استان فارس

با همراهی ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس مسابقه اینترنتی داستان نویسی در خانه بمانیم برای ۹ تا ۹۹ ساله ها
مسابقه و فراخوان داستان در خانه بمانیم با موضوع های متنوعی برای سنین ۹ تا ۹۹ ساله به صورت مجازی با همراهی ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس، توسط زیر گنبد کبود، برگزار می شود.
گرامیداشت شهدای فجرآفرین همراه با نوای آیات وحی/ شهدا، پیروان حقیقی قرآن بودند
محفل انس با قرآن یادواره شهدای فجرآفرین فارس و گرامیداشت چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی با حضور گسترده اقشار محتلف مردم در شیراز سومین حرم اهل البیت (علیهم السلام) برگزار شد.
انجمن ادبی «زیر گنبد کبود» شیراز صدتایی شد/ تقدیر از احمد اکبرپور
یکصدمین نشست انجمن ادبی «زیر گنبد کبود» در شیراز با همکاری مشترک اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و با حضور پر‌رنگ ادب دوستان شیرازی برگزار شد.
اعلام نتایج آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در فارس
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از اعلام نتایج هجدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در این استان خبر داد.
دفتر جشنواره نوزدهم فیلم فجر شیراز بسته شد
همزمان با سی‌و‌هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، نوزدهمین دوره این جشنواره در شیراز نیز به کار خود پایان داد که برترین فیلم‌ها از نگاه تماشاگران شیرازی نیز مشخص شدند و مدیر اجرایی نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز اعلام داشت: طبق نظرسنجی‌های انجام شده فیلم‌های «درخت گردو» جایگاه اول، «شنای پروانه» جایگاه دوم و «روز صفر» در جایگاه سوم قرار گرفتند.
سازهای جشنواره موسیقی فجر عصر پنجشنبه کوک می شوند
رییس انجمن موسیقی و دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی فجر استان فارس از اعلام گروه های شرکت کننده در این جشنواره خبر داد و گفت: به میمنت پیروزی انقلاب اسلامی این جشنواره با حضور چهار گروه و پنج خواننده در سالن های تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس، تالار احسان و مخابرات برگزار می شود.
هنرمندان هنرستان شهید آوینی شیراز خوش درخشیدند
هنرجویان هنرستان هنرهای زیبا شهید آوینی شیراز مقام های برگزیده جشنواره پرسش مهر ریاست جمهوری با موضوع شاداب سازی مدارس را کسب کرده و به مرحله کشوری راه یافتند.
به زودی المان پایتختی کتاب ایران، در شهر شیراز رونمایی و نصب می شود/ راه اندازی شورای سیاستگذاری کسب عنوان پایتختی کتاب جهان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با ابراز امیدواری مبنی بر تداوم همکاری و همراهی همه دستگاه ها و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی برای کسب عنوان پایتختی کتاب جهان ابراز داشت: کسب عنوان پایتختی کتاب ایران، در واقع شروع راه و نقطه آغازی برای گسترش فرهنگ مطالعه و تبیین جایگاه فارس به عنوان گاهواره تمدن این سرزمین، در جهان می باشد.
«هشتک شیراز کتاب می خواند» برنامه ماندگار پایتختی کتاب
رییس گروه امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: در راستای کسب مقام پایتختی کتاب توسط شیراز، «هشتک شیراز کتاب می خواند» و ارائه برنامه های خلاق، هم افزایی و همگرایی بخشهای دولتی و غیردولتی را ماندگار دانست.
تعامل بین دستگاهی در اجرای  برنامه های ترویجی نتیجه بخش بود
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز ضمن تبریک این مهم به اهالی شیراز گفت: عامل تحقق این موفقیت، فارغ از بحث مستندات و گزارش هایی که به درستی نگاشته شده بود، تعامل بین دستگاهی در اجرای برنامه های ترویجی بود، چرا که در سال های گذشته هم کم و بیش همین برنامه ها اجرا می شد.
پایتختی کتاب توانمندی فارس در حوزه فرهنگ و کتابخوانی
روح ا... منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس موفقیت دو شهر شیراز و اوز و روستای علویه جهرم در جشنواره های ملی کتاب محور را تبریک گفت و اظهارداشت: این موفقیت نشان دهنده توانمندی فارس در حوزه فرهنگ و کتابخوانی است.
پایتختی کتاب ایران، شیراز را به جهانی شدن نزدیک تر کرد
بالاخره تلاش های شبانه روزی و برنامه ریزی های صورت گرفته، نتیجه داد و شیراز به حق خود رسید و عنوان پایتخت کتاب ایران را به درخت پربار افتخارات خود اضافه کرد.
نذر فرهنگی؛ سینما و نمایش برای همه در گراش
محمد مهرابی، مدیر سینما فرهنگ گراش، از توافق سینما با بنیاد فرهنگی نوبهار می‌گوید: «ما همیشه تلاش کرده‌ایم به آن دسته از افرادی که توانایی مالی مناسب برای دیدن فیلم‌ها یا نمایش‌ها ندارند، توجه ویژه‌ای داشته باشیم. با همین ذهنیت، به آقای عزیز نوبهار که در این زمینه فعالیت موثری دارند، پیشنهاد دادیم که برای حمایت از اقشار محروم با ما همکاری کنند تا بتوانیم بلیت‌های برنامه‌ها را رایگان در اختیار این اقشار بگذاریم.» این شروع یک همکاری مثبت است که به طرح «نذر فرهنگی» منجر شد.
کتاب، آیینه اندیشه و رهاورد سفیران نور و دانایی است
کتاب، آیینه اندیشه و رهاورد سفیران نور و دانایی است. هر جامعه ای برای توسعه و تعالی و پیشرفت باید در ترویج و اشاعه ی فرهنگ کتابخوانی بکوشد و بداند که راه نجات، در خواندن، دانستن، بینش مندی و اقدامات آگاهانه، عالمانه و خردمندانه است چنانکه پیام اعجاز خداوند به رسول دانایی و مهربانی، حضرت محمد مصطفی(ص) با «اقراء» (بخوان) و در قالب کتاب(قرآن)، نازل گردید و راه سعادت انسان با توسّل بدان ترسیم شده است.
طرح پایتخت کتاب جریانی خلاق برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در جمع خبرنگاران و آیینی که در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد و «شیراز»، به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی گردید؛ طرح پایتخت کتاب ایران را حرکتی نوین، خودجوش و خلاق برای احیای مطالعه کتاب و کتابخوانی دانست و حمایت های استاندار فارس را در این کسب افتخار شایان توجه اعلام داشت.
«شیراز»، به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شد+ فیلم و گزارش تصویری
طی مراسمی که امروز (شنبه ۱۹ بهمن) در مرکز همایش های بین المللی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار و «شیراز»، به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شد.
راه اندازی دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی در فرهنگسرای «کتاب» شیراز
سهرابی گفت: دبیرخانه دائمی ترویج‌کتابخوانی در فرهنگسرای‌ «کتاب» با هماهنگی چهار دستگاه فرهنگی شیراز در مرداد ماه ۱۳۹۸، راه اندازی شد.
تصویب احداث باغ کتاب در شورای اسلامی شهر شیراز، از مهمترین طرح های سال آینده است
اسکندرپور، تصویب احداث باغ کتاب در شورای اسلامی شهر شیراز را از مهمترین طرح های سال آینده دانست و گفت: زمین کتابخانه مرکزی شیراز که سال ها مورد مناقشه دستگاه ها بود، بالاخره توسط شهرداری تعیین تکلیف شده و به زودی کلنگ آن به زمین می خورد.
ارزیابی شیرازی ها از آثار جشنواره/ فیلمنامه درد مشترک آثار
مخاطبان نوزدهمین جشنواره فیلم فجر درعین حالی که فیلم ها را متوسط ارزیابی می کنند، خواستار بازنگری در شیوه انتخاب آثار هستند.
گشایش مرکز مطالعات جنوب و خلیج فارس در شیراز
صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از راه‌اندازی مرکز مطالعات جنوب و خلیج فارس در شهر ادب‌پرور شیراز خبر داد و بیان داشت: استان فارس در تمام دوران تاریخی و فرهنگی خود، یادآور تمدنی ماندگار بوده است و نام خلیج همیشه فارس نیز تأییدکننده ادوار مستدل و پرافتخار تاریخی آن می‌باشد.
هویت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به انجمن‌های فرهنگی و هنری است
مردم از مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی توقع ویژه در اجرای برنامه‌های هنری دارند و آن نیست مگر آنکه شما مسئولین انجمن‌ها و شوراهای بازبینی با نگاه دقیق و علمی به آثار هنری به ویژه نمایش و موسیقی، اجراهای با کیفیت و خوب را در معرض دید عموم قرار دهید که این مسیر باعث می‌شود که کیفیت آثار دوچندان شود.
معرفی خبرنگاران برتر جشنواره فیلم فجر شیراز/ اهالی رسانه به تالار حافظ دعوتند
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نشست ستاد جشنواره فیلم فجر شیراز با بیان اینکه اهالی رسانه برای دیدن فیلم به تالار حافظ دعوتند و دیگر مکان ها فقط به منظور تهیه گزارش درنظر گرفته شده است، گفت: در پایان نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز، پس از بررسی های لازم، خبرنگاران برتری که در این رویداد هنری بیشترین همت و همراهی را در زمینه اطلاع رسانی و تهیه گزارش خبری داشته اند، تقدیرخواهند شد.
اعلام هشت فیلم پر مخاطب جشنواره فیلم فجر
مدیر اجرایی جشنواره فیلم فجر شیراز؛ پیشتازی درخت گردو، خوب بد جلف 2، خروج، شنای پروانه، دو زیست، مغز استخوان، روز صفرو سه کام حبس در شیراز را اعلام داشت.
هفت عنوان جدید به جشنواره فیلم فجر شیراز تزریق شد
مدیر اجرایی نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز با بیان اینکه پیش‌فروش بلیت‌های این جشنواره امروز شنبه از۱۲ بهمن‌ ماه جاری آغاز ‌شده است، اعلام کرد: هفت عنوان فیلم دیگر از مجموع آثار راه‌یافته به جشنواره سی‌و هشتم فجر به شیراز می‌آید.
مشارکت ۱۲۰ هزار نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت/هدف جریان‌سازی و توسعه فرهنگ قرآنی
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مشارکت ۱۲۰ هزار نفر در هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سراسر کشور خبر داد و در گفتگو با خبرگزاری ایکنا گفت: هدف از برگزاری این آزمون در وهله اول جریان‌سازی قرآنی و کمک به توسعه فرهنگ قرآنی در سطح ملی است.
۵ ۶ ۷ ۸ ۹ صفحه ۱۰ از ۲۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴