استان چهار محال و بختیاری

کسب رتبه های برتر فعالان کانون های مساجد چهارمحال و بختیاری در مسابقه سراسری تفسیر جزء ۷ قرآن
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری گفت: ۲ نفر از فعالان کانون های فرهنگی هنری امام علی «علیه السلام» گندمان و حجه ابن الحسن هفشجان در مسابقه سراسری تفسیر جزء ۷ قرآن که به مناسبت ماه مبارک رمضان به صورت سراسری برگزار می شود برتر شدند.
طرح ملی «راهکار» یک رویداد بزرگ اجتماعی در کشور است
مظاهری با بیان اینکه طرح ملی «راهکار» یک رویداد بزرگ اجتماعی در کشور است گفت: این طرح در راستای لبیک به فرمایشات رهبر انقلاب در سالروز ولادت امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) از ابتدای ماه مبارک رمضان در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری اجرا شده است.
تولید محتوا در مؤسسات قرآن و عترت اهمیت ویژه ای دارد/ مؤسسات قرآن و عترت در تربیت جوانانی مؤمن و انقلابی نقش مؤثری دارند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در دیدار با مدیران مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت استان ضمن اشاره به حدیث ثقلین پیامبر پیامبر اکرم «صلی الله علیه و آله و سلم» گفت: حضرت محمد «صلی الله علیه و آله و سلم» در این حدیث فرموده اند: «من در میان شما دو امانت نفیس و گران بها می‌گذارم یکی کتاب خدا، قرآن و دیگری عترتم اهل بیت را. تا وقتی که از این دو تمسک جویید، هرگز گمراه نخواهید شد و این دو یادگار من هیچ‌گاه از هم جدا نمی‌شوند. تا کنار حوض کوثر بر من وارد شوند.»
اجرای طرح مجازی «راهکار حفظ» در کانون های مساجد چهارمحال و بختیاری
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری از برگزاری طرح مجازی حفظ موضوعی قرآن کریم با عنوان «راهکار حفظ» ویژه بچه های مسجد چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: این طرح با هدف آشنایی هرچه بیشتر بچه های مسجد با معارف قرآنی راه اندازی شده است.
یارانه بهارانه کتاب 99 استان چهارمحال و بختیاری ۲۰ درصد افزایش یافت
ابراهیم شریفی مدیرکل فر هنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری :یارانه کتابفروشی‌های عضو بهارانه کتاب 99استان چهارمحال و بختیاری۲۰ درصد افزایش یافت.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری با مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دیدار کرد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در دیدار با مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان تعامل سازنده بین دستگاهی را پیش برنده و تسهیل کننده دستیابی به اهداف عنوان کرد و افزود: با ارتباط تنگاتنگ اهداف عالیه مشترک را محقق خواهیم کرد.
کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد چهارمحال و بختیاری پای کار مبارزه با کرونا هستند
رئیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد چهارمحال و بختیاری از فعالیت گسترده کانون‌های مساجد استان در حوزه سلامت و مبارزه با کرونا خبر داد و گفت: مسابقات و پویش‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در فضای مجازی در حال اجرا است.
اشاعه فرهنگ قرآن و عترت باید از اولویت های دستگاه های اجرایی باشد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ضمن اشاره به تأثیر وافر مادی و معنوی اشاعه فرهنگ قرآن و عترت بر زندگی مسلمین گفت: اشاعه این فرهنگ باید از اولویت تمامی دستگاه های اجرایی باشد.
برنامه های فرهنگی قرآنی مجازی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ماه مبارک رمضان تشریح شد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری ضمن اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان، بهترین زمان برای نزدیک شدن انسان به خداوند است گفت: مهم‌ترین عبادت‌های این ماه، تلاوت قرآن، اِحیای شب های قدر، دعا، استغفار، افطاری ‌دادن و کمک به نیازمندان است.
احمد تاجی برگزیده جشنواره ملی مهدویت در قم شد
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: در آیین اختتامیه جشنواره ملی مهدویت که به همت جهاددانشگاهی قم، با معرفی برگزیدگان خود به صورت مجازی به کار خود پایان داد.
برنامه های کمیته فرهنگی هنری ستاد چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان با شعار «ما قوی هستیم» برگزار می شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ضمن اشاره به اینکه برنامه های این کمیته از 3 خرداد ماه سال جاری برگزار می شوند گفت: به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا و نیز صیانت از سلامت آحاد جامعه اکثر برنامه های این کمیته بصورت مجازی اجرا می شوند.
کلیه فعالیت های قرآنی، به مؤسسات قرآنی در سطح استان واگذار می شوند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال‌ و بختیاری، با اشاره به واگذاری فعالیت های قرآنی به مؤسسات بخش خصوصی گفت: این اقدام در راستای واسپاری فعالیت‌های دولتی به بخش خصوصی انجام می‌شود و هدف آن، فعال‌تر کردن و افزایش تعداد مؤسسات قرآنی و ایجاد فضای رقابتی در زمینه فعالیت‌های قرآنی است.
تمدید مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات کسب و کارهای آسیب دیده در بحران کرونا
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال ‌و بختیاری با تأکید بر تحمیل خسارت به حوزه فرهنگ، هنر و رسانه در پی تعطیلی فعالیت‌ها در ایام کرونایی، گفت: وزارتخانه پیگیر برآورد میزان خسارت‌ها به این حوزه است تا بتواند بر حسب امکانات و توانایی، بخشی از ضرر و زیان‌ها را جبران کند.
تأکید معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در دهمین نشست شورای اطلاع رسانی استان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در دهمین نشست شورای اطلاع رسانی استان ضمن تقدیر از مسئولین، کادر بهداشت و درمان، هنرمندان، خبرنگاران و سایر دست اندرکاران در مدیریت بحران کرونا در استان گفت: در این بین نباید از نقش مردم غافل شد چرا که مردم در بحران کرونا به هر نحو ممکن گوشه ای از کار را گرفتند و هر کس خود را مسئول در بهبود شرایط می دانست که این عاطفه و محبت ایرانیان و به ویژه مردم خونگرم چهارمحال و بختیاری که از تنوع قومیتی تشکیل شده است را نشان می دهد.
کرونا بیش از 60 میلیارد ریال به فرهنگ و هنر چهارمحال و بختیاری خسارت وارد کرد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: گسترش و شیوع بیماری کرونا از اسفندماه ۹۸ تا پایان فروردین ۹۹ در بیش از ۶۰ میلیارد ریال به حوزه فرهنگ و هنر استان خسارت وارد کرد.
اعلام فراخوان مسابقه کتابخوانی «ادب حضور» در کانون‌های مساجد چهارمحال و بختیاری
مظاهری از اعلام فراخوان مسابقه کتابخوانی «ادب حضور» در کانون های مساجد خبر داد و گفت: این مسابقه ویژه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری است.
۲ هزار و ۸۸۴ طرح چهارمحال و بختیاری در ۶ سال گذشته افتتاح شد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری و عضو شورای اطلاع رسانی استان گفت: ۲ هزار و ۸۸۴ طرح با اعتباری افزون بر ۴ هزار و ۳۸۶ میلیارد تومان در دولت تدبیر و امید در استان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
پروانه با الگوپذیری از فرهنگ ایرانی، زبان گویای تجربه های ارزشمند هنرو هنرمند ایرانی می باشد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری از راه اندازی و نصب اپلیکیشن پروانه توسط تیم فعال و دلسوز صندوق اعتباری هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
ارتباط تنگاتنگ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با کتابخانه های عمومی استان/ همکاری های این دو اداره چند برابر افزایش پیدا می کند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در دیدار با فرهاد خلیل مقدم گفت: این دو اداره تا کنون همکاری همه جانبه با هم داشتند و از این به بعد نیز این همکاری چند برابر افزایش پیدا می کند و هیچ جدایی از لحاظ عملکرد و فعالیت بین کتابخانه های عمومی استان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیست.
هنرمند چهارمحال و بختیاری، رتبه سوم مسابقه «من در خانه و دل در حرم» را کسب کرد
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: اشرف کلاهی، هنرمند تصویرساز هم استانی، در بخش «تصویرسازی» مسابقه طراحی گرافیکی و تصویرسازی «زیارت از راه دور (من در خانه و دل در حرم)» رتبه سوم را کسب کرد.
آسیب شناسی اجتماعی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اجرا می شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین طاهری گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات، هر دو دارای رویکرد فرهنگی و هنری هستند و نیز عملکرد و خروجی آن ها در یک راستا می باشد.
فعالیت های قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ایام قرنطینه ادامه دارد
معاون فرهنگی، مطبوعات و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: فعالیت های قرآنی این اداره کل در ایام قرنطینه نیز ادامه دارد.
فرهیختگی هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان خانمیرزا قابل ستایش است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در دیدار با فرماندار شهرستان خانمیرزا و شهردار آلونی ضمن اشاره به توانایی های اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان گفت: فرهیختگی هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان خانمیرزا قابل ستایش است.
ادامه فعالیت باشگاه های کتابخوانی چهارمحال و بختیاری در روزهای کرونایی
معاون فرهنگی، مطبوعات و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از ادامه فعالیت باشگاه های کتابخوانی استان در روزهای کرونایی خبر داد.
دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استان چهارمحال و بختیاری منصوب شد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد چهارمحال و بختیاری طی حکمی دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استان چهارمحال و بختیاری را منصوب کرد.
۳ ۴ ۵ ۶ ۷ صفحه ۸ از ۲۰ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲