیایش» و « خوشنویسی آیات»
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با ابراز خرسندی از فرارسیدن بهار قرآن و ماه میهمانی پروردگار عالم و پرفیض و برکت رمضان و امید به رعایت پروتکل های بهداشتی و سلامتی مردم و اهالی فرهنگ، ادب و هنر اعلام داشت: برنامه هایی همچون ضیافت قرآن در شبهای آسمانی، جشنواره ملی نیایش، برگزاری آزمون سراسری قرآن کریم، کرسی تلاوت بین المللی و گرامی داشت قاریان و هنرمندان کاتبان وحی استان فارس از جمله فعالیت های پیش رو در این ایام معنوی و پُربرکت است که در آینده نیز دیگر آیین ها و مشرح مراسم اطلاع رسانی خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در فارس: تدوین نقشه مهندسی فرهنگی استان از سوی تمام مراکز تصمیم گیر تضمین شود
آیت‌الله لطف الله دژکام نماینده رهبر انقلاب در استان فارس در جلسه شورای فرهنگ عمومی با اشره به اینکه تدوین نقشه مهندسی فرهنگی استان از سوی تمام مراکز تصمیم گیر تضمین شود، گفت: تعیین برند و نشان برای کلانشهر شیراز کار آسانی نیست و نباید این مساله را دست کم بگیریم.
« قبلی ۱ صفحه ۲ از ۲۰ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »