استان فارس

پیشرفت ۶۰ درصد از روند راه اندازی بنیاد بین المللی «امین ولایت»
سهرابی از پیشرفت ۶۰ درصد از روند راه اندازی بنیاد بین المللی «امین ولایت» با محوریت حضرت شاهچراغ (ع) خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا برنامه های دهه کرامت در بستر فضای مجازی اجرا می شود.
هم‌افزایی برای تدوین نقشه مهندسی فرهنگی فارس
مسائل و مشکلات مطرح‌شده در مورد محدودیت‌های فعالیت‌های فرهنگی را درک می‌کنیم اما باید راهکاری برای آن اندیشید، شهرداری‌ها به‌ویژه شهرداری شیراز در حوزه فرهنگی و هنری بودجه شایان توجهی دارد که بر اساس آن باید پروژه‌های فرهنگی مشترکی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس تعریف شود
آغاز فعالیت انجمن فیلم کوتاه شیراز/ نمایش آثار سینمای ایران و جهان
رئیس انجمن فیلم کوتاه شیراز خبر داد: با توجه به اعلام بازگشایی سینماها و برنامه های نمایش فیلم؛ این انجمن فعالیت خود را با رعایت پروتکل های ایمنی و رعایت حفظ فاصله گذاری اجتماعی، از نو آغاز می نماید.
جشنواره کشوری «بهونه» در زمینه گویندگی در شیراز برگزار می شود
جشنواره کشوری بهونه بر اساس دومین دوره تولیدات آثار هنری در فضای مجازی باموضوع مجری گری و گویندگی برگزار می‌شود.
گام بلند فارس برای کسب عنوان جهانی پایتخت کتاب
یکی از اقداماتی که پس از انتخاب شیراز به عنوان پایتخت کتاب ایران از سوی ما آغاز شد، افزایش سخت‌افزاری حوزه کتاب در فارس بود که از آن می‌توان به ساخت کتابخانه مرکزی فارس و انتخاب زمین نام برد که مراحل ساخت آن نیز در دست اقدام است.
شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: تشکیل شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران با حضور مدیران دستگاه‌های فرهنگی فارس به سرانجام رسید و اولین نشست آن در خرداد ۹۹ برگزار خواهد شد.
هنرستان شهید آوینی در جشنواره نوجوان سالم برتر شد
نهمین جشنواره نوجوان سالم با رویکرد ترویج شیوه‌های زندگی سالم و پیشگیری از گرایش به رفتارهای پرخطر، سو مصرف مواد و آسیب‌های اجتماعی، افزایش مهارت و سطح آگاهی دانش آموزان، برگزیدگان خود را اعلام داشت و در این میان هنرجویان هنرستان شهید آوینی شیراز توانستند در رشته های فیلم کوتاه و پویا نمایی، به مقام های برتر دست پیدا کنند.
رتبه چهارم فروش طرح بهارانه کتاب به فارس که شهر شیرازش عنوان پایتخت کتاب ایران را دارد رسید
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به طرح بهارانه کتاب 1399 اعلام داشت: تا کنون استان فارس که شهر شیرازش عنوان پایتخت کتاب ایران را دارد، از نظر میزان فروش تا شب گذشته در رتبه چهارم کشور با مبلغ 701 ملیون تومان فروش قرار دارد و از نظر تعداد فروش نیز در رتبه چهارم با 20493 جلد کتاب است.
روابط عمومی حلقه مهم ارتباط سازمان با مخاطب/ جهان آخرین گردنه های ورود به جامعه نرم افزاری و اطلاعاتی را پشت سر میگذارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه اقشار جامعه در شبهای قدر و ماه معنوی رمضان، در آستانه فرا رسیدن هفته روابط عمومی و روز جهانی ارتباطات که از 27 اردیبهشت تا دوم خرداد ماه 99 تعیین شده است، با ارزشمند برشمردن این ایام برای مسئولان و کارشناسان روابط عمومی های استان، بیان داشت: اکنون که جهان آخرین گردنه های ورود به جامعه نرم افزاری و اطلاعاتی را پشت سر می گذارد، روابط عمومی به عنوان یکی از حلقه های مهم ارتباط سازمان با مخاطبان، مسئولیت حائز اهمیتی در فرایند شفاف سازی و فعالیت های اجتماعی، تبادل اطلاعات، تحقق اصل پاسخگویی سازمان و اطلاع رسانی مردمی دارد.
توسعه فرهنگ نماز نیازمند فعالیت‌های زیربنایی است
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان در نشست ستاد اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با تاکید بر اینکه توسعه فرهنگ نماز نیازمند فعالیت‌های زیربنایی است، گفت: تمام امکانات نرم افزاری و سخت افزاری حوزه فرهنگ و هنر برای ترویج فریضه معنوی نماز آنهم در ماه مبارک رمضان، فراهم و در دسترس است.
مسابقه مجازی طراحی لباس ویژه رمضان فراخوان شد
رئیس گروه امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: با توجه به نیاز جامعه مسلمین در رابطه با پوشاک متناسب با فرهنگ اسلامی، سازمان مدیریت صنعتی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با موضوع رمضان، فطرت، حجاب و قرآن، مسابقه مجازی طراحی لباس ویژه رمضان را برگزار می کند.
کتابفروشی های فارس د‌‌‌‌ر طرح عید‌‌‌‌انه معرفی شدند
معاون فرهنگ مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبرداد: طرح بهارانه کتاب99 از 20 تا 30 ارد‌‌‌‌یبهشت ماه جاری د‌‌‌‌ر کتابفروشی های سراسر کشور اجرا می شود‌‌‌‌ و آن گونه که آمارهای موسسه خانه کتاب نشان می د‌‌‌‌هد‌‌‌‌ 45 کتابفروشی از استان فارس د‌‌‌‌ر این طرح ثبت نام کرد‌‌‌‌ه اند‌‌‌‌ که از این تعد‌‌‌‌اد‌‌‌‌ 37 کتابفروشی د‌‌‌‌ر شیراز و 8 کتابفروشی د‌‌‌‌یگر د‌‌‌‌ر چند‌‌‌‌ شهرستان از جمله جهرم و نی ریز قرار د‌‌‌‌ارند‌‌‌‌.
برگزیدگان جشنواره مجازی کشوری بهونه اعلام شد
دبیر اولین جشنواره مجازی کشوری بهونه با اعلام اسامی نفرات برتر؛ مقام های اول و دوم و سوم دربخش های بزرگسال و کودک و نوجوان بطورجداگانه و برگزیدگان مردمی را منتشر کرد.
نخستین جشنواره قرآن و عترت در فضای مجازی
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با همکاری انجمن های فرهنگی هنری، نخستین جشنواره قرآن و عترت در فضای مجازی را با عنوان « آستان بندگی» برگزار می کند.
فعالیت‌های فرهنگی هنری فضای مجازی با محوریت ماه مبارک رمضان/مشق شب قدر بگونه محدود در حرم شاهچراغ
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در جمع اعضا انجمن خوشنیسان، اعلام کرد: امسال در کنار برنامه های ایام مبارک ماه رمضان، هنرنمایی هنرمندان انجمن خوشنویسان نیز در قالب «مشق شب قدر» به‌صورت مجازی، میهمان‌ خانه‌های شهروندان مومن و خدا‌ دوست فارس خواهند بود.
اجرای طرح«بهارانه کتاب99» با اعتبار20میلیارد ریالی
معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس بر اساس اعلام خانه کتاب، با بیان اینکه میزان یارانه اختصاص یافته به طرح «بهارانه کتاب99» 20میلیارد ریال و یارانه خرید کتاب 20درصد است، گفت: با توجه به بودجه بندی در شرایط کنونی، این میزان یارانه در راستای دغدغه معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره کتابفروشان سراسر کشور در نظر گرفته شده است.
کمبود اعتبار به حوزه فرهنگ آسیب جدی می زند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در نشستی صمیمی با جعفر قادری منتخب مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی از نیاز به اعتبارات و حمایت های لازم برای تاسیس موسسه فرهنگی هنری حضرت شاهچرغ (ع) و تالار مرکزی شیراز سخن گفت.
هنرمندان نمایشی فارس در جشنواره تئاتر پارس برگزیده شدند
نمایش های «استرالیا» و «متولد شده در خون» از جشنواره مجازی تئاتر پارس جنوبی بازگشتند و در بخشهای مختلف، کاندید و برگزیده شدند و مقام و جوایز ارزنده ای را به شیراز هدیه کردند.
معلمان نقش کلیدی در تربیت و آگاه سازی دارند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: معلمان نقش کلیدی در تربیت و آگاه سازی فراگیران دارند، چراکه آنها انسان سازان نسل بعدی محسوب می شوند و ما نیز مفتخریم که در حوزه آموزش با مدرسانی برای ارتقاء پرورش هنرهای نمایشی، موسیقی، تجسمی، سینما و عکس، خوشنویسی، رسانه، دانشگاه فرهنگ و هنر و عترت و قرآن، گام های موثری برداشته و پیش رو داریم.
مهلت ثبت نام کارت صلاحیت تدریس تا سیزدهم اردیبهشت/ بسته های حمایتی در راه است
معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام داشت: مهلت ثبت نام در سامانه کارت صلاحیت تدریس تا سیزدهم اردیبهشت ماه جاری مهیا شده است تا هنرمندان برای اختصاص بسته های حمایتی به کسب و کارهای فرهنگی و هنری که در ایام شیوع بیماری کرونا تعطیل شده و متحمل ضرر و زیان شدند، اقدام نمایند.
فرهنگوران استان با مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی جریان ساز باشند
صابر سهرابی در پیامی از هنرمندان، فرهنگوران، اصحاب رسانه، نویسندگان و شاعران استان دعوت کرد که با مشارکت در دهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی، حضور حداکثری مردم استان فارس؛ سومین حرم اهل بیت (ع) را در این جشنواره رقم بزنند.
حفظ حساسیت جامعه نسبت به بیماری کرونا وظیفه شورای اطلاع‌رسانی است
احمدی زاده معاون استاندار فارس: شفافیت و برخورد صادقانه در اطلاع‌رسانی ، اعتماد عمومی را تقویت می‌کند.
بهره‌گیری از فضای مجازی در راستای فعالیت‌های فرهنگی و هنری
دبیر شورای اطلاع‌رسانی فارس بیان داشت: در این مدت با تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری، خسارات‌های بسیاری از منظر اقتصادی به بدنه هنری، فرهنگی و رسانه‌ای وارد شد؛ این در حالی است که اگر تولیدات این بخش از جامعه برای آگاهی‌بخشی و امیدآفرینی نبود، وضعیت فارس نیز امروز قرمز بود و ما نیز قدردان این عزیزان هستیم که علی‌رغم همه فشارها و خسارت‌های اقتصادی در میدان مانده‌اند و با دست خالی برای سلامت مردم تلاش می‌نمایند.
دست اندکاران پایتختی کتاب با ایده های خلاق گرد هم می آیند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام داشت: کسب عنوان پایتختی کتاب ایران برای شیراز، آغاز راهی طولانی برای شهر و استانی است که از سال‌ها پیش به‌عنوان پایتخت فرهنگی ایران معرفی شده بود و امروز با قرار گرفتن در فهرست شهرهایی که این عنوان را به دست آورده‌اند، وظیفه مسئولان، شهروندان و کتاب‌دوستان شیرازی را افزایش می‌دهد و باید دانست که کسب پایتختی کتاب آغاز راه است و نیاز دارد تا با تشکیل شورا، کارگروه و کمیته های اجرایی در سال جدید نیز فعالانه وارد میدان شویم.
ضرورت راه اندازی مرکز مطالعات جنوب و خلیج فارس
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، «دهم اردیبهشت روز ملی خلیج‌فارس» را تبریک گفت و به دلیل وضعیت فعلی کشور در مواجهه با بیماری کرونا، اعلام داشت که راه اندازی مرکز مطالعات جنوب و خلیج فارس در شیراز فعلا به تاخیر افتاده و امیدواریم هرچه زودتر با یاری خدای مهربان و همت دست اندرکاران فعالیت خود را آغاز نماید.
« قبلی ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ صفحه ۱۱ از ۲۰ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ بعدی »