استان فارس

فعالیت های کانون های مساجد فارس چشمگیر بوده است
سهرابی با اشاره به اینکه هدف از تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد این بود که با زبان هنر برای گسترش مذهب و دین در مساجد، فعالیت کنند، گفت: فعالیت های کانون های مساجد فارس چشمگیر بوده است.
برگزاری نخستین آیین «سه‌شنبه‌های تکریم» فارس
در طرح سه‌شنبه‌های تکریم، ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فارس با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در مساجد و یا خانه شهیدان، از ایثارگری‌های آنان تجلیل خواهد نمود.
جشنواره فرهنگی هنری "شمیم عفاف"/ رقابت هنرمندان نقاش،خوشنویسی و عکاس در فضای مجازی
ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس، جشنواره فرهنگی هنری "شمیم عفاف" را درسه بخش نقاشی، خوشنویسی و عکاسی با تلفن همراه، بگونه مجازی برپا می دارد.
آغاز بررسی برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی در فارس در نشست آتی شورای فرهنگ عمومی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه نماز جمعه و محل برگزاری آن اهمیت ویژه‌ای دارد و تاریخ‌ساز بوده است، بیان کرد: شورای سیاست‌گذاری با توجع به وظایف ذاتی خویش برنامه ریزی هایی انجام داده است که به علت شیوع کرونا شیوه برگزاری برنامه‌ها نیز تغییر کرده است.
تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی به برنامه‌ریزی صحیح کلان استان فارس کمک می‌کند
امام جمعه شیراز با اشاره به لزوم تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی گفت: همه فرهیختگان استان در این زمینه همکاری و همفکری کنند چراکه این نقشه کمک می‌کند در جلسات برنامه‌ریزی کلان استان در مسیر صحیح پیش برویم.
پوستر چهارمین جشنواره مد و لباس استان فارس رونمایی شد
دبیر کارگروه مد و لباس استان فارس با اشاره به صنعت مد و لباس ابراز کرد: مد و لباس، را می‌توان در کنار فضای مجازی، دو ابزار نرم‌افزاری فرهنگی، اجتماعی و عقیدتی دانست که چون تیغی دو لبه، گاه می‌توانند به شکوفایی و پیشرفت‌ و گاه به پژمردگی و پسرفت‌های فرهنگی و اجتماعی در درون و بیرون افراد منجر شود؛ از این رو توجه به مد و لباس بیش از هر دوره دیگر خود را نشان می‌دهد.
ادبیات کودک و نوجوان را باید ادبیات انسان‌ساز دانست
وی خاطرنشان کرد: می‌توان استان فارس را با داشته‌های معنوی و تربیتی ویژه خود، از خواستگاه‌های ادبیات کودک و نوجوان کشور برشمرد؛ این نوع ادبیات از سعدی بزرگ تا به امروز که بهترین نویسنده‌های کودک و نوجوان همچون احمد اکبرپور، فرهاد حسن‌زاده، محمدرضا سرشار (رهگذر)، رضا شیرازی و .... از آن برخاسته‌اند به رشد و نمو این دیار در زمینه ادبیات کودک و نوجوان بدل کرده‌اند و از افتخارات ایران‌زمین هستند.
مسابقه نویسنده کوچولو؛ در راستای شناسایی و پرورش استعدادهای خلاق کودکان و نوجوانان
کودکان و نوجوانان 9 تا 12 علاقمندان به شرکت در این مسابقه بایستی آثار خود را حداکثر تا 31 تیرماه جاری در یک صفحه ورد، به شماره 09927978285 در واتساپ یا به رایانامه avaye.yare.mehraban@gmail.com ارسال نمایند. همچنین جهت آگاهی بیشتر می‌توانید به آدرس avaye.yare.mehraban در اینستاگرام مراجعه نمایید.
رونمایی از پوستر نهمین جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز
آیین رونمایی از پوستر این جشنواره با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، بهروز مرامی جدیدی، معاون هنری و سینمایی این اداره کل، روح‌الله رنجبری، رییس گروه سینمایی و محسن مقدم، رئیس انجمن فیلم کوتاه شیراز انجام شد.
کسب رتبه اول کشوری  استان فارس در نشست‌های علمی مشورتی شورای فرهنگ عمومی
ایده‌ها و برنامه‌هایی چون تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور، خانواده متعالی، گسترش فعالیت­‌های قرآنی، عملیاتی شدن بیانیه گام دوم، ساماندهی فضای مجازی، فرهنگ کار و تلاش در سال جهش تولید از اولویت‌هایی بود که در دستور کار شورای فرهنگ عمومی فارس قرار گرفته است.
اعلام زمان برگزاری جشنواره ملی خوشنویسی آیات
معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، زمان اعلام فراخوان نخستین جشنواره ملی خوشنویسی آیات، گرامیداشت میرزا احمد نی‌ریزی را دهه اول مردادماه و زمان برگزاری اختتامیه آن را آبان‌ماه امسال اعلام کرد.
فراخوان حمایت از تولید فیلم کوتاه استان فارس
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به دنبال آن است تا با آثار هنری و سینمایی گفتمان دفاع مقدس و ارزش‌های والای دینی، ملی و انسانی تجلی یافته در آن دوران را پاس بدارد.
امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه شرعی، ملی و انسانی، فرهنگی و اجتماعی بر دوش همگان است
امر به معروف و نهی از منکر یک موضوع نرم‌افزاری و فرهنگی است که گستردگی آن تنها به مسایل شرعی خلاصه نمی‌شود و همه مسایل اجتماعی و فرهنگی جامعه را در بر می‌گیرد.
گشایش کانون فرهنگی هنری «شهید حاج قاسم سلیمانی» همزمان با دهه کرامت در شیراز
کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد همیشه مورد توجه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بوده و هستند.
آیین پایانی جشنواره کشوری بهونه برگزار شد
آیین پایانی این جشنواره امروز همزمان با روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ(ع) با حضور محدود برخی مسئولان و شرکت‌کنندگان این جشنواره و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس انجام شد. در پایان این آیین از برگزیدگان جشنواره تقدیر و هدیه‌ای نیز از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به پاس این حرکت ارزشمند در فضای مجازی توسط معاون هنری و سینمایی این اداره به علیرضا موسوی، دبیر جشنواره اهدا گردید.
هنرمندان فارس از دهه کرامت، برای ارائه هنرهای آیینی به جهان استفاده کنند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: دهه کرامت و روز بزرگداشت شاهچراغ (ع) از جمله فرصت‌های ارزشمندی است که فرهنگوران و هنرمندان این استان به ویژه در زمینه هنرهای آیینی می‌توانند، رشد و شکوفایی هنری خویش را به جهان عرضه کنند و ما نیز در این حوزه از آنان حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.
هشت سال دفاع مقدس فرصتی برای ظهور ارزش‌های ناب ایرانی و اسلامی بود
نسل جوان امروز، نیازمند آگاهی و شناخت لازم از آرمان‌ها و ارزش‌های والای ایثارگران هستند.
دومین جشنواره کشوری بهونه در خط پایان
در این جشنواره آثار توسط 10 داور نخست، 3 داور نهایی و داوری مردمی و همچنین 3 منتقد مورد بررسی قرار گرفت.
پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به مناسبت فرارسیدن دهه کرامت
احمد بن موسی شاهچراغ (ع)، امین ولایت و جایگاهی برای مردمان شیراز و فارس است؛ پناهگاهی که در همه رخدادهای چند سده اخیر، مأمنی برای مردم بود.
آغاز برنامه‌های دهه کرامت با حرکت کاروان «زیر سایه خورشید» در فارس
همزمان با آغاز دهه کرامت، کاروان خادمان حرم رضوی با عنوان «زیر سایه خورشید» در استان فارس فعالیت خود را آغاز کرد.
کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس بازوان اجرایی خوبی برای بزرگداشت ایام دهه کرامت هستند
قرار دادن یک روز در ایام دهه کرامت به عنوان روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ (ع) به عنوان یک نماد یا نشانه ای است تا در این ایام در کنار ایام ولادت حضرت امام رضا (ع) به عنوان برادر و حضرت معصومه (س) به عنوان خواهر ایشان گرامی داشته شود، معرفی این فرزند امام هفتم (ع) یک عزم ملی و استانی را می طلبد که با راه اندازی بنیاد بین المللی امین ولایت تحقق پیدا خواهد کرد و در واقع برنامه های با محوریت حضرت احمد بن موسی (ع) هم سامان پیدا می کند.
اعلام اولویت‌های تولید فیلم کوتاه،داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی در فارس
۵ اولویت تولید فیلم کوتاه،داستانی، مستند،تجربی و پویانمایی در فارس اعلام شد.
رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ و هنر مساجد «فهما» استان فارس
آئین رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ و هنر مساجد «فهما» استان فارس به صورت مجازی از طریق ارتباط مستقیم با حجت الاسلام و المسلمین دکتر «حبیب رضا ارزانی»، رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار شد.
کارگروه پژوهشی مبارزه با مواد مخدر تشکیل می‌شود
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: هم‌افزایی و هم‌گرایی نهادها، در راستای بهره‌گیری از ظرفیت‌های یکدیگر برای تولید و پخش محتوا در زمینه‌های مختلف، به فرهنگ‌سازی و افزایش تأثیر محتواهای تولید شده در جامعه خواهد انجامید.
تدوین گزارش خسارت کرونا به کسب‌وکارهای فرهنگی و هنری فارس
سهرابی درخواست کرد تا انجمن‌ها، مؤسسات، فرهنگ‌وران و هنرمندان، برنامه‌های خود را در فضای مجازی ادامه دهند و با ارائه برنامه‌ها و پیشنهادهای خود به این اداره کل، از پشتیبانی و حمایت در راستای هرچه بهتر انجام دادن برنامه‌ها، برخوردار شوند.
« قبلی ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ صفحه ۱۰ از ۲۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ بعدی »