استان فارس

آمادگی فارس برای جشنواره ای بزرگ در 10 گرایش فرهنگی هنری/ شیراز پایتخت کتاب ایران
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در سفر یک روزه به شهرستان پاسارگاد نوید برپایی جشنواره بزرگ فرهنگی هنری در 10 گرایش متنوع را اعلام داشت و گفت: برآنیم تا در شیراز پایتخت کتاب ایران و دیگر شهرهای فرهنگی این استان ادب پرور، به یمن آثار خلاقانه اهالی هنر و فرهنگوران و رونق بخشیدن فعالیت اساتید و جوانان، جشنواره ای در خور و شایسته اندیشه فاخر اهالی فرهنگ، ادب و هنر، به میدان رقابت آوریم.
لذت دیدن فیلم در سینما پس از دوران سخت کرونا/ پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس برای روز ملی سینما
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آستانه روزملی سینما و تاسف بابت ویروس کرونا و کم رنگ شدن حضور در سالنها در شیراز پایتخت کتاب ایران و دیگر مناطق استان، گفت: استفاده سینما به عنوان دنیای مدرن و در عین حال لذتبخش، وسیله‌ای موثر برای نشان دادن فرهنگ‌ها و اندیشه‌هایی است که شاید به سختی بتوان با زبان روزمره بیان کرد و امیدواریم در دوران پس از کرونا شاهد رونق روز افزون این هنر تاثیر گذار و لذت دیدن فیلم در سینما باشیم.
فارس، رنگین‌کمان ناشناخته فرهنگی در حوزه مد و لباس است
تا کنون ۲۲۶ طراح فعال از آقایان و بانوان در فارس شناسایی شده‌اند که ۲۴ طرح آن‌ها نیز مالکیت معنوی دریافت کرده‌اند. در این میان تنها یک نفر از حوزه مد ولباس در لیست سه هزار نفری بیمه‌شدگان بیمه هنرمندان فارس قرار دارد.
باید برای درآمدزایی طراحان مد و لباس بسترسازی شود
هرچند مد و لباس دومین صنعت پول‌ساز جهان است، اما در کشور ما هنری نوپاست که برای صنعتی شدن آن نیاز به پشتیبانی همه‌جانبه به ویژه همکاری و هماهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره صمت و ناجا دارد.
فاطمه قرآیی عهده دار سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد لامرد شد/ شیراز پایتخت کتاب ایران
آیین معرفی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لامرد با حضور "شبانی نژاد" فرماندار لامرد، "یوسفی نژاد" معاونت مالی اداری، " پرهیزگار" رئیس حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و خانواده زنده یاد ابراهیم میر رئیس فقید اداره فرهنگ و ارشاد لامرد در محل فرمانداری برگزار شد.
رشد و پیشرفت مد و لباس، با نگاه تمرکززدا
دیدگاه من در پشتیبانی از مؤسسات و فعالان قانونی مد و لباس این است که اگر گزارشی از فعالیت‌های غیرمجازی بدست من برسد سریعاً آن را بررسی کرده و در صورت که این امر ثابت شود، با هماهنگی‌های که انجام داده‌ایم پس از یک بار اخطار به بستن آن مکان اقدام خواهیم کرد.
سومین دوره جشنواره کشوری بهونه در گام پایانی
جشنواره‌های بهونه که با همه‌گیری بیماری کرونا در راستای امیدآفرینی و شادی مردم راه‌اندازی شد، اکنون در پلکان سوم خود، جایگاه ویژه‌ای را بدست آورده است.
برنامه های شاد و مومنانه برای جذب و هدایت نسل جدید/ شیراز پایتخت کتاب ایران
حجت الاسلام والامسلمین محمد امین عزیری امام جمعه سعادتشهر در دیدار با مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس که سفر یک روزه به شهرستان پاسارگاد داشت، گفت: اگر نسل جدید و نونهالان و نوجوانان و دانش آموزان را دریابیم و از طریق مساجد و مدارس توجه ویژه ای لحاظ گردد، نظام و مملکت نیز به سمت تعالی حرکت خواهد کرد و نیاز است تا با برنامه های شاد و مومنانه در این مسیر برای جذب و هدایت آنها تلاش نماییم.
آنچه در انقلاب به دست آوردیم از برکت خون شهداست/ شیراز پایتخت کتاب ایران
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در سفر یک روزه به شهرستان پاسارگاد و دیدار و نشست صمیمانه با خانواده شهید امیر حمزه خبازی که تحت عنوان سه شنبه های تکریم انجام شد، گفت: بحث شهدا جدا از تمام مباحثی است که در کشور وجود دارد و تمام حوزه امنیت، شغل، آرامش و آسایش و هر چه در این انقلاب به دست آوردیم از برکت خون شهداست.
ثبت تاریخ توسط بزرگان اهل قلم و نویسندگان رقم می خورد/ شیراز پایتخت کتاب ایران
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس درسفر یک روزه به شهرستان پاسارگاد و دیدار با نویسنده و فرهنگور پیشکسوت شهرستان پاسارگاد، حجت الله قلی پور با آرزوی اینکه همه اهالی فرهنگ و ادب دارای قلمی روان و دلی آرام برای خلق اثر داشته باشند، گفت: ثبت تاریخ توسط بزرگان اهل قلم و نویسندگان استان و شهر و دیارمان رقم می خورد و ادیبان شهرستان پاسارگاد نیز از این قائده جدا نیستند و این برای همه دست اندرکاران غنیمت است.
چراغ فرهنگ و هنر با حمایت دولتمردان روشن است/ شیراز پایتخت کتاب ایران
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در دیدار با فرماندار و سفر یک روزه به شهرستان پاسارگاد گفت: در این سال اخیر که دچار مبارزه با بیماری کرونا شده ایم و تحریم های ظالمانه کشور را دچار مشکل کرد، به یاری خداوند متعال دولتمردانی بودند که در دولت تدبیر و امید به جدیت هرچه تمام تر برای رونق و حمایت حوزه فرهنگ و هنر و دیگر بخشهای مملکت تلاش کردند و در کنار اهالی هنر نگذاشتند تا این چراغ خاموش شود.
تلاش سرسختانه برای رجوع مردم به کتابخانه ها/شیراز پایتخت کتاب ایران
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در بازدید کتابخانه شهید خبازی سعادت شهر و سفر یک روزه به شهرستان پاسارگاد گفت: کسب پایتختی کتاب ایران توسط استان فارس، بهترین دلیل است تا با تلاش سرسختانه مردم را برای آمدن به کتابخانه ها ترغیب و تشویق نماییم.
عزم اوز برای رسیدن به قله مد و لباس کشور
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز با اشاره به کارکردهای بسیار این شهرستان در زمینه کتاب‌خوانی و مانایی این شهرستان در جمع برگزیدگان پایتختی کتاب ایران و همچنین ورود به شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور از عزم فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اوز برای رسیدن به مرحله پایانی جشنواره مد و لباس کشور خبر داد.
سامانه جامع چاپ، بستری برای آسان‌سازی مراحل صدور مجوز چاپ
از ابتدای سال 1396 در سامانه جامع چاپ، 4 پروانه تأسیس در رسته چاپ افست، 1 پروانه تأسیس در رسته چاپ و جعبه¬سازی و 29 پروانه تأسیس در رسته چاپ دیجیتال می‌باشد. همچنین در شش ماهه نخست سال جاری 7 پروانه تأسیس چاپ برای متقاضیان صادر شده است.
فارس برای کسب عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر، سه گزینه معرفی کرد
دبیرخانه شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران نامزدی سه شهر اوز، شیراز و خنج را برای کسب عناوین شهر خلاق مد و لباس، شهر خلاق سینما و شهر خلاق هنرهای تجسمی اعلام کرد.
سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان منصوب شد
معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان گفت: مسوولیت پذیری و حس مطالبه‌گری مردم و فرهیختگان این شهرستان در حوزه‌های فرهنگی بالاست از این رو ضروری است که مسوولان و متولیان امر نیز این مولفه‌ها را همواره در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم گیری‌های سازمانی خود لحاظ کنند.
طرح «سه شنبه های تکریم» باعث شده تا از یاد خانواده معزز شهدا غافل نشویم
حجت الاسلام امیدی گفت: طرح «سه شنبه های تکریم» باعث شده تا در این ایام کرونا، از یاد خانواده معزز شهدا غافل نشویم.
قرایی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لامرد
آئین معارفه سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لامرد با حضور حسین شبانی‌نژاد، فرماندار لامرد و غلامرضا یوسفی‌نژاد، معاونت توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا در دفتر فرماندار لامرد برگزار شد.
راه‌اندازی سامانه LMS قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی
در راستای حمایت از مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت دارای مجوز از فرهنگ و ارشاد اسلامی 60 میلیون ریال این مبلغ را معاونت قرآن و عترت پرداخت خواهد کرد و این مؤسسات تنها با پرداخت 30 میلیون ریال می‌توانند از این سامانه بهره گیرند.
بازدید معاون توسعه و مدیریت اداره کل فارس از شهرستان گراش
غلامرضا یوسفی‌نژاد، در این بازدید با بیان این که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با کمبود نیرو در سراسر استان روبرو است، ابراز امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک، نیروی جوان متخصصی به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش افزوده خواهد شد.
برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی
تمامی گروه‌های نمایشی استان که در سال 98 تا مهرماه 1399 نمایشی را در اجرای عموم و یا در مرحله بازبینی آماده اجرا داشتند می‌توانند سه نسخه از فیلم اجرای خود جهت بازبینی را به دبیرخانه تحویل دهند.
سومین جشنواره بهونه در گام پایانی
پخش زنده این آیین ساعت 17 در صفحه اینستاگرامی به آدرس @alirezabahooneh خواهد بود.
بررسی طرح خانواده متعالی در شورای فرهنگ عمومی فارس
تبیین طرح "خانواده متعالی" موضوع اصلی صد و پانزدهمین نشست شورای فرهنگ عمومی فارس بود. این طرح از کلان‌برنامه‌های این شورا در پنج سال و با هدف ایجاد خانواده تراز اسلامی تدوین شده است.
فراخوان نخستین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی جامعه‌نگار
علاقمندان برای شرکت در این جشنواره می‌بایست نمایشنامه‌های خود را در زمینه مسایل اجتماعی با رویکرد آموزشی تا پایان مهرماه جاری به دبیرخانه ارسال نمایند.
معرفی  1027 پرونده با اعلام 54.41 میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق 80 درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر
سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی 400 مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق 80 درصدی این پیش‌بینی، 320 مجوز صادر شد. افزون بر این، 210 مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب 100 درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، 6600 میلیون ریال تسهیلات مالی به 160 دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.
صفحه ۱ از ۲۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰