استان فارس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس: سینما هنری فراموش نشدنی/ برنامه های روز ملی سینما تشریح شد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به تشریح برنامه های در نظر گرفته شده برای روز ملی سینما پرداخت و این مناسبت هنری را روزی برای ارج نهادن بر هنری فراموش نشدنی دانست و از سینما به عنوان رسانه ای نافذ یاد کرد.
تمدید مزایده واگذاری مجتمع‌های فرهنگی و هنری فارس
آگهی مزایده واگذاری 34 ساختمان این اداره کل، روز 7 شهریور ماه جاری منتشر شد که سرمایه‌گذاران بخش فرهنگ و هنر می‌توانستند تا 16 شهریورماه، درخواست را به این اداره کل بدهند؛ و از آن جا که برخی دوست‌داران فرهنگ و هنر درخواست کردند، این بازه افزایش یافت و سرمایه‌گذاران می‌توانند درخواست خود را برای اجاره این ساختمان‌ها تا 27 شهریور ماه جای به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل دهند.
امید آفرینی و افزایش اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی سرلوحه عمل اطلاع رسانی باشد/ معوقات و‌مطالبات کادر درمانی پیگیری می شود
بیست و پنجمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان فارس به ریاست دکتر احمدی زاده معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس با حضور مدیرکل ارشاد اسلامی و اعضاء برگزار شد.
نشست آیین بزرگداشت یادروز حافظ برگزار شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: همه تلاش ما بر این پایه است که بتوانیم برنامه‌های هفته بزرگداشت حافظ را امسال، شادی‌آفرین و امیدافزا با نگاهی شهروندمدار برگزار کنیم.
پایان جشنواره شعر رضوی غرب فارس
آیین پایانی دومین دوره جشنواره شعر رضوی غرب استان فارس برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس پیشرفت‌های صنعت چاپ را از جلوه‌های دانش یک کشور برشمرد
بیان این مطلب که، صنعت چاپ با عمر نزدیک به دو سده، پابه‌پای پیشرفت‌های دانش‌بنیان و دانش‌محور، خود را به روز نگه داشته است، عنوانی است که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پیامی به مناسبت روز چاپ اعلام داشته است.
5 اقدام فرهنگی بزودی مشخص و ارائه می شود/ بررسی مسائل اولویت دار فرهنگی استان
در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، بررسی مسائل اولویت دار فرهنگی استان انجام گرفت و 5 اقدام فرهنگی بزودی مشخص و ارائه می شود.
همایش ملی تئاتر و ارتباط فرهنگی برگزیدگانش را شناخت/ مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس: برنامه های فرهنگی هنری فارس باید در اندازه های ملی تعریف شوند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در آیین پایانی همایش ملی تئاتر و ارتباط فرهنگی که بر بستر فضای مجازی برگزار شد، گفت: هنر برای انتقال مفاهیم بهترین و مهمترین ابزار و به ویژه با زبان هنرهای نمایشی است و یکی از مهمترین رشته های هنری است که از طریق آن گفتگو شکل می گیرد.
فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، برترین اداره کل فرهنگی و آموزشی استان در جشنواره شهید رجایی شد+ گزارش تصویری
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس توانست پس از ده سال، در جایگاه برتر ادارات گروه فرهنگی و آموزشی جای گیرد+ گزارش تصویری
واگذاری مجتمع های فرهنگی و هنری چند منظوره استان
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نظر دارد تعداد 34 مجتمع فرهنگی و هنری چند منظوره استان مندرج در آگهی را از طریق مزایده عمومی در قبال دریافت اجاره بها و بر اساس ماده 5 قانون الحاق(2) به مدت سه سال به واجدین شرایط واگذار نماید.
رسیدن جشنواره کشوری بهونه «شهرنوشت» به داوری پایانی
عبدالصمد ابراهیمی، علیرضا بهرامی و امید صدیق، سه داوری پایانی ششمین جشنواره کشوری بهونه «شهرنوشت» هستند که 24 اثر راه‌یافته به بخش داوری پایانی را بررسی خواهند کرد.
چهره ماندگار مطبوعات فارس لوح وزیر فرهنگ و ارشاد را دریافت کرد/ مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس: سیروس رومی در پنج دهه گذشته قلم بر زمین نگذاشت و هر بار به شیوه ای آگاهی بخش بوده است
در آیینی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و حضور تعداد محدودی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه از یک عمر فعالیت «سیروس رومی» استاد فرهیخته مطبوعات فارس، توسط صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و قرائت متن سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تکریم شد و این چهره ماندگار مطبوعات فارس لوح وزیر فرهنگ و ارشاد را دریافت کرد+ گزارش تصویری...
برگزاری برنامه‌های دهه کرامت در ۱۲۰۰ مسجد استان فارس
دبیر اجرایی شورای دهه کرامت در استان فارس گفت: بزرگداشت دهه کرامت از ۲۲ خردادماه تا یکم تیرماه سال جاری در هزار و ۲۰۰ مسجد استان فارس برگزار می‌شود.
«همایش ملی جلوه های هنر و معماری مکتب زند و قاجار شیراز» فراخوان داد/ آیین رونمایی 12 خرداد
رئیس گروه امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از «همایش ملی جلوه های هنر و معماری مکتب زند و قاجار شیراز» خبر داد و گفت: موسسه فرهنگی هنری نواآفرین سرور مهر، در نظر دارد همایش ملی جلوه‌های هنر و معماری مکتب زند و قاجار شیراز را با مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در شیراز و تاریخهای 28 و 29 مهرماه 1400 برگزار کند که البته آیین رونمایی نیز دوازدهم خرداد ماه در نظر گرفته شده است.
رونمایی از پوستر جشنواره استانی فیلم کوتاه تچر در مرودشت
جشنواره استانی فیلم تچر، در دو بخش آزاد و ویژه در زمینه‌های تاریخ، آیین‌ها و تأثیر آن در سبک زندگی، در دو گونه فیلم داستانی و مستند برگزار می‌شود. پویش‌گران این هنر، پیوندگاه آثار خود را به همراه لیست دست‌اندرکاران، تا پایان تیرماه ۱۴۰۰ به شماره واتساپ ۰۹۰۳۱۷۳۹۱۸۷ دبیرخانه بفرستند.
رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت ومسئول امور شهرستانها معرفی شدند
مهدی رنجبر به عنوان رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت و همچنین، عبدالصمد سلیمانی در مسئولیت امور شهرستانهای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، منصوب شد.
سند تفاهم نامه دوجانبه رسانه ملی و فرهنگ و ارشاد فارس بررسی شد
در دیدار صمیمی و چالشی که با حضور سیدتقی سهرابی مدیرکل و معاونین صدا و سیمای مرکز فارس به عنوان رسانه ملی و صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و معاونینش برگزار شد، پیش زمینه و راهکارهای لازم برای تنظیم تفاهم نامه همکاری و فعالیت های مشترک میان سازمانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و قرار بر این شد تا ظرف مدت هفته آینده این مهم محقق گردد.
آرامگاه شیخ اجل میزبان رونمایی جایزه کتاب سال و بزرگداشت زنده یاد منصور اوجی
معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به اینکه آرامگاه شیخ اجل سعدی شیرازی میزبان رونمایی از پوستر و فراخوان «دومین جایزه کتاب سال فارس» می شود، گفت این برنامه به همراه «بزرگداشت زنده یاد استاد منصور اوجی» برگزار خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس سوم خرداد را تاریخی دانست که هرگز فراموش نمی‌شود
صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، سوم خرداد را تاریخی دانست که هرگز فراموش نمی‌شود، و گفت: در این ماه روزهای ارزشمندی همچون مقاومت و فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس، روز ایثار و پیروزی، روز مقاومت و پایداری، رحلت حضرت امام خمینی رحمت الله علیه و قیام خونین 15 خرداد را پیش رو داریم که نشان از همت و عظمت ملت انقلابی و شهید پرور ایران اسلامی عزیزمان است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس سرلوحه فعالیت روابط عمومی ها را دقت، سرعت و صحت دانست
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با تکریم از کارکنان حوزه روابط عمومی گفت: تمام توان و بضاعت اداه کل در حوزه روابط عمومی و دیگر بخشها را برای جبران زحمات شبانه روزی همه کارکنان اداره کل و همچنین روابط عمومی به کار خواهیم بست تا کار کردن ۲۴ ساعته و شبانه روزی حوزه فرهنگ، ادب و هنر با دقت زیاد، سرعت و صحت کامل انجام پذیرد و به خوبی کارها پیگیری شود.
با انعقاد تفاهم نامه 3 جانبه، محله سنگ سیاه شیراز پهنه فرهنگ و هنر خواهد شد/ سنگ سیاه با ایجاد گذر فرهنگ و هنر روسفید می شود
تفاهم نامه 3 جانبه همکاری ایجاد و راه اندازی گذر فرهنگ و هنر در محله تاریخی سنگ سیاه و ارائه تسهیلات به هنرمندان به امضا شهردار شیراز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر رسید.
استاندارفارس در دیدار مدیرعامل صندوق کمک به توسعه فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: فرصت و ظرفیت احیای بافت تاریخی شیراز وجود دارد/ اقتصاد خلاق حرف اول را در شهرهای تاریخی دنیا می زند
استاندارفارس گفت: احیاء بافت تاریخی شیراز به صورت فرهنگ مبنا بهترین، ماندگارترین و کم هزینه ترین اقدام است و این فرصت و ظرفیت هم اکنون وجود دارد.
داوران جشنواره تولیدات رادیویی گریشبانگ تکریم شدند
جلسه ای با حضور معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار و داوران شیرازی جشنواره تولیدات رادیویی گریشبانگ تکریم شدند.
18 میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای گذر فرهنگ و هنر شیراز اختصاص می‌یابد
مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر گفت: 18 میلیارد تومان تسهیلات به کسب‌ و کارهایی که در گذر فرهنگ و هنر شیراز واقع در محله سنگ سیاه حضور پیدا کنند تخصیص یافته است.
انجمن‌های کتاب شهرستان‌های فارس، زیرساختی مردمی در راستای فرهنگ‌سازی کتابخوانی
سهرابی گفت: انجمن های کتاب در شهرستان های استان فارس که زیرساختی مردمی را در راستای فرهنگ سازی کتابخوانی بوجود آورده است بایستی به هم اندیشی، هماهنگی، سازماندهی و ساماندهی پویش ها و همراه سازی مردمی بپردازد.
« قبلی صفحه ۱ از ۲۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »