استان فارس

گرامیداشت روز خبرنگار/ رسانه عامل توسعه یافتگی جوامع؛ رسانه‌ها، اخلاق را گسترش دهند
مراسم بزرگداشت روز خبرنگار با حضور گسترده اصحاب رسانه‌های فارس در سالن وصال هتل همای شیراز برگزار شد و در این آیین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس رسانه ها را عامل توسعه یافتگی جوامع دانست و برگسترش اخلاق توسط رسانه‌ها، تاکید کرد.
همزمان با روز خبرنگار صورت گرفت؛ آغاز به کار رسمی خبرگزاری ایلنا در استان فارس
همزمان با 17 مرداد ماه روز خبرنگار ، صبح امروز مراسم افتتاحیه خبرگزاری ایلنا استان فارس در هتل بزرگ شیراز و با حضور جمعی از مسئولان استانی، شهری و خبرنگاران رسانه‌های گروهی برگزار شد/ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه رسانه های برخط در سال های اخیر رشد 80 درصدی داشته‌اند، گفت: بیشترین صدور مجوزها که در همین دولت اتفاق افتاد به دلیل اقبالی بود که مردم نسبت به آن داشتند و ما نیز در این راستا آنها را پشتیانی و حمایت کردیم .
مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس در پیام پاسداشت روز خبرنگار، خبرنگاران را پیشتازان عرصه استفاده از قلم برشمرد
صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به مناسبت فرا رسیدن پاسداشت روز خبرنگار گفت: یادآوری اهمیت قلم و خبر؛ یادآور سالروز شهادت مرد عرصه خبر و اطلاع‌رسانی، شهید محمود صارمی در مزارشریف است. این روز بهانه‌ای شد برای نام‌گذاری روز خبرنگار و یادآوری اهمیت قلم در اطلاع‌رسانی و جایگاهی که نه تنها در جوامع مدرن، بلکه در آموزه‌های دینی دارد.
برگزاری دومین نشست شورای سیاستگذاری هجدهمین نمایشگاه بزرگ فارس
با توجه به تقارن دویستمین سال روز دوستی گوته و حافظ، تلاش داریم تا از سفرا و مهمانان خارجی به ویژه سفیران قطر، عمان و آلمان برای حضور در این نمایشگاه حضور یابند.
فضای مجازی باید از تهدید به فرصت تبدیل شود
همه باید دست به دست هم دهیم تا فضای مجازی را به یک فضای سالم برای جامعه تبدیل کنیم و راهکار آن آموزش و تربیت جامعه برای استفاده درست و صحیح از فضای مجازی می باشد.
جشنواره مطبوعات فارس منطقه ای می شود؛ نیم نگاه روزنامه ارزشمند و فعال استان است
معاون فرهنگی و امور مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: فراخوان جشنواره منطقه ای مطبوعات بزودی اعلام می شود و تلاش می کنیم این جشنواره را منطقه ای کنیم.
جایزه کتاب سال درشیراز برگزار می شود
در بازدید از روزنامه افسانه مطرح شد: تلاش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و شهردارى شیراز براى کسب عنوان پایتخت کتاب ایران
تشریح برنامه های «هفته ازدواج» در کانون های مساجد استان فارس
کانون های مساجد با توجه به ارتباط مستقیمی که با آحاد و اقشار مختلف مردم در هر گروه سنی به ویژه جوانان جامعه دارند، برنامه هایی را در راستای ترویج ازدواج آسان برگزار می کنند.
گشایش کتابخانه تخصصی رسانه همزمان با هفته خبرنگار
در رویدادی دیگر در حوزه کتاب و کتابخوانی در عرصه رسانه که بلافاصله پس از نشست کتابخوان رسانه برگزار شد، کتابخانه تخصصی رسانه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، همزمان با هفته خبرنگار با ۷۰ عنوان کتاب به دست خبرنگاران گشایش یافت.
کتابخوان‌های رسانه فارس در نشست کتابخوان گردهم آمدند
خبرنگاران در دومین نشست کتابخوان‌ رسانه فارس سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸ به تبادل اندیشه پرداختند.
به بهانه هفته خبرنگار؛شیرازی ها با حرفه خبرنگاری آشنا شدند/ جشن هایی به رنگ رسانه
جشن های مردمی در سطح شهر شیراز برگزار شد تا مردم با حرفه خبرنگاری آنهم به بهانه هفته خبرنگار، بیشتر آشنا شوند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس: خبرنگاران بال‌های تعالی و توسعه دستگاه‌های اجرایی هستند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در بازدید از مجموعه روزنامه سبحان که به مناسبت هفته خبرنگار صورت گرفت در خصوص تاثیر رسانه‌ها بر افکار عمومی و همچنین پیشرفت جامعه عنوان کرد: اگر مدیران بر این باور باشند که حوزه رسانه می‌تواند به معرفی آن مدیر و دستگاه اجرایی و شناخت نقاط قوت و ضعف آنها کمک کند و هم موجب پیشرفت جامعه و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در کل استان شود، قطعاً نگاه جامع‌تری به رسانه‌ها خواهند داشت.
به مناسبت هفته خبرنگار مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس از تحریریه روزنامه تماشا بازدید کرد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارسدر بازدید "روزنامه تماشا " به مشکلات و سختی های کار رسانه ها، به ویژه رسانه های مکتوب اشاره کرد و اظهار داشت: در این راستا وزارت فرهنگ و ارشاد کارگروهی تشکیل داد و سعی کرد با تقسیم مقداری کاغذ بین رسانه ها حداقل بخشی از نیاز آنها را تأمین نموده و در این راستا تسهیل در کار آنان ایجاد کرد و به جد پیگیر تداوم این‌موضوع هستند.
دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس با هیات تحریریه و عوامل فنی روزنامه عصر مردم
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در بازدید از روزنامه عصر مردم و دیدار با هیات تحریریه و عوامل فنی، همزمان با هفته نکوداشت مقام خبرنگار از در راه بودن بسته های حمایتی خبر داد.
خسته نباشید مدیران فرهنگی به عوامل فنی و تحریریه "خبرجنوب"
مد‌یر کل فرهنگ و ارشاد‌ اسلامی استان فارس د‌ر جریان بازدید عوامل فنی و تحریریه روزنامه خبرجنوب به مناسبت هفته خبرنگار، از تلاش برای راه اند‌ازی یک جشنواره منطقه ای رسانه ای منطبق با ظرفیت های استان خبر د‌اد‌.
همایون یزدانپور پیشکسوت رسانه ملی در هفته خبرنگار تجلیل شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اهدای لوح کاشی هفت رنگ شیراز مزین به سیاه مشق مصرعی از حافظ با عنوان «در کوی نیکنامان ما را گذر ندادند» که با خط استاد مجید چیز فهم نگاشت شده، به دیدار همایون یزدانپور مجری رادیو و تلوزیون و همچنین دبیر ویژه نامه نگاه پنجشنبه روزنامه خبر جنوب رفت و از این پیشکسوت شیرازی حوزه فرهنگ و رسانه ملی تقدیر کرد.
به پاسداشت هفته خبرنگار از زرین چنگ پیشکسوت رسانه ای تجلیل شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اهدای لوح کاشی هفت رنگ شیراز مزین به سیاه مشق مصرعی از حافظ با عنوان «در کوی نیکنامان ما را گذر ندادند» که با خط استاد مجید چیز فهم نگاشت شده، از محمد تقی زرین چنگ معاون سردبیر روزنامه خبر جنوب این پیشکسوت شیرازی حوزه فرهنگ و رسانه تقدیر کرد.
تشکیل کمیته های شهر خلاق فرهنگی و هنری در سراسر استان فارس
در صورت موفقیت و کسب عنوان شهر خلاق در یک حوزه فرهنگی یا هنری توسط هر شهری، آن شهر به عنوان محور فعالیت های کشوری در آن حوزه خواهد بود.
پیشرفت بیش از 72 درصدی مجتمع فرهنگی هنری خرامه
این مجتمع دارای دو طبقه سالن اجتماعات 250 نفره، کلاس های آموزشی، نگارخانه و قسمت اداری می باشد که سال گذشته قسمت اداری، کلاس های آموزشی و نگارخانه آن به بهره برداری رسید.
اکران فیلم های سی و دومین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان در شیراز
بر اساس تصمیم دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان مبنی بر اکران فیلم های حاضر در این جشنواره در سراسر استان های کشور، قرار است فیلم‌های حاضر در این دوره در شیراز به نمایش در آیند.
نمایشگاه دائمی عکاسان خبری در شیراز افتتاح شد
مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آیین افتتاح محل دائمی نمایشگاه عکس عکاسان خبری استان فارس از آمادگی این اداره کل برای ارائه مجوز نگار خانه به انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس خبر داد.
طرح های نمایشی با موضوع معضلات اجتماعی حمایت مالی می شوند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: از گروه های نمایشی که طرحی جدیدی با موضوع معضلات اجتماعی ارائه دهند تا مبلغ پنج میلیون تومان حمایت مالی خواهد شد و جزئیات این برنامه نیز در قالب نامه ای رسمی به انجمن ها اعلام می شود.
انجمن سینمای جوان از مراکز اصلی رشد و استعدادیابی سینمای ایران است
گسترش دفاتر نمایندگی های انجمن سینمای جوانان در شهرستان های جهرم، گراش و لامرد
سینمای امید به مرودشت دومین شهر پر جمعیت استان فارس رسید
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی کشور، در راستای تحقق شعار ایران تهران نیست و افزایش توان زیرساختی و اشتغالزایی سینمای کشور و برقراری عدالت فرهنگی، از اختصاص "سینمای امید مرودشت" به دومین شهر پر جمعیت استان فارس خبر داد.
المپیاد فیلم سازی نوجوانان انجمن سینمای جوانان ایران دفتر آباده
هنرجویان این دوره ضمن راهیابی به المپیاد به عنوان اولین و تنها گروه منتخب کشوری که آموزش حرفه ای دیده اند به دفتر یونیسف سازمان ملل متحد معرفی شده اند.
۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ صفحه ۱۴ از ۲۰ ۱۵ ۱۶ ۱۷ ۱۸