استان فارس

به ظرفیت های قومیتی و فرهنگ های محلی فارس توجه لازم نشده است/ شیراز نام بلند آوازه حافظ و سعدی را فقط یدک می کشد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: باید در کنار برنامه های جاری و تکراری بتوانیم با نگاهی خلاقانه به اجرای آن چیزی بپردازیم که داشته ها و ریشه های فرهنگ و هنر اصیل این دیار کهن را به رخ می کشد تا در این مسیر به ظرفیت های قومیتی و فرهنگ های خاموش محلی در استان فارس نیز به گونه شایسته ای پرداخته شود.
معرفی خالصی به عنوان دبیر علمی جشنواره سراسری غدیر/ دبیر علمی جشنواره سراسری غدیر: غدیر مهمترین رویداد تاریخ اسلام است
از سوی صایر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، دکتر محمدرضا خالصی، به عنوان دبیر علمی جشنواره سراسری غدیر معرفی شد .
هنرمندان به میدان محرم می آیند/ برپایی گذر هنر عاشورایی
صابر سهرابی دبیر شورای فرهنگ عمومی استان با اعلام برنامه های فرهنگی هنری ایام محرم و صفر گفت: مناسک و آیین های این ایام به مثابه یک نظام فرهنگی است و نمادها، ارزش ها، هنجارها و الگوهای خاص خودش را دارد و منشاء این الگوها و ارزش ها، در تجربه عینی حماسه سازان عاشورا جلوه گری می کند.
ساماندهی فضای مجازی یک ضرورت است
پژوهش‌گران باید فناوری حضور در فضای مجازی را افزون بر اطلاعات، ارایه کنند؛ در غیر این صورت جایگاهی برای استفاده‌ رقیب فراهم می‌شود.
برگزاری آزمون های جامع و ادواری رشته های هنر در فارس
نتایج یک هفته پس از آزمون در سامانه آزمون هنر به اطلاع شرکت کنندگان می رسد.
چرخ صنعت چاپ در استان می چرخد
مد‌‌‌‌‌یر کل فرهنگ و ارشاد‌‌‌‌‌ اسلامی استان فارس: اهالی فارس، چرخ صنعت چاپ را زنده نگه داشته اند و اجازه نداده اند تا با مشکلات پیش رو، حرکت صنعت چاپ متوقف گرد و حوزه فرهنگ، ادب و هنر نیز به یمن این ویژه گی با یاری خدای متعال و حمایتی که از جانب فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد شد، در میدان حضور دارد و در کنار این صنعتگران نشر وچاپ؛ پشتیبانی و حمایت های لازم را به کار می برد.
شناسایی استانداردهای اشتغال درحوزه فرهنگ و هنر
معاون توسعه منابع و نیروی انسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در حاشیه نمایشگاه خدمت، که به مناسبت هفته دولت در پارک آزادی شیراز برگزار شد با تاکید بر ضرورت شناسایی استانداردهای اشتغال گفت: بازتعریف جدیدی از شغل و فضای کسب و کار حوزه فرهنگ و هنر در حال شکل گیریست تا بتوانیم با بهبود فضای کسب و کار، اشتغال پایدار نیز ایجاد کنیم.
۲۴۳ حافظ قرآن در هجدهمین جشنواره ملی «جبرئیل امین» معرفی شدند
این باور که هیچ چیز کشور را نجات نخواهد داد مگر آمیخته شدن با آموزه های قرآنی امروز شکل گرفته است.
مساجد باید به شکل شبکه ای فعالیت کنند
نیاز است که مساجد ما به همان نقش اصلی که در دین اسلام برایشان تعیین شده اهمیت بدهند و به وظیفه خود برگردند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس درگذشت استاد جمال زیانی شیراز شناس را تسلیت گفت
صابر سهرابی در پیام خود استاد زیانی را اندیشمندی توصیف کرده است که شیراز و استان فارس جای خالی او را در عصه پژوهش و شیراز دوستی تا همیشه احساس خواهد کرد.
رویکرد فرهنگی از جمعیت کوچک شکل میگیرد
معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در حاشیه نمایشگاه خدمت، که به مناسبت هفته دولت در پارک آزادی شیراز برگزار شده است، جریان سازی رویکردهای فرهنگی را از پرداختن به جمعیت های کوچک دانست و در پاسداشت روز صنعت چاپ گفت: گردهم آیی با تقدیر از پیشکسوتان و فعالان برتر حوزه چاپ در استان برپا می شود.
راه اندازی گذر فرهنگ و هنر شیراز همزمان با سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به فارس
از جمله فرهنگ و ارشاد اسلامی چه در وزارت خانه و چه در اداره کل، پیشتاز بحث شفاف سازی و دسترسی آزاد به اطلاعات بوده است؛ این در حالی است که تقریباً تمام مجوزهای فرهنگی و هنری این اداره به صورت الکترونیک در آمد که از خدمات دولت یازدهم و دوازدهم می باشد.
شیراز؛ میزبان دوره آموزشی ویژه مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس می شود
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس از برگزاری دوره آموزشی ویژه مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس 7 و 8 شهریور در شیراز خبر داد.
بسترسازی جهت کشف و آموزش کودکان و نوجوانان در عرصه فرهنگ و هنر
موفقیت ها و پیروزهای نوجوانان فارس در جشنواره فرهنگ و هنر دانش آموزی و المپیاد فیلم سازی مایه سربلندی استان فارس است.
راه اندازی دبیرخانه شورای اطلاع رسانی استان فارس
هدف از تشکیل این شورا اطلاع رسانی شفاف از خدمات و عملکردهای دولت برای مردم در راستای امیدآفرینی، نشاط و باور به مسئولین می باشد که یک نمونه آن همین برپایی همین نمایشگاه خدمت در هفته دولت است.
تجلیل از برترین‌های حفظ قرآن در جشنواره ملی «جبرئیل امین»
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان گفت: در جشنواره ملی «جبرئیل امین» ۲۴۳ حافظ کل قرآن، ۵۷ حافظ ۲۰ جزء و ۷۵ معلم تربیت حافظان قرآن از مؤسسه بیت‌الاحزان تجلیل می‌شوند.
توجه ویژه به آموزش، شاخصه اصلی استاد هودی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آیین نکوداشت و اهداء نشان مفاخر فارس به استاد «رحیم هودی» گفت: نیاز به سخن نیست که این پیشکسوت عرصه هنرهای نمایشی عمرش را صرف ارتقا و بالندگی هنر استان، بلکه این کشور اسلامی کرده است.
اهداء چهاردهمین نشان مفاخر فارس به رحیم هودی
در مراسم بزرگداشت استاد «رحیم هودی»، بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون ایران و فارس، که در تالار «حافظ» شیراز برگزار شد، چهاردهمین نشان مفاخر فارس به وی اهدا شد.
استاد هودی چهره بی بدیل هنر فارس و کشور است
مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس در آیین بزرگداشت استاد رحیم هودی، بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون ایران و فارس گفت: استاد هودی چهره بی بدیل هنر فارس و کشور است و پاسداشت رحیم هودی، بزرگداشت فرهنگ، هنر و انسانیت است.
نخستین همایش ادبی فارس چامه و چکامه برگزار می شود
این همایش روزهای 6 و 7 شهریور ماه جاری در بیضا میزبان علاقمندان است.
بیشترین مدال های المپیاد فیلم سازی بر گردن نوجوانان آباده
این نوجوانان توانستند با کسب ۸ مدال برنز، ۲ مدال نقره و ۲ مدال طلا در این المپیاد بدرخشند.
روز چهارم جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان
در این جشنواره پویانمایی های داستان های باغ جادویی از فرانسه و غرغرو وارد می شود از مکزیک به نمایش در آمده است.
همچنین تا کنون 8 فیلم در این جشنواره اکران شده است.
فیلم از مهم ترین ابزارهای فرهنگی و تربیتی به ویژه برای کودکان و نوجوانان است
از سال آینده، برای داوری فیلم های کودکان و نوجوانان از کودکان و نوجوانان موفق در انجمن سینمای جوان استفاده خواهیم.
معرفی فعالیت های کانون های مساجد استان فارس در نمایشگاه هفته دولت
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس از معرفی فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس در نمایشگاه هفته دولت خبر داد و گفت: این نمایشگاه در بوستان آزادی شیراز دائر است.
سهرابی از رونمایی "فرنامک" سند چشم‌انداز توسعه فرهنگ و هنر فارس خبر داد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در حاشیه نمایشگاه خدمت که به ارائه دست آوردهای دولت پرداخته است، با اعلام رونمایی "فرنامک" سند چشم‌انداز توسعه فرهنگ و هنر فارس گفت: با توجه به اینکه عرصه فرهنگ و هنر حوزه برنامه‌ریزی، نظارتی و نرم‌افزاری است ۹ کلان‌برنامه‌ مد نظر دولت را که از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شده است، برای اجرایی و عملیاتی شدن دنبال کرده‌ایم.
۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ صفحه ۱۱ از ۲۰ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵