استان فارس

پایان چهارسوی شعر رضوی فارس در فسا
جایگاه فارس بر قله ادبیات پارسی گویان است و همین شد که تلاش کردیم تا بزرگترین رویداد ادبی و شعری پارسی را که همانا جشنواره شعر کلاسیک رضوی است را در مهد و خواستگاه ادب پارسی برگزار کنیم.
بزرگترین رویداد مد و لباس فارس، گشایش می یابد
این جشنواره با رویکرد زنده کردن هویت بومی و منطقه ای در پوشش افراد جامعه و رونق تولید با حضور طراحان از استان فارس برگزار می شود.
انتشار فراخوان بیست و پنجمین جشنواره ملی تئاتر لاله­ های سرخ اندیمشک
فراخوان بیست و پنجمین جشنواره ملی تئاتر لاله­ های سرخ اندیمشک منتشر شد.
نکوداشت احد ده بزرگی برگزار می شود
«تشریف آفتاب»، نکوداشت شاعر آیینی استاد احد ده بزرگی است که از سری برنامه های نخستین جشنواره ملی شعر رضوی برگزار خواهد شد.
گام سوم جشنواره چهارسوی شعر رضوی فارس بر بام فارس
حجت‌الاسلام سیدحسن موسوی خراسانی، امام جمعه آباده با حضور در این آیین با اشاره به حدیثی گفت: شعر وقتی آیینی شد و در مدح بزرگان و ستارگان عامل باشد، برکت زندگی را به دنبال خواهد داشت.
برگزاری دومین نشست ادبی چهارسوی فارس جشنواره شعر رضوی در کازرون
بسیار مایه خوشبختی است که میزبانی شاعران رضوی هستیم، کسانی که امام رضا(ع)، در زمان حیات پر برکتشان آنان را بسیار مورد کرامت خود قرار می داد.
برگزاری نخستین جشنواره شعر کلاسیک رضوی چهارسوی فارس در گراش
اصغر فرودی فرماندار شهرستان گراش در این آیین رضوی ضمن تا کید بر جایگاه شعر در میان ایرانیان اظهار داشت: کدام هنر را سراغ دارید که چنین موجز و مختصر مفاهیم بلندی را به مخاطب القا کند که در بعضی موارد یک بیت شعر کار یک جلسه سخنرانی را انجام میدهد.
بزمی برای هنرمندان خفته در خاک به مناسبت هفته قلم/ سرانجام قطعه هنرمندان تا چند روز دیگر
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آیین گشایش هفته قلم که با همکاری انجمن اهل قلم فارس در میان مزار اهالی فرهنگ، ادب و هنر دارالرحمه شیراز برپا شد گفت : هنرمندان در خاک خفته؛ چهره های ماندگاری هستند که آثارشان برای این سرزمین هویدا است/ ناشر برتر کشوری از به سرانجام رسیدن قطعه هنرمندان تا چند روز دیگر خبر داد.
آغاز برنامه های ویژه خواهران مساجد و بزرگداشت دهه کرامت؛ اختتامیه اولین جشنواره ملی شعر رضوی در دهه کرامت با پیش‌بینی یکهزار اثر
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس گفت: شاخص ترین برنامه های کمیته های هشتگانه شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان فارس با برپایی ٣٠ فعالیت اجرایی و مشارکت اعضاء اجرا می شود و ویژه برنامه های پیش بینی شده ویژه خواهران کانون های مساجد استان نیز از اول ذیقعده مصادف با میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز شده است و اختتامیه اولین جشنواره ملی شعر رضوی نیز در دهه کرامت با پیش‌بینی ارسال بیش از یکهزار اثر همراه است.
سهرابی: قلم اندیشمندان ایجاد تمدن می کند؛ برنامه های آیین هفته قلم اعلام شد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با بیان اینکه در جهان کنونی، نویسندگی مقامی شامخ را در فرهنگ ملت ها داراست و پیشرفت کلیه مبانی تمدن از مذهب و علم تا سیاست و هنر و اخلاق، بر محور تألیف و تصنیف و نگارش دور می زند؛ برنامه های آیین هفته قلم را اعلام کرد.
دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی
امید است تا نمایندگان با ورود به حوزه فرهنگ و هنر ما را در اجرای برنامه های فرهنگی و هنری بیشتر یاری دهند.
پیام گرامی داشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز قلم
گرامی می دارم روز قلم را، که قلم والاترین و بزرگترین نعمتی است که خداوند در خدمت ما قرار داد تا اندیشه و خرد را بر جوهر آن بنشنایم و بر صفحات کاغذ بیاوریم تا دانشی دیگر خلق شود.
سومین جشنواره فجر مد و لباس برگزار می شود
این جشنواره از 21 تا 24 تیرماه جاری در شیراز، بیست متری سینما سعدی، خیابان هدایت غربی، کوچه 4، پلاک 76 برپا خواهد شد.
بیش از 1000 اثر به دبیرخانه جشنواره ملی شعر رضوی رسیده است
دبیر علمی نخستین جشنواره ملی شعر رضوی شیراز گفت: امسال هزار و 64 اثر به دبیرخانه جشنواره امام رضا (ع) در حوزه شعر کلاسیک رسیده است.
تلاش برای بهبود کیفیت هنرهای نمایشی
تمام تلاش مان را خواهیم کرد تا ضعف ها و کمبودهای موجود در حوزه هنرهای نمایشی، برطرف شود و نمایش فارس بتواند به جایگاه اصلی خود که همانا سربلندی در کشور دست یابد.
آغاز جشنواره شعر رضوی از ابتدای هفته آتی
15 تیرماه جاری، نخستین برنامه از سری برنامه های جشنواره شعر رضوی در گراش برگزار خواهد شد. 16 تیرماه کازرون، 17 تیرماه آباده و 18 تیرماه فسا نیز میزبان ویژه برنامه های شعر رضوی در چهارسوی فارس خواهند بود.
جلسه هماهنگی بین دستگاهی جشنواره ملی شعر رضوی برگزار شد
به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس جلسه هماهنگی بین دستگاهی جشنواره ملی شعر رضوی برگزار شد.
راه اندازی پورتال تولید انجمن سینمای جوانان ایران استان فارس
نسخه اولیه پورتال سراسری تولید، ویژه حمایت از تولیدات حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای پس از طی مقدمات اولیه و انتخاب اعضای شوراهای تخصصی تولید، راه‌اندازی شد.
از تمام ظرفیت‌ها و توانمندی‌های طراحان جوان برای «جشنواره مد و لباس» استفاده کرده ایم
سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: از تمام ظرفیت‌ها و توانمندی‌های طراحان جوان لباس برای «جشنواره مد و لباس» که به زودی در هفته عفاف و حجاب برگزار خواهد شد،استفاده کرده‌ایم.
دومین رویداد بزرگ مد و لباس و آکسسوری برگزار می شود
این رویداد روزهای از 12 تا 14 تیرماه جاری در هتل هما شیراز ساعت 11 صبح تا 11 شب میزبان علاقمندان خواهد بود.
ناشر برتر کشوری: توسعه فرهنگی در دستور کار و فعالیت مدیران باشد؛ مسئولان ارشد سفیران فرهنگ هستند
داریوش نوید گویی ناشر برتر کشوری در حاشیه دیدار استاندار فارس از دست آوردهای یک عمر نشر آثار بزرگان و دست آوردهای فرهنگی فارس، گفت: جای بسی خرسندیست که مدیران ارشد، دغدغه مسایل و توسعه فرهنگی را در دستور کاری و فعالیتی خود دارند و مسئولین کشوری و بویژه آنهایی که در استان فارس خدمت می کنند، سفیرانی هستند که با آگاهی می توانند تمام داشته های سرزمین اسلامیمان را به عنوان نشان و نمادی از عظمت و بزرگی این دیار به رخ جهانیان بکشند.
راه اندازی بانک اطلاعات پرسشگران طرح های پژوهشی فرهنگی
«فراخوان ثبت نام در بانک اطلاعات پرسشگران پژوهش های فرهنگی» اعلام شد و علاقمندان می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس؛ نسبت به دریافت فایل برگ مشخصات و تکمیل آن اقدام کنند.
هنر در خدمت سینمای کارآفرینی توانست کارآفرینان را به جامعه معرفی کند
ما در شیراز و فارس فیلم سازان خوبی داریم که شایسته است این فیلم سازان در عرصه کارآفرینی و تولید کالای ایرانی ورود کنند تا رونق تولید افزایش یابد.
نمایشنامه «انجمن هیولاهای گمنام» در چهارفصل تئاتر ایران برگزیده شد
مسعود احمدی از شیراز توانست عنوان برگزیده فصل دوم پروژه جامع ملی چهارفصل تئاتر ایران را از آن خود کند.
فیلم کوتاه «آیسان»، نامزد بهترین های جشنواره بین المللی فیلم کوتاه نهال شد
خوب میشه کسی که تو زندگیت نیست رو باز بتونی داشته باشی.
۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ صفحه ۱۶ از ۲۰ ۱۷ ۱۸ ۱۹ ۲۰