استان فارس

نقشه مهندسی فرهنگی گذرگاه هم صدایی دستگاه‌های فرهنگی/ رونمایی نقشه مهندسی فرهنگی استان بزودی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در دیداری صمیمی با رئیس سازمان بسیج رسانه ای سپاه فارس و هیات همراه، گفت: امسال وزارت فرهنگ و به تبع آن اداره کل استان، نگاه هم صدایی دستگاه‌های فرهنگی استان را بر اساس نقشه مهندسی فرهنگی استان و بارش استانی تعریف کرده تا گذرگاهی برای همراهی اندیشه های حوزه فرهنگ، ادب و هنر باشد.
معرفی داوران جشنواره ملی خوشنویسی آیات/ بررسی آثار آغاز می شود
نخستین جلسه ستاد برگزاری و دبیرخانه جشنواره ملی خوشنویسی آیات ویژه بزرگداشت میرزا احمد نیریزی در سال ۱۴۰۰ برگزار شد و در این مسیر اساتیدی همچون، احمد عبدالرضایی، مجید چیز فهم دانشمندیان و فرهاد نصیری شیرازی به عنوان داوران انتخاب شده و بررسی آثار رسیده به جشنواره یاد شده را به مرور آغاز خواهند کرد.
استاندار فارس در دیدار نوروزی با مدیر کل فرهنگ و ارشاد و جمعی از فرهنگ وران و هنرمندان گفت: آوازه بلند شیراز از هنرمندان سرچشمه گرفته است
استاندار فارس در جلسه دیدار نوروزی با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از فرهنگ وران و هنرمندان، اجرای موزه هنر شیراز و موزه دفاع مقدس را از جمله فعالیت های فرهنگی عنوان کرد و گفت: اعتقاد دارم آوازه بلند شیراز و استان فارس از هنرمندان و فرهنگوران سرچشمه گرفته است.
طرح ملی«انتخاب و معرفی روستای قرآنی ایران
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از طرح ملی«انتخاب و معرفی روستای قرآنی ایران»خبر داد و گفت: واجدین شرایط برای ثبت‌نام در این طرح تا 15 فروردین‌ماه جاری می‌توانند به سامانه https://ayat.farhang.gov.ir مراجعه کنند،
اخذ مجور برای نصب هر گونه مجسمه یادمان در اماکن عمومی از سال ۱۴۰۰
دستورالعمل صدور مجور ساخت و نصب مجسمه و یادمان در اماکن عمومی و میدان های شهری، که در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ به همه دستگاه ها و استان ها ابلاغ شده، لازم الاجراست.
برندگان سومین جشنواره گریش‌ بانگ در اختتامیه‌ مجازی
سومین جشنواره دوبله و تولیدات رادیویی گریش‌بانگ با برگزاری اختتامیه مجازی به ایستگاه آخر رسید.
درگاه های ارتباط برای بیمه هنرمندان اعلام شد
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام داشت: برابرتوافق صورت گرفته میان سازمان تامین‌اجتماعی و وزارت فرهنگ و ارشاد؛ هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران واجد شرایط پس از عضویت در صندوق و معرفی از سوی معاونت های تخصصی یا فرهنگ و ارشاد استان با معرفی ‌نامه"صندوق اعتباری هنر" بیمه تأمین‌اجتماعی می‌شوند و پس از اخذ دفترچه نیز می توانند برای بیمه تکمیلی در تاریخهایی که از قبل مشخص خواهد شد، اقدام نمایند.
«تئاتر خیابانی سردار عشق» به میزبانی پایتخت کتاب
شیراز پایتخت کتاب ایران در نیمه دوم دیماه جاری میزبان همایش «تئاتر خیابانی سردار عشق» با اجرای شش نمایش میدانی و خیابانی به نام سردار سلیمانی و افتخار سالگرد شهادت دلیر مرد عرصه فرهنگ و نبرد، می شود.
گشایش دبیرخانه پایتختی کتاب بر بلندی بام صدرا
دبیرخانه دائمی جشنواره پایتختی کتاب ایران به منظور برداشتن گام‌هایی جدی برای ترویج کتاب و کتابخوانی، حفظ و کسب عنوان شهر دوستدار کتاب و پایتختی کتاب، در شهر صدرا و تپه ای بلند به نام باغ کتاب، راه‌اندازی شد.
پیش‌نویس سند برش فرهنگی فارس توسط دانشگاه سلمان فارسی کازرون بررسی می شود
با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه کازرون و جمعی از دانشگاهیان صورت پذیرفت / پیش‌نویس سند برش فرهنگی استان فارس برای اعمال نظر دانشگاهیان کازرون به دانشگاه سلمان فارسی کازرون واگذار شد.
تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک فرهنگ و ارشاد فارس و دانشگاه سلمان فارسی کازرون امضاء شد
با حضور امام جمعه و جمعی از دانشگاهیان دانشگاه‌های کازرون صورت پذیرفت / امضا تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و دانشگاه سلمان فارسی کازرون
برنامه های ویژه دهه مقاومت، بصیرت و ولایت حوزه فرهنگ اعلام شد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از همراهی اهالی فرهنگ و هنر و بسیج هنرمندان فارس در برنامه های دهه مقاومت، بصیرت و ولایت خبر داد و گفت: فعالیتهای فرهنگی، ادبی، هنری و مجازی در قالب شب شعر، پویش خانوادگی، تئاتر خیابانی، مسابقه کتاب و کتابخوانی، خوشنویسی، نمایشنامه خوانی، انتخاب رسانه برتر، مسابقات هنری، اجرای گروه های هنری در سطح شهر، تولید محتوی در فضای مجازی و افتتاح کانونی به نام سردار سلیمانی به اجرا در خواهد آمد.
نشست خبری جشنواره «عصر سلیمانی‌ها» برگزار شد/شرح کامل و گزارش تصویری
نغمه‌سرایی شاعران کشور در «خاتم سلیمانی» توسط مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس، شهید سلیمانی عصاره تربیت اسلامی و انقلابی از جانب رئیس جهاددانشگاهی فارس و «عصر سلیمانی‌ها» عاشقان سردار دل‌ها را از سراسر کشور فراخواند بوسیله رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارس؛ از جمله تیترهایی است که در نشست خبری جشنواره «عصر سلیمانی‌ها» به میزبانی تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس اعلام گردید.
بررسی برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی فارس، خانواده متعالی و سیستم هشدار شهری در نشست شورای فرهنگ عمومی فارس
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: کار فرهنگی با دیکته کردن پاسخ نمی‌دهد اما با همفکری فعالان فرهنگی، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مد نظر رهبری شکل خواهد گرفت.
آیین پایانی جشنواره تئاتر در انتهای قرن/گزارش کامل اختتامیه و عکس
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آیین پایانی سی و یکمین جشنواره تئاتر استان فارس با بیان خرسندی از استفاده و توجه به ظرفیت های هنرمندان خود استان فارس برای اعضاء بازبینی و داوری و اجرایی، اعلام داشت: امیدواریم بتوانیم آثار منتخب را به صورت حرفه ای فیلم برداری کنیم و با صدا و سیمای مرکز فارس رایزنی شود تا این نمایشها به معرض دید عموم و در دسترس همه قرار بگیرد.
آرای هیات داوران سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس
هیات داوران سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس، آرای خود و اسامی برگزیدگان را اعلام داشت.
بیانیۀ هیئت داوران سی و یکمین جشنواره تئاتر استان فارس
متن بیانه هیئت داوران سی و یکمین جشنواره تئاتر استان فارس، متشکل از زاوش تقوایی، حسین قهرمانی، دانیال نفریان و سعیدرضا خوش‌شانس؛ توسط زاوش تقوایی قرائت شد.
بزرگترین دستاورد جشنواره امسال عملی کردن شعار اخلاق مداری بود
نوید جعفری ناظر هیات بازبینی و داوری و نائب رییس انجمن هنرهای نمایشی فارس در مراسم اختتامیه ضمن قدردانی از حمایت های دبیر جشنواره ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی گفت: تئاتر فارس شایسته بهترین هاست و حضور ۳۵ گروه نمایشی در شرایط کرونا شاهدی بر این مدعاست.
سلامت تئاتر در گرو پایبندی به اخلاق و معرفت هنر است
دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس در آیین اختتامیه گفت: اصلی ترین وظیفه و رسالت هنر و هنرمند پایبندی به اصول انسانی است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس: ظرفیت های هنرمندان استان قابلیت بازبینی، داوری و اجرایی جشنواره ها را دارد؛ آیین پایانی جشنواره تئاتر در انتهای قرن
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آیین پایانی سی و یکمین جشنواره تئاتر استان فارس با بیان خرسندی از استفاده و توجه به ظرفیت های هنرمندان خود استان فارس برای اعضاء بازبینی و داوری و اجرایی، اعلام داشت: امیدواریم بتوانیم آثار منتخب را به صورت حرفه ای فیلم برداری کنیم و با صدا و سیمای مرکز فارس رایزنی شود تا این نمایشها به معرض دید عموم و در دسترس همه قرار بگیرد.
«دورها آوایی ست» به احترام مرتضی محلاتی
معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس: هنرمندان شهر بر این باورند که نمایشگاه هایی از این قبیل به احترام اینگونه درگذشتگان حوزه هنر و اندیشه، می تواند راهگشای خلاقیت و دانش نسل امروز باشد و احساس و شیوه ای نوگرایانه ای را با خود برای آیندگان همراه بیاورد.
اعلام وضعیت تخصیص بودجه‌های قرآنی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، خبر از اعلام وضعیت تخصیص بودجه‌های قرآنی استان از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد داد/ ۵۰ میلیارد ریال به مؤسسات مردمی فارس تخصیص داده شد.
سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس به ایستگاه داوری رسید
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اعلام این خبر از برگزاری اختتامیه جشنواره تئاتر استانی فارس در ۴ دی ماه خبر داد.
پایان چهارمین جشنواره کشوری بهونه
چهارمین دوره جشنواره کشوری تولیدات فرهنگی و هنری بهونه از بیست مهر ماه همزمان با یادروز حافظ در قالب شعر و دلنوشته و در زمینه های کرونا کادر درمان و سلامت با رویکرد تقدیر از پرستاران و کادر درمان در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد
کلنگ سینما امید به احترام مدافعان سلامت در بوستان پرستار مرودشت نشست
کلنگ مجتمع سینمایی امید مرودشت که از آن به عنوان مهم‌ترین رویداد فرهنگی هنری این شهرستان یاد می‌شود، پس از کش‌وقوس‌های فراوان در نهایت در روز پرستار و در بوستانی با همین نام بر زمین خورد.
صفحه ۱ از ۲۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰