استان فارس

گشایش نمایشگاه دست آوردهای حوزه فرهنگ و هنر در فارس
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس هفته دولت و روز کارمند را به دولتمردان، فعالان عرصه فرهنگی استان و کارکنان تبریک گفت و از برپایی غرفه ای در نمایشگاه بوستان آزادی برای ارائه دست آوردهای حوزه فرهنگ، ادب، هنر؛ فعالیت های حوزه مساجد، قرآن و عترت خبر داد.
پاسداشت مقام شامخ شهدا در آستانه هفته دولت
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آستانه آغازین روز هفته دولت که با حضور استاندار فارس و مدیران استان در گلزار شهدا دارالرحمه شیراز برگزار شد؛ مقام شامخ شهدا را پاسداشت.
اعلام متون پذیرفته در جشنواره استانی نمایش پسا مهر فسا
از 65 متن ارسالی به دبیرخانه نوزدهمین جشنواره استانی تئاتر پسامهر، پس از بازخوانی انجام شده 45 اثر انتخاب و به مرحله بازبینی راه پیدا کرد.
روز دوم جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با استقبال مواجه شد
تلاش داریم تا سینما کودک و سینما توریست را هم راه اندازی نماییم.
رضایت بالای شرکت کنندگان در کارگاه کارآفرینی فرهنگ و هنر
امروزه دانش های تخصصی، باعث بالا رفتن بهره وری و رونق کسب و کار در هر حوزه ای شده است. بی شک گستره فعالیت های فرهنگی و هنری نیز از این قاعده مستثنی نیستند.
آیین نکوداشت استاد هودی برگزار می شود
در این آیین نکوداشت، که روز دوشنبه 4 شهریور ماه ساعت 18 جاری در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار خواهد شد، استاد رحیم هودی، نشان مفاخر فارس را دریافت می نماید.
جشنواره فیلم کودک و نوجوان در شیراز آغاز شد
این جشنواره از 31 مردادماه جاری به مدت 5 روز و در هر روز دو سانس برگزار خواهد شد.
فارس نمایندگان خود را «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی» کشوری شناخت
مسعود درمان و محمدرضا روا برندگان مسابقه FIFA ١٩ فارس و عرفان عباسی و محمدحسین رفیعی برندگان مسابقه PES ١٩ می باشند.
نقش امام جمعه توضیح دهنده و توجیه کننده امور مربوط به شورای فرهنگ عمومی است
تشکیل شورای فرهنگ عمومی آغازی برای انجام فعالیت های ارزشمند فرهنگی در منطقه است و چون ریاست آن به عهده امام جمعه است ویژگی آن را دوچندان می نماید و در پیشبرد امور فرهنگی و اجرایی شدن مصوبات نقش اساسی دارد.
پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز جهانی مسجد
بیش از هر مسئله ای، فرهنگ و هنر بود که از عهد رسول اکرم(ص) به عنوان مهم ترین کارکرد مسجد مورد توجه قرار گرفت و تمدن اسلامی را با فرهنگ سازی از درون مساجد آغاز کردند.
شیراز میزبان کارآفرینان فرهنگی و هنری روستا و عشایر چهار استان
معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: همایش منطقه ای یک روزه با هدف توسعه کار آفرینان روستا و عشایر و با حضور فعالان حوزه فرهنگ و هنر استان های چهارمحال و بختیاری؛ خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و استان فارس، برگزار می شود.
معرفی هیئت مدیره انجمن هنرهای تجسمی فارس
س از 9 ساعت زمان اختصاص داده شده به هنرمندان هنرهای تجسمی استان، راس ساعت 19 یک شنبه 27 مردادماه روند رأی گیری پایان یافت.
میزبانی همایش بین المللی سعدی سال 99 بر دوش نی ریز
در هر دو اثر گلستان و بهارستان به مفاهیم و مضامینی برمی‌خوریم که به تعادل و عدالت توصیه می‌کند.
جشنواره ملی شعر «غدیر» شاعران سراسر کشور را فرامی‌خواند
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس از اعلام فراخوان جشنواره ملی شعر «غدیر» خبر داد و از شاعران سراسر کشور دعوت کرد تا در این جشنواره شرکت کنند.
آزادگان، اسوه های ایستادگی و مقاومت هستند
آزادگان، شهدا و خانواده های شهدا و ایثارگران باعث شکوفایی، ریشه دار شدن و ماندگاری انقلاب هستند.
تئاتر خیابانی دغدغه‌های جامعه را جراحی می کند و صرفا برای مناسبت‌ها نیست
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: تئاتر خیابانی می تواند، دغدغه‌ها و مشکلات جامعه را جراحی کند و تماشاچی را در موقعیتی قرار دهد که چه طور با مشکلات برخورد کنند. حمایت مادی و معنوی برای تئاتر خیابانی ضروری است و نباید صرفا برای مناسبت‌ها اجرا شود، زیرا تئاتر خیابانی هنری است که در دل شهر، محلات و مردم نفوذ می‌کند و باید همیشه در دسترس باشد.
با معرفی برگزیدگان؛ جشنواره تئاتر خیابانی شهروند کودک شیراز پایان یافت
نخستین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند کودک شیراز با معرفی برگزیدگان در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به کار خود پایان داد.
دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر برای افتتاح برنامه های فرهنگی هنری دهه ولایت و امامت به شیراز آمد
حضرت آیت الله صدیقی دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر کشور که به منظور آیین افتتاح مراسم غدیر به شیراز وارد شده است، مورد استقبال صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و هیات همراه قرار گرفت.
دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با امام جمعه نی ریز
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس که با هیات همراه، فرماندار، مسئولان منطقه و معاون هنری خود برای برگزاری آیین اعطای مقام استادی سید عطاءاله طغرایی پیشکسوت عرصه خوشنویسی به شهرستان نی‌ریز سفر کرده بود با آیت الله سید محمد فقیه، امام جمعه این شهرستان دیدار داشت و پای مباحث و رهنمود های ایشان نشست.
تجلیل از استاد هنرخوشنویسی؛ سید عطاءا...طغرایی/ سهرابی: نی ریز می تواند خواستگاه خط نسخ ایران باشد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آیین اعطای مقام استادی سید عطاءاله طغرایی پیشکسوت عرصه خوشنویسی نی‌ریز که با حضور جمعی از مسئولان شهرستان برگزار شد؛ گفت: با قدمتی که در تاریخ برای نی ریز ثبت شده، این شهر می تواند خواستگاه خط نسخ ایران شود.
داوری کودکان و نوجوانان شیرازی در جشنواره فیلم کودک و نوجوان فارس
معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با تاکید بر اینکه ۵ روز پخش فیلم در نظر گرفته شده که در مجموع ۱۰ فیلم اکران می شود، افزود: فیلم ها کشورهای ایران، مکزیک، فرانسه، ایتالیا و... به نمایش گذاشته می شود.
جشنواره ملی تئاتر شهروند، زمینه ساز اتفاقات ارزشمند فرهنگی و هنری خواهد بود
صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در گفتگو به مناسب افتتاحیه نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند، کودک گفت: پیوند بین شهرداری شیراز و فرهنگ و ارشاد استان وجود داشت و دارد و این ارتباط و تعامل شکل گرفته است.
اجرای برنامه های ویژه «دهه امامت و ولایت» در کانون های مساجد استان فارس
بحث ولایت و تبعیت از ولایت فقیه محور اصلی برنامه های این دهه است که در این راستا نشست ها و جلسات با حضور روحانیون و اساتید دانشگاه ها و همچنین تشکیل حلقه ها و گفتمان های پرسش و پاسخ برای نوجوانان و جوانان نیز در حال برگزاری است.
نخستین جشنوار استندآپ کمدی در شیراز اجرا می شود
این جشنواره یکم شهریورماه جاری برگزار خواهد شد.
فرهنگ و ارشاد اسلامی، تنها نهادی است که مجوز آموزش در زمینه فرهنگی و هنری را می دهد
یکی از ویژگی های شهر خلاق فرهنگی و هنری این است که با شناسایی و استفاده از ظرفیت های فرهنگی و هنری شهرستان، در شناساندن و پیشرفت آن ها تلاش کنید.
۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ صفحه ۱۲ از ۲۰ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶